Розміри вбудованих посудомийних машинРозміри вбудованих посудомийних машин

При покупці посудомийної машини ми вибираємо необхідні функції, обсяг, клас енергоспоживання і, звичайно, орієнтуємося на вартість приладу. Якщо ми маємо велику площу кухонного простору, у нас немає ніяких обмежень в розмірах приладу. Якщо ж кухня у нас маленька, то нам доводиться шукати більш компактні рішення, можна вибрати настільні варіанти, помістити посудомийну машинку під раковину або вбудувати її в вузький шафа.

Звичайно ж, в плануванні розміщення нам допоможе наша уява і можливості проектування і реконструкції кухонних меблів. Єдина проблема, з якою ми стикаємося в зв’язку з ремонтом – це труднощі, пов’язані з підключенням посудомийної машини до різних мереж (електрика, вода, каналізація). Перш ніж зробити остаточний вибір техніки, варто розібратися, які ж розміри вбудованих посудомийних машин бувають і на який обсяг мийки вони розраховані.

Розташування посудомийної машини

Розташування посудомийної машиниПерш ніж купувати побутову техніку, варто визначитися з місцем, де ми її будемо встановлювати, керуючись знаннями в області ергономіки інтер’єру. Посудомийка повинна бути поміщена в безпосередній близькості від раковини – для того, щоб попередньо промивати тарілки в раковині і переносити їх в машинку по найкоротшому шляху, не забруднивши кухню.

Слід зазначити, що, розташування варто планувати так, щоб стоячи біля раковини, ви могли легко відкрити машинку і мати легкий доступ до неї, це значно полегшує ятати брудного посуду.

Зазвичай цей прилад ставлять в одній лінії безпосередньо поруч з раковиною, під якою також розміщується відро для сміття. Воно також нам буде потрібно в процесі підготовки брудного посуду до закладки в миючі відсіки.

Розміри вбудованих посудомийних машин

Розміри вбудованих посудомийних машинЗапропоновані на ринку вбудовувані посудомийні машини, як правило, проводяться в розмірах, адаптованих до стандартів, продиктованим поточними дослідженнями в області зростання і пропорцій тіла сучасної людини.

Крім того, стандартні моделі перевірені роками під час експлуатації і функціонування кухонь різних конфігурацій і розмірів.

Найбільш важливим аспектом цих знань є ергономічність кухні, а також турбота про здоров’я і комфорт користувачів. Важливе значення мають також умови експлуатації приладу:

 • його розташування в архітектурі кухні;
 • обсяг простору, виділеного для пристрою;
 • кількість людей, які воно має обслуговувати.

Беручи до уваги всі ці обставини, ми можемо виділити 3 різних розміру таких пристроїв по ширині:

 • 60 см;
 • 45 см;
 • компактні машинки малих розмірів.

Посудомийна машина, вбудована розміром 60 см

Посудомийна машина, вбудована розміром 60 смНайбільші машинки шириною 60 см розраховані на 12 комплектів посуду і є оптимальним варіантом для сім’ї з 4-х осіб, члени якої часто обідають і вечеряють вдома. Ця група представляє левову частку асортименту продукції в цій галузі і є найбільш популярною серед покупців.Такі прилади підходять для середніх і великих кухонь і зручні для середньостатистичної сім’ї. Вони призначені в основному для установки під стільницею. Великий діапазон регулювання ніжок дозволяє легко регулювати висоту пристрою до рівня конкретної робочої поверхні.

Розміри такої моделі, як правило, складають:

 • ширина 598 мм;
 • висота 815-875 мм;
 • глибина 550 мм.

Посудомийні машини шириною 45 смПосудомийні машини шириною 45 см

Розміри посудомийних машин вбудованих 45 см також популярні. Це велика група техніки, призначена для невеликих приміщень. Точно так же, як і прилади шириною 60 см, більш вузькі моделі в основному використовуються для монтажу під стільницею і мають однакову висоту, при цьому регульовані ніжки дозволяють легко адаптувати прилад до стільниці точно за рівнем.

У цих моделей, як правило, габарити складають:

 • ширина – 448 мм;
 • висота – 815-875 мм;
 • глибина – 550 мм.

Компактні модульні посудомийні машини

Компактні модульні посудомийні машиниЦе моделі компактного типу, вони можуть бути настільними, тобто розміщуватися прямо на робочій стільниці, переносними або можуть бути поміщені в один з шаф або під раковину. Прилади можуть мати такі розміри:

 • ширина 454 мм, висота 595 мм, глибина 500 мм;
 • ширина 595 мм, висота 595 мм, глибина 500 мм.

Висота вбудованих посудомийних машин – ергономічні аспекти

Як відомо, не існує одного універсального значення висоти кухонної стільниці. Вона може трохи відрізнятися в різних кухнях в залежності від зростання людей, які на ній будуть працювати і інших аспектів. У разі посудомийних машин саме цей показник має найбільш важливе значення, оскільки більшість продаваних моделей призначені для установки під стільницю.

Висота вбудованих посудомийних машин - ергономічні аспектиЗгідно з останніми дослідженнями, висота стільниці повинна бути на 10-15 см нижче, ніж відстань від підлоги до зігнутих під прямим кутом в ліктьовому суглобі рук людини, який буде готувати і містити в порядку кухню.

Таке розташування стільниці є найбільш ергономічним – воно дозволяє не перевантажувати хребет і буде сприяти вільній роботі рук. Це особливо важливо, якщо ви багато готуєте і виконуєте на кухні багато супутньої приготування їжі роботи.

У зв’язку з різними вимогами, що вбудовуються машинки – обидві моделі шириною 60 і 45 см і оснащені ніжками, які можуть бути відрегульовані по висоті до 60 мм. Таким чином, кожен може легко регулювати висоту пристрою у відповідності зі своїми індивідуальними потребами і розмірами кухонної стільниці.

Єдиним ергономічним критерієм є комфорт людини, обслуговуючого даний прилад. Ви можете розташувати його і на узвишші, в одній із шаф. Але пам’ятайте просте правило: навантаження і розвантаження посуду пов’язана з важкою навантаженням на руки, тому не встановлюйте прилад занадто високо, щоб обслуговування верхньої корзини не вимагало підйому рук вгору на незручний рівень.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *