Штукатурка короїд для фасадуШтукатурка короїд для фасаду

Оздоблення фасаду – це останній захід, який ми проводимо в кінці всього процесу будівництва будинку. Штукатурка на фасаді як і раніше є самим популярним способом обробки зовнішніх стін. Вона надає остаточного вигляду і характер будівлі. Вибираючи спосіб обробки фасаду, слід приймати рішення не тільки з точки зору технічних характеристик (мінеральні штукатурки або акрилові), але також з точки зору кольору і текстури поверхні. Від кольору і способу виконання покриття залежить кінцевий результат. Тому варто витратити деякий час на вибір способу обробки фасаду.

Текстура штукатурки дуже впливає на зовнішній вигляд фасаду. Чи буде структура покриття помітною або м’якою залежить від кількості і розміру заповнювача, що використовується в масі, а також від способу нанесення матеріалу. Нижче ми розглянемо найбільш поширені види фактур і докладніше зупинимося на опорядження фасадів штукатуркою короїд.

Як правильно обробити фасад будинку?

Плануючи зовнішній вигляд зовнішніх стін будинку, перш за все, ми повинні вирішити, якого кольору стіни будуть відповідати нашим уподобанням. При цьому слід враховувати не тільки наші естетичні уподобання, але також те, що колір повинен бути практичним і вписуватися в загальний вигляд. Зазвичай колір стін підбирають до кольору даху, як це зробити, можна прочитати в статті про поєднання кольору даху та фасаду.

Друге питання полягає у виборі текстури покриття для оздоблення стін. Структура буде досить сильно впливати на естетичний вигляд будівлі, а також на швидкість забруднення зовнішніх стін.

Зазвичай вибирають між двома типами фактур штукатурки:

  • баранчик,
  • короїд.

Ефекти обох типів штукатурки досягаються за рахунок відповідного затирання заповнювач. Також важливим є тип заповнювача і його товщина.

Яка краще декоративна штукатурка для фасадів: короїд або баранчик?

Структура під назвою «баранчик» досягається шляхом розмивання часток заповнювача різного діаметру. Таким чином ми отримуємо ефект великих або маленьких грудок. Штукатурка наноситься круговими рухами завжди в одному напрямку.

декоративна штукатурка

Нанесення штукатурки «короїд» на фасад проводиться шляхом розтирання заповнювач з однаковою овальною формою, одного і того ж діаметру. Наноситься склад в напрямку по горизонталі, по вертикалі, по діагоналі або колами, що дає різні ефекти.

штукатурка «короїд»

Перед тим, як прийняти рішення про конкретному типі штукатурки ми повинні знати деяку базову інформацію.  1. поверхня. Поверхня повинна бути гладкою і очищеною від бруду. Якщо у вас не зовсім рівні стіни, то краще вибрати фактуру «баранчик», її неправильно розташовані зерна заповнювача дозволяють зробити невелику корекцію і замаскувати нерівності. Нанесення фактури «баранчик» є відносно швидким і легким, досить виконувати кругові рухи, але важливо це робити послідовно і в одному напрямку.
  2. забруднення. Кожна зовнішня стіна будинку, незалежно від способу обробки рано чи пізно стане брудною. Без сумніву, в боротьбі з брудом виграє фактура «баранчик». Штукатурка «короїд» набагато швидше забруднюється, так як бруд легше накопичується в канальцях агрегату. У місцях, схильних до великої вологості в канальцях також може розвинутися грибок і пліснява, а вода від дощу, що потрапила в канальця, з плином часу може викликати вицвітання кольору. Тому у вологих і брудних умовах варто вибирати фактуру «баранчик», так як вона більш стійка до забруднень, а процес очищення такого фасаду простіше, для цього досить використовувати мийку високого тиску.
  3. технологія штукатурки фасаду короїдом може бути різною. Залежно від бажаного кінцевого результату, для різних ефектів можуть виконуватися поздовжні, вертикальні, діагональні або кругові рухи. Цю фактуру створити досить просто.

Штукатурка короїд - фото фасадів будинків

штукатурка короїд – фото фасадів будинків

Штукатурка короїд для фасаду – технологія нанесення, відео

Технологія нанесення декоративної штукатурки короїд на фасад не є дуже складною, однак, вимагає деякого досвіду і знань. Маса повинна бути нанесена з використанням шпателя з нержавіючої сталі, при цьому вона поширюється шаром на товщину зерна. Потім поверхню затирається плоским шпателем з пластику, щоб отримати бажану текстуру – по вертикалі або по горизонталі. Для того щоб уникнути можливого виникнення відмінностей у відтінку і структурі, час простою слід планувати заздалегідь, наприклад – в кутах і вигинах будівель, під водостічними трубами, на стику кольору і т.д. Сушка нанесеного розчину, незалежно від типу, заснована на випаровуванні води, зв’язуванні і гідратації мінерального наповнювача. При низьких температурах і при високій відносній вологості для сушіння може знадобитися більше часу.

Короїд-штукатурка – технологія нанесення на фасад, відео

Таким чином, штукатурка «короїд» може бути нанесена своїми руками, так як для цього не потрібно володіти великими будівельними навичками. Досить заздалегідь підготувати всі матеріали і інструменти і трохи потренуватися на будь-якої поверхні. Сучасні фасадні фарби здатні дещо нівелювати недолік невисокою стійкості покриття до забруднень в порівнянні з покриттям «баранчик». При цьому поверхня можна досить інтенсивно і часто мити в міру забруднення.

Виробники будівельних матеріалів випускають чимало сумішей для виготовлення подібних покриттів. Простота нанесення і гарний зовнішній вигляд роблять таку поверхню найбільш популярною при обробці приватних будинків і котеджів, а також зборів і інших огорож.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *