Розумний будинок – обладнання для квартириРозумний будинок - обладнання для квартири

Система управління «Розумний будинок» стає все більш популярною. Це обладнання для квартири і будинки стає не тільки модним, але і відносно недорогим. Установка автоматики, яка до недавнього часу була доступна тільки для дуже забезпечених людей, сьогодні обходиться значно дешевше. Завдяки поширенню бездротових технологій інтелектуальний будинок може з’явитися у багатьох. Яку комплексну систему розумний будинок, обладнання для квартири купити, на що звертати увагу при покупці? Нижче представлений короткий гід по вибору цього девайса.

Комплексна система управління розумний будинок – обладнання для квартири

Всього кілька років тому інтелектуальні домашні системи і пристрої здавалися екстравагантним рішенням, їх можна було зустріти досить рідко. Однак тепер вони поступово стають стандартним обладнанням для квартири. Але наскільки таке обладнання дійсно розумне? Ми це вирішили перевірити.

Що таке розумний будинок? Це обладнання для квартири, яке дозволяє логічно управляти багатьма аспектами домашньої діяльності. Від розумного будинку ми можемо очікувати не тільки функцій дистанційного керування, таких як включення пультом дистанційного керування або смартфоном світла, а й автоматизацію цих дій, наприклад, автоматичне включення світла в сутінках і вимкнення вранці. Сучасні установки з великою кількістю функцій створюють умови для комфортного проживання, підвищують безпеку людей і майна, дозволяють оптимально споживати енергію і знизити витрати. Система інтелектуального будинку допомагає значно підвищити енергоефективність експлуатації будівлі.

Комплексна система управління розумний будинок

Щоб не ускладнювати розуміння цього питання ми не будемо в точності описувати всі можливості інтелектуальних рішень, а коротко порівняємо пристрою і представимо їх можливості в доступній формі. Функціонал різного устаткування для квартири залежить, перш за все, від філософії, обраної творцями конкретної моделі. Існуючі варіанти на ринку можна розділити на чотири категорії. Ми почнемо з найдешевших і найменш просунутих моделей, а потім перейдемо до більш передовим рішенням.

Комплексна система управління розумний будинок

Розумний будинок: системні компоненти

Завдяки інтегрованій системі ми можемо поліпшити роботу окремих пристроїв будинку, як стандартних, традиційних, так і сучасних. У макеті розумного будинку ми можемо включити, наприклад:

 • Розумний будинок: системні компонентиустановку центрального опалення;
 • нагрів води;
 • механічну вентиляцію з рекуперацією;
 • кондиціонер;
 • установку теплового насоса з теплообмінником;
 • установку сонячних і фотоелектричних панелей;
 • підлогове опалення;
 • камін з водяною сорочкою;
 • електрика;
 • освітлення;
 • сигналізацію;
 • установку спринклерів, полив саду;
 • домашній кінотеатр;
 • зовнішні ролети і внутрішні жалюзі, відкриття і закриття вікон.

Ми можемо контролювати опалення, яке запрограмовано під погоду, відповідно до ритмом дня і ночі або присутністю членів сім’ї, зручно налаштувати температуру в кожній кімнаті окремо відповідно до особистих потреб. Є можливість інтегрувати основну систему опалення, вентиляції або кондиціонування повітря або інше відповідне обладнання. Використання розумного будинку дозволяє заощадити енергію – світло включиться сам в тому місці, де ми знаходимося, і відключиться під час нашої відсутності. Ми також можемо управляти сигналізацією і моніторингом будинку, всередині або зовні, і все це є на нашому ноутбуці, смартфоні або на іншому мобільному пристрої.

Величезна перевага розумного будинку полягає в тому, що немає необхідності витрачати багато коштів на многометровую проводку і дорогі інтерфейси в багатьох місцях будинку, оскільки обладнання працює по бездротовій технології, а елементи управляються дистанційно і автоматично з програмованої панелі.

Розумний будинок: системні компоненти

Розумний будинок – недороге обладнання в бюджетній версії

Автоматизація будинку або квартири, яка до недавнього часу коштувала дуже дорого, сьогодні можлива за набагато більш доступні засоби. Зовсім не потрібно повністю автоматизувати свій будинок або квартиру, щоб насолоджуватися штучним інтелектом. Готові комплекти обладнання для квартири «Розумний будинок» доступні навіть в найпростіших версіях, що дозволяє використовувати кошти домашньої автоматизації за невелику суму грошей, крім того, початкова система в майбутньому може бути доповнена додатковими модулями, що розширить її можливості. В першу категорію входять такі бездротові системи як: Fibaro, Smart Things, xComfort, Delta Dore.

Системи FIBARO

Великою перевагою систем Fibaro є простота установки. Щоб встановити це обладнання не потрібно свердлити стіни, досить просто підключити всі компоненти до бездротової мережі. Всі етапи монтажу такої системи розумний будинок (обладнання для квартири) можна зробити своїми руками.

системи FIBARO

Приводи і контакти монтуються в настінних прихованих коробках. Датчики встановлюються на двосторонню клейову стрічку або за допомогою саморізів. Система FIBARO дозволяє контролювати освітлення, електроприлади, опалення, кондиціонування, вентиляцію, а також гаражні ворота, ставні, планки в жалюзі, навіси і системи сигналізації та моніторингу. Така система також відносно недорога, її вартість може варіювати в залежності від комплектації. Найпростіша з них заснована на протоколі Apple HomeKit, вона працює з пристроями Apple, за допомогою яких ми можемо їй управляти.

Ситема FIBARO Starter Kit – це стартовий комплект розумний будинок, обладнання для квартири, ціна його становить 46000 рублів. Така базова версія повідомить про візит непроханих гостей, має датчик кількості диму, в разі необхідності включить вентиляцію і вимкне електрику, повідомить про протечках водопроводу, вона також використовується для автоматизації освітлення і контролю відкриття всіх дверей і вікон.
Розумний будинок - обладнанняІдеально? На жаль немає. Проста установка і низька ціна зробили цю комплектацію недорогий, але дуже обмеженою. Системи такого типу не дозволяють створювати великі установки. Найчастіше вони мають максимальну кількість елементів близько 100. Це дійсно не так багато. Для квартири цього може бути достатньо, але для великого будинку – немає.

Розумний будинок

Комплект бездротового управління ZAMEL EXTA FREE

Пропозиція ZAMEL здається дуже привабливим. ZAMEL EXTA FREE EF01 – це повністю вдосконалена система домашньої автоматизації, зазвичай звана інтелектуальним будинком. Серцем системи є центральний блок, який дозволяє контролювати електричні пристрої, освітлення, жалюзі, датчики руху і протікання води.

Комплект бездротового управління ZAMEL EXTA FREE

Система може управлятися локально з використанням пультів дистанційного керування або з будь-якої точки світу, від додатків для популярних мобільних пристроїв. Крім того, компанія також пропонує готові до використання бездротові клавіатури і модулі очікування виклику, які можуть бути підключені до існуючих настінним ключам.

Комплексна система управління розумний будинок smart house центрального типу

Друга категорія – це системи, виконані навколо одного центрального пристрою, вони також можуть бути доповнені додатковими модулями. Прикладами таких рішень є Nexwell і Control4. Такі девайси мають обмежену функціональність. Прості рішення цього типу (Nexwell) характеризуються низькою ціною, але мають невеликі можливості. Є й більш складні комплектації.

Установка таких комплексів складна і повинна виконуватися фахівцем, що підвищує їх кінцеву вартість. Розкид цін на цей тип рішень дуже великий. Комплексні системи управління центрального типу пропонують обмежені можливості, при цьому їх вартість відносно висока. Безумовно, в минулому вони могли справити враження, але не сьогодні.

Системи розумний будинок KNX

Системи, засновані на технології KNX набагато розвиненіші. Сумісні компоненти випускаються такими компаніями, як:

 • GIRA;
 • Jung;
 • Basalte;
 • ABB.

розумний будинок KNXОрганізація KNX деякий час назад розробила свій стандарт зв’язку, який може використовуватися різними виробниками пристроїв. Технологія дозволяє комбінувати різні пристрої і створювати дійсно потужний комплекс з величезними можливостями. На жаль, пристрої необхідно підключити стандартним кабелем між собою.

Цей підхід має і інші недоліки. Оскільки кожен пристрій має мати інтелектуальні компоненти, ціна обладнання відносно висока. Виробники обладнання також повинні оплачувати частину вартості самому KNX. Крім того, установка такого устаткування складна і вимагає допомоги гарного професіонала, який може працювати з пристроями від різних виробників, що також підвищує вартість послуги і робить системи KNX дуже дорогими.

Системи управління Vision BMS

Останній комплекс, який ми будемо описувати – Vision BMS. Його центральна частина – це програмне забезпечення, яке продається разом з комп’ютером. Ці два компоненти є основним ядром системи, її мозком. Програмне забезпечення збирає інформацію з пристроїв, елементів управління і призначених для користувача інтерфейсів. APA Group, виробник Vision BMS, пропонує також додаткову систему, яка може працювати зі стороннім обладнанням.

Системи управління Vision BMS

Це відкрите програмне забезпечення, яке може збирати інформацію практично з будь-якого типу приладів. Vision BMS може взаємодіяти з такими пристроями як: сигналізація, кондиціонер, тепловий насос, відеоплеєр або контроль доступу. Відкритість також означає, що система обмежена тільки уявою і глибиною гаманця користувача. Вона може реагувати практично на будь-який зовнішній фактор. Vision BMS дуже всеосяжна, тому підходить як для дому, так і для складних будівель, торгових центрів або фабрик.

Однак це не ідеальний варіант. Як і будь-який великомасштабне обладнання, воно вимагає установки кваліфікованим фахівцем, а деякі компоненти можуть зажадати втручання в конструкцію будівлі, Vision BMS найкраще встановлювати під час будівництва.

Яку систему розумний будинок вибрати?

На це питання немає простої відповіді. Прості системи, такі як Fibaro, дешеві і прості в установці, але їх можливості обмежені. Однак для умови звичайної квартири їх може бути досить. Якщо ви шукаєте смарт-гаджети, а не системи, які можуть аналізувати всі можливі дані, це може бути хорошим вибором. Крім того, це хороший варіант для використання в готових квартирах, де не доцільно знову проводити ремонтні роботи, втручаючись в структуру стін і будівлі.

Більше можливостей надають великі централізовані системи. Однак через високу ціну вони більше підходять для великих будинків або комерційних підприємств і організацій.

Для великих домоволодінь і комерційного використання цікаві системи KNX, тому що їх можливості дійсно великі. Однак висока ціна не стимулює покупку для використання у звичайній квартирі. Vision BMS – це система, яка може підключати практично всі, причому пристрої можна налаштувати різними способами. Звичайно, це не дешево, але її здатності компенсують витрати коштів, тим більше, що важко знайти більш дешеве рішення з порівнянними можливостями.

Якщо нам потрібні прості гаджети, які розкажуть нам, чи закрита двері або яка температура в даний час в кімнаті, варто вибрати просту, дешеву, готову систему, таку як, наприклад, Fibaro. Ви будуєте (або маєте) будинок, промислова будівля або комплекс будівель? Зробіть ставку на Vision BMS і подібні системи, чиї можливості величезні і які завжди зможуть бути адаптовані до зростаючих потреб в будь-якому випадку.

Розумний будинок – це обладнання з сучасними системами і технологіями, які підвищують безпеку і комфорт квартири і будинки. Його можна охарактеризувати, як централізоване управління комбінацією окремих операційних систем один з одним з автоматичним контролем без необхідності втручання жителів. До недавнього часу розумний будинок був синонімом чогось виняткового і елітарного. Сьогодні важко уявити собі будинок без хоча б елементарних елементів інтелектуальних рішень. В даний час інтелектуальні домашні девайси стають все більш доступними, і в майбутньому такі рішення будуть широко використовуватися.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *