Сходи в скандинавському стиліСходи в скандинавському стилі

Скандинавський стиль любить білий колір, натуральні матеріали та прості і зручні рішення. Простий, стриманий і природний – таким є інтер’єр по-скандинавськи!

Будинок або квартира в цьому оформленні – це місце, повне свіжості, світла і простору, навіть якщо простір не вражає. Яку вибрати внутрішні сходи, щоб підкреслити затишну, функціональну і простору природу цього інтер’єру.

Сходи в скандинавському стилі, фото цікавих ідей

Скандинавський стиль давно популярний. Багатьом сподобався скандинавський інтер’єр, повний яскравих, приглушених кольорів і натуральних матеріалів. Ця пропозиція для тих, хто любить прості і позачасові рішення. Тим, хто мріє про скандинавському кліматі, варто дізнатися, як облаштувати внутрішні сходи, щоб підкреслити унікальний характер і стиль квартири.

Вибір меблів та предметів для приміщень, виконаних в скандинавському стилі, дуже широкий. Інтер’єри, натхненні цим стилем, захоплюють природними і функціональними рішеннями. У великому асортименті спеціалізованих магазинів можна знайти предмети, які ідеально вписуються в кожен будинок. Сходи, як і інші елементи, повинні відповідати характеру і стилю квартири. Тому варто з’ясувати, які з них підійдуть до скандинавського клімату, і яка повинна бути їх структура, балюстрада, колір і аксесуари.

Сходи в скандинавському стилі, фото Сходи в скандинавському стилі, фото Сходи в скандинавському стилі, фото Сходи в скандинавському стилі, фото

Які сходи вибрати для скандинавського інтер’єру? Яка повинна бути конструкція, балюстрада, колір і аксесуари? Ці питання потребують ретельного вивчення, що дозволить створити ефектну і гармонійну композицію в інтер’єрі.

Отже, наш вибір повинен бути заснований на трьох рисах, характерних для Скандинавії:

  1. мінімалістська форма;
  2. світло і колір;
  3. натуральні матеріали.

Розглянемо їх докладніше.

Мінімалістська форма

Скандинавський стиль любить відкриті, чисті простору, тому ідеальним вибором стане сходи в стилі мінімалізму, позбавлена ​​непотрібних прикрас. На особливу увагу заслуговують моделі без громіздкою балюстради, з обробкою зі скла. Крім того, проста форма повинна поєднуватися з функціональністю, так як основою скандинавських аранжувань є практичні і зручні в повсякденному використанні рішення.

Важливо також враховувати розмір простору, в якому буде встановлена ​​сходи:

  • якщо простір велике, дві П-подібні сходи можна розмістити у формі літери «П», розділеної на половині висоти майданчиком;мінімалістська форма
  • для невеликих просторів є досить компактні моделі гвинтових сходів, прекрасно вписуються в даний стиль;мінімалістська форма
  • в свою чергу, коли простір сильно обмежена, можна вибрати сходи з качиним кроком, вона прекрасно виглядає в вузьких і маленьких кімнатах, при цьому спеціально створені для маленьких приміщень ступені мінімізують зайняту поверхню, не позбавляючи зручності.мінімалістська форма мінімалістська форма

Світло і колір

У скандинавському стилі переважають світлі відтінки прохолодного «північного» кольору. У таких інтер’єрах домінують білий, сірий, коричневий або бежевий, можуть бути додані аксесуари в інтенсивних кольорах, але вони не повинні домінувати, граючи в дизайні роль акценту. Сходи повинні бути білою або виконаної в дуже світлому відтінку дерева, крім того, вона може містити комбінацію цих квітів, щоб подолати відчуття монотонності.

Світло і колір

Білий колір і світлі відтінки, мінімалізм і натяк на природу обов’язково надихнуть нас на розслаблення і можливо, саме тому багато полюбили прохолодний скандинавський стиль, який на подив теплий і затишний. Білий колір дуже стильний, легкий, сучасний, свіжий і елегантний, з ним не засумуєш. Він відображає світло, оптично збільшує простір, освітлює кімнату. Скандинавський стиль, який елегантно поєднується з сучасністю і простотою форми, може створити дует з класичним англійським і американським стилем. Сходи можуть підкреслити характер такого інтер’єру.

Світло і колір Світло і колір

Білі сходи будуть стильним доповненням, вони не сокрушаться простір, а їх декоративне оздоблення буде підкреслювати характер приміщень, але не домінувати над ним. Такі сходи стануть прекрасним доповненням до світлого інтер’єру, додадуть йому смак і елегантність. У поєднанні з темним дерев’яною підлогою білі стіни створюють ідеальне простір, яке можна розбавити сучасними доповненнями.

Світло і колір Світло і колір

Важливим елементом скандинавського стилю є світло, тому сходи зі світлодіодним освітленням, встановленим на кожному ступені, буде виглядати чудово. Світлі точки прикрасять і підкреслять красу дерева, крім того, вони будуть підвищувати зручність і безпеку тих, хто піднімається по східцях на наступний поверх. Такі сходи зроблять інтер’єр візуально більшим, ніж він є насправді. Підсвічування може бути виконана також у вигляді стельових або настінних світильників.

Світло і колір Світло і колірДерев’яні сходи в скандинавському стилі

Наявність натуральних матеріалів в скандинавському інтер’єрі додає затишок до домашній атмосфері. Тут використовується в основному дерево і скло. У разі дерева можна вибрати традиційні породи, такі як дуб або бук, а також менш поширені, наприклад, ясен або навіть вироби з екзотичної деревини.

Таким чином, вибір сходів відповідно до скандинавським стилем буде грунтуватися на відповідних видах деревини. Ми повертаємося до найважливішим детерминантам цього стилю, тобто до світлого світиться простору, яке повинно відбитися на виборі світлих порід деревини. Серед матеріалів, які пропонують компанії, що виробляють сходи, поширені також такі європейські породи деревини, як клен, сосна і білий ясен.

Приймаючи рішення про тип деревини, слід пам’ятати, однак, що деякі з цих видів не самі міцні, але все ж підходять для виготовлення сходів за умови, що ми будемо дбати про належному догляді за ними і своєчасному обслуговуванні. Рекомендується використовувати сосну, якщо сходи не буде піддаватися дуже великому навантаженні. Ясень характеризується більшою твердістю, але має більш темний відтінок.

Сходи з масиву дерева в скандинавському стилі, фото

Сходи з масиву дерева в скандинавському стилі, фото

Дерев’яні сходи з масиву дуба або бука, будуть шикарно виглядати за прозорим скляним балюстрадою.

Сходи з масиву дерева в скандинавському стилі, фото Сходи з масиву дерева в скандинавському стилі, фото

Відмінно буде виглядати сходи з масиву дуба з балюстрадою, пофарбованої в білий колір.

Сходи з масиву дерева в скандинавському стилі, фото

Дерев’яні сходи – це найкраще рішення для будинків, де ми добудовуємо поверх через кілька років. Вони не потребують фундаменті або розбиранні статі, так як їх елементи дуже легкі і з’єднання їх з стелею надзвичайно просте. Крім того, такі конструкції займають мало місця і включають цікаві дизайнерські рішення – наприклад, спіральну структуру або так звані, качині ступені – вони можуть бути інтегровані в будь-яку кімнату.

Дерев’яні моделі можна купити в магазині, замовити безпосередньо у виробника або навіть встановити самостійно. Дуже важливим параметром в разі дерев’яних моделей є м’якість матеріалу, що означає більшу або меншу стійкість до механічних пошкоджень. Безумовно, можна відзначити, що вони дуже елегантні, а різні колірні варіанти і способи обробки роблять їх стилістично універсальними. Однак слід пам’ятати, що з часом елементи конструкції будуть зношуватися і можуть навіть почати скрипіти. Тому варто їх захищати і доглядати за ними, наприклад, стабільно прикріпленим до східців килимовим покриттям, своєчасним ремонтом і технічним обслуговуванням.

Стильні оздоблювальні аксесуари

Багато додаткові елементи істотно впливають на кінцевий ефект від таких сходів в інтер’єрі. Наприклад, сходові балюстради, які можна знайти, серед іншого, з поручнями з металу або поручнями, заповненими склом.

Стильні оздоблювальні аксесуари Стильні оздоблювальні аксесуари

Однак набагато краще зберегти скандинавський стиль дозволять класичні дерев’яні поручні, в тому ж відтінку, що і решта сходи.

Стильні оздоблювальні аксесуариСтильні оздоблювальні аксесуари

Також важливо правильно оформити простір навколо сходів. Хороший ефект дають декоративні аксесуари, які будуть ставитися до природних мотивів, наприклад, зелені рослини в цікавих, простих горщиках.

Стильні оздоблювальні аксесуари

Скандинавські інтер’єри модні вже не перший рік, вони дають нам простір, не ставлячи під загрозу мінімалістський характер інтер’єру. Тут будуть добре виглядати скляні перила з градуйованим склом або оброблені верхньої ручкою з того ж виду і того ж кольору дерева, що і сходинки.

Скандинавський стиль прийшов до нас з півночі Європи. З кожним роком він набуває все більше прихильників. Скандинавський будинок світлий і просторий. У ньому можна знайти безліч натуральних матеріалів, пастельних тонів і цікавих форм. Завдяки впорядкованого декору, це затишне і спокійне оформлення, полегшує комфортний відпочинок в будинку. Щоб не втратити складний інтер’єрний ефект в скандинавському стилі, нам також необхідно ретельно підійти до вибору відповідних сходів, які будуть доповнювати дизайн.

Інтер’єр в будинку або квартирі, влаштований відповідно до скандинавським стилем – це, перш за все, чисте, великий простір. З одного боку, він виглядає трохи мінімалістичним, особливо коли справа доходить до використання колірної гами, але з іншого боку, мешканці такого будинку і його гості повинні відчувати себе як вдома, чому має затишна атмосфера. Найголовніше завдання при його організації – використання світла і вільного простору, тому важливо вибрати оптимальний дизайн сходів, яка не пригнічує такий інтер’єр.

Сходи в скандинавському стилі Сходи в скандинавському стилі Сходи в скандинавському стиліЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *