Розсувні перегородки для зонування простору в кімнатіРозсувні перегородки для зонування простору в кімнаті

Виділення зон є вигідним рішенням не тільки для великих просторів. Реальна проблема – функціонально розділити квартиру з невеликою площею. Як зробити декоративні перегородки в кімнаті для зонування, і які вони бувають, ми розповімо в цій статті.

Дизайн інтер’єру повинен починатися з добре продуманої системи організації житлової площі, тобто, з функціонального зонування простору. Хоча відкритий простір є найбільш ергономічним рішенням, крім того, воно дає більше свободи і створює враження додаткової площі, все більше домінує тенденція, в якій особлива увага приділяється приватного життя і інтимності в деяких життєвих сферах.

Для того щоб об’єднати дві ці тенденції багато дизайнерів інтер’єру вдаються до такого нескладного трюку, як розсувні декоративні перегородки для зонування простору в кімнаті. Такі конструкції можуть за кілька секунд перетворити велику кімнату в два або три менших за розміром приміщення.

Розсувні перегородки для зонування простору в кімнаті

Способи зонування простору в кімнаті

Зонування вітальні на області для роботи, сну або приготування їжі може дати нам багато комфорту. Тому дуже важливо, щоб в нашій квартирі були денна і нічна зони, а також кухонна частина, яка, як правило, поєднується з їдальнею.

Необхідність поділу і перегрупування інтер’єру також з’являється в зв’язку з розширенням сім’ї або збільшенням кількості мешканців. Те, як буде розділена кімната на корисний простір в основному визначається нашим характером, інтересами, стилем і ритмом життя. А ідей і способів зонування простору в кімнаті є велика кількість.

Найчастіше використовуються такі способи:

  • стіна з гіпсокартону;
  • розсувні перегородки;
  • меблева стінка.

Найпопулярніший спосіб зонування простору, який часто застосовується особливо в великих віталень – це розміщення розділової стінки з гіпсокартону, що дозволяє отримати додаткову кімнату і не потребує будь-якого капітального ремонту.

Найпростіший і дешевий метод – це поділ простору за допомогою меблів і всіх видів декоративних виробів. Виділенню зон допомагає декоративний екран, штори і фіранка. Установка та розміщення стійок і шаф також допоможе ізолювати основні житлові зони. Наприклад, функціональним чином можна розділити кімнату ажурним книжковою шафою або стелажем для книг, який також надає місце для зберігання предметів різного розміру і не обмежує простір і доступ до світла. На полиці можна встановити книги, численні дрібнички, сувеніри і предмети, які, в цьому разі, не будуть захаращувати невелику квартиру.

Розсувні перегородки для зонування простору в кімнаті

Розсувна система перегородок працює не тільки, як елемент домашнього гардеробу або міжкімнатні двері. Розсувні двері також є альтернативою звичайним дверних отворів і можуть функціонувати в якості розділової стіни в кімнаті. Розділити велику кімнату на більш дрібні ми можемо, зробивши установку розсувних дверей між стінами або в кутку.

Розсувні перегородки для зонування простору в кімнаті

Краще рішення – це підвісні розсувні двері. Вони доступні у версії без нижньої напрямної і не впливають на структуру статі, залишаючи його монолітним, так як вони підвішені на направляючої, закріпленої на стелі. Завдяки відсутності необхідності монтувати нижній поріг, ми можемо зберегти єдину поверхню. Пол при цьому не ділиться оптично, що робить кімнату більш естетичною. У продажу є широкий асортимент матеріалів для виготовлення таких перегородок, які бувають:

  • з ламінованої плити МДФ;
  • дерев’яні;
  • скляні і дзеркальні;
  • пластикові;
  • комбіновані та інші.

Розсувні перегородки для зонування простору в кімнаті

При цьому ми маємо можливість гармонізувати колір, текстуру і візерунки, нанесені на перегородку, так щоб вона красиво вписувалася в стиль інтер’єру. Цікава ідея полягає в тому, щоб використовувати кольорове скло або багатошарове скло.

Розсувні перегородки для зонування простору в кімнатіСкляні перегородки в кімнаті для зонування

У минулому, як правило, переважно використовувалися в службових приміщеннях або в якості перегородок на виставковому просторі. Однак сьогодні все частіше вони з’являються і як спосіб зонування простору в квартирі. Скляні елементи, будь то стіна або двері, прекрасно поєднуються як з традиційними, так і з сучасними інтер’єрами. Завдяки окремих сегментах можна створити спальню, гардеробну або робочу зону, а також відокремити кухню або їдальню від вітальні. Відчуття відкритого простору при цьому зовсім не порушується.

Прозорі скляні перегородки створюють вільний інтер’єр, освітлений природним чином. Якщо ми, тим не менш, хочемо більше конфіденційності і поділу конкретних сфер, то ідеально підходить тьмяне скло молочного кольору або тоноване скляні панелі. На прозоре скло можна встановити ролети або жалюзі.

Скляні перегородки в кімнаті для зонування

Зонування простору з використанням скла вводиться в інтер’єр легкість. Ділячи на зони невелику квартиру, не слід забувати, що в невеликих приміщеннях сонячне світло є ключовим фактором для створення приємної атмосфери. Такі перегородки не обмежують доступ до денного світла і в цьому їх головна перевага.

Варто відзначити, що системи розсувних скляних стін-перегородок повинні бути виконані з безпечного загартованого скла, яке стійке до пошкоджень.

Поділ додаткового простору за допомогою розсувної скляних дверей – це хороша ідея особливо в невеликих закритих студіях. Кілька цікавих ідей для натхнення, як облаштувати розсувні перегородки в кімнаті для зонування, фото яких представлені нижче, допоможуть вам у плануванні інтер’єру.

Скляні перегородки в кімнаті для зонування

Скляні перегородки в кімнаті для зонування

Скляні перегородки в кімнаті для зонування

Для того щоб гармонійно відокремити спальню від вітальні в маленькій однокімнатній квартирі, ми повинні бути дуже обережні, щоб встановлені перегородки не затемнювали тож невеликий простір. Засклені розсувні двері з прозорого скла дозволять безперешкодно проникати в приміщення денного світла, а інтимність можуть забезпечити штори або жалюзі.

Скло в залежності від ваших уподобань може бути напівпрозорим, молочного кольору або ледь проникним для світлових променів. У ситуації, коли приходять гості, ми можемо швидко ізолювати нашу особисту зону від цікавих очей, а в домашній обстановці двері перегородки в спальню можна тримати відкритими.

Коли ми хочемо лягти в ліжко і ізолюватися від галасливої ​​зони, в якій наші домочадці дивляться телевізор, ми може просто перемістити скляні двері і насолоджуватися приватним куточком. При цьому розсувні скляні двері протягом дня передають денне світло з вікна в відокремлену зону, і вона не потребує додаткового освітлення.

Скляні перегородки в кімнаті для зонування

Скляні розсувні двері: сучасний дизайн

У маленьких квартирах все частіше відходять від традиційних рішень. Інноваційні ідеї набувають все більшої популярності, і розсувні скляні двері – це тільки одна з них. Цікава ідея для оригінального стилю – розсувні двері з печаткою на склі. Ваша власна фотографія може бути перенесена на поверхню скла. За власним бажанням можна створити креативний дизайн з квіткових мотивів, асиметричний або з використанням цікавих наклейок і фотошпалер, а також з декоративною лід-підсвічуванням. В результаті, квартира стане не тільки функціональною, але і унікальною і сучасної. Єдине, що ви повинні пам’ятати, це правильний розмір і дозвіл графіки на склі.

індивідуальні рішення

Перевага індивідуальних рішень полягає, в першу чергу, в їх практичності, в порівнянні з традиційними дверима і перегородками з гіпсокартону або у вигляді шаф, вони не займають багато місця. Однак, в залежності від типу простору, в якому повинні бути встановлені скляні двері, ви повинні вибрати правильні механізми ковзання:

  • одним з варіантів є механізм переміщення перегородок вздовж рейок, прикріплених до стіни або стелі;
  • другий варіант полягає в переміщенні скла по трубі, за умови, що його збірка буде можлива уздовж поверхні стіни.

Скляні розсувні двері: сучасний дизайн

Скляні розсувні двері: сучасний дизайн

Крім того, коли ми плануємо облаштування простору з розсувними скляними дверима, ми повинні враховувати це ще на стадії проектування житла.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *