Що краще – стіни під фарбування або шпалери, фарбування шпалер на кухні



Що краще - стіни під фарбування або шпалери, фарбування шпалер на кухні

Обробляючи або ремонтуючи кухню, ми стикаємося з дилемою – фарбувати стіни або клеїти на них шпалери. Обидва цих рішення можуть ефективно освіжити інтер’єр і надати йому потрібний колорит.

Щоб вирішити, що краще – стіни під фарбування або шпалери, ми повинні розглянути деякі важливі питання, такі як:

  • стан поверхні,
  • міцність покриття, простота демонтажу,
  • вартість матеріалів і робіт.

Оцінюємо стан стін

Оцінюємо стан стінСтан поверхні важливо при виборі, що краще стіни під фарбуванням і шпалерами. Як ви знаєте, фарба не може приховати нерівності і тріщини в штукатурці. Якщо ми хочемо досягти задовільного ефекту від фарбування, і наша поверхню сильно пошкоджена і нерівномірно обштукатурено, то буде необхідно повністю оновити її. Звичайно, це тягне за собою додаткові витрати і значне продовження термінів обробки.

В цьому випадку, набагато краще застосувати товсті, тиснені вінілові або бамбукові шпалери. Хорошої якості, товсті шпалери ефективно можуть приховати всі нерівності, і ваші стіни більше не вимагатимуть будь-яких змін.

Тиснені вінілові або бамбукові шпалери

З іншого боку, якщо штукатурка знаходиться у відмінному стані, фарбування буде досить простим і швидким процесом, який не викликатиме жодних проблем. Фарбування рівних, загрунтованих поверхонь займає мало часу. Переважно також ціна таких робіт.

Фарбування стін в кухні

Міцність і довговічності покриття

Добре вибрані шпалери можуть перебувати в ідеальному стані протягом декількох років. Сучасні флізелінові і вінілові матеріали досить стійкі до впливу вологи і плям. Поверхня їх можна очистити за допомогою води і миючих засобів. Слід зазначити, що будь-яка, навіть кращої якості фарба не здатна витримувати так багато років в такому хорошому стані. Ви також можете знайти прості і дешеві паперові шпалери, які можуть відклеїтися і знебарвитися під впливом часу, таке рішення зараз стає все менш популярним.

Міцність і довговічності покриття стін в кухніВ цілому, якщо поверхня була покрита міцною і якісною штукатуркою, то на ній хорошої якості шпалери будуть дуже довго виглядати добре. Клеїти дешеві варіанти економічно не вигідно. Крім того, є хорошої якості латексна фарба. Її особливістю є стійкість, довговічність і можливість видалити з неї бруд звичайної вологою тканиною.

Проте слід враховувати, що навіть найякісніша пофарбована стіна повинна бути оновлена ​​кожні 3, максимум 6 років, тоді приміщення буде виглядати завжди свіжим.

Видалення покриття

Легкість видалення старого покриття є істотним чинником, якщо ми хочемо, щоб наш інтер’єр в кухні змінювався більш динамічно. Найлегше зняти шпалери, дно яких було покрито тонким шаром флізеліну. При їх зняття флізелін, що залишився на стіні, створює готовий якісний шар-грунт, на який ми можемо наклеїти новий рулон.



З найбільшими проблемами ми можемо зіткнутися в разі шпалер зі скловолокна. Це правда, що вони дуже стійкі, але, як правило, знімаються разом зі штукатуркою. Демонтаж такого покриття також пов’язаний з необхідністю оновлення штукатурки, що значно збільшує час і вартість ремонту.

Сучасні фарби набагато простіше зняти. В даний час ми не повинні обдирати стару фарбу, досить покрити її свіжим шаром. В результаті, ми не зруйнуємо штукатурку і значно прискоримо процес оновлення стін в кухні або вітальні. Тому це буде набагато кращим варіантом, якщо ви плануєте часто міняти колір і стиль інтер’єру.

Вартість покупки

За цим критерієм безумовно виграє фарба. Найдешевшими є акрилові фарби, 10 літрової банки вам буде цілком достатньо, щоб покрити стіни в кухні-вітальні площею 100 м2 (як правило, потрібно, по крайней мере 2 шару + грунтовка).

Оздоблення стін в кухні фарбою - недороге рішення

Трохи дорожче коштує латексна фарба. Хорошої якості фарба Dulux обійдеться вам в 4 рази дорожче на ту ж кількість площі.

Оздоблення стін кухні фарбою

Найбільш дорогі керамічні фарби, вони характеризується найбільшою міцністю і інтенсивність кольору.

Оздоблення стін кухні фарбою

Вартість покупки шпалер дуже різноманітна. Найдешевшими є паперові вироби, трохи дорожче бамбукові, ще дорожчі – міцні вінілові, але вони є найбільш довговічним рішенням. Найдорожче варіант зі скловолокна, а також різні авторські колекції.

Сучасна кухня – фарбування стін або шпалери, що вибрати?

Вибір між шпалерами і фарбуванням стіни повинен залежати від наших індивідуальних переваг, стану стін і кількості грошей, які ми готові витратити на ремонт.

  • Якщо ви шукаєте швидке і економічне рішення, і стіни вашої кухні або вітальні знаходяться у відмінному стані, рекомендується використовувати фарбу для стін. Фарбування шпалер на кухні – це також практичне рішення, так як їх можна буде перефарбувати, коли їх колір вам набридне або на них з’являться забруднення. Вибираючи колір шпалер на кухню, можна сміливо експериментувати, адже їх буде легко перефарбувати.
  • У випадку нерівномірного і пошкодженої поверхні, вибір вже не такий простий. Ми можемо застосувати більш товсті шпалери, щоб згладити стіни і пофарбувати їх подвійним шаром фарби.

Шпалери є хорошим варіантом, вони послужать протягом багатьох років. Пам’ятайте, що деякі варіанти, особливо зі скловолокна, буде дуже важко видалити. Таким чином, їх не слід розглядати як тимчасове рішення.

Шпалери під фарбування в кухні

Сучасне пропозицію шпалер просто величезна, в будівельному магазині можна підібрати варіант під будь-який стиль інтер’єру. Особливий інтерес викликають варіанти з імітаціями різних матеріалів, які можна використовувати не для всієї площі стін, а тільки для окремих зон, що дозволяє дизайнерам недорого і ефективно проводити зонування приміщень, робити візуальні акценти. Дуже популярні шпалери під фарбування. При цьому можна вибрати потрібну фактуру поверхні, а відтінок фарби вибирати окремо. У такому випадку ми можемо періодично перефарбовувати стіни, якщо відтінок набрид, ця процедура відносно недорога і дозволяє дуже ефективно оновлювати інтер’єр.



Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *