Скребок для чищення снігу своїми руками: креслення, відео, фотоСкребок для снігу своїми руками збирають з наявних матеріалів. Підійде шматок будь фанери або жерсті і довгий держак. Якщо має бути прибирання великій території, то до виготовлення снігоприбирального інвентарю підходять відповідально. Тут вже продумують більш міцні і зручні скребки з широким захопленням смуги за один прохід. Для полегшення праці такий інвентар навіть ставлять на лижі, вигадують інші пристосування.

Види саморобних скребків для снігу

Все скребки мають однаковий пристрій. Складається інвентар з рукоятки і робочого полотна, яким безпосередньо чистять сніг. Однак форма, розмір цих елементів може бути різний, що залежить від призначення інструменту. Наприклад, скребки для видалення снігу з даху мають довгу рукоятку. Вона буває цільної або телескопічною. Робоче полотно закріплено перпендикулярно черешки. Скребок більше нагадує граблі.

Для очищення від снігу доріжок і площ скребки роблять широкі. Найпростіший варіант являє собою прямокутний лист жерсті або фанери з рукояткою. Держак може бути один або два, а також прямий або вигнутий. На широких скребків роблять П-образну ручку.

Якщо говорити про збірку своїми руками скрепера для прибирання снігу, то скребок цього різновиду іноді має робоче полотно з бічними бортами. Ківш дозволяє захоплювати великий обсяг сніжної маси і вивозити її в встановлене місце.

Важливо! Щоб полегшити роботи при ручному очищенні великих територій, умільці придумали різновид скребка, встановленого на лижі.

Конфігурацій снігоприбирального інвентарю безліч. Однак все саморобні скребки для прибирання снігу мають основна відмінність за матеріалом виготовлення. Створюють інструмент з металу, пластику і дерева:

 1. Пластиковий інвентар найчастіше купують в магазині. Однак такий скребок можна і самому зробити з відслужив пластмасовою бочки, підношення або іншого побутового предмета. Пластик легкий, до нього не прилипає сніг. За рахунок таких переваг спрощується робота скребком. Кромку робочого полотна зазвичай захищають обрамленням з металевої смуги, що оберігає пластик від стирання. На магазинних виробах є ребра жорсткості. Вони надають міцність робочого полотна.
  Скребок для чищення снігу своїми руками: креслення, відео, фото
  Пластикові скребки легкі, зручні, що не обліпают снігом
 2. Найчастіше популярна при складанні своїми руками лопата-скребок для прибирання снігу, де матеріалом використана фанера і дерев’яний держак. Заготівлю для такого інструменту неважко знайти практично в кожному будинку. Деревина легко обробляється, однак має один недолік. Фанера сильно поглинає вологу. Згодом вона починає розшаровуватися. Набряклий від води інструмент стає важким, до робочого полотну прилипає мокрий сніг.
  Скребок для чищення снігу своїми руками: креслення, відео, фото
  Дерев’яний інвентар зазвичай роблять з фанери
 3. По міцності на першому місці йдуть металеві скребки. Однак не весь інвентар однаково гарний. Метал – поняття розтяжне. Якщо використовувати звичайну жерсть і трубу для рукоятки, то такий інвентар швидко іржавіє. Він важкий. До робочого полотну примерзає сніг. Оптимальним за ціною і якістю вважається інвентар з оцинкованої листової сталі. Захисне покриття запобігає швидкий розвиток корозії. Однак скребок все ж важкуватий. Згодом оцинкований шар стирається, з’являються іржаві плями. Кращими вважаються алюмінієві скребки. Інструмент легкий, рідко обмерзає снігом, не має властивості іржавіти. Можна ще розглянути нержавійку, але метал дорогий.
  Скребок для чищення снігу своїми руками: креслення, відео, фото
  Металеві скребки міцні, стійкі до вологи і механічних впливів

Незважаючи на багато недоліків, дерево все ж залишається одним з найпопулярніших матеріалів.

Як зробити скребок для прибирання снігу своїми руками

Перш ніж приступити до виготовлення скребка, потрібно продумати його конфігурацію, розмір. Подивитися, який матеріал є в наявності. В першу чергу інвентар повинен бути зручний для роботи. Держак роблять по зростанню людини. Якщо робоче полотно широке, оптимально передбачити П-образну ручку.

Скребок для чищення снігу своїми руками: креслення, відео, фото
Для широкого скребка передбачають подвійну П-образну ручку

З матеріалів для робочого полотна оптимально вибрати метал. Однак такий інструмент здатний дряпати тротуарну плитку. Якщо двір має таке декоративне покриття, то краще вибрати фанеру, лист ОСБ. Відмінний вийде пластиковий скребок для снігу з бочки своїми руками, якщо вирізати фрагмент бокової стінки. Важливо щоб пластмаса була тендітна і товщиною мінімум 5 мм.

Матеріалом для рукоятки підійде дерев’яний держак або алюмінієва трубка. Звичайну сталеву трубу використовувати небажано. Така рукоятка буде важка, холодна, незручна в руках.

З інструменту знадобиться пила, електролобзик, болгарка, молоток, викрутка, електродриль. Точний перелік залежить від того, якою буде використаний для робіт матеріал.

Порада! Якщо передбачається перевозити скребок в машині, потрібно продумати розбірну або розкладну ручку.

На відео скребки для прибирання снігу своїми руками:

Скребок для снігу своїми руками з металу

При бажанні можна зробити два варіанти металевого інвентарю: з бортами на робочому полотні і без них. Найпростіше другий варіант. Для робочого полотна з листового металу вирізають болгаркою прямокутну заготовку. Висоти скребка вистачить близько 50 см. Ширина залежить від того, на скільки людина розрахований інструмент. Якщо управляти буде один оператор, параметр обмежують 60-70 см. Для двох осіб ширину робочого полотна збільшують до 1 м.

Рукояткою служить дерев’яний держак. На вузькому полотні його встановлюють один. Широкий скребок оснащують двома живцями, а на кінці їх з’єднують перемичкою. Рукоятка виходить в формі літери «П».Скребок для чищення снігу своїми руками: креслення, відео, фото
Наявність бортів дозволяє більше захоплювати снігу

За принципом скрепера вийде сконструювати своїми руками саморобний скребок для снігу, якщо оснастити його бортами. Тут теж існує два варіанти. У першому випадку задній і два бічних борта вигинають з металу. Якщо їх зробити високими, ковшем буде зручно не тільки соскребать, а й вивозити сніг з ділянки.

У другому варіанті металеві вигинають тільки бічні борти. Задню полку роблять з дошки. Вона додатково служить міцною основою для фіксації держака.

Як зробити скребок для снігу на лижах своїми руками

Недоліком всього інвентарю є складність управління. Під час штовхання скребок добре збирає сніг тільки по рівній поверхні, але якою б вона не була гладкою, робоче полотно все одно вдаряється об шматки льоду, землю і інші перешкоди. Кожен удар відбивається навантаженням на спину. Вирішити проблему допомагає чищення пристосування, встановлене на лижі.

Скребок для чищення снігу своїми руками: креслення, відео, фото
Робоче полотно, встановлене на лижі, під час згрібання снігу не впирається в землю

Щоб самому зробити скребок для прибирання снігу, відрізають болгаркою два куточка, труби або шини довгою по 1 м. Кінці загинають, інакше полози під час руху упрутся в землю. З трубки діаметром 15 мм вигинають П-образну ручку. До полозам її приварюють під кутом. Нахил роблять на себе. Кут визначають індивідуально, щоб зручно було керувати. Прямокутний металевий лист кріплять болтами до стійок П-образної ручки. Нижня кромка робочого полотна повинна стояти на лижах, щоб не впиралася в землю.

Як зробити скребок для снігу з фанери

Для снігоприбирального інвентарю знадобиться фанерний лист товщиною 6 мм. Заготівлю відпилюють довжиною 0,8-1 м, а шириною – 50 см. Фанеру болтами кріплять до П-образної ручці, вигнутою з металевої труби або зібраної з дерев’яних черешків. Скребок майже готовий, але сніг ще рано їм чистити. У такому вигляді торці робочого полотна швидко стираються. Фанера починає розшаровуватися, відламуватися трісками.

Скребок для чищення снігу своїми руками: креслення, відео, фото
Фанеру оптимально обрамити сталевий смугою

Для удосконалення конструкції нижній торець робочого полотна обрамляють сталевий смугою. Кріплять її заклепками через наскрізні просвердлені отвори.

Порада! Хороша рукоятка для скребка вийде з каркаса старої розкладачки. Алюмінієва трубка міцна, легка, зручна при обхваті руками.

Скребок для прибирання снігу з даху своїми руками

Снігом замітає не тільки доріжки, а й даху. З одного боку, він там не заважає. Однак прибирати його потрібно. Великі скупчення снігу здатні провалити покрівлю, а при сходженні лавини з даху існує загроза отримання травми людиною. Звичайним скребком тут не впорається. Буде потрібно пристосування на довгій рукоятці. Існує багато варіантів, але однією з найпростіших конструкцій вважається скребок з граблів.

Починають збирати своїми руками саморобний скребок для прибирання снігу з відпилювання дошки. Заготівлю беруть довжиною до 800 мм, шириною – до 200 мм. У будь-якому випадку дошка повинна закрити зуби граблів, інакше вони зашкодять дахове покриття.

Скребок для чищення снігу своїми руками: креслення, відео, фото
Дошку до грабель фіксують сталевою шиною і саморізами

Дошку укладають на землю. Зверху перпендикулярно ставлять граблі. У такому положенні зуби розташовуються паралельно площині дошки. Тепер елементи потрібно надійно скріпити. Для цього беруть шину. Її довжина повинна перевершувати ширину граблів. У шині свердлять отвори, укладають на зуби, і саморізами прикручують до дошки.

Скребок для чищення снігу своїми руками: креслення, відео, фото
З даху сніг зчищають, зрушуючи його граблями на себе

Недоліком конструкції є тільки коротка ручка граблів. Її нарощують алюмінієвої трубкою або використовують довгу дерев’яну рейку.

Як зробити скребок-волокушу для чищення снігу з 0SB

Там, де необхідно терміново прибрати сніг, а під рукою є тільки шматок плити ОСБ, за допомогою нескладних маніпуляцій електролобзиком виготовляють волокушу. Щоб здійснити збірку скребка своїми руками для прибирання снігу, креслення не потрібні, а ось викрійку треба побудувати.

На плиті ОСБ олівцем малюють форму майбутнього скрепера. До низу скребок-волокушу розширюють до 1 м. Кути злегка заокруглені. До верху пластину звужують приблизно по 30 см від кожного краю. На викрійці малюють два довгастих отвори під ручки. Тепер залишилося по розмітці обрізати зайві частини плити ОСБ електролобзиком. Область біля ручок ретельно шліфують наждачним папером. Для зручності їх можна обмотати ізоляційною стрічкою.

Скрепер зі щіткою для снігу своїми руками

Магазинний варіант скрепера зі щіткою нагадує двосторонні граблі, тільки замість зубів з одного боку розташована щетина, а на іншій стороні закріплено жорстке підставу. Під час прибирання спочатку соскребают основну масу снігу, після чого змітають залишки щіткою.

Скребок для чищення снігу своїми руками: креслення, відео, фото
Магазинний скрепер з щіткою зазвичай оснащений алюмінієвою телескопічною ручкою, що дозволяє прибирати сніг з висоти, наприклад, покрівлі

У самостійному виконанні збирають скребок для снігу своїми руками з фанери, закріпивши перпендикулярно прямокутної заготівлі довгий держак. Одну сторону обрамляють жерстяної смугою. На іншу сторону заготовки накладають щетину з пластикового віника або щітки, притискають її металевою шиною і фіксують саморізами крізь просвердлені отвори.

Висновок

Скребок для снігу своїми руками після закінчення роботи зберігають в сухому приміщенні. Інструмент можна кидати обліпшій снігом, особливо, якщо він дерев’яний. Волога знищить інвентар і на наступний сезон доведеться заново його робити.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *