Що таке сидерати і як оздоровити грунт на городіНебагато людей знають значення слова сидерати, отже, необхідно розібратися, що ж це таке. Сидерати – зелені добрива, які вирощують для підживлення та відновлення ґрунту. Дані рослини постачають грунт азотом і додатковими мікроелементами.

В цілому сидерати це такі рослини, які вкрай швидко ростуть і зеленіють. Коріння таких рослин після відмирання перегниває і удобрюють ґрунт. Також дані рослини сприяють зменшенню зростання різних бур’янів. Такі рослини зазвичай однорічні, але є і багаторічні з великою кількістю зеленої маси.

Що таке сидерати і як оздоровити грунт на городі

Посів сидератів навесні

Перед посадкою основної культури зазвичай садять сидерати, так само і після її збирання. Навесні необхідно сіяти фацелію, гірчицю, суріпицю, ярий ріпак, які не бояться низьких температур.

Що таке сидерати і як оздоровити грунт на городі

Давати рости цим рослинам потрібно до тих пір, поки не потрібно буде садити основну культуру. І в той момент будь-якого потрібно буде вирішити, як же надходити з сидератами. Є кілька рішень:

  1. Можна скопати всю територію, закапую рослини в землю.
  2. За допомогою плоскореза обрізати рослини на пару сантиметрів нижче рівня землі.
  3. Також можна садити рослини в грядках разом з сидератами, проте це дуже складно, і підійде далеко не кожному.
Що таке сидерати і як оздоровити грунт на городі
Таблиця: що після чого садити

Зростання сидератів в літній період

Дані рослини садять на ділянках влітку в тому випадку, якщо в даний період часу там нічого не росте. Роблять це для відновлення структури. Потрібно сказати, що на даний проміжок часу найкраще використовувати ті сидерати, які виростають після скоса. Тобто необхідно протягом літа кілька рас косити їх, щоб грунт удобрювати.Сидерати: коли сіяти і коли закопувати

Посів сидератів протягом осені

Протягом осені прийнято садити гірчицю або ж жито. Робити посів потрібно відразу після того, як зібрали врожай основної культури. Гірчиця буде рости до появи снігу, і потім такий же зеленої їм покриється. На початку весни, після того як сніг відтане, потрібно плоскорезом видалити сидерат, і посадити основну культуру.

Що таке сидерати і як оздоровити грунт на городі

заорювання сидерата

Прийнято робити заорювання за десять чотирнадцять днів, до того, як збираєтеся садити якусь культуру. На думку деяких садівників, оранка сидератів може нашкодити, тому ви маєте їх залишить на зимовий період, і після того як розтане сніг, грунт буде досить пухкої.

На даний момент, напевно, немає певного типу сидерата, який був би універсальним і підходив для всіх рослин. Також і важко виділити кращий, так як кожна рослина має своє особливе властивість.

Список рослин сидератів для родючості грунту:

  • бобові.
  • хрестоцвіті.
  • злакові.
  • гречані.
  • складноцвіті.
  • амарантові.
  • гідрофілен.

озимі сидерати

Восени насіння сидератів не обов’язково сіяти в борозни, можна розсипати на грунт і прикрити мульчею. На зиму найчастіше вибирають жито і овес, вони допомагають позбутися від бур’яну, а також від джерела різних захворювань.

З недавнього часу почали застосовуватися в якості сидератів: ріпак, вика, суріпиця, вони також сприяють удобрення землі, виробленні азоту, відновлюють ґрунт, а також захищають від шкідників.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *