Саморобна газова гармата для гаража: як зробити і куди встановитиГазова гармата для гаража є хорошою альтернативою опалення. Агрегат допомагає швидко прогріти приміщення, однак він дуже пожежонебезпечний. Обігрівач має безліч плюсів і мінусів. Зазвичай його купують, але талановиті ентузіасти навчилися виготовляти самостійно. Газові гармати заводського виробництва дорогі, а саморобка обійдеться за помірну ціну.

Плюси і мінуси саморобному газовому гармати для обігріву гаража

Незважаючи на складність збирання, пристрій теплової гармати, яка працює на газу, просте. Саморобна конструкція мало чим відрізняється від заводського агрегату. Правда, існують гармати непрямого нагріву, де відсутній прямий виліт полум’я з сопла, а продукти згоряння відводяться на вулицю через димохід. Однак такі обігрівачі складні для самостійної збірки. Їх не варто розглядати. Оптимально ознайомиться з перевагами і недоліками доступною по конструкції газової гармати прямого нагріву.

Саморобна газова гармата для гаража: як зробити і куди встановити
Простий у виготовленні вважається газова гармата прямого нагріву

плюси:

 1. Від згорає палива надходить повний обсяг теплової енергії. ККД газової гармати досягає 100%.
 2. Обігрівач з найменшим соплом володіє мінімальною потужністю 2 кВт. Самостійне виготовлення дозволяє домогтися збільшення параметра до потрібного значення. Розрахунок виконують, виходячи з того, який обсяг повітря треба прогріти за 1 годину і до якої температури. Наприклад, якщо гараж з хорошою теплоізоляцією володіє об’ємом від 30 до 50 м3, за 1 годину на 15 оС його прогріє гармата потужністю 3 кВт.
 3. Швидкість прогріву гаража – одне з важливих переваг, що дають можливість швидко приступити до роботи всередині теплого приміщення. Забезпечує швидкість прогрівання вбудований вентилятор.
 4. Перепади температур всередині гаража супроводжуються вогкістю. Газовий прилад не чутливий до поганих умов. Швидкий розпал можливий при будь-яких зовнішніх параметрах.
 5. Мобільність теплової гармати дозволяє її використовувати в будь-якому місці гаража. Найважчим елементом є газовий балон, але і його одній людині можна перекотити на інше місце.
 6. Металевий корпус обігрівача стійкий до механічних пошкоджень, що особливо вигідно в умовах гаража.

мінуси:

 1. На відміну від моделі заводського виготовлення, саморобна теплова гармата позбавлена ​​багаторівневої захисту. Агрегат може не відключитися, якщо відбудуться збої роботи.
 2. У гармати прямого нагріву полум’я вилітає прямо з сопла. По-перше, збільшується пожежонебезпека. Гараж наповнений ПММ, промасленим дрантям, гумою, іншими легкозаймистими матеріалами, які при контакті з вогнем приведуть до пожежі. По-друге, вогонь спалює кисень. При поганій вентиляції гаража людина отримає отруєння, можливо, навіть задуха.
 3. Шум працюючого обігрівача викликає роздратування. Утворюється він за рахунок роботи вентилятора і горіння газу.
 4. Недоліком є ​​необхідність заправки балона газом. При частому використанні гармати паливо швидко закінчується. Треба балон самостійно відвозити на станцію заправки.

Незважаючи на багато негативні моменти, гармата саморобного виконання допоможе обігріти гараж, якщо немає іншої альтернативи.

Що потрібно, щоб зробити теплову газову гармату для гаража

Для збірки газового обігрівача в першу чергу потрібен досвід роботи з подібним обладнанням. Помилки допускати не можна. Якщо пізнання в газовому обладнанні є, для початку знадобиться креслення. Скопіювати схему можна із заводською теплової гармати.

Саморобна газова гармата для гаража: як зробити і куди встановити
Принцип пристрою газових гармат саморобної та заводського виконання однаковий

Увага! Збиранням газової гармати може займатися тільки фахівець, який знає принцип роботи обладнання.

На представленому кресленні заводської конструкції присутні вузли електророзпалю, контролю полум’я, кнопки управління, клапан подачі газу. У саморобної гармати вони зазвичай відсутні. Навіть регулятор тиску ставлять не всередині корпусу приладу, а на газовому балоні. Газ на теплову гармату надходить по підключеному шлангу, як до пальника на газовій плиті.

Для складання обігрівача в гараж знадобляться:

 • сталева трубка для подачі газу на пальник;
 • листова сталь;
 • газова горілка;
 • відрізок труби діаметром 80 мм для теплообмінника і відвідного патрубка;
 • смужки стали, прути для виготовлення підставки;
 • вентилятор, що працює від напруги 12 вольт;
 • акумулятор.

З основних інструментів потрібні болгарка і зварювальний апарат. Знадобиться ще електродриль з набором свердел різного діаметра, молоток, пасатижі.

Як зробити газову гармату для обігріву гаража своїми руками

Після підготовчих заходів приступають до виготовлення обігрівача в гараж. Процес складання гармати складається з наступних дій: 1. Першим роблять корпус. Можна просто відрізати шматок труби відповідного діаметру або згорнути її з листової сталі і проварити шов.
 2. Трубку подачі палива в систему розпилюють болгаркою. У майбутньому до однієї з частин буде приварений аналогічний елемент з таким же діаметром.
 3. Щоб газ надходив у відповідному обсязі, отвір на вході в пальник розширюють до 5 мм.
 4. Під пальником, на місці її розташування в корпусі, приварюють сталевий диск з отвором по центру діаметром 80 мм. Попередньо на деталі по периметру просвердлюють 8 отворів перерізом 10 мм. Вони потрібні для доступу кисню. До центрального отвору в майбутньому буде приварений теплообмінник.
 5. Роблять теплообмінник зі шматка труби діаметром 80 мм. Всередину вставляють перемички з пластин, які виступлять напрямними полум’я і краще розподілять тепло, яке надходить з сопла обігрівача в гараж.
 6. На теплообміннику просвердлюють отвір. Деталь приварюють до диска, попередньо зафіксованим на торець корпусу. Через отвір пропускають подовжувач від пальника, а її саму кріплять хомутом з болтами.
  Саморобна газова гармата для гаража: як зробити і куди встановити
  Напрямні пластинки сприяють кращому розподілу тепла
 7. У бічній частині корпусу біля привареного диска для пальника і теплообмінника вирізують отвір діаметром 80 мм. До нього приварюють патрубок для відводу продуктів згоряння.
  Саморобна газова гармата для гаража: як зробити і куди встановити
  Бічний патрубок на корпусі допоможе відводити відпрацьовані гази
 8. Другу сторону корпусу теплової гармати оснащують вентилятором. Його обов’язково закривають гратами. Усередині корпусу між вентилятором і пальником оптимально встановити регульовану заслінку, яка допоможе досягти ідеального горіння.
  Саморобна газова гармата для гаража: як зробити і куди встановити
  Вентилятор ставлять на зворотному боці корпусу
 9. Корпус оснащують підставкою, вигнутою з прута. Кріплять кнопку для включення вентилятора. Навпаки пальника в корпусі свердлять отвір, через яке будуть виконувати розпал сірниками.
  Саморобна газова гармата для гаража: як зробити і куди встановити
  Після складання газову гармату випробовують

Для випробування обігрівача можна підключити маленький газовий балончик. Харчування до вентилятора підводять від акумулятора. Для розпалювання до отвору підносять запалений сірник, відкривають подачу газу. Після розпалу пальника включають вентилятор. Шибером домагаються оптимального полум’я горіння.

Важливо! Випробувальні роботи проводять за межами гаража

Щоб загасити пальник, просто перекривають вентиль. Для тривалої роботи в гаражі до гармати підключають шлангом великий балон з редуктором.

На відео саморобна газова гармата для обігріву гаража:

Як правильно встановити газову гармату в гаражі

У гаражі обігрівач розташовують так, щоб вогонь з сопла не попадав на автомобіль та інші легкозаймисті предмети. Оптимально гармату направляти в простір. Ділянка вибирають рівну, найбільше пустує, щоб під час роботи в гаражі випадково не перекинути прилад.

Саморобна газова гармата для гаража: як зробити і куди встановити
Гофрованої трубою можна відводити частину відпрацьованих газів на вулицю

Саморобна гармата має прямим нагрівом, але частина продуктів згоряння можна відвести на вулицю. Для цього на бічний патрубок корпусу одним кінцем кріплять металеву гофру. Другий її кінець виводять за межі гаража.

Техніка безпеки

Робота в гаражі з саморобним газовим обігрівачем вимагає по максимуму дотримання техніки безпеки. Важливо намагатися дотримуватися наступних вимог:

 1. Без редуктора підключати обігрівач до газового балона не можна. Через велику тиску може зірвати шланг, під’єднання пальника, що закінчиться пожежею і навіть вибухом газу.
  Саморобна газова гармата для гаража: як зробити і куди встановити
  На превеликий балону газову гармату підключають тільки через редуктор
 2. Не можна в гаражі залишати без нагляду працюючий обігрівач.
 3. Гараж по максимуму звільняють від легкозаймистих предметів, прибирають в безпечне місце ПММ.
 4. Всередині гаража забезпечують надійно діючу припливно-витяжну вентиляцію.
 5. Під час роботи гармати всередині гаража не користуються аерозолями будь-якого призначення.
 6. На сопло приладу не можна надягати рукав з металевою гофри для отримання цілеспрямованого потоку тепла.

Важливо знати, що саморобка позбавлена ​​будь-яких елементів захисту. Користуватися гарматою треба акуратно, як з відкритим джерелом вогню.

Висновок

Газова гармата для гаража в саморобному виконанні буде більше споживати газу, ніж заводський аналог. Пов’язано це з примітивним її пристроєм. Перш ніж приступати до її виготовлення, варто прорахувати, чи не вигідніше придбати заводську модель.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *