Що таке мансарда в будинку?



Що таке мансарда в будинку?

Серед тих, хто планує побудувати будинок, особливий інтерес представляють конструкції будинків з мансардою. Архітектори пропонують різні проекти будинків з мансардою, в яких горище буває житловим і нежитловим. Облаштування мансарди часто є непростим завданням, тому що не кожен горище легко може бути адаптований до наших потреб. Що таке мансарда, які її характеристики – про це піде мова в даній статті.

Що таке мансарда в будинку – визначення

Горище є приміщенням, яке в силу своєї конструкції і характеристик, може бути придатним і непридатним для проживання людини. Характерною його особливістю є похилий стелю і вікна на даху.

Житлова мансарда є частиною будинку, яка розташована між дахом і верхнім перекриттям, за умови, що приміщення придатне для проживання людини. Та ж частина будинку визначається як нежитлова, коли приміщення, розташовані в ній, не можуть бути адаптовані для житлових цілей. У непридатною для життя мансарді зазвичай залишається вентиляційний простір або облаштовується горище. Слід зазначити, що простір, пристосоване для проживання – це не тільки внутрішні житлові приміщення (спальні, вітальні і т.д.), а також допоміжні приміщення (наприклад, для гігієни і санітарії, а також для зберігання одягу та продуктів харчування), підсобні і технічні приміщення.

Що таке мансарда в будинку

Конструкція даху грає вирішальну роль. Опорна конструкція повинна витримувати вагу всіх конструкцій і елементів, які повинні знаходитися на горищі. Дах і стіни повинні мати ізоляцію, вентиляцію та опалення, щоб приміщення було придатним для постійного перебування в ньому людей.

Що таке мансарда в будинку – фото

Нижче представлена ​​галері фотографій, як можна облаштувати і оформити дизайн житлової мансарди в будинку в різних стилях.

Відкритий простір житлової мансарди, фото

Відкритий простір житлової мансарди, фото Відкритий простір житлової мансарди, фото Відкритий простір житлової мансарди, фото Відкритий простір житлової мансарди, фото Відкритий простір житлової мансарди, фото Відкритий простір житлової мансарди, фото Відкритий простір житлової мансарди, фото

Апартаменти на останньому поверсі може бути місцем затишним, сімейним і красиво оформленим. Як добре облаштувати мансардне приміщення, щоб воно було практичним, функціональним і в той же час елегантним і сучасним? Все залежить від вашої фантазії і розміру горища. Нижче представлені переваги та недоліки житлової мансарди, а також варіанти, як її облаштувати і прикрасити.

Житлова та нежитлова мансарда – в чому різниця?

Проте, привласнення певної назви не закінчується перерахованими вище параметрами. Далі йдуть також дуже важливі вимоги, inter alia:

 • конструкція стелі житлового горища повинна витримати додаткове навантаження у вигляді перегородок, меблів і обладнання приміщень;
 • тип вентиляції;
 • тип опалення;
 • тип ізоляції.

Несуча конструкція даху над мансардою повинна бути досить міцною, щоб витримати додатковий вагу в вигляді утеплення та ізоляції. Крім того, житлова мансарда повинна бути відокремлена від легкозаймистих матеріалів даху перегородкою з досить високим класом вогнестійкості. Всі приміщення повинні мати належну ізоляцію, опалення і вентиляцію, а також необхідні комунікації. У житлові приміщення також необхідно забезпечити надходження природного світла, в кімнатах слід встановити вікна відповідного розміру (бажано не менше 1/8 від площі підлоги). Важливо також приділити увагу сходах – вона повинна бути не складаний, зручною, краще з одним прольотом, некрута і безпечна.

Сучасний інтер’єр мансарди

Апартаменти на мансарді можуть бути зручними, функціональними і сучасними. Від правильної обробки і підбору меблів залежить, чи буде приміщення ергономічним і просторим. Висота бічної стіни (стійки) в значній мірі визначає, наскільки зручною буде мансарда і які дизайнерські рішення ми зможемо собі дозволити.

Сучасний інтер'єр мансарди

Крім того, важливо, де розташовані сходи на горище. Сходи на горищі, яка розташована в центральній частині мансарди буде серйозною перешкодою на шляху до зручного і привабливому дизайну інтер’єру.

Скоси не є дефектом в мансардних приміщеннях, часто вони надають їм чарівність. Тут можна виконати облаштування спальні, вітальні, кухні та ванної кімнати в незвичайній атмосфері. Горище має високий потенціал, які реалізується за рахунок правильного підбору меблів і декору.

Сучасний інтер'єр мансарди Сучасний інтер'єр мансарди

Дуже добре підходить для мансарди дерево світлих тонів і білі стіни. Використання світлих фарб допоможе оптично збільшити простір. Інтер’єр при цьому буде здаватися світлим, повітряним і свіжим. Елементом дизайну може бути дзеркало, яке також візуально збільшить простір.

Сучасний інтер'єр мансарди Сучасний інтер'єр мансарди

Спальня на мансарді

Мансардне приміщення, яке буде виступати в якості спальні повинно бути сплановано таким чином, щоб використовувалося простір під скосами. Є два способи.

 1. Першим з них є розміщення ліжка під скосом. Для деяких, це не буде хорошим рішенням, так як, встаючи, доведеться нахилятися.
 2. Інша ідея полягає в тому, щоб вставити під скоси тумбочки або шафи для одягу. Найпростіший спосіб реалізації – це зробити меблі на замовлення, так як скоси можуть мати різну висоту.

Спальня на мансарді

Для зручного ліжка під скосом потрібно мінімальна висота 75-80 см. Для розміщення меблів рекомендується, щоб висота маленької стіни становила близько 90-95cm, що забезпечить комфорт при використанні меблів.

Спальня на мансарді

Великі предмети меблів, які займають більшу частину простору, і які не можуть бути повністю усунені, повинні бути розміщені під найвищими стінами.

Ванна на мансарді

Проблема може також виникнути при організації ванної кімнати. Під скоси можна поставити ванну, унітаз і біде. Інший спосіб – це розмістити під скосами невелика шафа для чистячих і косметичних засобів.

Ванна на мансарді

Для розміщення ванній рекомендується висота стіни 80-90 см, але не менше ніж 75 см. На місці установки унітазу і біде рекомендується, щоб висота склала мінімум 90-100 см.

Ванна на мансарді

Вітальня і кухня на мансарді

На мансарді можна з’єднати кухню з вітальні. Їх поділ за допомогою перегородок обмежує простір, тому небажано. Меблювання буде залежати від висоти маленької стіни. наприклад:

 • якщо стіна має висоту 70-80 см, то під нею можуть стояти тільки невеликі шафи і шафки;
 • якщо стіна має висоту від 90 до 110 см, під нею можуть бути встановлені тумби і стільниця кухні, але щоб поставити витяжку над плитою потрібні додаткові десятки сантиметрів.

Вітальня і кухня на мансарді



Щоб поставити під скосом робоче місце або стіл, рекомендується, щоб висота стіни була не менше 110 см.

Вітальня і кухня на мансарді Вітальня і кухня на мансарді Вітальня і кухня на мансарді

Аксесуари та доповнення

Для збереження атмосфери і унікального естетичного клімату мансарди потрібні декоративні елементи, які також можуть виконувати ряд корисних функцій. Під скосами можна розмістити дерев’яні скрині або коробки, які можуть бути одночасно частиною дизайну інтер’єру, а також виконувати практичні функції, як предмет меблів для зберігання одягу або різних предметів. Зручним рішенням стануть невеликі пуфики і м’які крісла-мішки, в яких можна відпочивати, сидячи або напівлежачи під скосами.

Аксесуари та доповнення

Кімнати в мансарді через свою специфіки і характеру не можуть бути перевантажені великою важкою меблями. Легкі конструкції і низькі дивани і крісла для сидіння, тут працюють найкраще.

Дизайн інтер’єру та облаштування мансарди вимагає творчого підходу і естетичного почуття, щоб це приміщення зберегло свій шарм і унікальність, які не можуть бути знайдені в інших типах приміщень.

Висота приміщень на горищі

Щоб житло було комфортним, важлива також висота стелі. Для житлових приміщень його середня висота повинна бути 2,2 м. Проте, якщо ці кімнати не будуть інтенсивно використовуватися, тобто люди будуть в них залишатися до чотирьох годин в день (наприклад, ванна, вбиральня, пральня, комора), то ця висота може становити 1,9 м. Приміщення з висотою менше 190 см неповноцінно, але ми можемо організувати там місце для зберігання речей або розмістити в ньому низьку меблі.

Якщо на мансарді є видимі крокви даху, то з точки зору зручності, висота приміщення від підлоги до цих конструктивних елементів з урахуванням висоти шарів покриття для підлоги не повинна бути менше 220 см.

Обмеженням в раціональному використанні горищного області також може бути відстань між стінками, на які спираються краю даху, а також розміщення інших компонентів конструкції, таких як димові труби, стояки і несучі колони.

Комфортність мансарди визначається мінімальною висотою і шириною поверхонь, наприклад:

 • мінімальна ширина спальні для однієї людини становить 220 см;
 • мінімальна ширина кухні становить 180 см;
 • ширина коридору повинна бути не менше, ніж 90 см.

Покриття підлоги і навантаження на стелю

При плануванні ремонту ми повинні рахуватися зі збільшенням навантаження на міжповерхові перекриття нижнього рівня, пов’язаним з новим шаром статі, вагою нових стін, меблів і побутової техніки. Якщо підлога дерев’яна, можливо, буде потрібно посилити його – провести заміну балок, вставити додаткові балки або підпори. Залізобетонні підлоги, як правило, досить міцні, щоб витримати додаткове навантаження, однак, завжди навантаження на стелю повинен оцінити конструктор.

Утеплення та ізоляція

Необхідно також ретельно перевірити місця, де можуть виникнути протікання і витоку, а саме:

 • водостоки;
 • димоходи;
 • коник даху.

Можливо, доведеться замінити частину старого даху або замінити деякі її елементи. Також при ремонті старого даху слід оцінити стан дерев’яної конструкції на предмет руйнування деревини і обробити її спеціальною будівельною хімією, яка захищає дерево від мікроорганізмів і вогню.

У деяких випадках дах необхідно буде утеплити і під існуючу покрівельну ізоляцію змонтувати Влагоізоляціонний матеріал, який часто не мають старі будівлі. Горищне простір більше, ніж основні приміщення піддається впливу тепла влітку і холоду взимку. При необхідності слід ретельно ізолювати дах і стіни, щоб домогтися необхідного коефіцієнта теплопередачі.

 • коефіцієнт теплопередачі даху не повинен бути вище, ніж 0,25 Вт / (м 2 К);
 • в будівлях з термоізоляцією, цей коефіцієнт не повинен перевищувати 0,20 Вт / (м 2 К);
 • в будівлях, побудованих за енергозберігаючими технологіями – 0,15 Вт / (м 2 К).

Фото. Утеплення горища – плити з скловати (фото 1) і мінеральної вати (фото 2) між кроквами.

Фото. утеплення горища

Вибираючи матеріал для утеплення, необхідно враховувати його вагу. Конструктор повинен оцінити, наскільки крокви міцні і яке навантаження від ізоляційного матеріалу вони можу витримати. Шари ізоляції можна укласти в один або два шари. Утеплення можна монтувати між кроквами або над ними. Також можна використовувати видимі структурні елементи, як частина дизайну інтер’єру. Укладаючи ізоляційний матеріал над кроквами, ми повинні, на жаль, демонтувати стару покрівлю.

Двошарове утеплення складається з укладання одного шару ізоляції між кроквами, а іншого під ними. Таким чином ми ліквідуємо теплові мости, які формуються на кроквах. Залежно від кліматичної зони регулюється товщина шару утеплення, яке, як правило, становить не менше 20 см, при цьому найбільш поширеним є використання двуслойного утеплювача. Висота крокв зазвичай становить 14-16 см, а це простір занадто маленьке, щоб вмістити всю ізоляцію.

При укладанні ізоляції між кроквами, ми фіксуємо їх, щільно вставляючи в прольоти, тому важливо, щоб утеплювач щільно притиснувся до них. Під крокви можна помістити додаткову ізоляцію.

Зверніть увагу на ретельне виконання утеплення в місцях, особливо схильних до витоку тепла – в стиках даху зі стійками (бічними стінами), в місцях ізоляції вікон і підвіконь, біля димоходу. Стійки часто тонше і менш ізольовані, ніж нижні стіни, і також вимагають утеплення.

Матеріалами, які можуть бути використані для теплоізоляції покрівлі, є:

 • мінеральна вата і скловата;мінеральна вата і скловата
 • полістирол, екструдований полістирол;полістирол, екструдований полістирол
 • пінополіуретан PIR;пінополіуретан PIR
 • плівка термоизоляционная;плівка термоизоляционная
 • плити магнезитові.плити магнезитові

У нежитловий мансарді теплоізоляція часто знаходиться в стелі, а покрівля складається тільки з черепиці на латах чи з металевих листів на дошках. Таку дах треба ізолювати, додаючи шар захисної ізоляції від талого снігу і проливного дощу. Шар ізоляції в даху буде також акустичної ізоляцією, яка захищає від звуків падаючого дощу і граду. Термін служби керамічної черепиці розрахований на 100 років, а листового металу – на 50 років.

Правильна послідовність будівельних робіт

Неправильна послідовність робіт призведе до додаткових витрат і затримок у будівництві. Нижче представлені загальні рекомендації, які можуть змінюватися в залежності від обсягу адаптації, технології та вихідної ситуації.

Отже, черговість етапів обробки мансарди наступна:

 1. Монтаж комунікацій (електрика, водопровід, каналізація).
 2. Виконання додаткових вентиляційних каналів.
 3. Вирівнювання стелі.
 4. Виконання віконних прорізів і вставка вікон.
 5. Укладання вологоізоляції і теплоізоляції між кроквами.
 6. Виконання конструкції перегородок, стель і міжкімнатних перегородок.
 7. Розподіл точок виходу електрики, води і каналізації в інтер’єрі.
 8. Розміщення залишився шару ізоляції.
 9. Монтаж покриття для підлоги.
 10. Установка перегородок і стель, скосів.
 11. Фінішна обробка стін і підлоги.

Мансарду сьогодні досить легко облаштувати, використовуючи практичні рішення та сучасні матеріали, тут можна влаштувати простір для створення комфортної спальні, вітальні або ванної кімнати. Правильний підхід до цієї цікавої області будинку дозволить нам показати всю її красу, створивши функціональний і комфортабельний інтер’єр.



Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *