Шпалери для сучасної вітальніШпалери для сучасної вітальні
Вітальня є однією з найважливіших кімнат будь-якого будинку. Це місце, де ви зустрічаєте бажаних гостей і проводите час з сім’єю. Тому вкрай важливо зробити в ній належний декор. Правильно підібрані меблі, аксесуари і настінні прикраси зроблять цю кімнату вітриною нашої квартири. Естетика і комфорт перебування в наших будинках багато в чому залежать від візуалізації стін і перегородок. Останнім часом стандартне рішення – це фарбування. Проте ви можете вибрати для їх обробки сучасні шпалери.

Шпалери для сучасної вітальні

Звичайно, шпалери в сучасній квартирі не слід пов’язувати лише з одним матеріалом, найпоширенішим з яких є папір. Як правило, саме ці асоціації виникають, коли ми згадуємо цей вид обробки, тому ми підсвідомо неохоче дивимося на цей варіант.

З цих причин, виробники пропонують шпалери, верхній шар яких вже не паперовий, а зроблений, наприклад, з вінілу. Цей матеріал забезпечує захист від бруду та пошкоджень. Шпалери для сучасної вітальніСучасні шпалери для вітальні можуть бути також виготовлені зі скловолокна. Вони подібні до виробів з вінілу, але надзвичайно міцні. Буває навіть, що це може стати недоліком, тому що міцність ускладнює їх заміну. Знімаючи їх зі стін, можна пошкодити частину штукатурки.

Цікавою альтернативою для нерівних стін буду німецькі шпалери Rauhfaser. Вони можуть бути повторно пофарбовані. Дерев’яні тріски в них скріплюються шаром паперу. Завдяки цьому виникає цікава фактура, що дозволяє цього типу шпалер додати характер до наших інтер’єрах.

Шпалери в сучасному дизайні вітальні – модні кольори та мотиви

Шпалери в сучасному інтер’єрі вітальні дають нам цілий ряд різного виду можливостей. Мова не тільки про матеріал. Вам належить прийняти рішення про квіти і темах, які ми хотіли б бачити на стіні. Тому слід почитати поради дизайнерів інтер’єру в цій області. Ви повинні знати, що колір шпалер повинен підходити до особливостей приміщення. Що це означає на практиці? Дизайнери інтер’єру радять використовувати світлі відтінки шпалер на стінах великої площі. Завдяки цьому, можна отримати ефект теплого і затишного інтер’єру. Нещодавно стали дуже популярними орнаментальні мотиви, а також опуклі фактури.

Існують варіанти з такими візерунками як матові, так і глянсові або проміжного виду – поєднують матовість і блиск.

Шпалери в сучасному дизайні вітальні - модні кольори та мотиви

Декор вітальні дуже вимогливий, тому що він повинен об’єднати функціональність і естетику. Завдяки різноманітності настінних прикрас можна домогтися практично будь-якого ефекту в будь-якому вибраному стилі від бароко, до чудових стилів сучасності – лофт і хай-тек. Це дозволить нам створити ідеальне тло для меблів і аксесуарів.

Шпалери в сучасному дизайні вітальні - модні кольори та мотиви

Шпалери з характерним малюнком забезпечують чудову декоративність. Головне – підібрати правильний колір і малюнок шпалер до меблів і аксесуарів. Оригінальні візерунки можуть покрити лише одну стіну або тільки її частину, так як їх надлишок сприймається погано.Однотонні варіанти або з дрібними візерунками стануть прекрасним фоном для меблів, тканин і дрібничок, які при цьому стають в приміщенні головними. За колірною гамою вони повинні гармоніювати з іншими предметами інтер’єру вітальні. Як представлено на фото вище, шпалери гармонують з головним елементом вітальні – диваном. Однак це не обов’язково, вони можуть і вигідно контрастувати, головне – не захоплюйтеся великою кількістю квітів.

Шпалери з квітами

Ніжні дрібні квіти, величезні троянди, кульбаби в стилі ретро – варіантів безліч на ваш смак. Ви можете вибрати стилізовані або більш прості візерунки, за умови, що вони будуть поєднуватися зі стилем інтер’єру вітальні і гармоніювати з меблями, хоча б кольором.

Графічні шпалери в сучасній вітальні

Шпалери з вертикальними смугами, плавні лінії, масштабні букви можуть поліпшити пропорції кімнати і створити гарні візуальні ефекти. Враження більшої глибини або більш високої стелі зможуть бути корисними для власників невеликої вітальні.

Ілюзія на шпалерах

Стіна із зображенням мотивів з природи або фантазійних ілюзій зроблять вашу вітальню унікальною.

Якщо ви вибрали візерункові шпалери, необов’язково, щоб інші елементи в кімнаті: килими, оббивка, оформлення вікон або доповнень були гладкими. Ми можемо об’єднати декілька візерунків за умови дотримання правил. Найбільш важливим в даному випадку є принцип підтримки єдності кольору. Цікавим варіантом буде зіставлення прикрас, які присутні на шпалерах з елементами декору вітальні, наприклад, великі і маленькі листя. Для візуального рівноваги варто ввести в інтер’єр вітальні великі елементи з гладкою поверхнею, це можуть бути дивани, штори і т.д.

Ілюзія на шпалерах

Ілюзія на шпалерах

Технічні запитання

Перед вибором, безумовно, ви повинні вивчити специфікації від виробників. Особливо важливе значення має попередня підготовка шпалер до наклеювання. Не слід розглядати їх наклейку, як дуже складний процес. Однак неправильне її виконання, звичайно, не допоможе прикрасити інтер’єр, а навпаки – може його спотворити.

Визначення розмірів

В першу чергу ви повинні виміряти ширину і висоту стіни. За допомогою цих даних, ми обчислимо, скільки рулонів або аркушів потрібно. Довжина рулону зазвичай близько 10 метрів і ширина близько 50 см. Дещо інша справа з варіантами, які продаються погонних метрах. При підрахунку необхідної кількості рулонів також треба враховувати візерунки. Якщо візерунки зміщуються, ви повинні враховувати відстань зсуву, при цьому доведеться купити більше рулонів для зіставлення візерунка, ніж в разі якщо візерунок був би простим, рівномірним. Ви також повинні скорегувати кількість шпалер з урахуванням гарне внутрішнє оздоблення навколо вікон і дверей, а також обклеювання навколо батарей опалення.

Підготовка стін

Кінцевий результат залежить від якості приклеювання шпалер до стіни. Важливо заздалегідь підготувати стіни, тому що від цього багато в чому залежить кінцевий результат. Поверхня повинна бути міцною і рівною. Якщо є необхідність, необхідно зашпаклювати всі нерівності і нанести ґрунтовку. Хороша і правильно підготовлена ​​поверхня дозволяє якісно провести поклейку навіть при наявності невеликих навичок. Якщо ж ви сумніваєтеся у своїх силах або якість поверхні викликає сумніву, довірте цей процес професіоналам, щоб не зіпсувати шпалери і не втратити час.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *