Рододендрони – морозостійкі сортиРододендрони - морозостійкі сорти

Рододендрон (латинською Rhododéndron), інакше відомий як азалія, є одним з видів чагарнику, який відноситься до сімейства вересових. Ці рослини люблять тінь і вологе повітря, тому що їх природне місце існування – це гірські ліси Азії, а також Північної і Центральної Америки. При їх вирощуванні необхідно забезпечити умови, близькі до природних, тому слід вибирати затінені і захищені від вітру ділянки. Повітря повинен бути вологим.

Рододендрони – обробіток і догляд

Рододендрони відчувають себе добре під високими деревами. Для забезпечення достатньої вологості можна посадити їх у струмка або біля ставка на дачі. У цьому випадку вони будуть рости красиво, і не буде ніякої необхідності їх «рятувати». Що стосується грунту, то вона повинна бути легкою або середньої. Крім того, важливо дотримуватися помірну вологість і кислотність.

Рододендрони ростуть в родючій, проникною і багатою гумусом грунті. Кущі найкраще садити навесні, однак, чагарники, придбані в контейнерах, можна висаджувати протягом усього періоду вегетації. Рослина слід регулярно поливати м’якою водою – найкраще підходить для цих цілей дощова вода. Це до того ж дуже економічне рішення, так як вона просто падає з неба.

Рододендрони – морозостійкі сорти

Після 30 років досліджень, фінські дослідники розробили зимостійкі сорти рододендронів, які стійкі до морозу до -40 ° C. Варто звернути увагу на них, тому що ці рослини підходять навіть для самих холодних регіонів. Красою ці морозостійкі сорти рододендронів не поступаються іншим популярним сортам, при цьому вони мають компактні кущі і жорсткі стебла, які не ламаються під вагою снігу.

Рододендрони - морозостійкі сорти

Рододендрони: морозостійкі сорти – фото зроблено на початку червня, коли це прекрасна рослина показує всю свою принадність.

Нижче представлено опис сортів рододендронів, які можуть вирощуватися в холодних регіонах.  • «Helsinki University» – це найвідоміший і популярний морозостійкий сорт рододендрона. Кущ сильнорослий, після десяти років має висоту від 1,5 до 1,8 м. Захоплює красою рожевих квітів з помаранчевим плямою в центрі. Його молоде листя червонуваті навесні, а влітку пофарбовані в кольори живої зелені. Рододендрон сорти «Університет Гельсінкі» витримує температуру до 39 градусів нижче нуля. Його варто мати у своїй колекції.Рододендрони - морозостійкі сорти
  • Відомий морозостійкий і швидко зростаючий сорт «Peter Tigersteadt». Його висота становить 1,5 м. Він має прямі, жорсткі стебла, темно-зелене листя і білі квіти з коричневим очком. Витримує морози до -34 градусів. Завдяки жорстким вертикальним паросткам, він легко накопичує на підставі гілочки шапку снігу.Рододендрони - морозостійкі сорти
  • Рекомендований також рододендрон морозостійкого сорту «Mikkeli», він білий, його листя дуже цікаво складені.Рододендрони - морозостійкі сорти
  • Рожевим цвітом буяють морозостійкі сорти «Helliki» і «Haaga», що досягають у висоту 1-1,3 м.Рододендрони - морозостійкі сорти
  • Надзвичайно миловидні, що досягають висоти 50 см, морозостійкі рододендрони сорти Ельвіра з групи повзучих. Рослина має темно-червоні квітки. Росте дуже повільно, тільки до 50 см і може витримувати без пошкоджень температури до -34 градусів. Це новинка, яка прекрасно поєднується з мініатюрними хвойними рослинами.Рододендрони - морозостійкі сорти
  • Є також нові польські королівські сорти рододендронів, які, як і фінські сорти витримують сильні морози і рясне цвітіння. Їх перевага в стійкості до захворювань. Сорти в цій групі були названі в честь польських королів – Болеслав Хоробрий, Королева Ядвіга, Казімєж Великий і інші.

Рододендрони - морозостійкі сорти

Існує багато сортів, які не бояться навіть 40 градусний мороз. Тепер ці чудові рослини можна сміливо вирощувати в найхолодніших регіонах нашої країни. Цьому ми зобов’язані в основному фінським вченим, а також деяким вченим інших країн, наприклад, Польщі. Дослідники з Університету Гельсінкі, працювали над новими сортами протягом 30 років. Це був дуже дорогий досвід. Вони випробували десятки тисяч рослин, щоб отримати ті деякі виняткові зразки.

Які переваги морозостійких сортів рододендронів?

  • перш за все, фантастична морозостійкість;
  • ця рослина дуже ефектно – всі сорти мають приємний компактний вид;
  • жорсткі стебла не ламаються під вагою снігу;
  • вони пристосовані для суворих зим і до холодів набувають загартування – це важливо, тому що рододендрони зав’язують нирки в кінці літа, і якщо вони перемерзнуть, то не цвітуть в наступному сезоні.

З чим поєднуються рододендрони в ландшафтному дизайні?

Якщо ви вирішили доповнити клумбу з рододендронів іншими рослинами, слід посадити їх на проміжному поверсі між високими рослинами на дальньому плані і карликовими попереду. На додаток можна розмістити поруч рослини сімейства вересові (з аналогічними вимогами), магнолію, грушанку або лохину.

Гарна компанія також – це карликові ялини, ялиці, тиси і ялівці. Сорти «Peter Tigersteadt», «Гаага» і «Elvira» відмінно підкреслять і пожвавлять красу монотонного хвойного саду. Проте, їх не слід висаджувати поруч із занадто експансивним китайським ялівцем, а також з неглибоко вкоріненими деревами, такими, як декоративні яблуні та сливи. У той же час вони добре відчувають себе в компанії буків і дубів.

У великому горщику рододендрон може рости до декількох років. Якщо ви створюєте йому хороші умови, він буде сильним і впорається з потенційними захворюваннями.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *