Шпаківню з коробки своїми руками: інструкції з фотоШпаківню – річ корисна, з його допомогою можна запросто залучити птахів на свою присадибну ділянку. Пернаті допомагають ефективно знищувати шкідливих комах, а їх трелі покращують настрій. Шпаківню з коробки мало підходить для цих цілей, але як декоративна виріб він буде завжди привертати до себе увагу. Особливо часто їх роблять діти з батьками в саду. Існує маса варіантів виготовлення шпаківні своїми руками, зробити його може кожен, якщо підготувати витратні матеріали, інструменти, і дотримуватися технології.

Що потрібно, щоб зробити шпаківню з коробки своїми руками

Для робіт з виготовлення шпаківні з коробки знадобляться наступні матеріали та інструменти:

 • коробка;
 • канцелярський ніж;
 • ножиці;
 • олівець / маркер;
 • лінійка;
 • клей;
 • папір з візерунком (за бажанням);
 • мотузка капронова / дротяний матеріал;
 • скотч (двосторонній, звичайний);
 • степлер;
 • акрилова фарба / фольга;
 • шило / голка;
 • лейкопластир.

Шпаківню з коробки своїми руками: інструкції з фото
Шпаківню з коробки зробити може навіть дитина – це просто і швидко

Важливо! Коробка для виготовлення шпаківні в садок своїми руками повинна бути попередньо вимитої і чистою. Працювати з нею потрібно тоді, коли вона добре просохне.

Як зробити шпаківню з коробки

Коробка – це найдоступніший і простий в обробці матеріал. Залежно від виду, форми, алгоритм дій може відрізнятися. Якщо зробити все правильно, то шпаківня зможе прослужити весь сезон, будучи для пернатих і притулком, і місцем годування.

У хорошій годівниці повинні бути такі елементи:

 • стінки / бортики (корм не повинен намокати);
 • дах (для захисту зерна від атмосферних опадів).

В цілому коробка великих розмірів являє собою вже майже готовий шпаківню. У не є і стінки, і дах. Для виготовлення будиночка для птахів підійде коробка і від молока, і від соку, і від цукерок. Але найкращим варіантом є саме взуттєва коробка, дуже містка і зручна у використанні.

Шпаківню з коробки своїми руками: інструкції з фото
Птахи краще реагують на яскраві будиночки, тому їх варто фарбувати в насичені кольори або обробляти плівкою, що самоклеїться

Оскільки папір, яку використовують для виробництва більшості коробок, не відрізняється здатністю протистояти несприятливим факторам навколишнього середовища, то надовго її не вистачить. Найефективніше брати коробки з ламінованого картону, серед переваг якого – тривалий термін служби, можливість протистояти негативному впливу вологи. Це тара для зберігання молока, соку. Саме всередині у них знаходиться особливий вид покриття, який не дає упаковці розмокати.

Шпаківню з коробки від взуття

Взуттєву коробку дуже просто переобладнати під шпаківню. Тут особливу увагу варто приділяти щільності картону, наявності ламінованого покриття, забарвленням. Птахи швидше і краще реагують на яскраві фарби, тому будиночок повинен бути максимально привабливим для пернатих, але в той же час і практичним.

Покроково процес виготовлення шпаківні з взуттєвої коробки виглядає наступним чином:

 1. Зробити за допомогою ножиць або канцелярського ножа в одній зі стінок отвір по попередньо нанесеною розміткою. При цьому слід не допускати прорізи до самого дна, повинен бути бортик, щоб корм не висипався назовні. Для практичності краю рекомендується обробити за допомогою лейкопластиру. Шляхом застосування ножиць або шила потрібно виконати акуратно отвори під мотузку, дріт. Шпаківню з коробки своїми руками: інструкції з фото
 2. Спочатку верхню частину коробки необхідно розігнути, повинна вийти рівна поверхня, а потім спорудити з неї двускатную покрівлю. Готову деталь слід приєднати до основи шпаківні, використовуючи морозостійкий клей. Шпаківню з коробки своїми руками: інструкції з фото
 3. По завершенні протягують через наявні отвори мотузку для підвішування на дереві. Для більшої стійкості підвіс роблять типу вішалки. Для цього на протилежних сторонах потрібно виконати отвори, через них пропустити мотузку, зв’язавши над скворечником вузол. Шпаківню з коробки своїми руками: інструкції з фото

Додатково захистити будиночок від атмосферних опадів для птахів з взуттєвої коробки можна за допомогою скотча, вологостійкої фарби. Переглянувши фото виготовлення шпаківні з коробки з-під взуття, зробити його зможе кожен, не витрачаючи великої кількості часу.

Важливо! Для внутрішнього оздоблення будиночка для пернатих необхідно вибирати клеї, фарби на водній основі. Використання складів на розчинниках згубно відбивається на їх здоров’я.

Шпаківню з коробки від молока

Інструкція по виготовленню саморобного шпаківні з молочного тетрапак передбачає виконання таких дій: 1. Щоб уникнути присутності запаху від молока коробку потрібно пару раз обполоснути зсередини. За допомогою канцелярського ножа або ножиць, так само, як і в попередньому випадку, необхідно на одній зі сторін упаковки від молока зробити довге віконце. Головне, щоб проріз не доходила до самого днища, повинен залишатися бортик для збереження зерна всередині. Як варіант, можна спорудити кілька вікон з перемичками між ними. Щоб пернатим було зручніше діставати корм з будиночка, з зовнішньої сторони рекомендується облаштувати їм жердинку, наприклад, з гілки. Шпаківню з коробки своїми руками: інструкції з фото
 2. У торцевих частинах коробки слід виконати шилом або ножицями отвори для капронової шнура, дроту. Розміщувати шпаківню краще в захищеному від вітру місці. Якщо це не представляється можливим, то для надійності його кріплять до стовбура дерева. Досить проколоти пару невеликих отворів в стінці, яка знаходиться навпроти вхідного, і протягнути через них дріт. Шпаківню з коробки своїми руками: інструкції з фото
 3. Шпаківню за допомогою дроту кріплять до стовбура дерева. Шпаківню з коробки своїми руками: інструкції з фото

Шпаківню з коробки від соку

Для спорудження будиночка птахам з упаковки для соку необхідно виконати наступні маніпуляції:

 1. Помити коробку з використанням чистої води. Нанести маркером або олівцем розмітку майбутніх вікон, вхідних отворів. На кожній з протилежних стін повинно бути за таким отвору, форму тут вибирають за бажанням: кругла, прямокутна, арочна. Особливу увагу приділяють бортику, він повинен знаходитися трохи вище від днища упаковки. Шпаківню з коробки своїми руками: інструкції з фото
 2. Гострі краї на вирізаних ножицями отворах рекомендується обклеїти за допомогою лейкопластиру, ізоляційної стрічки. Такий простий прийом дозволить убезпечити птахів від пошкоджень. Зробити зразок сідало з фрагментів, що залишилися від того різання отворів для входу. Потрібно проткнути шилом невелику дірку, і, згорнувши фрагмент картону в трубочку, вставити в неї. Для підвішування шпаківні необхідно завести через пророблені вгорі отвори дріт, капронову шнур. Шпаківню з коробки своїми руками: інструкції з фото

Порада! Щоб в процесі різання отворів картон не рвався, інструмент слід застосовувати максимально гострий. Так вдасться на більш тривалий термін захистити місце прорізи від вологи.

Оптимальна відстань від землі для підвісу шпаківні становить 1,5-1,7 м. Цього цілком вистачає, щоб його не дістали кішки, інші наземні хижаки.

Шпаківню з коробки від цукерок

Використання такої упаковки дозволяє змайструвати оригінальну для птахів конструкцію, у вигляді куреня. Тут без степлера і скотча не обійтися.

Процес виготовлення шпаківні складається з таких кроків:

 1. Виконати в двох бортах кришки розрізи. Вони повинні знаходитися один навпроти одного, в центрі.
 2. Зігнути кришку під прямим кутом. Цей згин повинен збігатися з осьової лінією, яка з’єднує два прорізи. Краї розрізів в бортах накладають один на одного, і фіксують за допомогою степлера. Підійде для цих цілей і скотч, але перший варіант буде більш надійним. У результаті повинна вийти дах шпаківні.
 3. Вирізують днище з упаковки відповідно до розмірів даху. Коли будуть наносити розмітку, потрібно залишити невеликий запас по всьому периметру. Його подгибают і фіксують скотчем, таким чином, вийде дно з бортиками.
 4. З’єднують всі деталі. Проробляють отвори для мотузки, дроту.

Шпаківню з коробки своїми руками: інструкції з фото
Для зручності наповнення годівниці кормом, всередину слід вставити вирізану за розмірами днища пластикову форму з-під цукерок. Її легко виймати, встановлювати на місце

Як оформити шпаківню з коробки

Задекорувати шпаківню можна будь-яким способом, тут немає обмежень для фантазії. Як варіант, можна будиночок спочатку обклеїти білим папером, а потім за допомогою фломастерів, олівців кольорових, фарб прикрасити по своєму смаку.

Дуже цікаво і оригінально виглядають годівниці, оформлені у вигляді птахів. Сова з крилами нікого не залишить байдужим. Як декор вдало використовувати елементи з картону, виконані у вигляді очей, зубів, язика, вух. Підійде для прикраси і тасьма, ялинові шишки, сніжинки з підручних матеріалів. Плівки яскравого кольору також буде доречною.

Висновок

Шпаківню з коробки зробити під силу кожному. Заняття це доставляє масу задоволення і дорослим, і дітям. Тут не потрібно застосування будь-яких дорогих матеріалів, досить коробки з-під взуття, молока, соку або цукерок. Проста технологія виготовлення не займає багато часу для створення чергового шедевру, який принесе пернатим тільки користь.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *