Шпалери в клітку в інтер’єріШпалери в клітку в інтер'єрі

У візерунку в клітку є щось надзвичайно приємне і домашнє, його можна використовувати для створення атмосфери класичної елегантності і розслабленою домашньої обстановки, завжди незмінно затишною. Цей візерунок може з’явитися на декоративних тканинах, пледах, оббивці, подушках і шпалерах, щоб бути елегантним акцентом чи лейтмотивом інтер’єру. Як використовувати цей візерунок на стінах, з чим він поєднується, ми розглянемо в цій статті.

Клітка в інтер’єрі – її види та історія використання

Клітка – це класичний візерунок, але її історія і присутність в інтер’єрі не дуже довгий. Вона з’явилася в інтер’єрі в середині двадцятого століття, коли була запозичена з текстилю та одягу, після чого зробила стрімку кар’єру. Малюнок додає в інтер’єр тепло і затишок з нотками легкої елегантності. Найвідоміші картаті візерунки це:

  • Шотландська клітка (Також вона називається тартан) – різнобарвна, в тонованих відтінках вона, як правило, з’являється на оббивці меблів, шпалерах і в деяких предметах, таких як килими, ковдри та штори. Шпалери шотландська клітка в інтер'єріШпалери шотландська клітка в інтер’єрі
  • клітка виші (Vichy) французького походження, є більш тонкої, двокольорового, поєднує білий з синім, червоним, блакитним, і рідше з зеленим. У вигляді скромних дрібних візерунків вона використовується часто в текстилі і кухонних аксесуарах (шторах, скатертинах, тканинах, подушках на стільці) або в текстилі спальні. У більшої версії вона відмінно виглядає на оббивці м’яких меблів і на декоративних подушках.клітка виші
  • клітка Барберри (Burberry), складається з комбінації білих, червоних і чорних клітин на бежевому тлі. Вона розглядається як символ елегантності (це візерунок-флагман престижної фірми з цим же ім’ям), тому в дизайн кімнат додає престижу. Візерунком Барберри можна прикрасити все: шпалери, такни, оббивку, подушки, абажури, килими та постільну білизну.клітка Барберри
  • куряча лапка – дуже популярний візерунок, зустрічається в варіантах оббивки меблів, текстилі і на шпалерах. Однак його виразність робить його сприятливим для застосування на великих поверхнях, тому з його допомогою можна виділити тільки частину кімнати, наприклад, одну зі стін або фрагмент стіни.куряча лапка

Картаті візерунки класичні і невибагливі, вони прекрасно вписуються в кімнати в різних стилях:

  • кантрі;
  • сільському;
  • англійською;
  • і навіть французькою.

Простота цього візерунка робить його придатним також для застосування в більш сучасних інтер’єрах. Цікаво відзначити, що, незважаючи на виразність, цей малюнок легко зливається з іншими, так що ви можете вільно комбінувати його з квітковими або геометричними мотивами.

Шпалери в клітку в інтер’єрі

Для тих, хто хоче виділити і підкреслити свій інтер’єр з гладкими, однорідними стінами і шукає альтернативу всюдисущим смужках, картата стіна стане відмінним рішенням. Така стіна не залишиться непоміченою і буде одним з головних акцентів простору. Цей візерунок буде ідеальним рішенням для модного сучасного дизайну.

Модні шпалери в клітку в інтер'єрі - фото

Модні шпалери в клітку в інтер'єрі - фото

Модні шпалери в клітку в інтер'єрі - фото

Модні шпалери в клітку в інтер'єрі - фото

Модні шпалери в клітку в інтер’єрі – фото

Клітка проявить себе прекрасно в інтер’єрах людей, які хочуть підкреслити свою темпераментну природу. Крім того, цей відмітний візерунок може стати і улюбленим узором романтиків, якщо він тонкий, майже невидимий і не представляє контраст з фоном, а взаємодіє і гармонує з ним, стаючи майже непомітним. Саме тому магазини з рясніють пропозиціями в романтичному стилі.

Романтичні шпалери в клітку в інтер'єрі спальні - фото

Романтичні шпалери в клітку в інтер’єрі спальні – фотоВ який інтер’єр підійдуть картаті шпалери?

Шпалери в клітку можуть бути з успіхом використані в кімнатах різної стилізації. Ретельно підібраний колір, розмір і його виразність дозволять прикрасити картатими мотивами стіни вітальні, спальні або дитячої кімнати, просто потрібно вміло їх вибирати малюнок. У передпокої можна дозволити собі виразність, в вітальні картаті стіни краще комбінувати з однотонними, в спальні добре проявлять себе менш виразні варіанти. Картаті мотиви щороку в тому чи іншому вигляді красуються на подіумах або в модних журналах по дизайну інтер’єру, тому клітина завжди в тренді, хоча і вважається класичним візерунком.

Шпалери в клітку в інтер'єрі кухні - фото

Шпалери в клітку в інтер'єрі кухні - фото

Шпалери в клітку в інтер'єрі кухні - фото

Шпалери в клітку в інтер’єрі кухні – фото

Шпалери з клітиною

Великі візерунки підходять для великого простору. Такий мотив відмінно буде представлений у великій вітальні. Великі квадрати створюють враження зміни масштабу, тому слід уникати їх в невеликих приміщеннях.

Шпалери з великими квадратами інтригують, виглядають характерно і модно. Тут, однак, треба пам’ятати про помірність. Не рекомендується використовувати цю формулу на всіх стінах у кімнаті, щоб не отримати пригнічує ефект. Одна картата стіна в оточенні одноколірних стін буде виглядати чарівно.

Шпалери з клітиною

Як поєднувати шпалери в клітку з однотонними стінами?

Поєднувати такі варіанти можна на основі контрастів або на основі подібності. Якщо ваша мета полягає в тому, щоб створити яскравий виразний інтер’єр, то варто зробити ставку на контрасти. Рожеві шпалери в клітку можна з’єднати з сірими, а варіанти в бежевих тонах – з темним шоколадом. Настільки ж приголомшливий ефект можна отримати, комбінуючи картаті шпалери зі стінами в подібних відтінках.

Як поєднувати шпалери в клітку

Складання дизайну з картатими візерунками вимагає деяких роздумів. Найлегший варіант поєднувати цей візерунок з однотонними елементами в кольорах, які в ньому присутні. Наприклад, якщо це візерунок Віші, то шпалери з таким візерунком можна наклеїти на одну зі стін, а інші стіни покрити фарбою в тому кольорі, в якому виконаний візерунок виші або в білому.

Як поєднувати шпалери в клітку

Як поєднувати шпалери в клітку

Як поєднувати шпалери в клітку

Отриманий ефект буде збалансований і безпечний для естетики інтер’єру. Якщо ви хочете отримати більш яскраве враження, можна зробити ставку на комбінацію малої і великої клітини. Для того щоб уникнути хаосу, слід вибирати схожі кольори. Досить сміливим рішенням буде інтер’єр, в якому домінуючою темою є клітина, ефект від неї буде фантастичним.

Модна тенденція – digital

Digital – це дуже модний тренд. У 2016 році він з’являється майже всюди, в тому числі, в дизайні інтер’єру. Чим відрізняється ця тенденція? Стиль digital запозичений зі світу комп’ютерів та Інтернету – це малюнок, який заснований на пикселизации, тобто зображення розкладається на квадрати. Як це відноситься до наших картатим шпалер? Це шпалери в дрібну клітку, в інтер’єрі з відстані вони виглядають, як ніби візерунка немає, але з близької відстані виходить, що вони виробляють тривимірний ефект.

Модна тенденція - digital

3D шпалери як і раніше модно виглядають, особливо актуальні вони в невеликих просторах. Тривимірність і маленький малюнок зроблять інтер’єр візуально більшим. Такими шпалерами можна обклеїти всі стіни – тонка сітка не буде виглядати переважної.

Модні ромби

Модні ромбиРомби є альтернативою класичній клітці. Вони не настільки універсальні, але досить оригінальні. Залежно від способу їх використання ромби можуть звузити або розширити кімнату. Розміщення горизонтально, вони зроблять стіни візуально ширше, а в вертикальному розташуванні їх гострі кути піднімуть візуально стеля і зроблять стіни вище.

Тут також слід знати міру і не розміщувати ромби на всіх стінах. На одній або двох суміжних стінах вони є найбільш бажаними.

Шпалери в клітку мають багато варіантів і в інтер’єрі будуть не тільки модними, але і функціональними, візуально змінюючи пропорції і додаючи кімнатах затишок.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *