Сходи на мансарду в невеликому будинкуСходи на мансарду в невеликому будинку

Якщо в невеликому будинку планується облаштувати житлову мансарду, до неї повинна вести безпечна і зручна сходи. Ця частина конструкції також є важливим елементом дизайну інтер’єру, при правильному виборі вона може підкреслити стиль і характер будинку. Але перш за все, сходи на мансарду повинна бути зручною, практичною, і якщо наш будинок невеликий, то вона не повинна займати занадто багато місця. Як реалізувати це завдання на практиці – про це піде мова в даній статті.

Сходи на мансарду в невеликому будинку, фото

У новозбудованих будинках сходи, як правило, займають домінуюче становище на відкритих просторах просторих віталень або холів. У невеликому будинку сходи на мансарду може бути невеликою, щоб вона не забирала цінне простір, однак при цьому вона повинна бути зручною і безпечною. Вибір відповідного варіанта визначається в основному розміром приміщення, в якому вона буде встановлена ​​- різні моделі мають різні вимоги до простору, необхідного для їх установки.

Сходи на мансарду в невеликому будинку, фото Сходи на мансарду в невеликому будинку, фото Сходи на мансарду в невеликому будинку, фото Сходи на мансарду в невеликому будинку, фотоНа ринку величезний вибір моделей, ми можемо зробити конструкцію на замовлення за нашими розмірами або купити готову, яка зажадає лише самостійної збірки.

Типи сходів на мансарду і їх конструкцій

Існує кілька типів сходів, які з’єднують перший поверх з мансардою. Серед них виділяють: панельні (залізобетонні) і модульні.

Сходи панельні (залізобетонні)

Їх відрізняє самонесуча конструкція, яка спирається на верхню і нижню частини стелі і стіни. Вони здаються важкими і громіздкими, тому такі сходи для невеликого будинку і невеликих приміщень не рекомендуються. Це рішення підходить для великих просторих будинків.

Сходи панельні (залізобетонні)

Модульні сходи

Модульні сходи виготовляють з окремих частин, які називають модулі, вони мають самонесущей системою і засновані на одній опорної балці. Вона складається з металевих труб, розташованих під сходами. Балка фіксується знизу і зверху на підлозі і стелі будівлі. Збірка цих модульних конструкцій відбувається зверху вниз.

По ходу конструкції один-три рази її можна прикріпити до стіни за допомогою спеціальних анкерів. Додаткове кріплення допоможе нам підвищити міцність конструкції і запобігає бічне хитання сходи. Сходинки, регульовані по висоті, пригвинчуються до балки. Така модель забезпечує можливість створювати будь-яку форму.

модульні сходи

Монтаж модульних сходів можна побачити на відео, представленому нижче.

Модульні моделі можуть бути:

 • Одномаршові з одним прольотом (прості) – ця модель пряма, має один марш, вона найпростіша і найбільш поширена, сходинки мають однакову висоту і ширину, а монтаж такої моделі не складний.одномаршові
 • З двома-, трьома- прольотами або як їх ще називають маршами. Моделі з платформою є також популярним рішенням, вони зручні і безпечні. Однак такі варіанти вимагають більше місця, ніж прості одномаршеві, так як мають між прольотами невеликі або досить широкі (в залежності від конструкції) площадки для відпочинку. Проліт може повертати на 360 або 90 градусів.З двома-, трьома- прольотами
 • Поворотні – встановлені навколо однієї осі. Ця модель має ступені різного розміру і форми. Є хорошим рішенням, коли простір обмежений. Такі конструкції досить важко проектувати і монтувати, але вони мають хороший дизайн і надійні з точки зору забезпечення безпеки.поворотні
 • Модель з центральною балкою – це цікава альтернатива традиційним моделям на основі двох опорних балок. Підходить для великих відкритих інтер’єрів.Модель з центральною балкою

Спіральні або гвинтові сходи

Така модель займає дуже мало місця, тому такі сходи на мансарду в невеликих будинках підходять дуже добре. Так як особливо важливо правильно вибрати розмір сходи на мансарду в невеликому будинку.

Спіральні або гвинтові сходи

Така конструкція розташована навколо центральної колони, до якої вона приєднана. Колона, як правило, металева, іноді вона складається з декількох накладених один на одного елементів. Гвинтові моделі можуть бути ліво- або праворучнимі, в залежності від того, з якого боку від входу є поручень.

Спіральні або гвинтові сходи Спіральні або гвинтові сходи

Сходи косоурних

Їх ступені кріпляться на довгих балках з обох сторін. Балки або як їх ще називають косоури, можуть бути розміщені на кінцях сходинок, в середині або тільки з одного боку, а інший кінець ступені може кріпитися до стіни. Косоур – несучий елемент, може мати товщину 60-80 мм.

сходи косоурних

Однією з їх різновидів косоурних конструкцій є гвинтові моделі, ступені яких з одного боку монтуються на косоуре, а з іншого – на колоні.

сходи косоурнихСкладні моделі

Вони дуже практичні для невеликих будинків. Їх використовують в невеликих будинках в якості сходів на нежитлову мансарду або горище. Вони зручні і не займають багато цінного місця, так як найчастіше знаходяться в складеному стані, їх розкладають тільки на час нечастих відвідувань нежитловий мансарди або горища. Конструкції можуть бути виконані з дерева або металу, деякі варіанти мають досить декоративну форму і можуть навіть стати прикрасою сучасного інтер’єру в промисловому стилі. Однак їх практичність невелика, такі конструкції не підходять для частого використання, особливо в сім’ях з маленькими дітьми або літніми людьми.

складні моделі

З яких матеріалів можуть бути зроблені сходи на мансарду?

Найчастіше сходи на мансарду в невеликих приватних будинках виготовляють з дерева або металу, рідше їх роблять з бетону з обробкою з дерева або плитки.

Дерев’яні сходи

Для виробництва дерев’яних конструкцій використовується в основному деревина твердих листяних порід: дуб, бук, ясен, береза, вишня.

дерев'яні сходи

Іноді використовуються дуже міцна деревина екзотичних порід дерева. Однак екзотична деревина, така як тик або мербау, як правило, коштує дуже дорого. Зустрічаються також соснові вироби, але слід пам’ятати, що сосна досить м’яка і на ній легко можуть з’явитися вм’ятини. Сходинки для дерев’яних моделей також роблять з дерева, рідко можна зустріти ступені з металу або деяких деревоподібних матеріалів.

Металеві сходи

Дуже популярне рішення – це сходи з металу. Вони можуть бути виготовлені з:

 • нержавіючої сталі;
 • кованого заліза;
 • зі сталі з порошковим покриттям.

Ці вироби досить міцні, але обійдуться нам недешево, особливо в кованому варіанті. Однак виглядають вони дуже красиво і дорого. Для виготовлення ступенів таких сходів можуть бути використані дерево і метал. Деякі сучасні моделі для сходинок можуть використовувати загартоване скло.

металеві сходи

З чого зробити балюстраду?

Невід’ємний елемент сходів – це балюстради (вони повинні бути розміщені на висоті не менше 90 см). Їх вибір істотно впливає на безпеку і зовнішній вигляд всієї конструкції. Балюстрада може приймати форму пишних дерев’яних або металевих кованих перил або навпаки – виступати у вигляді сирих, майже аскетичних сталевих стрижнів. Цікаві стилістичні балюстради у вигляді стрічки. Зазвичай їх виконують з гнутої деревини, а також з металу або скла. Вони дуже елегантні і декоративні.

З чого зробити балюстраду?

Щоб сходи на мансарду була зручною

Зручність використання драбини визначається декількома факторами:

 • форма (проста, поворотна, з майданчиком, гвинтові, і т.д.);
 • висота і ширина ступенів;
 • ширина сходів;
 • місце знаходження (доступна з коридору або з вітальні).

На зручніше і при цьому найлегша в монтажі – це проста пряма модель з одним або двома прольотами. Поворотні моделі, а особливо спіральні, набагато менш зручні, так як мають змінну ширину ступенів.

Згідно з правилами, максимальна висота сходинки сходів, що ведуть в житлове приміщення повинна становити 19 см, а по-справжньому зручні сходинки з висотою до 17 см. При цьому їх висота також повинна бути скоригована з середньою довжиною кроку (60-65 см).

Тому сходинки повинні задовольняти умові:

2 * H + S = від 60 до 65 см, де

Н – висота ступеня;

S – ширина щаблі.

Тому, щоб зробити сходинки з максимальною висотою (19 см), їх ширина повинна бути в межах від 22 до 27 см. На практиці часто буває важко реалізувати це правило, тому що для монтажу зручною сходів у нас не вистачає простору, тому сходи, що ведуть на мансарду в невеликому будинку, бувають дуже крутими. Мінімальна ширина прольоту становить 80 см. Це мінімум, і такі моделі дуже вузькі, щоб на них розминутися або підняти великі предмети, наприклад, меблі.

Увага! Ширина сходів вимірюється між балюстрадами, на фактичну ширину впливає форма і спосіб фіксації балюстради.

Вибір місця установки сходи

Вибір місця для сходів в значній мірі залежить від того, яку вона займає поверхню.

Найменшу площу займає, звичайно ж, гвинтові сходи, але такі варіанти незручні. В щодо невеликий простір можна встановити зручну просту однопролітного сходи. Для неї достатньо 4 м² площі, в порівнянні з 6-7 м² в разі двопрогонової сходи з майданчиком для відпочинку.

Багато в чому, найкращим рішенням є сходи, розміщена у вестибюлі або коридорі. Сходи можуть навіть бути повністю розділена і розміщена між двома стінами кімнат. Якщо розмістити її між спальнею і вітальнею, то це також дасть можливість зробити звукову перешкоду між цими приміщеннями, при цьому ми можемо вільно приймати в вітальні гостей, коли в спальні внизу або вгорі сплять діти.

Сходи, розміщені біля входу в будинок, є хорошим варіантом, якщо в будинку живе велика сім’я або люди різних поколінь. Навіть якщо її члени виходять і повертаються додому в абсолютно різний час, вони не заважають один одному.

В якості альтернативи сходи поміщається в вітальні. Це рішення в даний час дуже популярно і використовується в нових будинках, але має ряд істотних недоліків:

 1. перш за все, така вітальня стає неминучою частиною комунікаційного простору і важко уникнути передачі шуму між нею і кімнатами нагорі;
 2. крім того, така конструкція в вітальні не займає мало місця і її важко організувати.

При виборі місця для сходів на мансарду і її форми ми повинні пам’ятати про те, який отвір потрібно в даху. Найпростіший спосіб – це зробити довге і вузьке отвір для однопрогоновою моделі з балками розташованими паралельно. Проектування будь-якого іншого отвори в підлозі – це робота для архітектора-проектувальника, який визначить кількість опор і спосіб організації її конструкції.

Незалежно від того, яка модель буде обрана, важливо також оформити її відповідно до стилю будинку. Класичні інтер’єри люблять дерево і коване залізо, а сучасні мінімалістичні будинку – хромовану нержавіючу сталь простих форм. Для будинку в сільському стилі або стилі прованс підійдуть моделі з дерева в натуральному вигляді або фарбовані, світле дерево добре буде виглядати в скандинавському інтер’єрі. А будинок у стилі лофт прикрасить конструкція з бетону або металу, груба, необроблена, нагадує клімат фабрик і заводів.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *