Скляні панелі на кухню, фартух з декоромСкляні панелі на кухню, фартух з декором

Стіну над стільницею в кухні в основному обробляють керамічною плиткою. Вона дуже практична, але не дуже ефектна. Існують і інші популярні ідеї фартуха для кухні. Набагато більш оригінально виглядає поверхню зі скла.

Стільниця – це місце для приготування їжі і миття продуктів. Це насправді «командний центр». Стіна над ним повинна бути ефективно захищена матеріалом, стійким до вологи, жиру, високих температур. Важливе значення має гарний декор фартуха кухні.

Оригінальний скляний чорний фартух для кухні
Оригінальний скляний чорний фартух для кухні

Скляні панелі на кухню, фартух з скла

Одним з найцікавіших і функціональних варіантів є скло. Це модна альтернатива звичайним рішенням. Гладку поверхню без стиків простіше, ніж плиточную містити в чистоті. З нею ви не будете мати проблем з брудом, застревающей в швах і фарбувальної шви, або освітою цвілі в них. Така поверхня набагато гігієнічніше.

Види скляного фартуха

Якщо ви вирішили зробити фартух на кухню зі скляних панелей, то треба брати до уваги, що для цієї мети не підійде звичайне скло. Воно повинно бути загартованим або армованим. Загартоване скло в п’ять разів міцніше, ніж звичайне, і в разі розбивання воно розвалюється на дрібні шматочки без гострих країв. Технологія приготування такого скла включає нагрівання листа до температури близько 700 ° C і потім швидке охолодження.

Види скляного фартуха

Армовані скляні панелі укріплені спеціальною плівкою, яка тримає шматочки скла. Для ламінування використовується плівка прозора, матова, кольорова, що містить графічні малюнки і фотографії, а також інші ідеї дизайнерів. Індивідуальні малюнки, наприклад, фотографії, друкуються на спеціальній плівці, стійкої до високих температур. Популярний скляний фартух для кухні Леруа Мерлен та інші види.

Що дає загартоване скло?

  • Механічну міцність – гарт підвищує міцність скла в 7 разів.
  • Безпека – при розбиванні панелі вона розлітається на крихітні кристали, їх легко підмести, що не поранившись.
  • Термічний опір – ніяких проблем при температурі до 200 градусів.

Після гарту скло не варто свердлити або нарізати. З цієї причини ви не можете використовувати готові пофарбовані скляні панелі, такі як Лакобель Lacobel. Кожен елемент (при штампуванні, шліфовці, загартуванню, лакування) обробляють окремо і це коштує трохи дорожче. Однак, отриманий продукт є набагато більш довговічним, ніж його незатверділі аналоги.

Загартоване скло можна тонувати як завгодно, можна покрити його лаком, нанести піскоструминний геометричний мотив або дуже популярну останнім часом друк.

Загартоване скло можна тонувати як завгодно

переваги:

• Установка і монтаж скла – це швидкий і простий процес, це, як правило, просте приклеювання.
• Легко чиститься.
• При установці не використовуються спеціальні інструменти.
• Виглядає естетично і ефектно.

недоліки:

• Набагато складніше вирізати отвори для розеток, ніж в кухонному фартусі з мдф з фотодруком.
• Більш схильне до псування, ніж, наприклад плитка або камінь.
• Більш вразливе до механічних пошкоджень, наприклад, подряпин.

Скляні панелі на кухню, фартух з скла

Як кріпити скляний фартух на кухні

Скло кріпляться до стіни одним з декількох способів, що відповідає виду декоративного скла. Вітражі або пофарбовані панелі легше приклеїти спеціальним силіконом. Прозоре скло і скло з печаткою краще клеїти на спеціальні прокладки. Деякі компанії також пропонують спеціальні шини. Використовують також кріплення скла за допомогою болтів.Практичні поради, як кріпити скляний фартух

• Скло непрозоре клеїться безпосередньо до стіни.
• Прозорий варіант встановлюється за допомогою гвинтів або кріпильних смуг.
• Якщо є поєднання двох непрозорих стекол, то варто залишити невеликий зазор між ними (0,5-1mm), щоб запобігти щербини.
• Цей фартух може розбитися. Хоча великий аркуш без стиків виглядає здорово, з економічної точки зору краще розділити його, в разі, якщо одна панель розіб’ється, втору можна не змінювати.

Фартух з декором

Часто така стіна красиво висвітлюється світлодіодними світильниками, що в комплексі створює дивовижний ефект.

Кутова кухня зі скляним фартухом і підсвічуванням
Кутова кухня зі скляним фартухом і підсвічуванням

Стіна над стільницею виконана з глянсового скла яскраво фіолетового кольору. Колір різко контрастує з білими меблями, оживляючи кольору на кухні.

Для пофарбованого скла в повній мірі підійдуть красиві декоративні деталі. Якщо ви вибираєте прозоре скло, то варто уважно вибрати варіант підкладки. Ми можемо наклеїти шпалери або зробити фреску на стіні або залишити чисту білу стіну, на яку можна нанести цікавий декор. У таких ситуаціях, скло буде діяти в якості захисної панелі.

Стіна над стільницею виконана з глянсового скла яскраво фіолетового кольору

Скляна панель може надати індивідуальний характер будь-якого кухонного дизайну. Всупереч уявній простоті, цікавий ефект може бути досягнутий при використанні прозорого скла. При цьому легко можна як підкладку використовувати шпалери з цікавим графічним мотивом, або фотошпалери і фотографії.

Скло також відмінно поєднується з матеріалами по своїй природі нестабільними, такими як дерево або тканину.

Панелі зі скла також можуть бути молочними або пофарбованими одним кольором, вибраним з сотень варіантів в залежності від уподобань. Можна також вибирати декор фартуха таким чином, щоб він контрастував з квітами стін або був в один тон з кухонними шафами.

Фартух контрастного кольору
Оригінальний зовнішній вигляд додасть друк будь-якого зображення на гладкій поверхні, це можуть бути власні друкарські помилки або картинки, вибрані з бази зображень (свіжі фрукти, кава в зернах, квіти, панорами, пейзажі).

Скляний фартух для білої кухні може бути чорним, сірим або яскравого кольору.

Фартух яскравого кольору

Догляд

Єдина скляна поверхня очищається набагато швидше, ніж стіни з плитки або з дерева, з фактурного каменю або фартух з плитки кабанчик, в затишних куточках, тріщинах і поглибленнях яких може накопичуватися і застрявати бруд. Для миття скла використовуються звичайні засоби для очищення вікон. Ідеально підходить також звичайна вода з оцтом або рідини для миття вікон. У разі скла лакованого, фарба наноситься на внутрішню сторону скляної панелі, тому немає необхідності турбуватися про неї, можна сміливо мити поверхню.

Нагадаємо, що на стінах, які піддаються впливу високих температур, наприклад, над плитою, треба використовувати загартоване скло, яке є безпечним і не руйнується, не трісне навіть під впливом тепла.

Такий, на перший погляд, простий матеріал, як скло здатний перетворити будь-яку кухню, він дуже універсальний і може підійти практично під будь-яку стилізацію. За рахунок використання всіляких зображень політ нашої фантазії нічим не обмежений. Таке рішення дозволяє нам зробити навіть галерею наших сімейних фотографій або улюблених видів природи, які ми відобразили у відпустці. Дуже функціональні також фізичні властивості загартованого скла, воно досить міцне і відмінно відмивається від забруднень.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *