Розташування меблів на кухніРозташування меблів на кухні

Як зробити їдальню зручною і практичною? Як здійснити правильне розташування кухонних меблів на кухні? Відповісти на питання про те, як спроектувати кімнату, яка була б зручна і практична нелегко. Слід, однак, знати основні принципи для функціональної організації, які допоможуть нам в нашій кухонній діяльності – приготуванні їжі, миття посуду, приготування заготовок. Всі ці процеси будуть проходити легше і доставлять нам більше задоволення, коли простір правильно сплановано, а розташування кухонних меблів на кухні ретельно продумано.

Як відрегулювати зручне розташування меблів на кухні по її формою і розміром

Меблі і техніка можуть бути розташовані в різних варіантах. Подумайте про те, який спосіб розстановки найкраще підходить до форми вашої кімнати, і які його переваги і недоліки.

Плануючи розташування на кухні меблів і техніки, найбільш переважно все продумати так, що робочий простір між холодильником, мийкою і плитою мало форму трикутника. В цьому випадку господиня буде здійснювати мінімум зайвих рухів, виконуючи свої звичайні дії з приготування їжі, крім того, інша частина приміщення не буде забруднюватися і всі необхідні інструменти і посуд будуть під рукою. Правильне розташування меблів на кухні – це мрія кожної господині, варто приділити цьому особливу увагу при створенні проекту кухонної стінки.

В ідеалі, якщо ці відстані будуть наступними:

  • від холодильника до раковини – 120-210 см;
  • від раковини до плити – 120-210 см (в маленьких кухнях може бути 90 см);
  • від холодильника до плити – 120-270 см.

Розташування меблів на маленькій кухні

У вузьких і маленьких кухнях (з шириною 180 см), добре себе покаже розташування меблів уздовж однієї стіни.

Часто також робоча зона буває відкрита для вітальні або їдальні, таке приміщення ще називають салон або кухня-вітальня. Як правило, така кімната має тільки одну стіну, уздовж якої ви можете розставити меблі. Це найпростіше рішення, але і найменш ергономічне. У цих умовах, неможливо застосовувати принципи трикутника, які можливо використовувати в кутових кухнях. Але правильна послідовність обладнання та належне відстань між кухонною технікою і раковиною сприятиме роботі.

При організації маленького інтер’єру, у нас також є різні варіанти розташування меблів на кухні. Слід постаратися дотримуватися такого порядку розстановки, який ми використовуємо під час приготування їжі. Тобто беремо їжу з холодильника і обробляємо її (чистимо, миємо) на столі біля раковини, а потім проводимо термічну обробку на плиті або в духовці. Відповідно до цього і будуються правила розташування меблів в кухні.

Схеми розташування меблів в кухні маленького розміру, як правило, дотримуються наступній послідовності. Найближче до дверей маленької кухні маємо холодильник – наш склад харчів. Трохи далі розташована раковина, між ними бажано помістити стільницю. Безумовно, не завжди вдається помісити в цьому місці велику робочу стільницю, тому її можна скоротити до 60 або навіть до 40 см, щоб зручно було викладати продукти з холодильника і мити їх в раковині.

Розташування меблів на маленькій кухні

Між миттям і плитою також слід постаратися зберегти якомога більший робочий простір. Тут ми можемо поставити тарілку з напівфабрикатами, які збираємося смажити, каструлі, сковорідки, розмістити при необхідності міксер або кухонний комбайн. Це місце повинно бути основною робочою поверхнею, тому його довжина повинна складати мінімум 60 см, а при можливості до 120 або навіть до 150 см. Саме тут відбувається основна робота з приготування їжі.

Розташування меблів на маленькій кухні

Після плити бажано також розмістити невелику коротку стільницю, хоча б довжиною 40 см, сюди можна переставити сковорідку з плити, а також тут можна накладати їжу з каструлі в тарілки, поставити пиріг, який дістали з духовки.

Правильний дизайн кухні та розташування меблів зроблять більш зручною нашу роботу на кухні. Але, на жаль, не завжди вдається розставити меблі так через розташування труб водопроводу і каналізації, газових труб, котлів і лічильників, вентиляційних каналів. Тому іноді доводиться міняти місцями раковину і плиту, щоб підлаштуватися під витяжку або труби водопроводу, розташовані в іншому кутку.

дизайн кухні та розташування меблів

У зовсім маленькій кухні іноді доводиться порушувати ергономіку, і схеми розташування меблів можуть бути зовсім іншими. Нижче представлені варіанти з фото розташування меблів в дуже маленькій кухні. Тут часто використовуються варіанти розташування меблів літерою «П», а також підвіконня-стільниця у вікна у вузькій кухні.

фото розташування меблів в дуже маленькій кухні

фото розташування меблів в дуже маленькій кухні

фото розташування меблів в дуже маленькій кухні

фото розташування меблів в дуже маленькій кухніфото розташування меблів в дуже маленькій кухні

фото розташування меблів в дуже маленькій кухні

фото розташування меблів в дуже маленькій кухні

Розташування меблів і техніки в кухні-вітальні

При розташуванні меблів в кухні вітальні можна використовувати кутову меблі з рівними або нерівними сторонами кута, можливо у формі букви L. Коротша стіна може становити 120 см. Звичайно, ця схема розташування меблів на кухні набагато краще буде представлена ​​в більш широкому приміщенні, з шириною , наприклад, 260 см (або хоча б 200 см). Недоліком цього типу розташування меблів є досить велика відстань між технікою, яке стоїть спробувати скоротити.

Розташування меблів на кухні – фото

Розташування меблів на кухні - фото

Розташування меблів на кухні - фото

Розташування меблів на кухні - фото

Вибір кухонної техніки для сімейних потреб

При виборі техніки варто брати до уваги фінансові можливості, сімейні потреби і площа приміщення. Іноді люди відмовляються від зайвого шафи на користь посудомийної машини, в інших сім’ях придбання посудомийки вважається марною і зайвою витратою грошей, вони ставлять на її місце пральну машину або великий холодильник з морозильною камерою. Важливо під час ремонту передбачити розташування розеток на кухні для вбудованої техніки.

  • Холодильник – варто прикинути частоту здійснення покупок, бажані обсяги морозильної камери і узгодити ці чинники з наявністю вільного місця.
  • Кухонна плита газова або електрична, індукційна або звичайна – її розмір залежить від частоти і способів приготування їжі. Стандартний її розмір 60 на 60 см, але бувають моделі ширше, що дуже зручно для великих каструль, сковорідок великого розміру. Якщо ви віддаєте перевагу готувати в мультиварці, пароварці або інших приладах, можна поставити маленьку двухконфорная плиту, можна вибрати комбіновану плиту з газової та електричної конфоркою. Є дуже багато зручних рішень.
  • Духовка – існують газові та електричні моделі. Електричні набагато зручніше, так як мають багато додаткових функцій. Навіть якщо ви печете іноді, варто не нехтувати хорошою духовкою. Дуже важливо розташування техніки на кухні. Найбільш зручний спосіб розташувати її на рівні грудей, щоб було зручно діставати страви.
  • Витяжка – цей прилад розміщують над плитою. Її розмір залежить від розміру плити, а потужність – від об’єму приміщення, в якому вона буде працювати.
  • Посудомийна машина – варто їй знайти місце навіть в маленькій кухні. Вона економить воду і енергію, і звичайно ваш час. У родині, яка вдома тільки снідає або вечеряє, цей прилад заощаджує 8 днів на рік, які члени сім’ї проводять за миттям посуду.

Правильна ергономіка кухні

Якої висоти стільниця на кухні? Рівень стільниці повинен бути адаптований до висоти господині, яка буде готувати їжу. Щоб визначити, який рівень є оптимальним, ви повинні виміряти висоту від зігнутого ліктя до статі і відняти 15 см. Рекомендована висота стільниці на кухні від статі може сильно варіювати. Стандартна висота стільниці на кухні становить 90см. Наприклад, для людини ростом 160 см висота стільниці повинна бути 90 см від підлоги, а для людини ростом 185 см підійде стільниця висотою 105 см. Крім того, часто в одній кухні працюють і низькі і високі люди, тоді немає нічого кращого, ніж шукати компроміс в якості золотої середини.

Функціональне розташування вбудованої техніки на кухні і меблів часто визначає, чи є кухня зручною чи ні. Хорошим рішенням є відсутність полиць в базових шафах. Полки служать для декоративних цілей і накопичують багато пилу, яка поєднуючись з парою і жиром утворює липку поверхню, яку важко мити. Чим менше буде полиць, тим меблі практичніше. Замість низьких полиць, діставати речі з яких, доводиться нахилившись або стоячи на колінах, краще встановити ящики, які забезпечують легкий доступ до центру і легкий доступ до всіх збережених речей.

Правильна ергономіка простору кухні включає раціональне розташування меблів і ящиків в ній. Встановлюйте ящики з можливістю їх висунути повністю і з амортизацією при закритті, велику роль тут відіграє якісна фурнітура, направляючі і доводчики. Варто заздалегідь визначити функції кожного ящика. Це дозволить вам правильно вибрати розмір, відділення та інші особливості конструкції. Така організація робочого простору допоможе підтримувати порядок і значно полегшить роботу. Не забувайте також про правильне освітлення їдальні зони.

Важливо також планувати раціональне розташування продуктів відповідно до принципу: найбільш часто використовувані розміщуємо нижче, а рідко використовувані – вище. Часто діставав продукти і посуд повинні бути розташовані в легкодоступних ящиках.

Ергономіка кухні, правильне планування кухні дозволять зробити роботу на ній приємною і прискорити багато процесів, а також зберегти в чистоті обідню зону і зону відпочинку. Зручна кухня, розташування побутової техніки в правильному порядку і організація простору просто необхідні при плануванні і здійсненні ремонту.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *