Кілька років тому, вікна багатьох будинків були загороджені зовні гратами, які не виглядали вражаюче. У більшості випадків вони складалися з металевих стрижнів, закріплених на віконній рамі, які, на жаль, не викликали надто позитивні асоціації. Лише мало хто міг дозволити собі грати з кованого заліза, які на додаток до захисту, мали в деякому сенсі вид прикраси. В даний час на ринку можна знайти безліч видів решіток, які легко адаптуються до кожного вікна по висоті як в старих забудовах, так і в більш сучасних. І хоча не дивлячись на величезний вибір розмірів, моделей, різні версії захисних решіток повільно зникають з вікон, поступаючись місцем такому пристрою, як ролети зовнішні на вікна – або рольставні.
Рольставні – переваги
Завдання ролет, як і решітки, серед іншого – це захист будинку від непрошених гостей. Однак, крім цього рольставні мають багато інших переваг, таких як:
- Одночасно вони поєднують в собі риси штор, драпіровок, жалюзі і грат.
- Захист від негативного впливу погодних умов: захищають, зокрема, дерев’яні вікна від дощу, снігу, граду.
- Є хорошим теплоізолятором (вікна є одним з основних джерел втрат енергії).
- Коли ролети опускається між нею і вікном формується ізолюючий шар повітря, який в зимовий період запобігає тепловтрати всередині до 40%, в той час як в літні місяці захищає від надмірного нагрівання. Примітка: Для того, щоб звести до мінімуму витрати на втрати енергії, не забудьте, що кінець ролети повинен прилягати до підвіконня, на ніч опускайте ролет та залишайте його закритим до ранку.
- Ефективний захист від шуму ззовні.
- У літні місяці може забезпечити захист для меблів і рослин від занадто інтенсивного сонячного світла.
- Для їх відкриття або закриття не потрібно відкривати вікно.
- Вони забезпечують недоторканність приватного життя, захищаючи родину від сторонніх очей.
- Всі віконниці жалюзі металеві захисні знижують ймовірність крадіжки зі зломом, але, щоб вони були повністю стійкі, вони повинні відповідати стандартам анти-злому.
Види профілю ролети, матеріал виготовлення
Жалюзі можуть бути виготовлені з наступних матеріалів:
- Пластмаса (особливо з ПВХ) – це найдешевший матеріал, в першу чергу, використовуваний у вікнах з маленькою шириною.
- Алюміній – більш дорогий матеріал, але більш стійкий, ніж ПВХ. Він жорсткіше, так що краще може нести навантаження тиску вітру. Якщо оснастити конструкцію додатковим зміцненням послужить як анти-злом.
- Сталь – найдорожчий і найміцніший матеріал.
Рольставні складаються з:
- короба,
- напрямних, по яких «їздить» рольставні,
- полотна (з ламелей),
- вала і підшипників,
- нижня пластина з ущільненням,
- стрічка, шнур,
- ручний або електричний привід.
Крім того, вони можуть бути оснащені ролетами-москітні сітки (з можливістю залишати тільки сітку).
Полотно ролети
Для цієї конструкції найбільш важливим елементом є полотно, яке пропонується в досить широкому спектрі різноманітних квітів, різних розмірів і товщини. Полотно ролети зроблено з планок горизонтальних (так званих профілів), які по краях пов’язані з кріпленням (повністю або з перфорацією). У зв’язку з тим, що з’єднання це рухливе полотно ролети рухається по напрямних і повністю ховається в коробі (касеті). Полотно ролети ковзає уздовж напрямних доріжок, які вкручуються в віконні рами або до стіни.
Планується порожній усередині, він зроблений з герметичних алюмінієвих профілів, як правило, заповнений пінополіуретаном без фреону. Чим профілі товщі, тим товщі шар заливки, в результаті поліпшується теплоізоляція і акустичні властивості. Механізм дії знаходиться всередині будинку.
Автоматичні рольставні і ручні
У разі ручного приводу рольставні можуть бути оснащені втягує текстильної стрічкою або товстої мотузкою (вони підходять для легких алюмінієвих рольставней або ролет з ПВХ) або кордові (використовуються для важких металевих жалюзі з поверхнею більше 3 кв. М, або якщо вікна високі). Ручні системи управління ролетами бувають карданними і з пружинно-інерційним механізмом.
У разі використання електричного вала в механізмі встановлений електродвигун, який приводиться в дію натисканням кнопки, за допомогою якої можна закрити відразу всі вікна в приміщенні.
Така система може включатися вмонтований в стіну вимикачем або пультом дистанційного керування.
Є також сучасні пристрої, які дозволяють управляти ролетами, навіть коли нікого немає вдома.
Допоміжні пристрої для рольставней:
- датчики вимірювання швидкості вітру,
- індикатор температури,
- вимірювач інтенсивності сонячного світла,
- датчик опадів.
Як правильно вибирати рольставні
Тип рольставен вибирають в залежності від того, будуть вони встановлені в готовому будинку або в тільки що будується. У будинках вже існуючих, металеву коробку прикручують до зовнішньої сторони вікна, в той час як у випадку будинків тільки будуються, коробка може бути прихована в стіні (жалюзі встановлюється разом з вікнами, які вкручуються в коробку).
Види рольставней і їх плюси і мінуси
Зовнішні ролети на вікна або фасадні
- ви можете встановити їх на нові та існуючі вікна і дверні косяки;
- коробка з полотном встановлена на зовнішній стороні, над вікном або в косяку (вона буде трохи прихована, але за рахунок приховування частини вікна);
- встановлені над вікнами коробки у формі усіченого циліндра, в той час як над косяками – у формі усіченої прямокутної призми, їх перевага в тому, що рішення про їх монтажі може бути прийнято на етапі проектування або під час заміни вікон;
- вони характеризуються малою тривалістю реалізації проекту і простотою установки;
- мінусом цього виду рольставней є їх вплив на архітектурний вигляд будинку.
Приховані рольставні – плюси і мінуси
- прихований монтаж рольставен може бути використаний тільки в новому будівництві;
- рішення про прихований монтажі повинно бути прийнято на стадії проекту;
- існує можливість їх повної вмонтування;
- коробка встановлюється в спеціальній перемичці вікна, яка потім покривається шаром ізоляції і штукатурки;
- після штукатурення ролети не впливає на зовнішній вигляд фасаду, тому що її не видно;
- можуть бути оснащені москітною сіткою.
Наоконние рольставні
- вони використовуються в новому будівництві і модернізації будівель;
- рішення про монтаж може бути прийнято на етапі проектування або під час заміни вікон;
- вони встановлюються в порожнинах вікон разом з вікнами;
- коробка встановлена за допомогою спеціальних профілів у верхній частині рами разом з вікном;
- оглядовий люк знаходиться в кімнаті і знаходиться на задній або нижній частині вікна;
- існує можливість спільного (що стосується короба і клапана) або часткового вбудовування.
Ролети в спеціальній перемичці вікна
- характерна риса, яка відрізняє їх від інших видів ролет, це будова коробки;
- коробка має дві функції: в першу чергу ховає роликовий механізм – вал з накрученими на нього полотном, а по-друге являє собою готовий будівельний елемент, яким є віконна перемичка;
- їх збирання відбувається в два етапи: перший крок – це вбудовування коробки в момент зведення стін будинку, другий крок – це вбудовування полотна і напрямних, коли вони вже поставлені в вікна;
- рішення про монтаж має бути прийнято на стадії проектування, а полотно і напрямні можуть бути встановлені після закінчення будівництва будівлі;
- існує можливість повного вбудовування коробки, дозволяючи пристрою прекрасно доповнювати фасад.
Рольставні з функцією антівзлома
- вони повинні мати відповідний пристрій (спеціальне полотно, армовані рейки і блокувальники);
- оснащені жорстким і важким полотном без перфорації;
- виготовлені з подвійних профілів з алюмінію (наповнені для жорсткості пінополіуретаном або поліефірної смолою) або зі сталі;
- через вагу повинні бути обладнані електроприводом;
- профілі мають товсту стінку, яка набагато більш стійка до вигину;
- спеціальні заглушки на обох сторонах полотна дозволяють забезпечити глибоке розміщення в напрямних;
- напрямні захищені спеціальними гратами, що захищають від ризику її відгвинчування;
- нижня смуга жорсткої конструкції має вмонтований спеціальний пристрій безпеки і сталеву противовзломную арматуру.
Дуже часто помилково називають все рольставні захисними або антівзломнимі. Але це не так, вони повинні бути оснащені додатковою системою безпеки.
Звичайні рольставні, щоб в деякій мірі захищати житло від злому, часто забезпечені елементами, які заважають вам підняти їх зовні вгору.
Для цього використовують:
• ригельні замки – одночасно і найдешевші і прості в установці. Вони складаються з двох клапанів, розташованих в нижній частині віконниці на правій і лівій стороні. Засуви потрапляють в отвори, зроблені в напрямних, таким чином блокуючи полотно віконниці. Доступ до них можливий тільки зсередини, але часто це доставляє багато клопоту, бо вони вимагають ручного управління.
• автоматичні ригелі – використовуються через зручності. У момент опускання полотна, відбувається автоматичне блокування ригеля, а в момент підняття полотна блокування знімається, що дозволяє ригелів вийти з отворів в направляючих.
• Інші види замків і гачків.
В даний час, зовнішні ролети стали альтернативою штор, драпіровок, а також для віконних жалюзі. Їх легко використовувати в будинках, через широкого діапазону функціональності і відсутності впливу на архітектурний вигляд будинку, при виборі відповідних конструкцій. На ринку є багато компаній, які пропонують широкий спектр рольставней, а клієнти можуть налаштувати свій вибір відповідно до своїх потреб.