Ширма для ванни розсувніШирма для ванни розсувні

При ремонті ванної кімнати або заміні сантехніки багато стикаються з дилемою, що вибрати: ванну або душ? Є любителі поніжитися в пінних заметах, розслабляючись після робочого дня, проте ванна не надасть комфорту при прийнятті душа, коли після процедури нам доведеться збирати з підлоги розлиту воду.

Альтернативою є ванна з ширмою-екраном або фіранкою. При необхідності вона може бути ванною або душем. Таким чином, така конструкція дає можливість об’єднати дві функції в одну – довгу релаксацію у ванні, коли ми хочемо розслабитися або швидкий душ для освіження. Цей варіант особливо рекомендується для невеликих ванних кімнат, де обидва рішення розмістити ніде.

Такий вибір також знижує витрати – ширми набагато дешевше, ніж стандартна кабінка, крім того, в цьому випадку нам не потрібно купувати піддон для душа, щоб він міг грати роль ванни. Яка краще ширма для ванни розсувні, купити пластикову або скляну модель, на що звернути увагу при покупці – цим питанням присвячена ця стаття.

Ширми для ванної – скляні або пластикові?

Не варто забувати про додаткові витрати, пов’язані з установкою і придбанням компонентів, необхідних для установки душа. Використовуючи альтернативу можна зберегти чималі кошти в сімейному бюджеті.

Майже будь-яку ширму для ванни розсувну своїми руками встановити нескладно. Вибір цього рішення також звільняє нас від необхідності проводити капітальний ремонт у ванній кімнаті. В асортименті різних брендів є багато моделей захисних екранів для ванни.

Фото. Ширми для ванни KOŁO Niven і Cersanit Easy

Фото. Ширми для ванни KOŁO Niven і Cersanit Easy

Ванна виразно більш орієнтована на сім’ю. Майже кожен з нас в дитинстві розважався плескотом посеред гумових качок або в дорослому житті насолоджувався ароматної ванною з піною. Але в ритмі робочих буднів ми часто відмовляємося від задоволення прийняття ванни на користь швидкого купання в душі. Це важливо особливо з ранку, коли ми поспішаємо. Крім того, душ гігієнічніше і економічніше. Але якщо ми не можемо дозволити собі використовувати обидва зручності в одному приміщенні, нам допоможе розсувні ширма.

Ширми для ванної

Простим способом дозволяє захистити ванну кімнату від води, розбризкується при прийнятті душа, є установка захисного огородження. Найпростішим і найдешевшим варіантом є шторка, її монтаж досить легкий, буде потрібно лише штанга з кільцями, яка може кріпитися на болтах або на розпірці і сама шторка. Дорожче, але дуже зручне і практичне рішення – ширма під ванну розсувні.

Ширми для ванної

Асортимент більшості брендів дозволяє вибирати між одно- і двосекційними моделями. Крім того, ми можемо вибрати відповідний розмір екрану для доступних розмірів і можливостей монтажу. Це дозволяє ефективно управляти простором у ванній кімнаті і тим самим підвищувати рівень його функціональності. Відсутність додаткової душової кабіни значно збільшить корисну площу ванної кімнати. За допомогою екранів навіть невелика ванна кімната може стати багатофункціональною – ванною кімнатою, пральні, сушаркою.

У разі скляній ширми для ванни ми можемо знайти стандартні конструкції шириною 70-180 см і заввишки 140-200 см.

Ширми для ванної

Однак вузьке і низьке крило не забезпечує ефективного захисту від «повеней» на підлозі. Тому, якщо розміри ванни не відповідають стандарту, краще зробити екран на замовлення з точними розмірами, придатними для конкретного інтер’єру.

Ширми для ванної

Звичайно, це вплине на ціну. Крім того, вартість конструкції залежить також від матеріалу, з якого вона зроблена. На ринку ми можемо купити скляні ширми для ванної розсувні, а також пластикові. Які у них переваги?

Ширми для ванної

Ванна з ширмою – зручний варіант 2 в 1

Хорошим рішенням також є ванна, інтегрована з ширмою, яка на додаток до практичної функції дуже декоративна. Деякі з ванн, на яких встановлено екран, округлені і засклені майже до підлоги, що робить особливо зручним використання їх в якості душу або ванни.

Ванна з ширмою - зручний варіант 2 в 1

Неінтегровані екрани з ванною можна скласти або відкрити до стіни, що не дає нам враження закритої капсули. Інший варіант – ванни в комплекті з душовими кабінами, часто з повним обладнанням, як в типових кабінках з душовими панелями. А це означає, що крім душа можна використовувати, наприклад, шотландський масаж або парову баню, а у ванній – повітряний гідромасаж.

Ширма для ванни Ширма для ванни

Конструкція ширми для ванни

Основними елементами конструкції екранів ванни є профілі і стінки. Профілі (які можуть бути плоскими або закругленими) зазвичай виготовляють з алюмінію. Профілі доступні в декількох кольорах – від білого до хрому.

Конструкція ширми для ванни

Профілі прикріплюють на стіні. Деякі ширми (так звані безкаркасні) не мають між стінами довгих профілів, їх з’єднують петлі, що полегшує їх очищення. Вони також виглядають набагато краще і делікатніше.

Стінки ширми можуть бути виконані з пластика (полістиролу, акрилу) або загартованого скла товщиною 3-8 мм. Вони можуть бути прозорими, матовими, димчастими, з друкованими малюнками або тисненими (наприклад, краплі або смуги води, що стікає вниз по склу). Для уникнення протікання в місцях з’єднань використовуються гумові прокладки і гігієнічні силікони. Колір прокладок можна вибрати під колір профілів. Силікон також герметизує зазор між стіною ванній і профілями. У дверцятах більш дорогих ширм встановлені магніти, завдяки яким замикання відбувається більш герметично.

Ширма для ванни розсувні пластикова – переваги і недоліки

Пластикові екрани в порівнянні зі скляними мають ряд переваг:

 • вони дешевше;
 • легше.

Однак ширма для ванни пластикова розсувні має і свої недоліки: • перш за все, пластик дуже схильний до подряпин і пошкоджень;
 • так як на відміну від скляних екранів, у пластику немає спеціального покриття, краплі води стікають по їх поверхні, залишають сліди.

Скляна ширма на ванну розсувні – переваги і недоліки

Загартовані скляні екрани мають важливу перевагу – вони стійкі до подряпин і пошкоджень, а, отже, більш довговічні і не виходять так швидко з ладу, як пластикові. Однак, загартовані скляні екрани коштують набагато дорожче, крім того, вони важче.

В даний час можна купити скляні розсувні ширми різних моделей з матового скла, прозорі або зі спеціально нанесеними на них друкованим зображенням. При виборі скляного екрану слід звернути увагу на те, щоб він був покритий спеціальним покриттям для захисту скла від води. Ми також можемо просочувати скло спеціальними засобами для обробки скляних екранів.

Скляна ширма на ванну

Види ширм за типом складання

Серед екранів, як зі скла, так і з пластику, виділяються три варіанти на кшталт складання:

 • гармошка;
 • розсувні ширма на напрямних;
 • маятникова, яка відкривається вправо або вліво.

Різноманітність моделей і розмірів ширм забезпечує ідеальну композицію з ванною і всією поверхнею кімнати. Ми можемо вибрати один і два предмети з додатковою можливістю установки на лівій або правій стороні ванни.

Інтелектуальний дизайн дозволяє дверцят відкриватися як всередину, так і назовні. Це спрощує чистку. Більшість моделей оснащені спеціальним покриттям для запобігання скупченню бруду, крім того, вони дозволяють дезінфікувати двері. Вибір відповідної моделі залежить від декількох параметрів. Ключем є форма ванни і обсяг пам’яті, доступний.

Ширма-гармошка

Складні гармошки можуть бути встановлені на будь-який тип ванни без необхідності установки напрямних, а найголовніше їх перевага – вони займають мало місця. Такі конструкції мають кілька дверних листів (від двох до семи). При покупці розсувний ширми гармошки треба пам’ятати, що чим більше вона має стулок, тим менше ймовірність, що під час прийняття душу вода буде попадати на підлогу.

Ширма-гармошка

Кількість елементів може бути вибрано в залежності від того, скільки місця у нас для кабіни. Ця модель підходить для будь-якого типу ванни. Установка такої моделі дуже проста, тому що ванна і її краю не потребують встановлення напрямних, які переміщують дверцята.

Ці моделі також називаються телескопічними слайдами і є найбільш передовою формою. Стандартний розмір екрана становить 70-180 см в ширину і 140-200 см у висоту, що робить його придатним для більшості ванн. Проблема може виникнути з асиметричними ваннами, які вимагають виготовлення ширми на замовлення.

Ширма в ванну кімнату розсувні на напрямнихШирма в ванну кімнату розсувні на напрямних

Як випливає з назви, в цьому механізмі при закритті і відкритті елементи ковзають на напрямних. За принципом дії вони схожі на душову кабіну, при цьому завдяки стулок на направляючих можна повністю закрити ванну.

На жаль, через таку конструкції можливість підвіски додаткової сушарки над ванною в цьому випадку неможлива.

Маятникова ширма

У цій ширми дверцята поворотна вправо або вліво. Оскільки вона цілісна, це запобігає надмірному розбризкування води в кімнаті. Також тут, як і в разі гармошки, при необхідності, можна встановити сушилку для білизни. Одноелементний маятниковий екран, що обертається навколо своєї осі, підходить тільки для прямокутних ванн.

маятникова ширма

Монтаж розсувний ширми для ванної своїми руками

Розсувні ширми для ванної можна легко встановити своїми руками. Однак більшість виробників рекомендують, щоб їх екрани були зібрані обслуговуючим персоналом компанії. Деякі виробники зазначають, що якщо ми це зробимо самі – ми можемо втратити гарантію. Тим, хто вирішив виконати монтаж ширми своїми руками, треба знати кілька правил:

 • встановіть екран відповідно до прикладеними інструкціями, звертаючи увагу на порядок дій;
 • місця контакту екрану зі стінами ванній, слід ретельно герметизувати санітарним силіконом;
 • якщо з’єднання протікають, спочатку треба висушити їх, а потім знову покрити силіконом з боку ванни;
 • не використовуйте встановлену ширму протягом перших 24 годин, поки силікон не висохне.

Догляд за ширмою

Незалежно від того, вирішили ми купити екран зі скла, пластику або повісити фіранку, важливо подбати про збереження чистоти. Невчасно очищені ширми та екрани швидше прийдуть в непридатність, так як такі конструкції є ідеальним місцем для накопичення цвілі, а це шкідливо для здоров’я.

Догляд за ширмою

Стіни екрану протирають м’якою тканиною, змоченою у воді з додаванням делікатних миючих засобів. Гранульовані чистячі засоби і органічні розчинники (ацетон, бензин, фенол) не повинні використовуватися для очищення таких поверхонь. Розсувні двері періодично бажано змастити косметичним або технічним вазеліном – вони будуть легше пересуватися. Деякі компанії стягують додаткову плату за скло зі спеціальним просочують агентом. З такою захищеною поверхні вода збирається в великі краплі і струмки – вона тече швидше і залишає менше плям, а ту, яка залишиться, набагато легше видалити. Найпростіше очистити безрамні екрани. Вони не мають між рамами профілів, в яких накопичується бруд.

Ванна або душ? Ця дилема нерідко супроводжує нас при ремонті ванної. Якщо у нас вже є обидва рішення, ми можемо дозволити собі трохи розкоші і насолоджуватися водними процедурами за настроєм. Але часто так буває, що вечорами ми хочемо прийняти ванну, а вранці нам необхідний душ. Але не завжди наші кошти і розміри приміщення дозволяють встановити обидва види сантехніки. Сучасна ширма під ванною розсувні пропонує нам альтернативний варіант вирішення даної проблеми. З нею обидва зручності можливі навіть в самій маленькій кімнаті. І це зажадає в кілька разів менше грошей, ніж при покупці двох сантехнічних приладів, розташованих поруч.

Переважна більшість сучасних моделей таких пристроїв виконані з загартованого скла, вони виглядають дуже привабливо. Крім того, різноманітність форм, привабливий дизайн і елегантні деталі з хрому дозволяють відволіктися уяві. Широкий вибір продуктів для купальних кімнат дозволяє поєднувати естетику з функціональністю. Таким чином, час, проведений у ванній, стає синонімом розслаблення і догляду за фізичним та психічним станом організму. Поєднання функціональності, високоякісної технічної та унікальною естетики дозволить кожному зробити вдалий вибір.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *