Сходинки для сходів з керамогранітаСходинки для сходів з керамограніта

Зовнішні бетонні сходи вимагають, щоб плитка на них була морозостійкою і безпечною. Укладання плитки на сходах вимагає трохи іншого підходу, ніж усередині будинку. Часто піднімається питання, що краще – керамограніт або керамічна плитка? Яка саме плитка на зовнішніх сходах буде краще? Зазвичай для зовнішніх робіт рекомендується керамограніт або камінь, а керамічна плитка, використовується у внутрішніх приміщеннях, наприклад, у ванних кімнатах, а також на внутрішніх сходах.

Важливо також, який ми клей будемо наносити на плитку. Клей для плитки на сходах повинен бути деформується, переважно позначений як S2. Затірку швів на сходах можна починати після зв’язування розчину. Цей процес повинен бути здійснений дуже ретельно, щоб мінімізувати кількість щілин і уникнути в подальшому попадання води під плитку. Різання керамограніта варто робити за допомогою електричного різака, виконання цього процесу за допомогою ручного різака вимагає багато досвіду і майстерності.

Зовнішні щаблі для сходів з керамограніта

Зовнішні сходи часто роблять з керамограніта. Це практичне рішення, але треба добре вибирати не тільки тип плитки, але і правильний клей, затірку і додаткову гідроізоляцію. Ми порадимо, як зробити з керамограніта ступені для сходів і тераси.

Зовнішні щаблі для сходів з керамограніта

Укладання плитки зовні будівлі трохи відрізняється від стандартних внутрішніх робіт з керамікою. Тут дуже важливо враховувати зміни погодних умов. Найбільший ворог плитки на сходах зовні – це холодні зимові температури і висока вологість повітря, яка іноді може призвести до відпадіння окремих плиток. Це трапляється, якщо ми нехтуємо деякими важливими правилами, яких слід дотримуватися при укладанні керамограніта на сходах зовні.

Чому не бажано використовувати керамічну плитку на вулиці?

Для зовнішніх поверхонь, на вулиці, де взимку часто буває мороз і сніг, а восени і навесні поверхню заливають дощі, не можна використовувати керамічну плитку. Це пов’язано з двома причинами:

  1. Керамічна плита має погану морозостійкістю, так що після першого сезону вона може відпасти з поверхні ступенів – навіть при використанні відповідного клею.
  2. Іншим недоліком кераміки є дуже гладка поверхня. Хоча це можна тільки вітати в кімнатах всередині будинку – особливо в разі настінного плитки, але на сходах це дуже небезпечно, особливо на мокрій поверхні. Хорошої якості керамограніт має шорстку поверхню, яка має набагато краще зчеплення, навіть при намоканні.

структуровані пластини, які мають спеціальні пазиКрім того, варто купити спеціальні структуровані пластини, які мають спеціальні пази (як правило, 3 або 4), така конструкція сприяє підвищенню безпеки при ходьбі по сходах під час дощу або після нього.

На жаль, недоліком керамограніту є його груба поверхню, в результаті частинки бруду і пилу швидко проникають в мікропори плитки. Тому його більш трудомістке чистити, ніж гладку керамічну плитку.

Зовнішній клей для плитки – який краще?

Вибираючи клей для плитки, який краще вибрати нескладно, тому що в продажу його досить. Для зовнішніх сходів, не варто економити і користуватися стандартними клеями з низькою ціною. Це обов’язково повинен бути спеціальний морозостійкий клей, переважно позначений відміткою S2 – клей з високою еластичністю. Цей клей здатний витримати зміни температурних умов, ослаблюючи зв’язування підстави і пластини.

Якщо ми будемо працювати при температурах вище 25-27 градусів, слід також подбати, щоб клей характеризувався збільшеним часом придатності після відкривання – значення «E». Це дозволить полегшити укладання плитки. Якщо ви будете використовувати звичайний клей S1 або S2 зі звичайним часом застигання, то його треба розбавляти в невеликих кількостях, щоб він не почав передчасно застигати.

Гідроізоляція під керамограніт

Гідроізоляція в цьому випадку не є обов’язковою, але багато хто все ж використовують додатковий шар гідроізоляції. Це забезпечить більшу еластичність ізоляції і розчину, підвищить стійкість до морозу і вологи, знизить ризик отпаданія плиток.

Однак, слід правильно вибирати тип ізоляції. Це може бути, наприклад, рідка плівка або ущільнююча і ізолююча маса, схожа на ту, яка використовується у ванних кімнатах. У цьому випадку продукт повинен бути морозостійким.

Крім того, ви можете використовувати спеціальні гідроізоляційні склади, призначені деякими виробниками тільки під зовнішні плитки.Гідроізоляція під керамограніт

Незалежно від типу ізоляції важливо, щоб вона мала товщину не менше 1-2 мм, і мала високу еластичність. Добре покаже себе тут щільна рідка плівка, яка легко наноситься за допомогою пензля або валика – як правило, в два шари в перпендикулярних один до одного напрямках.

Ізоляція наноситься безпосередньо на очищені поверхні (наприклад, на бетон, бетонні блоки і т.д.) і є ґрунтовкою для плиткового клею.

Укладання керамограніта на сходинки зовні

Перш за все, необхідно ретельно очистити поверхню бетону або гідроізоляції. Пил і бруд може послабити або навіть зробити неможливим зв’язування розчину з основою.

Клей наноситься товщиною не більше 5 мм. При необхідності вирівнювання дефектів поверхні краще зробити з використанням розчину, і тільки потім нанести тонкий шар клею. Якщо ми наносимо клейовий розчин занадто товстим шаром, то протягом 1-2 сезонів він може бути пошкоджений і може растрескаться, що в свою чергу призведе до випадання з поверхні керамограніта.

принцип нанесення клеюУ разі укладання плитки всередині будинку застосовується принцип нанесення клею «на гребінь», тобто із залишенням канавок. Таке рішення робить можливим більш легке прилипання пластинок і їх вирівнювання, без ризику видавлювання великої кількості клею за межі плиток.

Багато фахівців застосовують цей принцип також при зовнішньої укладанні, але це не завжди правильне рішення. Вода може проникнути в найдрібніші зазори, які при цьому залишаються між плитками. Взимку вода починає замерзати, збільшуючись в обсязі, тим самим руйнуючи з’єднання пластини до поверхні.

Тому, щоб звести до мінімуму ризик потрапляння води під плитку, ми рекомендуємо наносити клей рівномірно по всій поверхні плитки для підлоги і додатковий, дуже тонкий шар на бетон. Важливо при цьому стежити за товщиною наноситься розчину, тому що при занадто сильному натисканні на пластини, буде витікати зайвий розчин. Якщо це трапляється, то надлишок клею повинен бути негайно вилучений за допомогою шпателя або іншого інструменту перш, ніж він висохне.

Сходи та подступенки – готові пластини або вирізані за розміром?

Сходи та подступенки - готові пластини або вирізані за розміромСходинки при виготовленні сходів зовні приміщень варто укладати з готових елементів, які мають по краях заводські пази і опуклості. Вони забезпечують більш безпечне пересування по сходах під час дощу. Однак, ця вимога не є обов’язковою всередині житлових будинків, де ми можемо зробити ступені з рівною плитки, без канавок.

У разі сходинок, багато виробників пропонують готових рішень, і ми змушені нарізати плитки на необхідну висоту. Це пов’язано з тим, що найчастіше сходи виходять не ідеально рівні, а іноді навіть на одному рівні може бути відмінності в розмірах сходинок.

Різка керамогранита нескладна і здійснюється точно також, як і різка керамічної плитки. Для менш досвідчених ремонтників рекомендуємо покупку електрорезака або кутової шліфувальної машини, щоб зробити цей процес простіше, ніж при різанні за допомогою ручних машинок (які дають дуже хороші результати, але необхідно мати великий досвід в їх застосуванні).

Фугування сходи можна починати після схоплювання клейового розчину. Затірку швів слід провести дуже ретельно, щоб звести до мінімуму кількість щілин для потрапляння води. Підрізування плитки, керамограніта варто робити електрорезаком.

Фугування швів плитки керамограніта для зовнішніх сходів

Фугування швів плитки керамограніта для зовнішніх сходівЗатірку швів керамограніта слід починати не раніше ніж через 24 години після укладання. Затірку між плитками наносять спеціальним гумовим або іншим гнучким шпателем.

Після нанесення затірки, часто роблять невеликі поглиблення в швах за допомогою спеціального пристосування (його можна придбати практично у всіх будівельних супермаркетах і магазинах будматеріалів).

У разі кераміки з гладкою поверхнею, ми можемо почекати з очищенням плитки від затірки навіть кілька днів (хоча ми і не рекомендуємо таке рішення). Однак, керамограніт має шорстку поверхню і затирка сильно схоплюється з нею, тому його слід очистити відразу після виконання затирання швів. Якщо ми будемо тягнути занадто довго з очищенням поверхні, то щоб видалити затірку з плитки може знадобитися навіть дротяна щітка, в цьому випадку звичайною вологою губкою ви вже не зможете це зробити.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *