Штучно зістарені меблі в стилі прованс своїми руками, домашнє патинуванняШтучно зістарені меблі в стилі прованс своїми руками, домашнє патинування

Коли ми міняємо інтер’єр, часто ми купуємо нові меблі. Тим не менш, деякі стилі в інтер’єрі, наприклад, потертий шик або прованс, вимагають состаренной меблів. Якщо ви хочете прикрасити інтер’єр в цьому стилі, ви можете дістати з горища старий бабусин комод або стільці і оновити їх фарбуванням. Ви можете докладніше почитати про це в статті – Як пофарбувати меблі в білий колір в домашніх умовах.

Якщо ж в будинку немає нічого справді старого, і ви не можете дозволити собі придбати дорогий антикваріат, то можна навчитися мистецтву старіння. Техніки старіння можуть надати різний характер предметів інтер’єру і зробити їх стильними та унікальними. Ми порадимо вам, як зістарити меблі своїми руками різними способами.

Штучно зістарені меблі в стилі прованс своїми руками

Штучно зістарені меблі в стилі прованс своїми руками

Є кілька методів зістарювання дерева:

 • піскоструйна обробка,
 • обробка щіткою,
 • відбілювання,
 • шліфування і домашнє патинування.

Через легкості застосування ми зосередимося на двох: відбілювання і патинування в домашніх умовах. Обидва методи дозволяють легко домогтися цікавих ефектів. Ми можемо обробити таким чином не тільки стільці, столи, комоди і шафи, але і двері, віконні рами і карнизи. Фахівці радять, що для старіння дерева варто вибирати м’які кольори:

 • блакитні,
 • сірі,
 • білі,
 • кремові.

Состаріваніє меблів дозволить їй виглядати елегантно, а поверхня стане міцнішою. Якщо на такий комод поставити зістарений стилізований світильник чи старий телефонний апарат, то такий ансамбль буде дуже гармонійним, предмети підкреслять колорит один одного і посилять ефект старіння.

Штучно зістарені меблі в стилі прованс

Зістарені меблі з дерева своїми руками методом домашнього патинування

У магазині будівельних матеріалів вам буде потрібно купити:

 • спеціальні препарати для патинування дерева,
 • водорозчинні фарби, які можуть бути застосовані до плоских частинах меблів.

Послідовність патинування в домашніх умовах

 1. Поверхня деревини, призначеної для старіння, повинна бути чистою. Видаліть з неї стару фарбу, лаки та покриття, так як патина повинна проникнути в структуру дерева.
 2. Поверхня треба ретельно вимити, а потім зашкурить наждачним папером зернистістю 150-200.  Зістарені меблі в стилі прованс
 3. На очищену поверхню нанесіть водорастворимую фарбу в обраному кольорі і дайте їй висохнути.Зістарені меблі в стилі прованс
 4. Просочіть поверхню лаком. Зістарені меблі з дерева своїми руками
 5. Коли він висохне, відшліфуйте поверхню наждачним папером ще раз, але на цей раз з розміром зерна 240-280.
 6. Застосуйте патину, переважно шляхом розпилення.
 7. Коли поверхня висохне, зніміть патину сталевий ватою – нехай вона залишиться тільки в поглибленнях. Зістарені меблі з дерева своїми руками

Нанесіть верхній шар лаку і все готово!Зістарені меблі з дерева своїми руками

Цікавий ефект старіння дерева може бути досягнутий при «зворотному» застосування патини: патину можна залишити по всій поверхні і протерти її тільки в окремих місцях.

Зістарені меблі з дерева своїми руками методом домашнього патинування

Зістарені меблі в стилі прованс, отримана способом відбілювання

Ефект старої вибіленої меблів в стилі прованс може бути досягнутий шляхом легкої шліфовки або за допомогою спеціальної пасти.

Шліфування шкуркою зробить так, що лакофарбовий шар буде виглядати темніше і просвічуватися крізь білу фарбу. Це дозволить комода або крісла виглядати старим і неодноразово забарвленим. Таким способом можна зістарити предмети інтер’єру з масиву дерева: дуба, сосни, берези, бука.

Якщо ми будемо застосовувати відбілюючі пасти, то на дерев’яній поверхні з’являться характерні білі лінії. Відбілювання за допомогою пасти підходить для пористої деревини, наприклад, для дуба та ясена.

Зістарені меблі в стилі прованс

Як зістарити меблі за допомогою цього методу – крок за кроком:

 1. Поверхня треба ретельно очистити від пилу, протерти вологою тканиною і дати висохнути.
 2. Якщо поверхня лакована, обробіть її наждачним папером зернистістю 150-200 (спочатку більш грубою, а потім тонший).
 3. Місця, які хочуть підкреслити, треба обробити блакитною фарбою або коричневої і дати їм сохнути.
 4. Потім на ці місця треба нанести віск, наприклад, протерши поверхню свічкою.
 5. Потім покриваємо поверхню білою фарбою в кілька шарів, даючи кожному шару добре висохнути.
 6. Місця, покриті воском, трохи потріть ножем.
 7. Обробіть всі тонкої наждачним папером, щоб вирівняти поверхню.

Таким чином, досить простими і недорогими засобами зі старої і непотрібних меблів можна своїми руками можна зробити неповторні і стильні елементи декору, які підійдуть до деяких стилизациям інтер’єру. В процесі перетворення старих сімейних реліквій ви отримаєте чимало задоволення від творчості, а отримана оновлена ​​меблі буде довго радувати вас і нагадувати про ваші бабашках і дідусів, які колись також раділи їх придбання.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *