Для власника приватного будинку, як правило, головні параметри вирішальні вибір зовнішніх дверей – це їх зовнішній вигляд і ціна. Але крім цього дуже важливо звернути увагу і на технічні характеристики. Саме вони визначають довговічність двері і її зручність для користувачів.
Вибираючи зовнішню двері в будинок, квартиру або офіс, ми намагаємося, щоб її зовнішній вигляд був узгоджений із зовнішнім виглядом фасаду будівлі або ж цікаво з ним контрастував. Крім того, модель може бути обрана таким чином, щоб вона виглядала добре по відношенню до дизайну і кольору вікна. Незалежно від підходу у виборі, двері завжди повинна відповідати розміру будинку і його пропорцій, а її розміри повинні забезпечувати функціональність і практичність.
Розміри дверного полотна і коробки є ключовими при проектуванні будинку і при їхній покупці. Стандартні рішення значно спрощують пошук і покупку відповідної моделі. Який же стандартний розмір вхідних дверей в приватному будинку і квартирі і що пропонують виробники, ми розглянемо в цій статті.
Стандартні розміри вхідних дверей в будинок
Стандартні розміри вхідних дверей в приватному будинку принципово відрізняються від міжкімнатних отворів.
Загальноприйняті стандартні вимоги до розмірів:
- розмір вхідних дверей з коробкою по ширині не повинен бути менше 90 см;
- висота дверної коробки повинна бути не менше 200 см.
Ці вимоги відносяться безпосередньо до одностулкових моделі. У разі двостулкових моделей зовнішня ширина основного крила повинна бути не менше 90 см. Вимоги відносяться до дверей, яка є головним входом в будинок або в загальнодоступні підсобні приміщення.
Крім того, необхідно також звернути увагу на пороги. В основних входах в будівлі пороги не можуть перевищувати висоту 2 см. Чому? Оскільки ця висота покликана забезпечити комфорт для всіх людей, в тому числі для людей з обмеженими можливостями.
З цих причин, ринок пропонує вхідні двері з товщиною не менше 90 см, а висота, як правило, знаходиться в межах 205-240 см.
На практиці, дизайнери радять, вибираючи розміри вхідних дверей, не обмежуватися мінімальними вимогами. Набагато краще поставити більш широкі моделі, звичайно якщо конструкція будинку дозволяє це зробити і така можливість передбачена на стадії будівництва приватного будинку.
Якщо до мінімальної ширини (90 см) додати хоча б додаткових 10 см, прохід буде більш комфортним і набагато більш функціональним. Особливо високо це можна буде оцінити, коли ви будете заносити в будинок меблі та техніку, а також це відіб’ється на подальшому комфорті домочадців.
Важливий також зазор, який зазвичай називають монтажний люфт. Монтажний зазор повинен проходити між дверною коробкою і існуючим козирком. Цей зазор зазвичай має ширину не більше 2 см. Цей зазор повинен також знаходитися в нижній частині – між крилом і існуючим підлогою.
Проте, в поперечному розрізі зовнішніх дверей залишається зазор між отвором для дверей і її рамою. Ви повинні пам’ятати, що розміри монтажного отвору повинні бути трохи більше, ніж розміри двері (як зовнішніх, так і внутрішніх).
Товщина також має значення
При виборі, варто звернути увагу на антівзломние властивості, а також на параметри тепло- і звукоізоляції. Двері є важливим елементом в захисті будинку або квартири від візиту непроханих гостей.
Товщина полотна також має велике значення. Вона визначає не тільки естетику входу в будинок, але і виступає в якості ізоляції. Хороша товщина дасть нам хорошу звукоізоляцію, а хороша ізоляція щілин запобіжить надходження в житло неприємних запахів з сходової площадки або вулиці.
Як правило, товщина полотна починається від 50 мм. Залежно від виробників і моделей вона може сильно варіювати. У той же час будь-яке відхилення від стандартного розміру пов’язано з більш високими витратами.
Часто прийнято ставити броньовані моделі, які укріплені сталевим листом, що дає додатковий захист від злому.
На сходовій клітці вхід в квартиру повинен зберігати естетичний вигляд і гармонійно зливатися з іншими входами в приміщення. Варто передбачити також невеликі вікна в передпокої, це дозволить забезпечити хоча б невелике освітлення вестибюля сонячним світлом.