Саморобні сани для снігохода своїми руками: фото, креслення, розміри, відеоСани для снігохода своїми руками збирають з урахуванням того, для яких цілей передбачається їх використання. Від цього залежить конструкція, розмір. Сани можуть застосовуватися для розваг, перевезення вантажів, інших цілей. Чим більше передбачається навантаження, тим міцніше потрібен матеріал.

Види саморобних санчат для снігохода

У загальних рисах сани є універсальним транспортним засобом. Існує кілька видів, але всі вони просто кріпляться до будь-якого снігоходи. Щоб визначитися з відповідною моделлю, треба врахувати ряд факторів:

 • складність траси, по якій належить переміщатися;
 • товщина і якість снігового покриву;
 • особливості рельєфу ділянки;
 • тип вантажів, що транспортуються;
 • дальність поїздок;
 • стиль їзди.

Спочатку варто знайти відповіді по кожному пункту. Після цього буде легше підібрати сани для свого снігохода, а розділяються всі моделі на три види:

 1. Вилікуєш вважаються найпростішим видом саней. У заводському виконанні вони часто виконані з пластика, нагадують за формою прямокутне корито. У волокуш відсутні лижі. Під час їзди ковзання відбувається днищем про сніг. Слабким місцем вилікуєш вважається передня частина. Вона найчастіше піддається руйнуванню. Однак варто такий виріб недорого, його простіше купити, ніж виготовляти самостійно.
  Саморобні сани для снігохода своїми руками: фото, креслення, розміри, відео
  Вилікуєш за формою нагадують прямокутне корито, а днище не оснащено лижами
 2. Пасажирські сани в продажу зустрічаються вкрай рідко. Пов’язано це з малим затребуваність. Конструкція являє собою криту будку, встановлену на лижі або волокушу. Усередині облаштовано одне або кілька місць для сидіння пасажирів. Просунуті моделі мають обігрів, підсвічування. У такій будці зручно колективно виїжджати на рибалку або просто відпочивати. Найчастіше збирають своїми руками пасажирські сани для снігохода, що значно здешевлює конструкцію. Основним їх недоліком є ​​велика вага. Причіплювати вийде тільки до потужного снігоходи.
  Саморобні сани для снігохода своїми руками: фото, креслення, розміри, відео
  Пасажирські сани зручні для виїзду взимку на риболовлю чи відпочинок, але причіплюють їх тільки до потужного снігоходи
 3. Вантажні сани взяли всі кращі якості від попередніх різновидів. Вони стійкіше від вилікуєш за рахунок наявності лиж. При невеликих габаритах вони легше пасажирських саней притому, що навантаження витримують більше в кілька разів. За рахунок наявності лиж поліпшується маневреність, прохідність по складному ділянці. Основне призначення саней – перевезення вантажів. Однак з успіхом на них можуть покататися люди.
  Саморобні сани для снігохода своїми руками: фото, креслення, розміри, відео
  Між лижами і днищем вантажних саней зазвичай встановлюють пристосування у вигляді ресор для збільшення вантажопідйомності

З усіх варіантів найбільш затребуваними в господарстві є вантажні сани. Вилікуєш і пасажирські моделі використовують любителі для розваги, відпочинку.

На відео саморобні сани для снігохода своїми руками в обкатці:

Як зробити сани для снігохода

Збірка саней не така вже й складна. Існує багато простих конструкцій, створити які вийде в своєму гаражі. Важливо відразу визначитися з їх призначенням. Від цього буде залежати, якого типу зібрати сани для свого снігохода: пасажирські, вантажні або волокушу.

Інструменти і матеріали

Від конструкції саней буде залежати вибір матеріалу. В основному для таких робіт підходить фанера, дошки, металевий профіль. Лижі роблять з нержавіючої листової сталі або використовують товстостінну пластикову трубу.

Саморобні сани для снігохода своїми руками: фото, креслення, розміри, відео
Універсальний набір інструментів допоможе працювати з різними матеріалами

Перелік будь-якого інструменту залежить від використовуваних для робіт матеріалів. Однак при складанні саней часто використовують комбінацію дерева, металу і пластика. Оптимально мати в наявності універсальний набір інструменту, який дозволяє обробляти всі матеріали. З складного обладнання в список необхідно включити зварювальний апарат, болгарку, електродриль, шлифмашину.

Саморобні сани для снігохода з пластикових труб

Поліпропіленові або ПВХ труби можуть послужити матеріалом для саней. Конструкція вийде легкої, підійде для будь-якого снігохода. З’єднання окремих елементів виконують паяльником. Вантажопідйомність конструкції вийде невеликий, так як пластикові трубки не витримають великого навантаження.

Саморобні сани для снігохода своїми руками: фото, креслення, розміри, відео
Заготовки з труб нарізають за розміром згідно з кресленням

Для початку потрібно креслення. Він простий. Конструкція складається з двох вигнутих полозів, які виконують роль лиж. Від них відходять вертикальні стійки, які є опорою основного майданчика.

Згідно із зазначеними на кресленні розмірів саней для снігохода, своїми руками з труби нарізають заготовки. Готують фасонні елементи для пайки. Нагрівають паяльник. З фасонних елементів знадобляться трійники і кути 90о. На лижах потрібно загинати краю. Зробити це можна пайкою куточків 45 о. Однак недолік такого способу в тому, що припаяний фітінг має кромку, якою лижі здатні чіплятися за перешкоди на трасі. Можна піти іншим шляхом. Відмовитися від пайки куточків, а ПВХ трубки зігнути під потрібним кутом, попередньо прогрів їх феном.

Саморобні сани для снігохода своїми руками: фото, креслення, розміри, відео
Надати потрібний кут трубі можна за допомогою фена, прогріваючи необхідний для згину ділянку

Після нарізки трубок приступають до пайки. Спочатку зачищають краю заготовок. У паяльник вставляють насадки. Насаджують фітінг і відрізок труби. Коли пластик розм’якшиться, почне плавитися, заготовки знімають з гарячою насадки, стикуються між собою. Подібним чином збирають всі елементи.

Порада! Якщо немає досвіду пайки пластикових труб, оптимально потренуватися на непотрібних обрізках, щоб уникнути шлюбу в основний конструкції.

Саморобні сани для снігохода своїми руками: фото, креслення, розміри, відео
Стикування фітингів з трубою здійснюють паяльникомПершими збирають лижі. Складаються вони з трьох спарених труб. На однаковому проміжку по полозах впаивают трійники. До центрального виходу фитинга кріплять стійки з шматків труб. Верхній їх кінець за допомогою трійників і труб з’єднують перемичками. Вони утворюють платформу майбутніх саней.

До полозам припаюють з шматків труб і трійників стійки з перемичками, які утворюють платформу саней.

За розміром контуру платформи вирізують з фанери прямокутник. Щоб сидіння було м’яким, заготівлю оббивають старою ковдрою або поролоном, а зверху обтягують дерматином. Майданчик до перемичках кріплять накладними хомутами або болтами крізь попередньо просвердлені в трубках отвори.

Важливо! Пластикову конструкцію можна використовувати для перевезення важких вантажів. Легкі саморобні сани-санчата для снігохода будуть в радість дітям, витримають одну дорослу людину.

Санки на лижах для снігохода своїми руками

Коли снігоходів передбачається перевозити вантажі або дорослих людей, санки роблять міцними, витримують більше навантаження. Для прохідності їх ставлять на лижі. Хороші полози вийдуть з товстостінної пластикової труби. Буде потрібно всього її 7 м. Діаметр труби 230 мм, товщина стінки – 25 мм. На лижі відпилюють шматок завдовжки 3 м. Трубу розпускають уздовж електролобзиком або болгаркою. Виходить дві смуги.

Саморобні сани для снігохода своїми руками: фото, креслення, розміри, відео
З распиленного шматка труби довжиною 3 м виходить двоє полозів для лиж

Решта 4 м труби розпилюють на шматки довжиною по 1 м. Це будуть перемички між полозами. Частина тіла кожної труби потрібно вирізати, а з боків залишити кільця. Вони виконають роль амортизаторів.

Саморобні сани для снігохода своїми руками: фото, креслення, розміри, відео
Полози з’єднують перемичками, вирізаними з аналогічною труби

Полози надають вигнуту форму лиж. Для цього краю труби прогрівають над вогнем, згинають до потрібного кута. Перемички до полозів кріплять меблевими болтами, а розташовують їх вирізом вниз, щоб під час руху саней вони не чіплялися за перешкоди.

Саморобні сани для снігохода своїми руками: фото, креслення, розміри, відео
Зверху на пластикову платформу встановлюють металеву раму з причіпним пристроєм для снігохода

Коли пластикова платформа буде готова, за її розміром з профільної труби зварюють раму. Її оснащують перемичками. Спереду приварюють причіпний пристрій для подцепкі до снігоходи. Металеву раму болтами кріплять до пластикової платформі. Щоб загнуті кінці лиж зберігали свою форму, їх теж болтами фіксують до торця рами. Зверху металевий каркас обшивають фанерою. Можна настелити тонкі дошки.

Вантажні саморобні нарти для снігохода

Особливістю вантажних саней є стійкість до великих навантажень. Досягається вона шляхом використання міцних матеріалів, наприклад, металу. Лижі роблять широкими. За рахунок цього полози НЕ провалюються в сніг. Поліпшується маневреність і стійкість при русі снігохода на великій швидкості. Між полозами і рамою платформи іноді передбачають амортизатори. Вони згладжують удари на купині. Сани менше підкидає, за рахунок чого знижується ймовірність пошкодження або втрати вантажу.

Саморобні сани для снігохода своїми руками: фото, креслення, розміри, відео
Амортизатори згладжують удари при їзді на снігоході по нерівній місцевості, за рахунок чого поліпшується збереження вантажу

Представлені на фото нарти для снігохода, своїми руками зібрані з металу. Платформа обшита фанерою. З трубок зварені борту. Вантажним саней вони не завадять. За борту ременями зручно кріпити вантаж, що перевозиться.

Як самому зробити сани для снігохода з металевих труб

У загальних рисах збірка металевих санок відбувається за тим же принципом, що і у випадку з пластиковими трубами. Єдиною відмінністю є технологія з’єднання заготовок. Якщо пластик паялі, то, щоб зробити своїми руками нарти для снігохода зі сталевих трубок, їх доведеться зварити.

Саморобні сани для снігохода своїми руками: фото, креслення, розміри, відео
Всі елементи металевих саней зварюють електрозварюванням

Спочатку з трубок зварюють прямокутний каркас. Складається він з стійок і платформи. Лижі можна вигнути з пластикової товстостінної труби або використовувати нержавіючу смугу шириною від 20 см. Полозья кріплять до стійок рами. На платформу укладають фанерний лист. Спереду до рами приварюють дишло для зачіпки зі снігоходів.

Дерев’яні сани-волокуші для снігохода своїми руками

З пластика сани-волокуші будинку складно виготовити. Найпростіше для цих цілей використовувати дерево. Зокрема знадобиться багатошарова фанера і обрізна дошка. Щоб зібрати своїми руками сани-волокуші для снігохода, креслення не потрібні. Досить вирізати з фанери прямокутник розміром 3 × 1 м. З нього формують днище. Краї фанерною заготівлі вигинають, прогріваючи на паровій бані.

Саморобні сани для снігохода своїми руками: фото, креслення, розміри, відео
Дерев’яні вилікуєш не мають лиж

Лижі на вилікуєш не ставлять. Сани по снігу будуть пересуватися фанерним днищем. Борти формують з дошки. До їх торцях фанеру кріплять саморізами. З внутрішньої сторони стики підсилюють накладними металевими пластинами. У готовому вигляді вилікуєш нагадують глибоке дерев’яне корито.

Поради професіоналів

Досвідчені власники снігоходів стверджують, що не існує універсальних саней. У снігових північних регіонах цей транспорт використовують для виконання різних завдань. Якщо потрібно часто перевозити вантажі, хочеться їздити на відпочинок, катати гостей, оптимально обзавестися кількома саньми.

Саморобні сани для снігохода своїми руками: фото, креслення, розміри, відео
У снігових північних регіонах снігохід з саньми є затребуваним засобом пересування

Матеріал для саней вибирають з урахуванням місцевості, по якій передбачається їзда. Пластик хороший для глибокого снігу. Для їзди по вибоїнах потрібні сани з металевими широкими лижами. Пасажирські моделі оснащують амортизаторами.

При транспортуванні вантажу важливо правильно його укласти, щоб досягти балансу навантаження. Для захисту багажу від намокання оптимально для таких перевезень мати сани-бокси.

Висновок

Сани для снігохода своїми руками можна влітку модернізувати в візок, поставивши кузов на колеса. Вийде непоганий причіп на мотоблок або міні-трактор. Якщо такої необхідності немає, їх відправляють на зберігання до настання наступної зими.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *