Сорт цибулі Альфа: правила посадки, відгуки дачниківАльфа – самий ранній сорт цибулі. Він має округлу форму з тонкою шиєю і пятислойную шкурку золотистого кольору. Лук Альфа, опис сорту, відгуки про який наводяться в цій статті, дуже поширений серед підприємців, особливо початківців. Рослина користується заслуженим попитом у господинь і дачників, оскільки відрізняється високою стійкістю до хвороб. Як правильно вирощувати даний сорт цибулі? Які умови йому необхідно створити?

Сорт цибулі Альфа: правила посадки, відгуки дачників
Лук Альфа, опис сорту, відгуки

Сорт Альфа: опис

Головна перевага лука – хороше зберігання. Рослина стійка до стрілкування і цветушности, його також рекомендують використовувати для вирощування на ріпку за допомогою висадки севка. Якщо ви вирішили посіяти на своїй дачній ділянці цибулю сорту Альфа, пропонуємо вам дізнатися основні правила його посадки:

  • Час посадки. Рекомендується висаджувати цибулю севок Альфа в травні. У цей час земля вже досить прогріта і зволожена, щоб цибуля почав активне зростання. Якщо висадити раніше, то велика частина цибулі може піти в стрілки. А якщо висадити пізніше, то є ризик отримати маленький урожай.
  • Відстань висадки – 5 – 10 см один від одного. Глибина посадки повинна складати 3 – 5 см. Рекомендована відстань між рядами повинна бути приблизно 30 см. Найкраще брати дрібний севок, він краще зберігатися. Крім того, його кількість більше, ніж великого севка в однаковому обсязі. А значить, ви зможете посадити більшу кількість цибулин. А з маленького севка діаметром півсантиметра виходять цибулини не менше ніж з великого з діаметром півтора сантиметра.
  • Місцезнаходження. Для висадки цибулі севка найкраще вибрати ділянку, який добре освітлений, щоб грунтові води не підходили близько до поверхні. Не варто висаджувати цибулю і там, де ця культура росла в минулому році. Це тому що в цьому місці грунт вже збіднена поживними речовинами, необхідними для росту цієї культури. Також можуть зберегтися хвороботворні бактерії і шкідники, які «люблять» саме ця рослина.

Сорт цибулі Альфа: правила посадки, відгуки дачників

Знову можна висаджувати цибулю на цьому місці через 3 – 5 років. Найкраще ця культура буде відчувати себе на місці торішньої посадки картоплі, огірків, капусти або помідорів. Тому що саме на цих ділянках землі вносилося велику кількість органічних добрив в минулому році.Сорт цибулі Альфа: правила посадки, відгуки дачників

Догляд за цибулею Альфа

Піклуватися про врожай потрібно ще до появи перших сходів. Необхідно регулярно рихлити ґрунт, особливо після поливу. Це потрібно робити, щоб не утворювався жорсткий корж грунту. Крім того, розпушення грунту корисно ще й тому, що дана культура погано росте з бур’янами травами. Поки рослина буде рости, рихлити ґрунт треба часто, завдяки цьому коріння отримують достатньо кисню. Коли цибулини стануть середніми за розміром, потрібно злегка разокучивают (тобто відгортати) від них землю. Це необхідно робити, щоб вони ставали більшими і могли швидше дозріти.

Сорт цибулі Альфа: правила посадки, відгуки дачників

ВАЖЛИВО! У перший час після посадки цибулю необхідно поливати багато. Це потрібно для гарного формування самої цибулини. Полив проводити приблизно 1-2 рази на тиждень. А вже в другій половині вегетації часта і рясне поливання протипоказані. Це погіршує можливості зберігання цієї культури. Винятки становить дуже спекотна погода.

Сорт цибулі Альфа: правила посадки, відгуки дачників

А також потрібно звертати увагу і на прополку. Наявність бур’янів створюють підвищену вологість, а це прекрасне середовище для розвитку хвороботворних бактерій які «люблять» цю рослину. А у самого лука утворюється соковита шийка, і вона погано сохне. А значить, цибуля буде погано зберігатися. Дана культура потребує і в добриві.

Сорт цибулі Альфа: правила посадки, відгуки дачників

Коли збирати врожай? Термін дозрівання цибулі сорту Альфа становить 40 – 60 днів. Середня маса однієї цибулини становить 90 – 120 грам. У порівнянні з іншими сортами величина врожаю трохи менше. Це обумовлено тим, що це найбільш ранній сорт. Дає визреваемость перед прибиранням до 80%. Після дозрівання 100%. Сушити цибулю Альфа, опис сорту, відгуки від якого позитивні, найкраще на сонці. Цей сорт незамінний в кулінарії і відмінно підходить для консервації. Має соковитий помірно гострий смак.

Сорт цибулі Альфа: правила посадки, відгуки дачниківЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *