Робот пилосос – який краще вибратиНе у всіх є можливість виконувати ретельну щоденне прибирання. На ринку з’явилися автоматичні пилососи, що дозволяють забути про пилу, бруду, сміття на підлозі. Робот не допоможе, якщо підлога дуже брудний, але добре проявить себе в якості щоденних помічників для великих, систематично очищуються.

Чи варто купувати даний прилад, як вибрати робот-пилосос для квартири, який краще? Давайте розберемося, як працює пристрій, чим відрізняються різні моделі.

Як працює робот?

Символами прогресу та інноваційних рішень стають новинки домашньої і кухонною побутової техніки. Роботи-прибиральники отримують все більше популярності. Перед покупкою пристрою, варто ознайомитися з принципом його роботи. У комплекті з роботом пилососом йде станція, що здійснює навігацію з використанням інфрачервоного пристрою і спрямовуюча прилад до місця зарядки акумулятора. Таким чином прилад періодично заряджається.

Даний девайс самостійно переміщується по підлозі без втручання з боку членів сім’ї, збирає пил, забруднення, що зустрічаються на шляху. Як робот переміщається? Переміщення можливо завдяки системі датчиків і закладеною програмою з записаним алгоритмом рухів. Завдяки датчикам, робот:

 • не впаде зі сходів,
 • не зіткнеться зі стіною,
 • добереться до кожного кута,
 • скрупульозно обійде квартиру.

Роботизований пилосос – бездротове пристрій.

Як працює робот пилосос, відео


Система очищення не складна. За допомогою швидко обертається щітки сміття потрапляє у вбудований вакуумний контейнер. Пристрій має округлу форму, оснащено додатковою бічною щіткою, яка щороку збирає бруд з кутів. Не використовуються мішки – тому забруднення слід регулярно видаляти з пластикового контейнера. Пристрій за характером дії і через малої потужності всмоктування більше нагадує автоматизовану щітку, ніж пилосос.

Девайс використовують для прибирання підлоги, килимів. Щоб робот працював ефективно, потрібно підготувати поверхню підлоги:

 • згорнути дроти, кабелі;
 • підібрати іграшки, газети, будь-які предмети, що представляють перешкоду для очищення підлоги;
 • підібрати одяг, шнурки.

Прилад значно економить час, допомагає підтримувати чистоту. Як вибирати автоматичні пилососи, які підходять для квартири з тваринами, килимами, на що звертати увагу при виборі – розглянемо ці питання докладніше.

Ціни і моделі

Вакуумний автоматичний прибиральник давно знайшов свою нішу серед домашніх приладів. Ринок надає моделі різних виробників в різних цінових сегментах – від 2500 рублів до 40000-50000 рублів (за техніку фірм iRobot Roomba, Samsung, Miele) і навіть ціною до 100000 рублів. Прилади відрізняються різними функціями.

Система навігації

Вакуумний робот повинен мати хороший алгоритм управління, в результаті пристрій обійде всі кімнати, побуває в кожному кутку. Багато моделей оснащені камерою, що дозволяє розрахувати розмір приміщення. Існують різні способи подолання маршруту:

 • хаотичний рух – робот відштовхується від перешкод, змінюючи напрямок руху. Пристрій може побувати кілька разів в тому ж районі. Недолік даного рішення – очищення може зайняти більше часу.
 • впорядкований рух – робот рухається по прямій лінії, після зіткнення з перешкодою, алгоритм знову визначає маршрут, який часто призводить до пропуску деяких областей. Прилад може не повністю збирати бруд.

Управління

Робот може контролюватися за допомогою:

 • пульта дистанційного керування,
 • панелі на пристрої,
 • смартфона.

Важливо, щоб виробник створив інтуїтивний, простий алгоритм управління, зрозумілий більшості користувачів. Деякі люди задаються питанням, чому потрібен пульт або смартфон, оскільки автоматичний помічник повинен прибирати в основному під час відсутності мешканців. Іноді робот може пилососити, поки ми працюємо, граємо з дітьми. Використовуючи пульт дистанційного керування, можна показати йому місце для прибирання.

За допомогою пульта дистанційного керування або смартфона, оснащеного мобільним додатком, можна видати команду для повернення на базу, зміни шляху пилососа або зупинки на місці. Більшість пультів працюють в інфрачервоному діапазоні, подібно до класичного пульта дистанційного керування телевізором. Вони вимагають, щоб робот знаходився в полі зору.

Здатність долати пороги

Пристрій краще працює на прямій поверхні, вільної від нерівностей. Але багато моделей можуть подолати невеликі пороги між кімнатами, заїхати на килим. Перед покупкою пилососа для будинку з порогами варто почитати специфікацію до приладу, де надана інформація, яку висоту може подолати робот.

Час роботи і зарядки, ємність акумулятора

Вирішуючи, яку вибрати модель, потрібно дізнатися про тривалість роботи повністю зарядженого акумулятора, особливо, якщо пристрій буде працювати на великих поверхнях. Не менш важливим є час зарядки, після якого робопилесос знову готовий до роботи.

Акумулятор повинен мати якомога більшу ємність, але не варто дивитися тільки на цей параметр, який іноді вводить в оману. Іноді модель з дуже ємною батареєю споживає енергію швидко, її вистачить на півгодини роботи. Тому варто звернути увагу на робочий час, який можна отримати за один заряд.

 • час менше однієї години явно недостатньо;
 • 60 – 120 хвилин – задовільний результат;
 • час перевищує 120 хвилин – відмінний показник.

Згодом акумулятор втрачає ємність, його доведеться замінити.

Необхідно ознайомитися із заявленою тривалістю зарядки акумулятора. Тут можна чекати сюрпризів, в деяких моделях акумулятор заряджається 3 години, для інших буде потрібно 5 годин. Даний параметр залежить від ємності акумулятора, його якості.

Датчики

Пристрій плавно переміщається по квартирі, завдяки системі датчиків, що дозволяють орієнтуватися в просторі. Це його очі і вуха. Різні датчики підвищують ефективність роботи пристрою. Перед тим, як зробити вибір робота пилососа, варто поцікавитися, якими датчиками він обладнаний. На додаток до основних сенсорам, прилад може включати: 1. датчик забруднення (Наприклад, має пилосос Roomba) – датчик не обов’язковий для правильної роботи пристрою, але істотно впливає на точність збирання. При виявленні бруду, пристрій очищає дане місце інтенсивніше.
 2. датчик сходи – завдяки йому, робот не з’їде по сходах, уникне небезпечного падіння, здатного зашкодити електроніку.
 3. Датчик наближення – завдяки йому, пристрій не відскакує від стіни, а тільки наближається до неї на кілька сантиметрів. Безконтактні датчики важливі, без них робот не зрозуміє, що може вдаритися. Удар може мати фатальні наслідки для приладу, домашньої обстановки. Правильно працюють датчики наближення змусять робота зупинитися, змінити маршрут до того, як зустрінеться перешкода.

Контейнер для пилу і сміття

Чим більше контейнер для сміття, тим рідше доведеться чистити пристрій. Чистячі роботи – досить маленькі прилади, тому контейнери також маленькі. Через малі розміри доведеться досить часто спорожняти резервуар. Ємність контейнера може доходити до 0,5 л.

 • Моделі з ємністю нижче 0,5 літра навряд чи привернуть увагу, вони занадто малі навіть для невеликих квартир.
 • Контейнер обсягом 0,7 літра безперечно краще. Його вистачить на кілька циклів очищення.
 • Ємність більше 1 літра гарантує комфорт.

Потужність двигуна

Потрібно подивитися на потужність двигуна роботизованого прибиральника. Потужність визначає, як швидко і з якою силою Самоубірающійся пилосос «прочісує» килими з допомогою щіточок. Потужність впливає на силу всмоктування, виражається у ватах.

Як вибрати потужність:

 • потужність близько 30 Вт – результат оцінюється, як слабкий;
 • потужність вище 35 Вт – хороший результат, прилад буде працювати швидко, ефективно.

Фільтри

Не кожен інтелектуальний пилосос автомат оснащений фільтром НЕРА, який очищає повітря від пилу, бактерій, грибків. Якщо важливо очистити повітря, особливо якщо в квартирі живуть люди з алергією, потрібно вибрати модель робота-пилососа з фільтром НЕРА. Фільтр представляє особливий інтерес для сім’ї з маленькими дітьми, тваринами.

Фільтри НЕРА зазвичай виготовляються зі спеціального скла. Вони ефективні для утримання забруднюючих речовин, використовуються на різних типах промислових підприємств. Фільтри відрізняються ефективністю в залежності від виконання. Для простоти класифікації їм наноситься маркування від 10 до 13:

 • число 10 – стандартний рівень фільтрації,
 • 13 – найвищий рівень.

Автоматичні чистять роботи з мікрофільтрами також доступні на ринку. Це більш дешеві і тонкі фільтри.

Гучність

Робот-пилосос працює тихіше, ніж традиційний, але все одно генерує шум, здатний заважати розмов. Деякі моделі пропонують рівень шуму близько 60-65 дБ. Їли в квартирі живе маленька дитина або люди, чутливі до шуму, потрібно вибирати модель з низьким рівнем шуму.

Додаткові функції

Щоб поліпшити роботу роботів, деякі виробники можуть додавати наступні функції:

 • програмування часу роботи;
 • миття підлоги.

Програмування часу роботи – це настройка часу, а не зміна алгоритмів, які керують роботою пристрою. Користувач може призначити день і годину, коли пилосос почне прибирати. Завдяки цьому не доведеться витрачати час кожен день. Важливо, щоб була можливість встановити різні години роботи в різні дні. Тоді прилад зможе гнучко адаптуватися до вимог сім’ї. Програмування зазвичай проводиться за допомогою РК-панелі. Існують моделі, програмовані безпосередньо з пульта дистанційного керування. Після програмування пилососа на кілька днів вперед, потрібно пам’ятати про спорожнення резервуара для пилу.

Можна вибрати миючий робот пилосос для вологого прибирання, оснащений баком для води і спеціальною щіткою. Після збору бруду робот змочує підлогу, потім очищає його і сушить.

Додаткове обладнання

Роботизований пилосос може включати додаткове обладнання:

 • УФ лампа – її випромінювання інактивує всмоктується бактерії;
 • індикатор наповнення контейнера – показує, коли потрібно очистити контейнер;
 • насадка для полірування – насадка не замінить швабру, але дозволяє полірувати підлоги до блиску при частому використанні;
 • віртуальна стіна – якщо потрібно не пропустити пилосос в сусідню кімнату;
 • док станція – її немає в дешевих моделях, в яких доведеться самим пам’ятати, що потрібно зарядити пилосос; в дорогих моделях станція входить в стандартну комплектацію.

Рейтинг моделей

 1. iRobot Roomba 651 – вакуумний роботизований прибиральник для будинку, видаляє бруд, пил, волосся, шерсть. Має запатентовану систему 3-х етапної очищення, збирає пил, бруд з килимів, паркету, інших типів підлогових покриттів. Roomba 651 забезпечує поліпшену легкість використання і чудову можливість збору волосся – інноваційні, фіксовані кисті можуть захопити волосся і шерсть з більшою ефективністю. Технологія AEROVAC ™ забезпечує максимальний потік повітря через чистячі головки, щоб витягти зібрану бруд з пензликів у великий контейнер. Новий акумулятор Xlife ™ дозволяє виконувати в два рази більше циклів очищення.
 2. RoboJet Duel створений для очищення підлог будь-якого виду і форм. Спеціально розроблені основні щітки обертаються в протилежних напрямках. У поєднанні з ефективним механізмом всмоктування турбіни щітки видалять пил і бруд з будь-якої поверхні. Дві бічні щітки краще збирають пил уздовж стін, кутів. Мала висота пристрою – 8,7 см дозволяє прибиральникові забиратися навіть під низьким меблям. RoboJet Дуель обладнаний 40 датчиками, що дозволяють ефективно очищати підлогу. Пристрій оснащений простим сенсорним екраном, інтуїтивно зрозумілим меню.
 3. Dignity IRS 02 – роботизований прибиральник бренду Dignity оснащений двома обертовими бічними щітками. Тривалість роботи складає 60 хвилин. Модель включає датчик для виявлення сходи, що дозволить уникнути падінь, сутичок з перешкодами. У комплекті є пульт дистанційного керування.

Робот-пилосос – пристрій, самостійно прибирати квартиру, регулюючи потужність всмоктування пилу і сміття в залежності від ступеня забруднення. Перевагою роботизованого прибиральника є зручність. Різні моделі мають різний набір програм, функцій. Перед тим, як купити робот для прибирання квартири, варто вивчити кілька моделей підходящої цінової категорії. При покупці слід звернути увагу на ємність контейнера для пилу. Оптимально вибрати модель з датчиками, яка впорається з перешкодами, заплутуванням в кабелях, килимі з довгим ворсом.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *