Широкий плінтус для підлогиШирокий плінтус для підлоги

Планується – це біжутерія для підлоги. Він необхідний для кожного підлогового покриття: для паркетних підлог, килимового покриття, ламінату, натурального каменю. Але як його вибрати? Дерев’яний, МДФ або металевий? Яку вибрати для нього висоту? В які інтер’єри підійде широкий плінтус для підлоги? Як правильно вибрати варіант до стилю інтер’єру? На ці та інші питання ви знайдете відповіді в цій статті.

Широкий плінтус для підлоги і його функції

Ці елементи оздоблення мають не тільки естетичні властивості, а й виконують ряд інших корисних функцій. Від вибору кольору, матеріалу і ширини плінтуса для підлоги залежить те, як він буде виконувати свої функції. Розглянемо їх докладніше. 

Захист статі від вологи

Основна функція цього оздоблювального елементу полягає в захисті зазору, який утворюється на стику стін і підлоги. Його роль в захисті статі від вологи, яка може привести до опуклості і здуття поверхні підлогового покриття. Ширина зазору іноді відрізняється в досить великих межах. Приймаючи рішення про конкретну ширині плінтуса, слід враховувати розмір цього простору.

Захист стін від бруду

Ще одна функція цього елемента обробки полягає в тому, щоб захистити стіни від бруду та механічних пошкоджень. Прибирання пилососом, підмітання та миття підлоги мокрою ганчіркою або губкою – всі ці щоденні дії можуть дуже легко зробити брудними або мокрими стіни. Планується може допомогти уникнути небажаних слідів на стінах. Матеріал, з якого він виготовлений, стійкий і довговічний. Саме тому він є невід’ємним елементом обробки підлоги. Якщо ми хочемо повністю захистити стіни в приміщенні, де часто буває брудно і проводиться вологе прибирання, то варто купити широкі плінтуса для підлоги зі стійкого до вологи матеріалу.

Ховаємо дроти та кабелі

Планується – це також простий спосіб позбутися від розкладених по кімнаті кабелів. Широкий пластиковий плінтус для підлоги, як правило, оснащений порожнинами, в яких можуть бути успішно заховані дроти. У разі необхідності, також можливо, вставляти в них розетки.

Ховаємо дроти та кабелі в плінтус

естетична функція

Не менш важлива роль, яку виконує цей оздоблювальний елемент – це функція естетична. Плінтуса для підлоги є кульмінацією підлогового покриття, завершальним стриманим акцентом, який доповнює стиль дизайну інтер’єру всієї квартири або будинку. Залежно від вашого смаку і особистих переваг, ви можете планувати його як в гармонії з кольором підлоги, стін і дверей, так і зробити оригінальним і відмінним акцентом, який додасть характер будь-якому приміщенню.

Таким чином, цей оздоблювальний елемент належить до тих деталей, які можуть визначити зовнішній вигляд всього інтер’єру. Його вибір може бути досить складним завданням, особливо якщо ви хочете комбінувати різні матеріали, текстури та кольору. Залежно від ефекту, який ви хочете досягти, є кілька правил, які можуть допомогти у виборі відповідних варіантів.

естетична функція

естетична функція

До якої статі підійдуть широкі плінтуса, а до якого вузькі?

Класичне, безпечне рішення – це встановити плінтуса того ж типу і кольору, що і підлогу. Для вибору висоти і форми матиме вирішальне значення колір і стиль статі:  • для підлоги з темного дерева краще вибрати більш низькі плінтуса, які стануть акуратною кульмінацією, але в той же час не затемнять і оптично не змінять приміщення;
  • вищі, широкі варіанти добре будуть представлені в поєднанні зі світлими дерев’яними підлогами;
  • для підлогового покриття з ламінату добре підійдуть варіанти з того ж матеріалу;
  • інша можливість – це його підбір до внутрішньої столярні, широкий білий плінтус для підлоги особливо добре підходить до білих дверей, білі вироби з дерева виглядають чудово в компанії білого широкого плінтуса. Такий інтер’єр, в залежності від кольору стін, дозволяє створити безліч різних ефектів, починаючи від традиційних, мінімалістичний, і закінчуючи дуже просунутими і стилізованими.

До якої статі підійдуть широкі плінтуса, а до якого вузькі?

До якої статі підійдуть широкі плінтуса, а до якого вузькі? 

Планується під колір стін

 Відповідні плінтуса до кольору стін дозволяють отримати хороший елегантний ефект. Це рішення працює як для дискретних консервативних кольорів, так і в більш контрастних комбінаціях. Крім того, допустимим є вибір схожих відтінків підлоги, стін і цоколів. У такій ситуації, добре використовувати традиційну меблі, текстиль та інші акценти, які дозволять різнобічно експонувати простір.

Планується під колір стін

Широкі моделі можуть становити дуже цікаву комбінацію з пластиковими панелями або панелями з МДФ того ж кольору. Таке поєднання буде дуже добре виглядати в приміщеннях, оформлених в класичному або неокласичному стилі.

Планується під колір стін

Оформлення з викликом

Широкі плінтуса для підлоги, що контрастують з покриттям підлоги або стінами можуть змінити характер інтер’єру. Вибір контрастного кольору, великої висоти, оригінальною незвичайної форми або варіанти зі світлодіодним підсвічуванням дозволяє легко звернути увагу на цю частину кімнати і надати дизайну абсолютно новий і цікавий вид.

Широкі плінтуса для підлоги

Широкі плінтуса для підлоги

Для людей, які люблячи прикрашати інтер’єр більш сміливо, цікаве рішення – це плінтуса в одному з домінуючих кольорів в кімнаті. Таким чином, незалежно від кольору підлоги і стін ми можемо вибрати широкий варіант кольору венге, тому що велика частина меблів знаходиться в кольорі шпону венге або в білому кольорі в поєднанні з білими меблями.

Широкі плінтуса для підлоги

Що стосується висоти плінтусів – звичайні варіанти мають висоту 4-6 см, але є вироби шириною 8 см, наприклад, виготовлені з керамічної плитки для підлоги. Проте, широкий варіант в 14 см надто широкий, таке рішення, як правило, стане в нагоді тільки в приміщеннях з підвищеним зносом статі. Хоча останнім часом, існує тенденція до вибору більш широких моделей, так як це дуже декоративна частина стіни.

Плінтуса – це елементи, які часто недооцінюють, плануючи дизайн всього інтер’єру. Слід використовувати їх, так як це простий спосіб отримати дуже цікаві та оригінальні ефекти. Ось чому варто витратити деякий час і вивчити можливості організації простору з використанням цього оздоблювального елементу в різних варіантах.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *