Шумоізоляція стін у квартирі: сучасні матеріалиШумоізоляція стін у квартирі: сучасні матеріали

Цегляна стіна, що розділяє сусідні частини будівлі не завжди забезпечує необхідний акустичний комфорт. Для поліпшення шумоізоляції стін в квартирі використовуються різні будівельні матеріали. Одним з найпопулярніших є гіпсокартон з мінеральною ватою, але є й інші рішення. У цій статті ми розповімо, як виконати ефективну звукоізоляцію стін і які можна при цьому використовувати матеріали.

Шумоізоляція стін у квартирі: сучасні матеріали і методики

Сучасна шумоізоляція стін в квартирі краще всього виконується за допомогою звукопоглинального екрану. Це легкий корпус, заповнений матеріалом, який поглинає частину звуку, проникаючого через стіну, тим самим знижуючи його інтенсивність. Екран можна додати до стіни під час ремонту, або в будь-який час, якщо виникне необхідність – наприклад, коли сусіди на загальну з вами стіну повісять настінний домашній кінотеатр або поставлять поруч фортепіано. Шумоізоляція для квартири має важливе значення, вона дозволяє створити комфортну атмосферу для спокійного відпочинку.

Якими повинні бути звукоізоляційні перегородки?

Стіни в квартирі повинні мати рівень звукової шумоізоляції не менше 54-57 дБ, і чим він буде вище, тим краще. Цегляна стіна, як правило, має цей показник не більше ніж 30-40 дБ, тому, щоб забезпечити тишу в квартирі необхідно зробити додатковий екран. Для того щоб цей екран виконував свою задачу, він повинен бути виготовлений з матеріалів з хорошою звукоізоляцією. Важливе значення має товщина шару ізоляції, вона повинна поглинути частину звукових хвиль і пом’якшити вібрацію.

У гіпсокартонної конструкції в якості сучасного матеріалу для шумоізоляції стіни служить мінеральна вата. Цей матеріал повинен бути пружним, щоб він міг бути щільно розміщений в просторі між профілями. Як правило, використовують мінеральну вату з щільністю більше 30 кг / м³ і товщиною 5-10 см. Вона дозволяє поліпшити ізоляцію існуючої стіни на кілька децибел, при цьому значення показника шумоізоляції підвищується до необхідних 57 дБ, і навіть вище.

Який матеріал вибрати для шумоізоляції?

Вибираючи матеріал для облицювання, його рідко оцінюють за параметрами акустичної ізоляції. У цьому випадку важлива легкість монтажу і естетика готової поверхні.  • Найбільш поширене використання гіпсокартонних плит. Їх індекс шумоізоляції – кілька децибел. Якщо на цегляну стіну застосувати плиту гіпсокартону в один шар з мінеральною ватою, то стіна буде мати показник ізоляції приблизно в 57-60 дБ. Таким чином, це відповідає вимогам стандартів і забезпечує взаємний комфорт сусідів.
  • На жаль, стандартна обробка стін може бути недостатньою, якщо вона повинна відповідати більш високим акустичним стандартом, вище 65-70 дБ, це актуально, наприклад, в приміщеннях з голосно грає музикою. Для цього ви повинні використовувати матеріали для спеціальних цілей, такі як гіпсокартонні або гіпсоволокнисті плити з поліпшеною звукоізоляцією, які покращують ізоляцію до 30 дБ.
  • На ринку є також фабричні панелі з приклеєним листом свинцю. Вони не вимагають шару ізоляційного матеріалу, тому що і без нього забезпечують ізоляцію на рівні вище 60 дБ, але через ціну і важкої ваги це рішення дуже рідко використовується.
  • Якщо ви використовуєте легку дошку з пробкою, то на додаток до цікавого і естетичного вигляду отримаєте підвищення рівня ізоляції на кілька децибел. У деяких випадках цього буває достатньо.
  • Ще один матеріал, який використовують для збільшення шумоізоляції стін в квартирі – це спеціальна плівка. При покупці слід переконатися, що її властивості підтверджені сертифікатом. Вона приклеюється до стіни спеціальним клеєм для ПВХ або кріпиться механічно. Це цікаве рішення дозволяє використовувати тонкий шар ізоляції. Плівка в поєднанні з гіпсокартонної конструкцією, заповненої мінеральною ватою мають товщину менше 7 см, але при цьому ізолює здатність перегородки збільшується на цілих 30 дБ.

Монтаж шумоізоляції

Звуки передаються не тільки безпосередньо через стіну, але і периферичних – через місця кріплення профілів до стін в разі звукоізоляційній стінки з гіпсокартону. Таким чином, кінцевий результат залежить від правильно зібраної конструкції та належної герметизації стиків.

Після установки металевих профілів їх необхідно проклеїти смужками акустичної стрічки, тільки тоді вони можуть бути пригвинчені до підлоги і стелі. Потім всі роз’єми повинні бути скріплені клейкою стрічкою, в іншому випадку вони стають мостами, які переносять коливання між стіною і облицюванням. Тому не варто нехтувати цим етапом.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *