Сонячна батарея для води, чи вигідний сонячний колектор гарячої водиСонячна батарея для води, чи вигідний сонячний колектор гарячої води

Сонячний колектор гарячої води – це сучасний і екологічний спосіб отримання тепла з відновлюваних джерел енергії. Це добре відпрацьовані технології, які дозволяють значно економити витрати на експлуатацію будинку. Нижче ми покажемо, що таке сонячна батарея для води і в чому принцип її роботи, розповімо про їх типах, а також монтажних можливостях.

Принцип роботи сонячних колекторів

Принцип роботи сонячних колекторів є відносно простим.

Абсорбер

Першим елементом, «захоплюючим» сонячні промені є колектор, а якщо точніше, то встановлений в ньому абсорбер.

Принцип роботи сонячних колекторів
Пристрій поглинає випромінювання і перетворює його в тепло. Продуктивність системи залежить, головним чином, від типу абсорбера.

Часто використовуються батареї, обладнані наступними типами поглиначів або абсорберов:

  • Нормальний – ми його дізнаємося по характерному чорному кольору. Цей тип поглинача є не найефективнішим і має не дуже гарний зворотний зв’язок. Він може поглинати до 80% сонячного світла.
  • Селективний – пристрій набагато кращої якості, яке гарантує більш високу ефективність. Ефективно приймає промені, його ефективність може досягати 95%.

Звичайний чорний абсорбер і селективний абсорбер

Теплоносій

Потім абсорбер нагріває теплоносій, що протікає через батареї або панелі. Найчастіше це звичайна вода, яка може бути використана з весни до пізньої осені. У зимовий час теплоносієм може бути тільки рідина, яка захищає всю систему від можливого пошкодження.

Теплоносій сонячного колектораТеплоносій працює в замкнутій системі і при нагріванні надходить в бак. У баку він віддає своє тепло воді.
Сиситема сонячного колектора
Охолоджений теплоносій знову проходить через поглинач і нагрівається знову за допомогою сонячного світла.

Сонячні колектори – ціна

На жаль, сонячні панелі – це все ще досить дорога інвестиція. Вартість системи і її установка залежить від складності конструкції. Мінімальна вартість колектора для теплого сезону з баком на 100 л може становити близько 35000 руб. Цілорічний водонагрівач з баком на 200 л буде коштувати близько 80000 руб. Це ціна тільки комплекту без вартості установки.

Більш просунуті системи з селективними поглиначами і вакуумні колектори можуть коштувати дорожче. Кожне розширення функціональності системи і можливостей інтеграції з іншими системами водопостачання та опалення впливатиме на збільшення витрат. Верхня межа цін складно визначити.

Основні типи колекторів

У пропозиціях магазинів ми знайдемо кілька різних панелей, які відрізняються за структурою, продуктивності, методу установки і витрат на покупку.

Найбільш часто використовуються:

плоскі колектори – на них припадає близько 70% пристроїв, встановлених в будинках. Їх конструкція проста, а вартість покупки доступна.

Плоскі сонячні колектори

Цей тип панелей добре працює при наявності сильного сонячного світла, але воно надає дуже незначний отриманні розсіяних променів. Їх недоліком є ​​велика витрата тепла при низьких температурах. Тому плоскі панелі працюють найкраще в літній час.

Вакуумні трубчасті колектори – вони працюють за тим же принципом, що і плоскі панелі. Проте поглинач в них додатково оточений вакуумом.

Вакуумні трубчасті колектори

Тому ефективність пристрою не так сильно залежить від температури зовнішнього повітря. Вакуумний колектор ефективно нагріває воду, як влітку, так і безхмарним взимку. Тепло поглинається абсорбером і майже повністю використовується на нагрів води. В результаті, панель є більш ефективною і може нагрівати більшу кількість води.Вакуумні трубчасті колектори з тепловою трубкою – цей тип панелей, забезпечений спеціальними трубками, заповненими рідиною. Проміжна рідина знаходиться в нижній частині труби.

Вакуумні трубчасті колектори з тепловою трубкою

В результаті, сонячні панелі ефективно можуть справлятися при роботі при низьких температурах і малій кількості сонячного світла. На жаль, цей тип має дуже високу ціну. Пристрої мають хороші відгуки, але висока вартість і раніше робить їх рідкісним видом батарей в наших будинках.

Установка сонячного колектора для води

Слід звернути особливу увагу на установку системи, оскільки це сильно впливає на ефективність підігріву води.

Ми можемо знайти панелі, які можуть бути встановлені:

  • на дахах будинків,
  • в дахах,
  • окремо розташовані одиниці.

Варіантів установки дуже багато. Тим не менш, ви повинні дотримуватися основного принципу, який говорить, що панелі повинні бути розміщені в місцях з високим рівнем світла. Все затінені ділянки протипоказані, вони знижують ефективність такого обладнання.

Установка сонячних колекторів на даху будинків своїми руками

Установка колекторів, як правило, здійснюється на дахах будинків. Це стосується всіх видів панелей, які є у продажу. Батареї можуть бути встановлені на існуючих будівлях.

Установка сонячних колекторів на даху будинків своїми руками

Установка сонячних панелей своїми руками відносно проста. Просто встановіть кронштейни для панелей і підключіть до них труби.

Установка панелей на дахах не складна, але набагато краще рішення – це монтаж їх в даху.

Монтаж сонячних колекторів в даху

В результаті, ми зменшимо втрати тепла і зробимо систему більш ефективною. У дах можна вбудувати тільки плоскі колектори. Таке рішення має бути розглянуто на етапі будівництва, так як втручання в існуючу покрівлю буде досить дорогим.

Сонячний колектор на балконі

Цікавим рішенням є сонячні батареї на балконі і на землі. Цей спосіб установки дає великі можливості в регулюванні кута нахилу панелей.

Сонячний колектор на балконі

Таким чином, можна оптимально адаптувати їх до падаючого сонячного світла. Панелі сонячних батарей також поглинають промені, відбиті від землі і від будівлі. Це також призводить до підвищення їх ефективності.

Окремо стоять сонячні панелі для води

Варто зазначити, що вільно стоять панелі вимагають добре ізольованих труб з теплоносієм.

Окремо стоять сонячні панелі для води
Недостатня теплоізоляція може значно знизити ефективність всього колектора.

Який спосіб монтажу вибрати?

Все залежить від специфіки будівлі та прилеглих околиць. Рішення мають різні переваги і недоліки, тому ви повинні проконсультуватися про спосіб установки з компанією, яка буде здійснювати монтаж. Варто пам’ятати, що одна з найбільших проблем колекторів – це відкладення забруднюючих речовин. Навіть тонкий пил, осідають на плоскі пластини колектора, може знизити його ефективність. Тому дуже важливо забезпечити можливість регулярного очищення батарей.

Чи вигідно ставити сонячні батареї?

На сьогоднішній день це модне і екологічне рішення, яке збирає хороші відгуки. Проте їх придбання та встановлення і раніше дорогі. Стандартні колектори можуть забезпечити близько 60% річного попиту на гарячу воду. Вартість установки системи можна окупити через кілька років. Через скільки саме, ви можете підрахувати самостійно, зібравши свої рахунки за підігрів гарячої води за рік. Ці суми будуть відрізнятися в залежності від способу підігріву води, вартості електропостачання, кількості споживаної води та інших факторів.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *