Коли ми міняємо інтер’єр, часто ми купуємо нові меблі. Тим не менш, деякі стилі в інтер’єрі, наприклад, потертий шик або прованс, вимагають состаренной меблів. Якщо ви хочете прикрасити інтер’єр в цьому стилі, ви можете дістати з горища старий бабусин комод або стільці і оновити їх фарбуванням. Ви можете докладніше почитати про це в статті – Як пофарбувати меблі в білий колір в домашніх умовах.
Якщо ж в будинку немає нічого справді старого, і ви не можете дозволити собі придбати дорогий антикваріат, то можна навчитися мистецтву старіння. Техніки старіння можуть надати різний характер предметів інтер’єру і зробити їх стильними та унікальними. Ми порадимо вам, як зістарити меблі своїми руками різними способами.
Штучно зістарені меблі в стилі прованс своїми руками
Є кілька методів зістарювання дерева:
- піскоструйна обробка,
- обробка щіткою,
- відбілювання,
- шліфування і домашнє патинування.
Через легкості застосування ми зосередимося на двох: відбілювання і патинування в домашніх умовах. Обидва методи дозволяють легко домогтися цікавих ефектів. Ми можемо обробити таким чином не тільки стільці, столи, комоди і шафи, але і двері, віконні рами і карнизи. Фахівці радять, що для старіння дерева варто вибирати м’які кольори:
- блакитні,
- сірі,
- білі,
- кремові.
Состаріваніє меблів дозволить їй виглядати елегантно, а поверхня стане міцнішою. Якщо на такий комод поставити зістарений стилізований світильник чи старий телефонний апарат, то такий ансамбль буде дуже гармонійним, предмети підкреслять колорит один одного і посилять ефект старіння.
Зістарені меблі з дерева своїми руками методом домашнього патинування
У магазині будівельних матеріалів вам буде потрібно купити:
- спеціальні препарати для патинування дерева,
- водорозчинні фарби, які можуть бути застосовані до плоских частинах меблів.
Послідовність патинування в домашніх умовах
- Поверхня деревини, призначеної для старіння, повинна бути чистою. Видаліть з неї стару фарбу, лаки та покриття, так як патина повинна проникнути в структуру дерева.
- Поверхня треба ретельно вимити, а потім зашкурить наждачним папером зернистістю 150-200.
- На очищену поверхню нанесіть водорастворимую фарбу в обраному кольорі і дайте їй висохнути.
- Просочіть поверхню лаком.
- Коли він висохне, відшліфуйте поверхню наждачним папером ще раз, але на цей раз з розміром зерна 240-280.
- Застосуйте патину, переважно шляхом розпилення.
- Коли поверхня висохне, зніміть патину сталевий ватою – нехай вона залишиться тільки в поглибленнях.
Нанесіть верхній шар лаку і все готово!
Цікавий ефект старіння дерева може бути досягнутий при «зворотному» застосування патини: патину можна залишити по всій поверхні і протерти її тільки в окремих місцях.
Зістарені меблі в стилі прованс, отримана способом відбілювання
Ефект старої вибіленої меблів в стилі прованс може бути досягнутий шляхом легкої шліфовки або за допомогою спеціальної пасти.
Шліфування шкуркою зробить так, що лакофарбовий шар буде виглядати темніше і просвічуватися крізь білу фарбу. Це дозволить комода або крісла виглядати старим і неодноразово забарвленим. Таким способом можна зістарити предмети інтер’єру з масиву дерева: дуба, сосни, берези, бука.
Якщо ми будемо застосовувати відбілюючі пасти, то на дерев’яній поверхні з’являться характерні білі лінії. Відбілювання за допомогою пасти підходить для пористої деревини, наприклад, для дуба та ясена.
Як зістарити меблі за допомогою цього методу – крок за кроком:
- Поверхня треба ретельно очистити від пилу, протерти вологою тканиною і дати висохнути.
- Якщо поверхня лакована, обробіть її наждачним папером зернистістю 150-200 (спочатку більш грубою, а потім тонший).
- Місця, які хочуть підкреслити, треба обробити блакитною фарбою або коричневої і дати їм сохнути.
- Потім на ці місця треба нанести віск, наприклад, протерши поверхню свічкою.
- Потім покриваємо поверхню білою фарбою в кілька шарів, даючи кожному шару добре висохнути.
- Місця, покриті воском, трохи потріть ножем.
- Обробіть всі тонкої наждачним папером, щоб вирівняти поверхню.
Таким чином, досить простими і недорогими засобами зі старої і непотрібних меблів можна своїми руками можна зробити неповторні і стильні елементи декору, які підійдуть до деяких стилизациям інтер’єру. В процесі перетворення старих сімейних реліквій ви отримаєте чимало задоволення від творчості, а отримана оновлена меблі буде довго радувати вас і нагадувати про ваші бабашках і дідусів, які колись також раділи їх придбання.