Сходи для заміського будинку на другий поверх – дерев’яна, металева, з бетону, фотоСходи для дому та дачі можуть стати центром інтер’єру або його тонким доповненням. Перед прийняттям рішення про конкретну модель, треба з’ясувати кілька простих запитань.

Інтер’єр являє собою складний організм, в якому кожен елемент повинен співпрацювати з іншими, гармонійно поєднуючись. Сходи повинні доповнювати інтер’єр, вписуватися в загальний стиль, вони повинні стати ідеальною прикрасою, важливою деталлю, але не перевантажити простір, не домінувати.

Хороші конструкції успішно служать, виконуючи свої основні функціональні завдання. Як вибрати цей предмет інтер’єру, щоб він був красивим і зручним?

Вибираємо модель – готову або на замовлення?

Сходи – це, безсумнівно, один з найбільш важливих елементів конструкції будівлі. Її треба спроектувати так, щоб забезпечити комфорт і безпеку. Сходи бувають: прямі або гвинтові, дерев’яні або бетонні, при цьому їх зовнішній вигляд повинен гармоніювати з іншою частиною будинку.

При виборі конструкції і матеріалів важливо пам’ятати про гармонію, пропорціях. У статті представлені кілька порад про те, якою може бути красива сходи в заміському будинку на другий поверх, що треба враховувати, щоб зробити її зручною і практичною.

Спочатку треба буде розв’язати, купити готову модель або замовити у відповідній фірмі з тих матеріалів, які до душі, в дизайні, що гармоніює з інтер’єром. Вибір залежить від специфіки інтер’єру, особистих уподобань. Готові конструкції є хорошим рішенням, якщо треба заощадити, так як виконані на замовлення коштують дорожче.

Пропозиція на ринку настільки широко, що досить легко знайти модель під різні стилі інтер’єру – класичний, сучасний, модерн, лофт, мінімалізм. Планування конструкції ще на стадії будівництва будинку дозволить реалізувати певні індивідуальні рішення з точки зору естетики і функціональності.

Вибираючи дизайн, варто підходити до справи практично. Спочатку треба відповісти на кілька запитань:

 1. Яка конструкція буде добре працювати з точки зору дизайну, різні моделі підходять до класичного і сучасного інтер’єру, романтичного Провансу, суворому лофт, суворому мінімалізму.
 2. Вибір оптимального розміру щодо розмірів приміщень та зручності користувачів.
 3. Чи буде сходи вести на другий поверх або направить на горище, мансарду?
 4. В якому місці розташується сходи?
 5. Чи потрібно дбати про красивому поданні сходи, або її буде практично невидно.
 6. Чи є обмеження простору?
 7. Хто буде користуватися сходами: діти, дорослі, люди похилого віку?

Перед покупкою варто ретельно обміркувати ці питання, заздалегідь знайшовши відповіді.

Слід подумати про те, який ефект хочеться отримати. Цей елемент інтер’єру може стати сполучною мотивом всього дизайну або тонким фоном. Можна вибрати великі моделі з привабливим дизайном або витончені, делікатні, виглядають ненав’язливо. Жоден елемент інтер’єру не існує у вакуумі – це стосується також сходів, яка потребує архітектурної послідовності. Можна навіть сказати, що вона диктує умови дизайну інтер’єру, що вимагають індивідуальних рішень і адаптації.

Вибір матеріалу

Сходи, як правило, досить масивний предмет меблів, який важко замінити, тому важливо ретельно продумати вибір моделі і матеріалу, з якого вона виготовлена. Найчастіше використовуються наступні матеріали: 

 • бетон;
 • дерево;
 • метал;
 • Скло.

Який матеріал вибрати?

 • Дерево. Дерев’яна модель популярна, завдяки «дружньому» дизайну і оптимальному співвідношенню ціна / якість. Це ідеальний варіант для сімейного будинку, де живуть маленькі діти, люди похилого віку, домашні тварини.
 • Бетон. Безумовно, бетонні конструкції більш довговічні, що слід враховувати на етапі проектування, будівництва будівлі. Після відповідної обробки бетонні вироби стануть такими ж зручними, як дерев’яні, до них можна вибрати стилізовану балюстраду.
 • Скло. Скляні моделі – це рішення для любителів сучасності. Недоліком скляних виробів є висока ціна, а легке незагартоване скло легко пошкодити.

Бетонні сходи

Ця модель «росте» разом з будинком – бетонні сходинки відразу готові до використання, і можна ходити по ним при виконанні оздоблювальних робіт, не побоюючись ушкоджень, вологи, бруду. Крім того, бетон – надзвичайно міцний матеріал, послужить багато років в незмінному стані, якщо буде правильно залитий і оброблений.

Пряма і вигнута конструкція з бетону, фото

Бетонна конструкція не буде згинатися, скрипіти, але твердість матеріалу помітна під ногами. Ходьба босоніж по бетону просто неприємна, а в деяких випадках болюча. У цьому випадку буде хорошим рішенням нанести на ступені додаткове покриття. Це ще одна перевага бетонного варіанта – можна укласти на ступені будь-який матеріал, наприклад, керамічну плиту (легко містити в чистоті), елегантну кам’яну або дерев’яну облицювання. Ці покриття не вимагають захисту лаком, маслом або фарбуванням, яке в разі дерев’яної моделі має оновлюватися.

Керамічна плитка на сходах

Керамічна плитка практичний матеріал. Плитку легко містити в чистоті, вона доступна в багатьох кольорах. Плитка повинна мати відповідний рівень шорсткості і твердості. Важливо уникати полірованої плитки, слизька поверхня сходинок може поставити під загрозу безпеку. За керамічними сходинками легко доглядати, важливо не залишати їх мокрими, так як мокра плитка буває слизькою.Сходи з натурального каменю

Кам’яні прикрасять сучасний модний і класичний інтер’єр, це один з найміцніших матеріалів. Камінь стійкий до стирання, бруду, перепадів температури. Ціни на кам’яні вироби вище, але така модель послужить багато років, не потребуватиме додаткових обробок. Однак, цей матеріал найчастіше слизький.

Дерев’яна модель

Деревина – не дешевий матеріал, але найпопулярніший. Дерево знижує рівень шуму, не ковзає. Найчастіше використовується деревина сосни, ялини, а також дуба, яка коштує набагато дорожче. Дерев’яні моделі є класикою, додають тепло, затишок, роблять інтер’єр більш дружелюбним. Дерево використовується в багатьох стилях інтер’єру – класичному, сучасному, мінімалістичному, сільському, стилях прованс і лофт. У дерев’яних ступенів істотний мінус – вони можуть скрипіти.

Метал і скло

Метал і скло – сучасна альтернатива, прекрасно вписується в мінімалістський інтер’єр. Металеві і скляні сходи виглядають ефектно і стануть не тільки естетично цікавим рішенням, але і способом зробити приміщення світліше.

Скляні варіанти рідко з’являються в приватних котеджах, хоча скляні ступені, безсумнівно, ефектні, привертають увагу. Скляні конструкції майже невидимі для очей, легкі візуально, довговічні. Завдяки їм інтер’єр здається футуристичним, піднесеним, але кілька холодним, тому не є підходящим рішенням для всіх стилів.

Фото. Оригінальна конструкція зі скла виглядає легко і сучасно

Величезна перевага скляній моделі – пластичність. Це дозволяє створювати цікаві, іноді химерні форми, що відображають унікальний характер будинку. Крім того, скло пропускає світло, що виглядає вражаюче. Можна також встановити барвисту, шалено «кліматичну» світлодіодне підсвічування, що підкреслює сучасний характер інтер’єру.

Фото. Світлодіодна стрічка в ступенях надає інтер’єру сучасний вигляд і корисна в темний час доби

Скляні конструкції не такі зручні, як дерев’яні і бетонні, швидко забруднюються, можуть «шуміти». Це рішення не підходить для будинку, де живуть маленькі діти, люди похилого віку. Висока ціна також є недоліком.

Вибір форми

Форми, кути, а також огорожі повинні мати своє продовження в інтер’єрі, наприклад, в елементах меблів. Так перила можуть бути кованими, з ними можуть гармоніювати ковані ніжки кавового столика. Крім того, важливо продумати пропорції. Занадто великі конструкції можуть перевантажити інтер’єр, маленькі – будуть здаватися випадковими. Усередині просторого найвищої будівлі доречно виглядають конструкція з двома або навіть трьома прольотами. На нежитловий горище може вести розкладна модель. Для маленького інтер’єру краще підійдуть гвинтові, спіральні варіанти.

Найбільш зручними вважаються моделі з простими сходинками, з одним, двома, трьома прольотами, але вони вимагають мінімальну площу 7,0 м², а їхнє розташування повинне потрібно визначити на стадії проектування.

Спіральні і круглі сходи істотно економлять необхідну площу, але менш зручні у використанні. При цьому частою помилкою проектування є некоректна геометрія сходинок, які можуть бути занадто вузькими з внутрішньої сторони, що ускладнює рух.

Добре виглядають сходи з простим прольотом і горищні. Вони досить круті, але дозволяють творчо використовувати маленький простір.

В першу чергу спіральні сходи підходять для будинку з мезоніном і горищем.

Це рішення для використання молодими, активними людьми. Для літніх людей, дітей спіральні конструкції незручні, іноді небезпечні.

Розміри сходинок

Для забезпечення безпеки, конструкція повинна мати відповідні розміри. Найвищі сходинки незручні для дітей, літніх людей. Оптимальна висота сходинки становить 17-18 сантиметрів. У деяких випадках, конструкція заміського будинку не дозволяє підтримувати оптимальні розміри ступенів. Тут діє просте правило: чим щабель вище, тим вона повинна бути більш вузькою.

Моделі для вулиці

Вуличні сходи, як правило, роблять з бетону, а потім обробляють морозостійкими матеріалами:

 • клінкер;
 • керамічна плитка;
 • камінь.

Матеріали для обробки повинні відповідати чотирьом основним критеріям:

 • низьке водопоглинання;
 • стійкість стирання;
 • стійкість до низьких температур;
 • опір ковзанню.

Перед тим як сходи буде готова, треба подумати про можливість установки балюстради. Тоді не буде необхідності різати плитку, що може зіпсувати зовнішній вигляд, а також знизить якість конструкції.

На додаток до функціональності, слід пам’ятати про візуальної складової. Сходи повинні бути зручною, безпечною, доброзичливою до колін. Важливо, щоб її було легко утримувати в чистоті, недорого експлуатувати, вона повинна радувати око. Тому слід ретельно все обдумати, вибравши рішення, яка відповідає конкретним потребам. Тоді можна насолоджуватися функціональним інтер’єром! При цьому обрана модель повинна бути якісною, функціональної, довговічною, зручною для всіх членів сім’ї.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *