Що краще: тепла підлога або батареї?Що краще: тепла підлога або батареї?

У давні часи, під час зимових холодів, приємне тепло в будинку давали відкриті осередки. Хоча вони дуже привабливі, але вимагають частого догляду та додавання нових дров, які швидко згорають. Згодом з’явилися цегляні каміни і печі, які були набагато більш функціональними – вони довше тримали тепло, менше диміли і, що не менш важливо створювали затишок в будинках.

Сьогодні традиційні методи нагріву повільно йдуть у небуття, і каміни є скоріше прикрасою елегантних віталень, ніж засобом обігріву. Які ж способи опалення будинків вибирають сьогодні найчастіше? Звичайно в пріоритеті сьогодні водяне опалення, яке здійснюється з центральної котельні або автономних котлів. Але набирає популярність і підлоговий обігрів і навіть опалення «тепла стіна». Що краще: водяна тепла підлога або батареї, в чому переваги і недоліки кожного виду опалення – ми розглянемо в цій статті.

Що краще: тепла підлога або батареї?

Багато людей, які будують будинок або роблять капітальний ремонт, задаються питанням, що краще теплі підлоги або батареї опалення класичні? Як виявилося, рішення не така вже й проста! Тому перед тим, як зробити остаточний вибір, треба об’єктивно розглянути, яка система має більше переваг, і який тип конструкції підходить найкраще для вашого будинку.

Переваги теплої підлоги

Водяна тепла підлога характеризується двома основними особливостями:

 • низька температура нагрівається поверхні;
 • значна теплова інерція.

Що це означає на практиці? У разі підігріву підлоги температура нагрітої поверхні, як правило, знаходиться в діапазоні 24-28 ° C, в той час як температура радіаторів, по крайней мере, в два рази вище. Тобто, в разі підлогового підігріву немає сильної конвекції, або інтенсивного руху теплого повітря в вертикальному напрямку. Пол нагрівається дуже рівномірно, що забезпечує значний тепловий комфорт.

Основні переваги теплої підлоги

 1. Комфорт. Рівномірний опалення дозволяє теплу гріти в основному ноги, в той час як найхолоднішим буде повітря на рівні голови. Згідно фізіологи, розподіл температури в приміщенні, що обігрівається таким чином, є найбільш підходящим для людського тіла. Це допомагає нам дихати більш холодним повітрям і відчувати себе краще. Люди, які люблять тепло, повною мірою оцінять тепла підлога – така поверхня дуже приємна на дотик, навіть якщо на ній немає кудлатого килима. В результаті, на підлозі ви можете розмістити, наприклад, керамічну плитку, яка легка в догляді і в осінньо-зимовий період буде гріти ноги, а влітку принесе приємну прохолоду. Схема. Розподіл температур в разі обігріву теплою підлогою і батареямиСхема. Розподіл температур в разі обігріву батареями і теплою підлогою
 2. економічність. Експерти вважають, що на питання, що краще – тепла підлога або радіатори з точки зору економії можна з упевненістю стверджувати: водяні підлоги з підігрівом гарантують значну економію тепла. Передбачається, що в приміщеннях з опаленням у вигляді водяної теплої підлоги, при менших витратах на нагрів теплоносія можна створити комфортну температуру повітря за рахунок більш раціонального розподілу тепла. Це означає, що протягом року, завдяки системі теплої підлоги можна скоротити споживання енергії більш ніж на 8%.
 3. естетичність. Дивлячись на підлогу з підігрівом, можна з упевненістю заявити, що він буде радувати естетів, так як відсутність радіаторів – це великий плюс в інтер’єрі, який дозволяє виконати будь-який дизайн. Дизайнер не буде залежати від розташування батарей, розставляючи меблі та техніку в кімнаті. Конструкція опалення підлоги повністю прихована, а система управління встановлена ​​в технічних приміщеннях (котельня, пральня і т.д.).
 4. Підійде для алергіків. Добре підходить для людей, які страждають алергією – з теплою підлогою в повітрі немає плаваючою пилу. Підлогове опалення передає тепло випромінюванням, а батарея розсіює тепло за рахунок конвекції, тобто інтенсивного руху повітря, при цьому в повітрі з’являється більше пилу. Якщо звернути увагу, то завжди можна побачити бруд і пил на стінах над батареями, телевізорами та іншими пристроями, які віддають тепло таким чином. При підігріві підлоги виникає явище «припекании» пилу до теплої поверхні, тому підігрів підлоги особливо рекомендується для людей, які страждають алергією.
 5. Рівномірний розподіл температури. У кожній кімнаті тепла підлога забезпечує однакову температуру. При такому опаленні немає теплих і холодних зон. У разі традиційного топлення, найтепліший повітря біля батареї і вгорі, чим далі від батареї, тим холодніше.
 6. Більш висока вологість повітря. Більш низька температура повітряного потоку при системі теплої підлоги не так сушить повітря, як батареї традиційного опалення. В результаті Не пересушує слизові оболонки носа і горла, що особливо важливо для дітей раннього віку.

Схема розподілу і циркуляції повітря при різних видах опалення (тепла підлога і традиційні радіатори)

Схема розподілу і циркуляції повітря при різних видах опалення (традиційні радіатори і тепла підлога)Недоліки теплої підлоги

 1. Більш висока вартість установки. На жаль, установка підлогового опалення означає більш високу вартість – іноді кошторис такого рішення на 50% -60% дорожче, порівняно з традиційними радіаторами. У цьому випадку не варто економити гроші на спеціалістах. Непрофесійний майстер може зробити суттєві помилки, наприклад, при прокладці ізоляції, а також зважати на теплове розширення матеріалів, що може привести до неприємних наслідків, аж до розтріскування поверхні підлоги.
 2. Не всі підлогові покриття підійдуть під теплу підлогу. Слід враховувати, що кожен матеріал відрізняється і має різну теплопровідність. Таким чином, щоб система підігріву підлоги була ефективною, треба ще до стадії установки дізнатися, яке підійде наповнити покриття для теплої підлоги, а також визначитися з вибором відповідного для вас варіанти. Якщо ви вибрали такий варіант обігріву, найкраще монтувати на підлозі оздоблювальні матеріали з хорошою теплопровідністю, наприклад, керамічну плитку. Можна також використовувати ламінат з сертифікатом, де вказано, що він підходить для підігріву підлоги. Не рекомендується використовувати товсті килимові покриття та інші матеріали, що знижують теплопровідність.
 3. Теплова інерція. Вищезазначена теплова інерція також може бути недоліком теплої підлоги. Бетон акумулює велику кількість тепла, в зв’язку з цим інерція теплої підлоги велика. Він повільно реагує на зміни в налаштуваннях температури. Так як поверхня нагріву дуже велика і в значній мірі ізольована рівномірно, досить важко її швидко охолодити. Для того щоб значно знизити температуру у вашому домі може знадобитися до декількох годин.
 4. Ще один недолік полягає в тому, що тепла підлога підходить тільки для будинків з дуже хорошою теплоізоляцією. Якщо будівля не має такої ізоляції, варто встановити так звану змішану систему обігріву, яка поєднує в собі тепла підлога й радіатори класичні.
 5. Складне усунення поломок. У разі поломки теплої підлоги, наприклад, прориву труби, доведеться знімати ділянку підлоги. Це включає в себе курну роботу протягом 2-3 тижнів, так як доведеться почекати, поки висохне бетон, необхідний для монтажу. Тим не менш, вірогідність пошкодження труби незначна.

Переваги класичних батарей (радіаторів)

Стандартні радіатори також мають ряд переваг:

 1. Перш за все, вони можуть швидко нагріти кімнату з поганою теплоізоляцією і не потребують будь-яких допоміжних джерелах тепла. Теплій підлозі потрібно кілька годин, в той час як конвектор нагріває приміщення через кілька хвилин після його запуску.
 2. По-друге, установка батарей здійснюється набагато швидше і простіше. Наприклад, при заміні системи опалення в старому будинку, не доведеться зривати підлогове покриття.
 3. Не менш важливим є те, що батареї набагато краще покажуть себе в рідко використовуваних приміщеннях, а також в кімнатах, де більшу частину поверхні підлоги приховують різні види техніки і меблів.
 4. Наступний аспект, який слід відзначити – це дерев’яні підлоги. За даними статистичних досліджень, деревина є матеріалом, який як і раніше дуже люблять і нерідко вибирають в якості підлогового покриття. Виявляється, що цінні породи дерева, особливо товсті, є відмінним теплоізолятором. Це означає, що на теплій підлозі дерево значно знизить його ефективність. Крім того, дерев’яні підлоги надзвичайно чутливі до змін вологості і температури – дошки під впливом цих факторів розширюються і стискаються. В цьому випадку, підлоги з підігрівом можуть привести до руйнування дерев’яної підлоги – його матуванню, деформації та утворення неестетичних зазорів. Тому люди, які люблять красиві дерев’яні підлоги, повинні вибрати класичні радіатори.
 5. Той факт, що радіатори не залишають без уваги дизайнери, робить їх все більш популярними. Підвищенням попиту виробники з кожним роком пропонують більш привабливі за зовнішнім виглядом батарей. Таким чином, радіатори опалення для будинку стають все більш і більш цікавими – можна знайти моделі, як геометричні скульптури, а також варіанти в енергійних кольорах. На ринку можна знайти також декоративні грати для батареї, які можуть бути цікавим елементом інтер’єру і заховати стару і некрасиву батарею.

декоративні батареї і захисний екран для радіаторів опалення

Недоліки звичайних батарей (радіаторів)

На щастя, радіатори мають набагато менше недоліків, ніж переваг.

 1. Найбільший з них – це несприятливий розподіл температури в кімнаті. На відміну від підлогового опалення, в приміщенні, що обігрівається батареями, велика частина теплого повітря піднімається вгору. На жаль, в цьому випадку тепло знаходиться на рівні голови і вище, а найхолодніша область в кімнаті доводиться на наші ноги, що не сприяє комфорту, але сприяє загартуванню. Безумовно, це не найкраще рішення в будинку, де є маленькі діти, які проводять багато часу, не стоячи, а сидячи на підлозі. В цьому випадку доведеться задуматися про покупку килимів або килимових покриттів.
 2. Крім того, радіатори не сприяють хорошому самопочуттю людей, які страждають алергією. За даними досліджень, явище конвекції, тобто збільшення повітряного руху, збільшує також рух частинок пилу, а разом з ними несприятливих для здоров’я пилових кліщів.
 3. Крім того, інтенсивне нагрівання сушить повітря, що може привести до дискомфорту і пересихання слизової оболонки носа. Тому в осінньо-зимовий період повинні застосовуватися очисники від пилу та зволожувачі повітря, що допоможе значно зменшити ці проблеми.
 4. Також треба знати, що радіатори можуть працювати тільки з високотемпературними котлами та системами нагріву води. Тепла підлога, навпаки, працює з низькотемпературними джерелами тепла, такими, наприклад, як конденсаційний котел, теплові насоси і сонячні колектори.

радіатори опалення

декоративні грати для батареї

«У кожного свій смак», – говорить відома приказка. Точно так само не варто сперечатися про те, що краще батареї або теплі підлоги. Для кожного з нас кращими можуть бути абсолютно різні рішення. Щоб правильно вибрати, що краще між батареями і теплими підлогами, необхідно ретельно аналізувати не тільки переваги і недоліки обох рішень, а й фінансові можливості. Крім того, важливими є вид і характер, теплоізоляція будівлі, в якому буде розміщена та чи інша система опалення. Тільки ретельний, всебічний аналіз допоможе вам прийняти правильне рішення і насолодитися затишною атмосферою в зимовий період.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *