Що робити, якщо здувся ламінатЯкісний ламінатний підлога викладена на професійному рівні, створює враження монолітного і одночасно дуже надійного підлогового покриття. Роздувся кромки на стиках стають повною несподіванкою, доводиться шукати варіанти ремонту, можливості виправити роздувся ламінат без розбирання. На щастя, такі способи існують, і не завжди ремонт закінчується заміною здувся ламінату.

Що робити, якщо здувся ламінат
Чистий волога майже не проникає всередину шва, тоді як мильна вода затікає майже миттєво

Чому здувається ламінат

Ситуація виглядає не такою однозначною, як може здатися на перший погляд. Так, якщо ламінат спучився на стиках, це ще не означає, що причиною пошкодження є волога або прямий контакт з водою. Хоча, звичайно, вода грає не останню роль. Ще більше питань виникає, коли раптом в кімнаті здувся ламінат водостійкого класу, який, по завіреннях виробників, взагалі повинен витримувати затоплення водою.

У список найбільш поширених причин входять наступні:

  • Браковані ламелі. Це приблизно 10% всіх причин здуття ламінату після укладання. Ситуація полягає в тому, що розпізнати бракований або некондиційний матеріал досить складно, ситуація стає більш-менш ясною вже на етапі, коли ламінат здувся;
  • Друга причина, по якій раптом може роздутися покриття, це порушення технології укладання і розміщення меблів у кімнаті. Таке зустрічається в тому випадку, якщо укладання виконують непрофесіонали;
  • У переважній більшості випадків причиною того, що покриття здулося, є волога, як у рідкій формі, так і у вигляді водяної пари.

Що робити, якщо здувся ламінат
Ламінат здувся через порушення технології укладання, проблема вирішується сушінням і збільшенням розміру зазорів на стиках

В останньому випадку ситуація з ламінатом, набряклим від води, говорить про те, що господарі не вжили жодних заходів щодо усунення і видалення вологи. Навіть якщо квартиру або приміщення затопило водою, це ще не є вироком для ламінату. Велика частина вологи проникає всередину деревостружкової плити через торцеві поверхні. Розмір крайок невеликий, поки торці НЕ здулися, завжди можна провести профілактичні заходи.

Чи можна відремонтувати роздувся ламінат без розбирання

З усіх перерахованих випадків тільки відвертий брак і некондиция вимагають повної заміни ламинатного покриття. Якщо ламінат намок і здувся, то це не означає, що немає можливості привести його в порядок, нехай навіть з невеликими додатковими витратами. Ремонтувати відвертий брак немає сенсу і економічно просто невигідно.

Що робити, якщо здувся ламінат
Здуття на стиках цілком реально відремонтувати

Ще один досить спірний випадок, чи варто ремонтувати і шукати способи усунення здуття ламінату, якщо матеріал був покладений недбайливим майстром з порушенням технології. У цьому випадку буде потрібно зняти хоча б одну ламель і переконатися, що в деревно-стружкової плити немає серйозних тріщин і наколів в районі замків. Якщо підвівся сухий ламінат, нехай навіть покладений без компенсаційних стиків, то встановити покриття не складе особливих труднощів. Інша справа, якщо до існуючих пошкоджень кромки здулися через неправильну сушки покриття.

Що робити, якщо здувся ламінат
Якщо здувся зовнішній шар, то ламінат краще замінити

До відома! Матеріал доведеться грамотно сушити під пресом, якщо здулася основа, до якої приклеєна захисна плівка або паперовий шар з текстурованим малюнком, то результат реставрації, швидше за все, буде негативним.

Як відремонтувати роздувся ламінат

Зрозуміло, що возитися, відновлювати, реставрувати ламинатное покриття має сенс тільки в разі, якщо це дорогий брендовий матеріал відомої фірми. Китайський ламінат, навіть якщо покриття здулося на якісь частки міліметрів, ремонтувати немає сенсу. Все одно кромки швидко витруться підошвами домашньому взутті, і на підлозі утворюється специфічний малюнок сітки, але найгірше те, що якщо покриття буде залито повторно, то розраховувати на такі дрібниці, як роздувся кромки, вже не доводиться, ламінат доведеться знімати і викидати.

Що робити, якщо ламінат здувся від води

Можна спробувати відремонтувати покриття без розбирання і демонтажу ламелей. Як правило, на якісному ламинате волога проникає відносно не глибоко в товщу плити, навіть якщо плівка здулася на кромці. Головне, щоб не було бульбашок і хвиль, які свідчать про те, що волога проникла досить глибоко всередину ламелі.

Послідовність виконання робіт з порятунку намоклого ламінату виглядає наступним чином:

  • Видаляємо залишки води з поверхні. Другим заходом за допомогою пилососа збираємо все сміття, пил, які могли б потрапити в зазори між ламелями;
  • Другий етап – сушимо матеріал. Особливу увагу місцям, де здулися кромки;
  • Підготовлені до реставрації поверхні проклеюємо і сушимо повторно.

З усіх операцій найбільш складною можна вважати процес сушіння.

Важливо! Все, що здулося над плоскою поверхнею ламинатного покриття, сушиться без використання фенів, вентиляторів, пилососів, будь-який інший техніки, що створює інтенсивний потік повітря. Також не рекомендується використовувати інфрачервоні або теплові нагрівачі.Що робити, якщо здувся ламінат
Дитяча присипка добре видаляє вологу з замків

Що робити, якщо здувся ламінат

Причина досить проста: різке випаровування вологи призведе до деформації ламелі. Роздувся поверхні можна висушити досить швидко, але кромки втратять свою первісну пряму форму, і привести їх в початковий стан буде дуже складно.

У місцях, де покриття здулося особливо сильно, потрібно укласти фільтраційну папір. Можна використовувати стрічку з захистом всередині прокаленной сіллю або силікагелем. Операцію доведеться повторити кілька разів. Можна навіть засипати тальк. Подібна процедура вимагає досить багато часу і сил, але в результаті волокна і шари ламінату, які здулися, збережуть Превоначально форму і гнучкість.

По завершенню сушки потрібно буде відігнути крайку ламелі і за допомогою гострого ножа виконати горизонтальний підріз уздовж лінії поверхні, яка здулася. Цілі ділянки не чіпаємо.

Залишається лише за допомогою ножа і шприца з ПВА проклеїти лінію підрізу. На кромку укладається поліетиленова плівка, і ламінат навантажується гнітом вагою не менше 10 кг на кожні 30 см довжини стику. Завдяки тому, що ПВА при висиханні дає суттєву усадку, все ті місця, які здулися на ламінаті, будуть схоплені клеєм на одному рівні з непошкодженими ділянками.

Що робити, якщо ламінат здувся на стиках

Пученіє і викривлення кромок ламелей є наслідком порушення технології укладання покриття. Найчастіше майстри при настилання ламінату штучно підрізають глибину паза на замку, для того щоб приховати лінії стиків. Вважається, що підлогу без швів виглядає набагато привабливішим, ніж з сіткою швів. Подібна техніка вимагає хороших навичок і копіткої підгонки замків. Якщо обмежитися простим пропилом паза, то не потрібно дивуватися, що ламінат раптом здувся при зміні погоди або перед початком опалювального сезону. В цьому випадку замки в місцях, які здулися сильніше, обрізають ножем, а саму ламель змінюють або приклеюють до основи.

Складніше виглядає ситуація, коли кромки здулися через подвисания ламінату. В цьому випадку ламель плескає, що призводить до задиранням матеріалу на торцях панелі. Згодом верхній шар плівки витирається або може роздутися, якщо в замок потрапить дрібний пісок.

Що робити, якщо здувся ламінат
Іноді доводиться переукладивать ламель, вирізати замки і укладати її на клей, розмір шва не менше 2 мм

В першу чергу необхідно усунути підвисання ламінату, зазвичай під панель в місцях максимального прогину і під ділянками, де краю здулися, найсильніше свердлимо отвори і заганяємо під підкладку клейову пробку з сіліковоного герметика. Додатково необхідно продути стики і заповнити їх тонким шаром ущільнюючого протівоськріпниє герметика.

Профілактика появи здуття ламінату

Найбільш уразливими ділянками ламинатного покриття вважаються зони примикання до плінтусів під радіаторами опалення, до балконних дверей, до поріжка на вході в будинок. Як правило, в цьому місці ламінат частіше і більше за все контактує з водою і теплом. Їх поєднання зазвичай є згубним для деревно-стружкової матеріалу. Крім того, практика показує, що не можна залишати воду на ламінаті в умовах протягу, результат практично завжди один і той же, пресовані дерев’яні волокна здулися протягом двох-трьох годин сушки потоком повітря.

Якщо ламінат ще не здувся, але видно, що кромки ось-ось піднімуться через великої кількості води, то цілком можливо попередити проблему, ніж в майбутньому реставрувати підлогу. В першу чергу необхідно висушити пошкоджені ділянки. Для цього кромки тимчасово фіксують алюмінієвої планкою – порожком, а на ніч на ламінат можна укласти електричні грілку. Якщо вода потрапляє на цю ділянку ламінату постійно, то і плиту потрібно буде обробити силіконовим герметиком, зазвичай спрей добре витісняє капілярну вологу з мікротріщин всередині ламелей.

Що робити, якщо здувся ламінат
Перед обробкою мастикою підлога миють засобом на основі ізопропілового спирту і сушать

Іншу частину ламинатного покриття в будинку або в квартирі потрібно буде регулярно обробляти захисними матеріалами. Кращим способом уникнути ситуації, коли ламелі раптом здулися після миття підлог, вважається використання захисних мастик. На висококласному покритті з замками типу лок можна обробляти тільки стики між плитами. Щоб гарантовано захиститися від будь-яких підтоплень, досить обробляти поверхні один-два рази на рік.

Для ламінатних підлог середньої і бюджетної цінової категорії обробку потрібно виконувати частіше, і особливу увагу звертати на місця, де стоять ніжки і опори меблів. Саме в цих місцях найчастіше забувають про профілактику, тому нерідко буває так, що після переустановлення меблів в кухні або в залі ламінат раптом може роздутися.

Висновок

Виправити роздувся ламінат без розбирання не складно, але вимагає певних витрат часу і сил. Якщо покриття було укладено на прогрунтовать поверхню і обов’язково з використанням пароізоляційної мембрани, то ризик здуття буде мінімальним. Спроба заощадити на будь-який підготовчої операції обертається істотними витратами на відновлення і реставрацію покриття.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *