Скандинавський стиль в інтер’єрі квартири – фотоСкандинавський стиль в інтер'єрі квартири - фото

Дерев’яні дошки підлоги, дерев’яні столи, меблі та стіни в відтінках білого – це наші перші асоціації, коли ми говоримо про скандинавський стиль в інтер’єрі квартири. Але якщо такий інтер’єр заслуговує такого простого опису, то він швидко набридне? Безумовно, характерні риси необхідно дотримуватися, але варіацій у такого інтер’єру безліч.

Він продовжує набирати популярність і отримує нових прихильників. Чому це відбувається і як його створити, а також фото інтер’єру квартир в скандинавському стилі ми представимо в цій статті.

Коли і чому став популярним скандинавський стиль в інтер’єрі?

Хоча може здатися, що скандинавський дизайн є винаходом останніх років, насправді, він має досить довгу історію. Його походження сходить до 1954 році, коли пересувна виставка дизайну Скандинавії була представлена ​​протягом трьох років поспіль в Сполучених Штатах і Канаді. Цей захід сприяв популяризації в світі дизайну інтер’єру скандинавського способу життя.

Творці таких інтер’єрів, навіяних кліматом Данії, Швеції, Норвегії, Фінляндії та Ісландії, висловили думку про те, що краса не повинна бути зарезервована тільки для багатих людей. Проектуючи предмети побуту, вони не тільки робили упор на їх функціональність і естетику, а й намагалися підтримувати низькі витрати виробництва, завдяки чому вдавалося зберегти невисоку ціну для предметів меблів і аксесуарів.

скандинавський стиль в інтер'єрі

Які якості сьогодні характерні для скандинавського дизайну? Перш за все, це:

 • egg chairмінімалізм,
 • простота,
 • симетрія,
 • натуральні матеріали,
 • світлі кольори.

Але майте на увазі, що цей стиль, протягом багатьох років брав нові елементи, піддаючи їх іншим тлумаченням. Просто подивіться на дизайн створеного в 1955 році руками данського художника Арне Якобсона круглого крісла egg chair.

Його природна, проста форма, виготовлена ​​з гнутого дерева і стали, грає десятками квітів від пастельних, до яскравих і інтенсивних. Воно також вписується в дизайн в скандинавському стилі. Що ж ще?

Скандинавський стиль в інтер’єрі квартири – фото

Які оздоблювальні та будівельні матеріали відповідають дизайну інтер’єру в дусі Скандинавії? Розглянемо і докладніше.

Дерево і бетон на підлозі і стінах

Скандинавський стиль підкреслює підлогу: обов’язково дерев’яний, можливо, зістарений, і, можливо, освітлений. Це класичне підлогове покриття для цього дизайну інтер’єру.

Цей підлогу насправді є важливим елементом класичного скандинавського стилю. На підлозі найчастіше використовуються дошки з світлого дерева у своєму природному кольорі. Дуже часто використовуються вибілені дошки, які також можна пофарбувати білою фарбою і матовим лаком.

Проте, не всім подобається дерев’яна підлога і не у всіх приміщеннях він доречний.

Дерево і бетон на підлозі і стінах

Чим же можна його замінити, щоб не втратити атмосферу північного клімату? При проектуванні сучасних інтер’єрів, архітектори все частіше готові вдатися до допомоги бетону і декоративних панелей під бетон. Для підлогового покриття використовується еластичний будівельний розчин товщиною 1-2 мм.

Цей матеріал має багато переваг: 1. він швидко висихає – досить однієї доби, щоб мати можливість ходити по ньому, а через тиждень буде отримана повна міцність;
 2. не вимагає посилення, так що він може бути завдано і на горизонтальній поверхні і по вертикалі;
 3. дуже добре підходить також для меблів, стільниць і сходів;
 4. за допомогою мікроцемента можна легко досягти враження безперервності ліній в інтер’єрі, наприклад, в кімнаті, покриваючи їм підлоги і стіни або деякі елементи меблів (наприклад, кухонний острів або барну стійку);
 5. може бути розміщений на вже існуючому покриттю, в тому числі на керамічній плитці, мозаїці і дереві;
 6. його легко містити в чистоті – для підтримки якої досить протерти його вологою тканиною і воском.

Відтінки сірого – альтернатива білому

Скандинавський стиль асоціюється в першу чергу з білим кольором. На півночі зими довгі, а дні в сезоні осінь-зима короткі і гостро не вистачає сонячного світла. Покриттям стін, меблів і підлоги білою фарбою, скандинави не тільки підкреслюють мінімалізм або навіть строгість декору кімнати, але і підсилюють ефект, який дає природне світло, що проникає через вікна.

Відтінки сірого - альтернатива білому

Але світлі спокійні інтер’єри квартир в скандинавському стилі можуть бути облаштовані не тільки з використанням білого кольору. Тут можуть також стати в нагоді відтінки сірого. В якості основного кольору декору сірий і білий прекрасно поєднуються з іншими квітами, наприклад, з інтенсивним жовтим або червоним, як на фото квартири в скандинавському стилі, представленому нижче.

фото квартири в скандинавському стилі

Сміливі кольору можуть бути використані в якості акцентів, які розбавлять сіру монотонність і додадуть інтер’єру характер, наприклад, у вигляді ковдр, подушок, вази, крісел або стільців. Ми також можемо використовувати сірий колір в якості фону для зелених рослин.

Зіставляючи більш світлі відтінки сірого з більш темними, можна зробити прекрасні акценти на нішах, сходах і будь-яких скосах стін. Сірий може увійти в кімнату з вищезгаданої обробкою бетоном. Ми також можемо використовувати класичну фарбу для стін або вибрати шпалери, фотошпалери або все більш популярні картини великого формату. Диригуючи відтінками сірого, слід мати на увазі, що цей колір любить світло. 

Скандинавський стиль в інтер’єрі малогабаритних квартир – фото

Величезна популярність цього стилю допоможе нам почерпнути деякі ідеї про те, як влаштувати скандинавський стиль в інтер’єрі однокімнатної квартири.

Скандинавський стиль в інтер'єрі малогабаритних квартир - фото

Ми вже знаємо його походження і характерні елементи, тому легко зможемо внести ці риси в інтер’єри невеликих квартир – студій. Нам досить облаштувати кімнату з
переважанням світлих тонів, використовуючи світло і натуральні матеріали, які близькі до людини, і роблять позитивний вплив на його в повсякденне життя.

Скандинавський стиль в інтер’єрі квартири-студії – фото

Скандинавський стиль в інтер'єрі квартири-студії - фото

Скандинавський стиль в інтер'єрі квартири-студії - фото

Стіни, в інтер’єрі маленької квартири в скандинавському стилі варто покрити відтінками білого, світло-сірого або бежевого кольору. Це важливо для невеликих квартир, де вибір таких кольорів дозволить оптично збільшити приміщення. Звичайною процедурою є стилістична фарбування однієї стіни в контрастний колір з аналогічною кольорової палітри. Це додасть характер кімнаті. Ще одна дуже поширена процедура, застосовувана в скандинавському стилі – це використання побілені цегли, що підкреслює пристрасть до природних форм і текстур.

Скандинавський стиль в інтер'єрі квартириЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *