Шпалери в дитячу кімнату для дівчаток, як вибрати, фотоДизайн кімнати дитини регулюється іншими правилами, ніж оформлення простору для дорослих. Він повинен бути барвистим, створювати почуття безпеки, затишку.

Які шпалери вибрати для дитячої дівчинки, як правильно вибрати кольору, візерунки? Шпалери в підліткову кімнату 10-11 років, як і для малятка 7 років повинні прикрашати інтер’єр, створювати затишну, доброзичливу атмосферу радості. Нижче представлені деякі ідеї оформлення дитячої кімнати дівчинки з шпалерами в головній ролі.

Кольори їх поєднання

Оформлення стін дитячої кімнати має радувати, викликати у дитини масу позитивних емоцій, не повинно пригнічувати інтер’єр квітами, візерунками. Тому дизайнери вважають за краще використовувати пастельні тони, що дають відчуття комфорт, затишку, безпеки. Прикрашена шпалерами стіна – цікаве, виразне простір, де дитина повинна відчувати себе особливим, висловивши власні переваги. Тому при оформленні інтер’єру слід обов’язково залучати дівчинку до вибору варіантів.

Часто, оформляючи дитячу дівчинки, використовують ніжні дівочі кольори:

 • рожевий;
 • вибілений фіолетовий;
 • світлий персиковий;
 • ніжний світло-бузковий.

З ними добре поєднуються такі кольори:

 • світлі відтінки сірого,
 • бежевий,
 • кава з молоком,
 • в комбінації з рожевим – зелений колір.

Необов’язково кімната повинна виглядати ванільно-цукеркової, деяким дівчаткам до душі припадуть інші кольори:

 • ніжно-блакитний інтер’єр заспокоює, сприяє концентрації уваги;
 • світло-зелений на стінах виглядає дуже оптимістично, до нього підійдуть жовті, білі, світло-коричневі тони меблів, аксесуарів, прикрас стін.

Не варто оформлювати кімнату занадто яскравими, занадто темними шпалерами, це стомлює очі, дратує. Яскраві акценти можна використовувати в деталях – оформивши частину стіни, повісивши яскравий плакат, постер, які можна легко замінити.

Мотиви, візерунки

Шпалери для дитячої кімнати дівчинки містять такі мотиви:

 • герої мультфільмів, персонажі казок (мотиви з феями, принцесами) – їх захочеться через рік-два замінити, коли у дитини з’являться інші захоплення;
 • геометричні візерунки (горошок, смуги, квадрати, трикутники, хвилі) – послужать набагато довше, але в майбутньому можуть зажадати замінені, смаки дітей часто змінюються;
 • тварини і птахи – нейтральні мотиви;
 • дівчачі атрибути (тістечко, морозиво, бантики, сукні);
 • літери, написи;
 • рослинні мотиви, квіти, дерева.

Фото цікавих ідей

Правильно підібраний дизайн можна з успіхом використовувати для оформлення кімнати дівчинки і підростаючої дівчини-підлітка. Дитина швидко росте, швидко змінюючи інтереси. Через пару років малятко захотіти замінити Рапунцель, Попелюшку, Білосніжку більш нейтральним мотивом, придатним для поточного віку, захоплень. Як оформити цікавий інтер’єр, створити унікальний простір? Нижче представлено кілька цікавих пропозицій.

Модний візерунок «куряча лапка»

Візерунок «куряча лапка» стає модним, зустрічається на одязі, домашньому текстилі, меблів. Куряча лапка – візерунок класичний, раніше символізував розкіш, елегантність. Сьогодні візерунок використовується у швейній промисловості, останнім часом популярним став і в області дизайну інтер’єру.

У дрібному варіанті, в світлих тонах візерунок створює ніжний фон для будь-якого виду добавок, меблів. Залежно від використовуваного кольору, візерунок може виступати сам по собі прикрасою, характерною точкою дитячої кімнати, фоном для меблів, аксесуарів, прикрас. Чудово він виглядає в поєднанні з білими стінами і іншими тонами.

Краще оформити «курячої лапкою» одну зі стін, а решта пофарбувати однотонної фарбою в кольорі «лапки» або залишити білими.

Тварини, птахи

Великою популярністю користуються тварини, птиці. У кожної дівчинки є улюблена тварина або птах – кіт, собака, милі совушки, лисиця ?! Милий друг, який оселився на стіні, стане союзником юної дослідниці світу в іграх, забавах.

Веселі дитячі шпалери для дівчинки, фото

Фонові візерунки і кольори

Ніжні тонкі візерунки виступлять нейтральним фоном для виразних акцентів, яким хочеться приділити увагу:

 • яскравих постерів,
 • плакатів,
 • галереї малюнків,
 • галереї грамот спортивних, танцювальних досягнень.

Створюючи фон для експозиції, потрібно уникати виразних візерунків, що відволікають увагу.

Модний горошок на стінах, фото

Горошок

Горошок вперше зробив блискучу кар’єру в кінці 19 століття, потім повернувся в 50-і роки на сукнях, спідницях, і справив черговий фурор в 80-х роках в світі моди. Сьогодні горох можна часто зустріти на шпалерах. Він перетворить кімнату в чарівне, кілька грайливий простір. Дизайн горошку вибирають в залежності від віку дитини:

 • кімнату маленьких принцес прикрасить дрібна версія горщика на білому тлі,
 • житло дівчаток постарше – великий горох;
 • підлітки виберуть чорно-білу версію.

Поєднання класичного контрасту прекрасно співвідноситься з пастелями:

 • м’ятою,
 • борошнистим рожевим,
 • апетитним абрикосовим.

Шпалери в дитячу дівчаток-підлітків можуть містити однотонний (білий, блакитний, рожевий) фон з чорними горошинами, іншим дрібним малюнком, орнаментом.

Шпалери для спальні дівчинки підлітка дизайнерські ідеї, фото

Нейтральна чорно-біла формула безпосередньо не спрямована на певну вікову групу, тому її не обов’язково міняти, коли дівчинка підросте. З нейтральними кольорами можна надати характеру інтер’єру кольоровими акцентами.Смугастий дизайн

Смугасті варіації – модне рішення. Вони відзначали тріумф в жіночій моді в 60-х роках. Сьогодні смуги популярні в світі інтер’єру -встречается в інтер’єрах, оформлених в морському стилі, ретро. Смуги чудово прикрасять кімнату дитини, виступаючи цікавим, доброзичливим акцентом.

Смугасті шпалери асоціюються з облаштуванням кімнати хлопчика. Однак дівчачі кольори і відповідні добавки доповнюють картину, змінюють простір. Навіть блакитні смугасті шпалери можуть стати прикрасою кімнати дівчинки.

Смугастим візерунком, особливо з яскравими квітами краще оформити тільки 1-2 стіни, наприклад, за узголів’ям ліжка. Можна смугастим візерунком обклеїти нижню частину стіни (третина висоти), а верхні дві третини обклеїти однотонними шпалерами або з дрібним візерунком аналогічної колірної гами.

Бордюр з смугастих шпалер, фото

Смуги – відмінна ідея створення чудової стіни, а також спосіб оптично виправити простір:

 • в невеликій кімнаті на стінах можна розмістити горизонтальні смуги, що роблять інтер’єр візуально ширше;
 • нейтрально виглядають смуги в тонких вибілених відтінках – блакитному, лавандовому, сірому;
 • невелику кімнату з низькою стелею прикрасять вертикальні смужки, роблячи кімнату візуально вище.

Смугастий візерунок на невисокій стіні, фото

Сон в хмарах

Слід планувати кімнату дівчинки, щоб дитина могла відчути себе в ній вільно, комфортно. Дизайн шпалер з малюнками хмар вводить ідилічний настрій, створюючи безпечне середовище. Відчуття безпеки, зручності – основа дизайну інтер’єру кімнати дитини.

Трикутники

Делікатно, геометрично, ванільно виглядають рожеві трикутники на ніжно-рожевому або білому тлі. Трикутні геометричні мотиви ідеально підходять для дівчини. Шпалери з тонкими візерунками підкреслюють характер приміщення. Феноменально гармоніюють сірі і рожеві фігури, створюючи казкові пейзажі. Інтер’єр виглядає стриманим, романтичним.

Весела геометрія на стінах, фото

Стильна клітина, ромби

Красиві шпалери в скандинавському інтер’єрі можуть бути оформлені картатим візерунком. Приглушені, ніжні кольори, світлі меблі складають виключно гармонійну композицію, як видно на фото нижче. Шпалери в кімнаті дитини повинні бути спокійними, але виразними, оригінальними. Для створення виразних акцентів стіни можна прикрасити наклейками.

Дитяча кімната в скандинавському стилі, фото

Цікаві інші версії картатих шпалер, що стають справжньою окрасою інтер’єру:

 • ромби,
 • шведська клітина,
 • тетрадний розмітка.

Ненав’язлива клітина на стінах дитячої, фото

Дерева і квіти

Вибираючи декор дитячої, відразу приходять думки про використання кольорів. Всі жінки, дівчата, дівчатка люблять цей чудовий дар природи. Використовуючи тему квітів потрібно уникати червоного орнаменту, занадто яскравих тонів, або застосовувати квітчасте оформлення тільки на одній стіні.

Квітчасті візерунки дівчачих шпалер, фото

Ідеальне розташування – стіна за ліжком, що не відволікаюча дитини від сну яскравими візерунками, що радує око протягом дня.

Зображення дерев приносять спокій, рівновагу, почуття спілкування з природою. Залежно від кольору візерунки мають стриманий стиль або більш переважний, екстравагантний.

Увага! Оформляючи дитячу, потрібно проявляти стриманість.

Створюючи простір для дитини, передбачається робити його барвистим, краще вибирати пом’якшені тони на стінах.

Підведемо підсумки

Вибираючи шпалери в дитячу кімнату, потрібно порадитися з дитиною. Перш ніж поставити дівчинці питання, краще вибрати ті варіанти, які відкинуть батьки. Тоді дитина буде задоволений, що сам вибрав візерунок, колір стін, при цьому буде відчувати себе в кімнаті затишно, чи не зробивши вибір яскравого, стомлюючого оформлення.

Більшість дівчаток любить різнокольорові візерункові мотиви – чарівну божу корівку, милі квіти, зайчиків, пташок, благородну зебру – дизайн дитячої кімнати завжди викликає масу позитивних емоцій у дитини! Якщо дівчинка любить веселі забави, їх можна успішно перемістити на стіни кімнати. Смуги, точки, квадрати, ромби надзвичайно ефектно виглядають на стінах дитячої, вони можуть ефективно замаскувати недоліки інтер’єру.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *