Саморобний снігохід своїми руками з двигуном від мотоблока: відео, фотоСнігохід з мотоблока своїми руками вигідно збирати жителям снігових районів. Щоб техніка взимку не простоювала, з неї знімають двигун, ставлять на нову ходову частину. Снігохід знадобиться в господарстві для перевезення дров та інших вантажів. На машині можна просто поганяти по засніженому лісі, з’їздити на рибалку або в сусіднє село.

Вибір мотоблока для переробки в снігохід

Основне призначення мотоблока – сільськогосподарські роботи. Зазвичай таку техніку беруть для покосу трави, обробки земельної ділянки, перевезення вантажів. З настанням холодів агрегат відправляють в гараж. Однак якщо потужність двигуна дозволяє, чому б техніку не використовувати взимку. Мотор пристосовують на саморобний снігохід, а навесні повертають на рідну раму.

Саморобний снігохід своїми руками з двигуном від мотоблока: відео, фото
Кращим по прохідності вважається гусеничний снігохід

Щоб переробити мотоблок на снігохід, він повинен відповідати наступним вимогам:

 • мати задній тягово-причіпний вузол;
 • мати можливість ручного управління;
 • мати двигун не менше середньої потужності з повітряним охолодженням.

Всім вимогам відповідають мотоблоки марки «Нева». Тягова сила агрегатів варіюється від 6 до 9 л. с. Мотор витривалий, так як збірка його здійснюється в Японії.

Важливо! Потужності двигуна мотоблока «Нева» вистачить для перевезення на снігоході водія і одного пасажира.

Як з мотоблока зробити снігохід своїми руками

Переробка с / г агрегату є складною справою. Будуть потрібні зварювальні навички, токарні роботи. Потрібні базові знання про подібній техніці. Оптимально подивитися саморобку у знайомих або друзів. Реальний огляд дасть краще уявлення, де і який вузол варто, а також його пристрій.

Розробка плану

Насамперед треба розробити план і вирішити для себе, якого типу потрібна машина. Саморобні снігоходи роблять на лижах, колісному або гусеничному ходу.

Найпростішим у виготовленні вважається колісний агрегат. Тут практично нічого не потрібно переробляти. Заміні підлягають тільки рідні колеса. Можна взяти покришки великого діаметру з с / г техніки. Іноді роблять снігохід з мотоблока на колесах низького тиску, що надає техніці кращу прохідність. Однак все колісні моделі здатні пересуватися по неглибоким заметах.

Самохідна машина на лижах аналогічно проста в конструкції. Нагадує вона мотосани. Основою для лиж беруть готові сани або роблять саморобні полози з пластика.

Гусенична техніка має кращу прохідністю, маневреністю по складних ділянках. Однак збірка такого снігохода не просте. Від мотоблока зазвичай використовують один мотор. Ходову частину збирають нову.

Перш ніж зібрати своїми руками гусеничний снігохід з мотоблока, ретельно вивчають креслення. Буде потрібно точно скопіювати всі вузли, витримати рекомендовані розміри.

Саморобний снігохід своїми руками з двигуном від мотоблока: відео, фото
Всі вузли гусеничної машини збирають за кресленням з дотриманням зазначених розмірів

Влаштований снігохід з двох основних частин: провідною і відомою. У свою чергу ведуча частина складається з трьох вузлів:

 • двигун;
 • рама;
 • механізм приводів.

До відомою частини відноситься:

 • рульова колонка;
 • амортизатори;
 • елементи гусеничного вузла.

Коли план буде готовий, приступають до закупівлі матеріалів, підготовці інструменту.

Інструменти і матеріали

В першу чергу закуповують деталі, необхідні для складання основних вузлів згідно з кресленням. Якщо є токарний верстат, прості елементи виточують самостійно. Для складання рами потрібно метал. Підійдуть профільні труби, куточки, листова сталь.

З інструментів обов’язково потрібна електрозварювання, болгарка, трубогиб і електродриль. Додатково знадобиться звичайний слюсарський набір, куди входять ключі, молоток, пасатижі, зубило.

Рама для саморобного снігохода на базі мотоблока

Першим елементом збирають раму. Саме на ній будуть закріплені всі вузли. Для саморобного міні-снігохода з двигуном від мотоблока раму зварюють з профільних труб. Якщо потрібні вигини, застосовують трубогиб. Можна використовувати труби круглого перетину. Діаметр мінімум 25 мм. Якщо потрібні підсилюють косинки, їх вирізують з листової сталі товщиною мінімум 5 мм.

Саморобний снігохід своїми руками з двигуном від мотоблока: відео, фото
Схема із зазначеними вузлами допоможе в складанні рами

Коли основна рама буде зварена, спереду роблять підрамник. Вузол являє собою майданчик з куточків і листової сталі, на яку буде встановлений мотор. На ній розмічають отвори для кріплення. Додатково віконця передбачають в траверсі. Вони потрібні для протягування ланцюга приводу від вала двигуна до ходової частини.

Проміжний вал і рульова колонка

Вузли проміжного вала виточують на токарному верстаті. Поперечки і опори зварюють з профілю. Для самого вала підійде труба круглого перетину або прут.

Саморобний снігохід своїми руками з двигуном від мотоблока: відео, фото
Складання вузлів проміжного вала здійснюють за представленою схемою

Наступним елементом збирають рульову колонку. Важливо правильно витримати всі розміри, зазначені в кресленні. Після складання проводять регулювання. Від якості рульової колонки залежить прохідність саморобного снігохода, його маневреність.

Саморобний снігохід своїми руками з двигуном від мотоблока: відео, фото
Важливо точно витримати всі розміри деталей кермової колонки, представлені на кресленні

Гусениці для саморобного снігохода з мотоблока

Для складання гусениць використовують транспортерну стрічку, пластикові труби і ланцюги від мотоцикла. Варіант підійде для легкої моделі. Наприклад, коли є мета спорудити своїми руками для риболовлі снігохід з мотоблока, на якому буде їздити одна людина без важкого спорядження.

Саморобний снігохід своїми руками з двигуном від мотоблока: відео, фото
Траки важкого снігохода згідно з кресленням роблять з брусків довжиною 500 мм

Коли роблять машину для перевезення вантажів, траки вирізують з дерев’яних брусків. Розташовують їх на гусениці до 30 штук на відстані один від одного близько 38 мм. Рекомендована ширина гусениці – 500 мм. Транспортерну стрічку використовують товщиною 18 мм.

Виготовлення лиж

На передок ставлять лижі з саней або роблять полози самостійно. Для цього використовують товстий пластик. Можна розпустити товстостінну трубу, нагріти і загнути кінці.

Саморобний снігохід своїми руками з двигуном від мотоблока: відео, фото

Лижі використовують від саней або вигинають з товстостінної пластикової труби. Щоб снігохід добре проходив по вибоїнах, менше його кидало, лижі оснащують лонжеронами і пружинами. Додатково ставлять важіль, що допомагає звільнити застряг снігохід в заметі.

Збірка гусеничного снігохода з мотоблока

Коли все вузли окремо будуть зібрані, залишається їх з’єднати в один агрегат. Проробляють наступні кроки: 1. На раму встановлюють мотор. Фіксують його болтами через отвори, просвердлені на підготовленому майданчику.
 2. Наступним вузлом ставлять проміжний вал. Він допомагає зменшити кутову швидкість, збільшити тягову силу.
 3. Встановлюють і регулюють рульову колонку. Можливо, після першого руху снігохода її доведеться ще підрегулювати.
 4. Монтують гусеничний вузол.
 5. Сидіння водія кріплять на раму. Підійде крісло від легкового авто.

Після закінчення зборки саморобний снігохід з двигуном від мотоблока відчувають в роботі. Намагаються запустити мотор, зробити перші рухи. Під час тестування здійснюють додаткові регулювання. Найчастіше в них потребує рульова колонка і тяговий привід.

Саморобний снігохід своїми руками з двигуном від мотоблока: відео, фото

Коли обкатка успішно завершена, всі вузли налаштовані, можна потурбуватися про зовнішній вигляд. Металеві частини обробляють антикорозійною ґрунтовкою, фарбують.

Порада! Якщо з-під гусениць на водія сильно летить сніг, їх закривають крилами, зробленими з оцинковки.

Інші варіанти гусеничного снігохода з мотоблока

У розглянутому прикладі представлений снігохід на одній широкій гусениці. Така модель вважається найкращою прохідності по глибокому снігу і складного рельєфу місцевості. Однак існують інші гусеничні саморобки-снігоходи з мотоблока, своїми руками які збирають з тракторних покришок та інших матеріалів.

Саморобний снігохід своїми руками з двигуном від мотоблока: відео, фото
Снігохід можна зробити з двома гусеницями

Не менш популярні моделі з двома гусеницями, де використана та ж транспортерна стрічка. З неї роблять саму основу і траки. Для цього нарізають смуги, кріплять їх до основи болтами або заклепками.

Якщо з тракторної шини вирізати протектор, готове кільце виконає роль гусениці. Ходовою частиною снігохода використовують колеса. На мотоблок їх ставлять з легкового авто. На колеса натягають протектор з шини.

Снігохід з мотоблока і простих коліс

Для колісної моделі снігохода потрібно причіп. Його з’єднують жорстко з рамою мотоблока. Ще потрібні зимові колеса і трохи кмітливості.

Для жорсткого зчеплення причепа використовують швелер. Заготівлю довжиною близько 50 см жорстко кріплять паралельно осі майбутньої снегоходной машини. Спочатку на кінцях швелера свердлять отвори, ставлять хомути. До осі снегоходной машини приварюють хрестовину, здійснюють фіксацію заготовки болтовим з’єднанням, ставлять контргайки. Вузол виконає роль стопора, що запобігає зміщення причепа в сторону.

Важливо! Жорстке зчеплення знижує маневреність. Однак у снігохода поліпшується стійкість.

Саморобний снігохід своїми руками з двигуном від мотоблока: відео, фото
Причепом послужать саморобні сани на лижах з нержавіючої листової сталі

Причіп ставлять на лижі, облаштовують сидіння водія. З мотоблока знімають рідні колеса. Замість них ставлять зимові шини. Іноді їх роблять самостійно у вигляді кілець-насадок з траками на рідні колеса мотоблока.

Снігохід з двигуном від мотоблока на камерах

Мотоблок практично не доведеться переробляти, якщо модернізувати рідні колеса. Будуть потрібні спущені камери від вантажівки. Їх по п’ять штук натягують на кожне колесо, фіксують ланцюгами. Камери накачують. За рахунок фіксації ланцюгами їх форма стає на зразок ромашки з сегментами у вигляді еліпса. Нові колеса добре пройдуть по глибокому снігу.

Саморобний снігохід своїми руками з двигуном від мотоблока: відео, фото
Для стяжки камер використовують ланцюги, металеві обручі, смуги транспортерної стрічки

Ще один колісний снігохід з мотоблока можна спорудити, надівши на камери замість ланцюгів сталеві обручі. Зовні їх оснащують траками. Перемички приварюють з металевих пластин. Висота трака близько 2-3 см. Після накачування камер металеві обручі надійно зафіксуються на колесах.

Як зробити снігохід з мотоблока на покришках

Покришки від задніх коліс трактора здатні виконати роль гусениць. Буде потрібно відрізати бічні полиці, щоб залишилося кільце з протектором. Мотоблок оснащують додатковими колесами. Для цього з труб зварюють раму. Конструкцію жорстко зчіплюють з рамою мотоблока. Відстань між передніми і задніми колесами розраховують так, щоб на кожну пару можна було надіти кільце з протектором, тобто, гусеницю.

Саморобний снігохід своїми руками з двигуном від мотоблока: відео, фото
Колеса для снігохода краще використовувати від «Жигулів»

Саморобний снігохід оснащують сидінням. Кріплять його до виготовленої рамі, де встановлені задні колеса.

Переваги саморобного снігохода з мотоблока

Зовні саморобна машина менш приваблива, в порівнянні з аналогом заводського виготовлення. Однак можна знайти багато позитивних сторін. Одним з плюсів є той факт, що снігохід роблять під себе. Тобто, господар чітко знає, чого він хоче: перевозити вантажі, їздити на риболовлю, в ліс, займатися іншими справами.

Саморобний снігохід своїми руками з двигуном від мотоблока: відео, фото
Зовні саморобка неприваблива, зате відповідає всім вимогам господаря

З інших плюсів можна виділити наступні моменти:

 1. Купувати в господарство мотоблок і снігохід дорого. Для зберігання двох машин знадобиться місце, причому кожна з них буде простоювати в не сезон. Дешевше обзавестися одним мотоблоком. Використовувати його взимку замість снігохода, а влітку за прямим призначенням.
 2. Саморобна конструкція не потребує великих витрат. Багато запчастини підійдуть б / у від легкового автомобіля. На металобрухт можна дешево купити обрізки труб, швелера і іншого металу.
 3. Снігохід можна використовувати навіть влітку. Гусенична машина має гарну прохідність по грязі.

Саморобка є великим плюсом для умільців, які звикли все робити власноруч. Людина, що виявляє до техніки інтерес, постійно вдосконалює її, придумує нові пристосування.

Рекомендації професіоналів

Потрібно пам’ятати про те, що саморобна снегоходной машина є транспортним засобом. Фахівці рекомендують не забувати про це. Навіть якщо є багаторічний досвід управління мотоблоком, після переробки до нової машини треба звикнути. Не можна відразу на великій швидкості освоювати снігові замети і невідому місцевість. Маневреність снігохода за рахунок жорсткої зчіпки з саньми зменшується. Збільшується небезпека перекидання на складній трасі.

Саморобний снігохід своїми руками з двигуном від мотоблока: відео, фото
Дітей катають на невеликій швидкості по рівній місцевості

Неодмінно в санях захочуть покататися діти. Не можна позбавляти такого задоволення, але знову треба згадати про техніку безпеки. Трасу вибирають рівну, їдуть на малій швидкості. Можна зробити поїзд з кількох волокуш.

На відео снігохід саморобка своїми руками з мотоблока:

Висновок

Снігохід з мотоблока своїми руками потрібно збирати з урахуванням того, що він є транспортним засобом. Якщо передбачається виїзд на трасу, хай це навіть путівець, машину оснащують стопами, поворотами. Не завадить фара, коли доведеться пересуватися в сутінках.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *