Розетка з таймером включення і виключенняРозетка з таймером включення і виключення

Програмована розетка з цифровим таймером дозволяє отримати значну економію сімейного бюджету, пов’язану зі зниженням споживання електрики. Ми підкажемо, яку розетку з таймером включення і виключення купити, чим відрізняються різні моделі, і на що звертати увагу при покупці.

Програмована розетка з таймером включення і виключення

Кому з нас не траплялося після важкого трудового дня прийняти розслаблюючу ванну і в блаженному настрої полежати в зручному ліжку? На жаль, ідилія швидко закінчується після того, коли ми згадуємо, що ні вимкнули світло у вітальні. На щастя для забудькуватих і зайнятих людей на ринку з’явилися програматори вимикачів і електричних розеток.

Такий пристрій дозволять кожній людині виконати відповідне управління функціонуванням освітлення в будинку або включення і виключення електроприладів в заданий час автоматично. В даний час на ринку є не тільки програматори з налаштуванням часу, але також пристрої, які дозволяють встановити послідовність включення-виключення на кожен день.

Для чого можна використовувати розетку з таймером?

Програматор можна підключити до будь-яких електричних приладів, але частіше за все він застосовується для:

 • управління бойлером для нагріву води (особливо в квартирах, де використовується двухтарифні лічильник);
 • перемикання освітлення в акваріумі (це необхідно, щоб не почали з’являтися водорості);
 • управління вуличної лампою, наприклад, в саду (коли необхідно, щоб вона включалася тільки в певний час, наприклад, тільки ввечері, але не на всю ніч);
 • управління пристроями побутової техніки.

Для чого можна використовувати розетку з таймером?

Переваги розетки з таймером

 1. Економія коштів. Застосування таймера для зниження споживання електроенергії – це, перш за все, економія сімейного бюджету.
 2. Захист навколишнього середовища, за рахунок зниження споживання електрики.
 3. Анти-злом. Один з методів забезпечення безпеки від грабіжників. Злодіїв, перш за все, відлякує саме світло, а також звуки. Досить згадати сцену з культового фільму «Один вдома», коли злодії відмовилися від пограбування резиденції, коли побачили через вікно тіні, танцюючі в ритм музики, що лунає з радіо.
 4. Переваги розетки з таймером - економія коштівЗручність і комфорт. Програматор знадобиться також, коли дитина боїться темряви – ми його не розбудимо, входячи в кімнату, щоб погасити світло, при цьому подбаємо також про економію електроенергії, так як світло не горітиме до ранку – програматор погасить його за нас.
 5. Підігрів води. Пристрій може також включати і вимикати бойлер на час нашої відсутності.
 6. Запуск системи опалення. Прилад допоможе керувати електричним опаленням тераріумів, акваріумів та багатьох інших пристроїв. Умова одна – він повинен бути підключений до електромережі.

Програматори працюють за принципом вимикача напруги. Таймер в заданий час подає напругу на електричну вилку приладу. Однак потрібно пам’ятати про те, щоб пристрій, підключений до такого модулю, було у включеному стані, так як сам програматор не включить його за нас.

Види розеток-таймерів і принцип дії

Як працює розетка з таймером?

Дія приладу дуже просте – в призначений наперед час, він вимикає підключені до нього пристрої. Такі пристрої можуть бути виконані з різними конфігураціями, але незалежно від типу програматора, основний принцип залишається однаковим – досить задати час, в яке повинен бути вимкнений підключений до нього прилад.

Існує два види пристроїв:

 1. механічний, де вибір часу здійснюється за допомогою кнопок / коліщатка; він характеризується більш гучною роботою, меншою точністю і найчастіше використовує тільки добовий цикл;
 2. електронний, де регулювання здійснюється в електронному вигляді; прилад оснащений електронною схемою, завдяки чому має високу точність роботи.

Щоб все це спрацювало – вимикач необхідно підключити до контакту, в той час як контрольоване пристрій (наприклад, освітлення) до программатору. Також є автоматичні вимикачі, які можна вбудувати в електричну мережу.

Таймер розетка механічна (аналогова)

Аналогові реле мають можливість програмування часу включення з точністю до 15 хвилин. Харчування программаторов цього типу стандартне 220-240 В. Максимальне навантаження складає 16 А. Таймер має контакт заземлення. У більшості випадків ми отримаємо також 12-місячну гарантію. Прилад привертає дуже низькою ціною. Тому доцільно вкласти ці невеликі гроші, підключити пристрій до освітлювального приладу і бути впевненим, що непрохані «гості» не впізнають про наш тривалій відсутності в будинку.

Таймер розетка механічна (аналогова)

Таймер розетка електронна (цифрова)

Відрізняється від аналогових программаторов тим, що оснащений нескладним цифровим екраном. Цифрові реле часу має цілих 16 програм включення і виключення з кроком 1 хвилина. Можна задати до 16 комбінацій для усього тижня. Пристрої працюють в 12 – або 24-годинному режимі. У цьому программаторе можна встановити літній час. Він буде працювати в будь-яких, навіть екстремальних умовах, максимальна температура експлуатації становить 40 градусів. Чи не здивує його і зима, так як його максимальна стійкість до морозу становить мінус 10 ° C.

Напруга, необхідне для роботи, становить 220-240 В змінного струму 50 Гц, максимальне навантаження 16 А, 3600 Вт. Прилад має дисплей з секундною стрілкою. Його використання дуже просте, так як на екрані Ви бачите все встановлене програми, в окремі дні тижня. З недоліків можна відзначити тільки ціну, яка приблизно в два рази вище, ніж у більш простих аналогових программаторов.

Таймер розетка електронна (цифрова)

На що звертати увагу при покупці?

Перш ніж, купити електронний таймер розетку, варто вивчити інструкцію до неї і звернути увагу на деякі параметри.

Цикл роботи

Таймер може працювати двома способами, в зв’язку з чим пристрої діляться на два типи:

 1. розетка з таймером тижнева – робота підключеного пристрою контролюється в залежності від дня тижня. Це зручно, наприклад, при роботі бойлера з гарячою водою, коли мешканці житла з понеділка по п’ятницю перебувають на роботі або в школі і гаряча вода в денний час не потрібно, а у вихідні вони проводять цей час вдома.
 2. розетка з таймером добова – роботу таймера можна запрограмувати з використанням 24-годинного циклу роботи, наприклад, підключений пристрій буде включатися кожні 15 хвилин на 15 хвилин.

Дуже часто вимикачі оснащені можливістю програмування в обох напрямках, завдяки чому користувач не повинен на етапі покупки вирішувати, як налаштувати таймер розетку, який цикл роботи для нього підходить.Варто уважно почитати інструкцію до розетки з таймером включення і виключення, і перевірити, скільки комбінацій можна встановити і скільки циклів включення і виключення можна запрограмувати.

підключення через DIN-рейку

Підключення

У продажу можна зустріти два види підключення цих пристроїв:

 1. через електричні розетки – підключається безпосередньо до контакту;
 2. через DIN-рейку – її можна встановити на шафці домашнього електрощита.

Живлення

Більшість програматорів, доступних на ринку, призначені для домашнього використання і підключення до джерела живлення 220-230 В.

Вбудований акумулятор

Нерідко для будинку або квартири люди вирішують купити механічний таймер розетку, який після аварійного відключення і подальшого включення електрики, сам включається і без проблем продовжує працювати, так як введені параметри не збиваються. Однак в даний час багато електронні розетки-таймери має захист у вигляді вбудованого акумулятора, який підтримує роботу пристрою навіть після втрати харчування, таким чином, прилад може продовжувати працювати у встановленому режимі навіть після аварійного відключення електрики.

Максимальна потужність навантаження

Це дуже важливий параметр, який дозволяє визначити, які пристрої можна підключити до розетки з таймером. Перед покупкою слід перевірити потужність приладів, які будуть управлятися за часом, і на підставі цього підібрати підходящу модель.

Точність програмування

Вищевказаний параметр дозволяє встановити з заданою точністю час, коли потрібно вимкнути / включити пристрій. Найбільш точними є цифрові електронні розетки-таймери, які дозволяють запрограмувати пристрій з точністю до 1 хвилини. Механічні програматори дозволяють найчастіше встановити час з точністю 5-15 хвилин.

Сертифікати та безпеку

розетка-таймер для умов з підвищеною вологістюЯкщо таймер знаходиться в місці, яке може зазнавати несприятливих впливів, наприклад, на відкритому повітрі, варто перевірити, чи має пристрій відповідні сертифікати, які свідчать про гарну герметичності і міцності корпусу.

Одним з найбільш часто вживаних стандартів є IPxx (замість х на пристрої вказані конкретні цифри), де перша цифра визначає ступінь пилонепроникність, друга – ступінь вологозахищеністю. Чим вище цифри, тим вище захист від зовнішніх впливів.

Додаткові функції

Таймери часу, в залежності від їх призначення, можуть бути обладнані додатковими функціями, контролюючими не тільки час, а й:

 • вимір температури в приміщенні, що дуже зручно при використанні таймерів, призначених для управління, наприклад, опаленням;
 • механізм контролю вентиляції – піклується, щоб приміщення, наприклад, ванна кімната не вентилювалося занадто довго.

Додаткові зручності

Деякі з програмованих розеток-таймерів продаються разом з пультом дистанційного керування, завдяки чому можливе додаткове, бездротове управління. Ці комплекти коштують дорожче, тому варто задуматися, чи необхідний такий прилад в квартирі. Безумовно, таке рішення дуже зручно, коли програматор знаходиться у важкодоступному місці.

На ринку також існують таймери для розеток, якими можна керувати за допомогою додатка, встановленого на смартфоні або планшеті, що дозволяє ще простіше управляти роботою програматора. Наприклад, модель EdiMax Smart Plug. Устройтсво SP-1101W – це SmartPlug, який управляє домашньою електронікою, дозволяючи зробити її більш динамічною, а також набагато більш зручною і функціональною. З його допомогою можна створювати розклад автоматичного управління потужністю.

Пристрої SmartPlug дозволяють контролювати харчування електронних приладів за допомогою додатка, встановленого на смартфоні або планшеті. SP-1101W також може відправити повідомлення електронної пошти, що інформує користувача про те, що підключене до нього пристрій було увімкнене вручну.

додаткові зручності

Варто знати!

Таймер виключення для комп’ютера в більшості випадків не потрібно, так як існують програмні рішення, і навіть системи, що дозволяють контролювати час роботи такого обладнання. Якщо немає необхідності в установці додаткового програмного забезпечення і використання більшої кількості функцій, можна скористатися простою командою, введеної в командному рядку: shutdown -s -t X, де X означає кількість секунд, після закінчення яких операційна система Windows закривається.

Розетка з таймером включення і виключення ціни

 1. Brennenstuhl Primera Line розетка з таймером тижнева. Програмований щотижневий перемикач живлення. Максимальна кількість програм – до 20. Особливості: робочий режим – щотижневий, кольоровий срібний корпус, крок програмування – 1 хв., Літній і зимовий час, різні комбінації денних повторень, ручне включення / вимикання, потужність 230 В / 16 А (макс. 3680 Вт), живлення від мережі – безпосередньо від мережі + додаткова батарея (аварійне резервне копіювання). Розміри (Д x В x В) 125 x 65 x 45 мм. Ціна 1200 рублів.Brennenstuhl Primera Line розетка з таймером тижнева
 2. Добова розетка з таймером feron. Добова програмована розетка з таймером ФЕРОН має кілька програм. Потужність 3500 Вт / 16A, 230В, застосовна для стандартної мережі 220-230 В. Дуже проста і зручна у використанні. Ціна 327 рублів.Добова розетка з таймером feron

Огляд – elektrostandard розетка з таймером відео

Для економії електроенергії в квартирі, багато людей вибирають пристрій, який називається таймер розетка. З його допомогою можна просто встановити час, коли треба вимкнути освітлення, світло або інші пристрої. Таймер – це ідеальне рішення для тих, хто хоче домогтися економії електроенергії.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *