Що таке безободковий унітаз?Британські дослідження показують – в туалеті ми проводимо 90 днів життя. Якщо додати до цього значення кількість днів, присвячених прибирання, копіткої очищення важкодоступних місць, додати кошти, витрачені на сильні миючі засоби, споживання води, ми можемо з упевненістю сказати, що туалет – важлива частина повсякденного життя.

Як зробити санвузол економічним, більш гігієнічним? Інноваційний підхід до дизайну сантехніки дозволяє досягти цікавих форм, нових функціональних характеристик. Такий новинкою став гігієнічний і економічний безободковий унітаз, плюси і мінуси якого розглянуті в даній статті.

Безободковий унітаз – що це таке?

Чаша без краю, бортика – ось умови спеціальної конструкції, що дозволяють досягти досконалої чистоти у ванній кімнаті. У традиційних чашах присутній внутрішній комір, що приховує наліт, небезпечні бактерії. Наліт навіть за допомогою спеціальних щіток важко видалити. Недарма очищення туалету зазвичай відкладають на останній момент. Ліквідація проблематичного бортика робить внутрішню частину чаші абсолютно гладкою, вільною від заглиблень.

Друга перевага – інноваційна технологія змиву, що розподіляє потік води по профільованому блоку кераміки. Вода сягає кожного міліметра поверхні, видаляє осад, бруд. Безободковий унітаз дозволяє досягти нового рівня гігієни – кожен фрагмент кераміки легко доступний, легко підтримувати чистоту.

Нарешті, можна забути про використання сильних миючих засобів. На чаші немає проблем, що накопичилися, важко видаляються відкладень, поверхня відмінно омивається, бруду просто ніде зібратися. Тому досить просто протерти поверхню м’яким миючим засобом.

Нижче представлений наочний малюнок, що пояснює, що це таке, відмінності безободковой чаші від звичайної.

Чаші унітазу:

 1. стандартна;
 2. з частковим обідком;
 3. безободковая.

За способом монтажу конструкції діляться на підлоговий унітаз і підвісний з інсталяцією.

Історія винаходу

Унітази без внутрішнього обідка з’явилися недавно. Перші європейські виробники кераміки почали впроваджувати їх в широкий продаж в 2013 році. Піонер на ринку – англійська марка Twyford Bathrooms, що належить Sanitec Group. Фірма Twyford Bathrooms в 2007 році представила перший унітаз без обідка, призначений виключно для медичного ринку. Компанія продовжувала дослідження в області нових дизайнерських варіантів сантехніки і запатентувала в 2012 році винахід під назвою Rimfree, яке нині застосовується брендом Keramag.

Найперші зразки унітазів, зроблених по безободковой технології, з’явилися в Японії. Відомі прихильністю до високих стандартів гігієни японці використовували подібні технологічні досягнення з 2002 року, аналогічні пропозиції виробляв японський бренд Тото.

Сьогодні новий тип сантехніки пропонують більше брендів, наприклад:

 • європейські – Duravit, Roca, Laufen Villeroy , Boch;
 • не європейські – VitrA, RAK Ceramics.

На вітчизняному ринку популярні безободковие моделі фірм:

 • vitra,
 • cersanit,
 • kolo,
 • інших брендів.

Як працює технологія?

Секрет полягає в особливій чашеобразной формі. Вода, що омиває чашу, потрапляє туди через спеціально розроблені сопла, потім розподіляється по всій внутрішній частині кераміки.

Унітаз мікроліфт оснащений спеціальним стульчаком, кришка якого опускається повільно, безшумно. На ринку сантехніки присутні різні безободковие моделі підвісних унітазів, що усувають проблему накопичення бруду в традиційних місцях звичайних пристроїв.

Плюси безободкового унітазу

Головні переваги безободковой конструкції:

 • економне використання води;
 • екологічність, прибирання без хімії;
 • велика чистота, гігієна;
 • відсутність труднощів при видаленні бруду.

Розглянемо плюси конструкції докладніше.

Ще більше гігієни!

Чаші, виконані за новою технологією, позбавлені керамічної периферії, навколишнього внутрішню частину чаші і запобігає витік води. Найбільш важлива якість, що представляє сутність і квінтесенцію нової технології – хороша доступність всіх поверхонь, можливість утримувати чашу в ідеальній чистоті.Традиційні унітази – джерела мікробів, з якими постійно ми вступаємо в бій, озброєні щітками, сильними хімікатами. У цій сутичці часто зазнаємо невдачі через складний доступу до опадів і середовища проживання мікроорганізмів. У неабразівной технології відсутність коміра означає відсутність місця поширення трудноудаляємиє бруду. На практиці це пов’язано зі скороченням часу, що витрачається на очищення туалету. Сильний потік води виконує певну роботу, а ми можемо тільки протирати внутрішню частину м’якою тканиною, насолоджуючись досконалої чистотою!

Полку для хімікатів спорожніє, інноваційна система ополіскування і спеціального дизайну стає гарантією гігієни без зусиль або витрат.

Економія води і екологічність

Важливі переваги безободковой чаші – економічність, екологічність. Хороші результати отримані при змиванні меншою кількістю води, тому конструкція дозволяє економити. Модель без внутрішнього фланця встановлює нові стандарти гігієни і екологічних рішень. Конструкція ускладнює скупчення бруду і бактерій.

Для досягнення оптимальних результатів необхідно дотримуватись таких умов:

 1. вода повинна текти по всій поверхні чаші рівномірно;
 2. потік повинен надходити з достатньою силою, щоб очистити поверхню;
 3. вода, бризки не повинні вийти за межі, які в традиційній моделі обмежував ободок унітазу – в цьому полягає основна складність, яку інженерам вдалося вирішити.

Наприклад, марка Keramag використовує технологію Rimfree, при якій в каналі з водою є спеціальні запатентовані пристосування для поділу води в поглибленнях навколо центральної частини.

У чашах фірми Тото використовується технологія Tornado Flush. Суть технології:

 1. Вода тече не як зазвичай одним потоком вниз, потік надходить з трьох отворів, розташованих на різних рівнях, утворюючи в чаші вихор.
 2. Секрет полягає також в особливій формі чаші.

Інноваційні продукти Cersanit CleanOn доступні в багатьох серіях – сучасної і класичної, і пропонують широкий вибір варіантів для кожного стилю інтер’єру. Однак інновації на цьому не закінчуються. Завдяки спеціалізованому покриттю Silicon CleanPro, що з’являється в лінії EASY, можна практично виключити прилипання відкладень, бруду. Останні серії (Caspia, Como, City Oval), оснащені туалетними сидіннями Slim з простою кнопкою Easy-Off. Додаткова перевага – антибактеріальні властивості сидіння.

Додаткова перевага безободкових систем при щоденному догляді – керамічна поверхня зі спеціальним покриттям. Спеціальна емаль додатково перешкоджає відкладенню опадів.

Безободковие унітази допомагають економити воду. Залежно від моделі, ми можемо зменшити витрату води, необхідний для очищення туалету до 30 відсотків. Потоку води полегшений доступ до внутрішньої частини чаші без задньої стійки, куточків, заглиблень, таким чином вода ретельно промиє всю поверхню.

Таким чином, промивка споживає 3-4 літри води і настільки ж ефективна, як промивка 6 літрами води в традиційному унітазі.
Ванна кімната – місце, де необхідні не тільки краса, якість, а й інновації, які полегшують повсякденну прибирання. Унітаз без внутрішнього обідка – це приборкувач мікробів, що гарантує гігієну, економію, пов’язану з меншим споживанням води. Він стає обов’язковим елементом економічного, екологічного інтер’єру.

Мінуси і недоліки

 1. Основний недолік даного рішення – висока ціна. Придбання вдосконаленої конструкції обійдеться набагато дорожче, порівняно з традиційним варіантом.
 2. Також можуть виникнути складнощі з пошуком, вибором певної форми, дизайну, пропозиція ще не дуже широко.

Відгуки

Відгуки про експлуатацію безободкових унітазів можна залишити в коментарях.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *