Сонячні світильники для дачіСонячні світильники все частіше замінюють традиційне освітлення. Вони відрізняються автономним енергопостачанням, не вимагають установки проводки, встановлюються у вже оформленому саду. Велика пропозиція на ринку, поліпшена продуктивність, знижуються щороку ціни на вуличні сонячні світильники роблять їх все більш привабливим.

Як вибрати садові світильники на сонячних батареях, як прикрасити сад, газони, доріжки, які їхні переваги, на що варто звернути увагу при покупці – про це ми розповімо в даній статті.

Коли використовувати сонячні вуличні світильники?

Багато хто хоче зробити сад красивим днем ​​і вночі. Особливо, якщо сім’я проводить в саду теплі літні вечори. Правильне освітлення допоможе створити шарм, підкреслить характер саду. Якщо потрібно провести монтаж освітлення саду, роботи потрібно зробити перед його закладкою, тоді не доведеться руйнувати доріжки, огорожі, щоб прокладати кабелі, інші елементи освітлювальної інфраструктури.

Що робити, якщо всі елементи ландшафтного дизайну вже закладені і тільки зараз виникла ідея організації освітлення? А сад не має доступу до електричної системи? Як і раніше доведеться проводити вечори при свічках? В цьому випадку можна купити світильник, який не потребує підключення до джерела живлення.

Сонячні прилади світять безкоштовно, використовуючи завдяки сонячним батареям з кремнію енергію Сонця.

Переваги сонячних ламп для освітлення ділянки у заміського будинку:

 • уникнемо необхідності монтувати електроустановку;
 • економимо на споживанні енергії – освітлення саду великої площі дуже дороге;
 • можна висвітлити доріжки, огорожі, фрагменти стін, ставки, інші елементи садово-паркової архітектури без монтажу проводки.

Перед розміщенням ламп в саду потрібно спланувати все, спробувати передбачити, як композиція буде виглядати. Успіх в хорошому освітленні саду залежить від:

 • вибору відповідних ламп,
 • розміщення їх у відповідних місцях в саду.

Лампи повинні бути:

 • герметичними,
 • стійкими до механічних впливів,
 • стійкими до вологості, перепадів температури, поривів вітру.

Моделі, виготовлені з міцних матеріалів, будуть використовуватися багато років. Оправи не повинні бути схильні до корозії, лампочки повинні давати приємний для очей світло.

Як працюють сонячні ліхтарі?

Перетворення радіації Сонця в електричну енергію (фотоелектричне перетворення) – єдиний відомий метод прямого перетворення світла, для отримання електричного струму. Для цього використовують фотоелектричний елемент.

За допомогою даної технології створюють садові сонячні лампи. Акумуляторна батарея в таких пристроях заряджається протягом дня. Коли настають сутінки, світильник включається автоматично, дає тонке делікатне освітлення доріжок, сходів, терас, інших елементів садів.Сонячна батарея – міцний елемент, термін її служби складає до 20 років. Діод, що випромінює світло, може працювати 100 000 годин.

Вуличні ліхтарі для дачі, які отримують енергію з відновлюваних природних джерел, вважаються екологічно чистими, не руйнівними екологічне середовище.

Додаткові переваги:

 • вбудований датчик сутінків – автоматично включає лампу після настання темряви;
 • моделі з датчиком руху включаються, коли хтось йде по доріжці.

Таким чином, не потрібно встановлювати обладнання, вимикачі для освітлення в потрібний час.

Де поставити?

Час роботи лампи залежить від різних чинників:

 • сезон;
 • хмарність;
 • географічне положення;
 • Місце встановлення.

Зазвичай розміщують ліхтарики уздовж доріжок на грунті, існують і цікаві настінні рішення.

Щоб лампа світила всю ніч, вона повинна отримати і зберегти достатню кількість енергії протягом дня. Щоб правильно її встановити, треба вибрати місце, максимально освітлене сонцем. Затінення не дає можливості акумулятора зарядитися в повному обсязі, що призведе до більш короткому часу освітлення вночі. Правильно зарядженого акумулятора досить для 8 годин освітлення.

Світильник слід розміщувати далеко від штучних джерел світла:

 • вуличного освітлення,
 • ліхтарів на ганку.

В іншому випадку лампа не ввімкнеться автоматично. Між лампами потрібно дотримуватися відстань не менше 1,5 м (або інше – відповідно з доданими інструкціями).

Занадто щільне розміщення ламп може викликати мерехтіння.

Як доглядати за вуличним прожектором?

Важливий захід, що впливає на правильну роботу лампи – регулярне очищення. Правильний догляд запобігає забрудненню сонячного елемента. Важливо забезпечити захист від пилу, інших забруднюючих факторів, здатних зменшити кількість світла, що потрапляє на батарею. Сильне і тривале забруднення приладу може призводити до:

 • неповного зарядження акумулятора,
 • скорочення терміну служби батареї,
 • несправності блоку.

Щоб утримувати прилад в чистоті, потрібно регулярно чистити лампу, використовуючи:

 • вологу тканину,
 • паперовий рушник.

Більшість вуличних ламп може залишатися зовні цілий рік, навіть на морозі. Це передбачає скорочення терміну служби батареї. Щоб термін служби акумулятора був більше, рекомендується ховати лампу на період холодної погоди. Якщо залишити лампу на зиму на відкритому повітрі, слід не забувати тримати в чистоті батарею (очищати від снігу, бруду), щоб вона заряджала повністю. Якщо лампа покрита снігом протягом тривалого часу, після настання відлиги потрібно зарядити акумулятор на повну потужність протягом, принаймні, 12 годин.

Завдяки сучасним технологіям ми можемо з успіхом використовувати екологічно чисті, економічні джерела світла в саду. З кожним роком в продажу з’являється безліч варіантів дизайну, дозволяючи створювати цікаві композиції. У міру розширення ринку сонячних пристроїв поступово знижується їхня ціна.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *