Сорти груш. Фото з назвою і описомКожен дачник мріє мати на своїй ділянці плодові дерева, які радували б багатим урожаєм. Під цей опис як не можна краще підходить груша – важлива складова будь-якого саду. Смачні, солодкі, соковиті груші люблять усі без винятку. Цей плід можна не тільки їсти свіжим, з нього виходять відмінні компоти, джеми і варення. Якщо ви вирішили посадити на своїй дачній ділянці грушу, але не знаєте, яка ідеально підійде для вашої місцевості, тоді наша стаття для вас. Ми розглянемо сорти груш, фото з назвою та описом.

Сорти груш. Фото з назвою і описом
Cорт груш, фото з назвою та описом

Груша – вибираємо потрібний сорт

Сьогодні налічується безліч сортів груш. Деякі з них показують стійкість до несприятливих кліматичних умов, а деякі можна садити тільки в добре підготовлений грунт. Загальна відміну всіх грушевих дерев – любов до тепла і м’якому клімату. Всього існує три види груш:

 • літні сорти.
 • осінні сорти.
 • зимові сорти.

Від того, коли саме ви бажаєте насолоджуватися смаком соковитих і ароматних плодів, залежить і вибір саджанця. Хочеться відзначити, що досвідчені садівники віддають перевагу відразу всім сортам, вибираючи кожного з вигляду. Так протягом усього сезону ви зможете насолоджуватися грушами. Розглянемо кожен сорт з описом і фото:

Літні сорти груш. Урожай встигає приблизно до кінця липня. Якщо не зібрати відразу все плоди, вони почнуть переспевать і гнити. Єдиний недолік таких груш – недовгий зберігання. Якщо ви вирощуєте груші для продажу, то такий варіант вам до душі – плоди зможуть полежати близько 14 днів. Але якщо для себе, тоді продумайте, куди ви будете дівати весь урожай. У літні сорти входить:

 • Сорт «Лимонка». Головна перевага – нескладний догляд. Рослина не вимогливо до умов, грунту і поливу. Плід невеликого розміру з легка відмінним водянистим смаком. М’якоть відрізняється соковитістю і водянисті. Перед посадкою необхідно врахувати те, що дереву схильне сильно розростатися.
Сорти груш. Фото з назвою і описом
Сорт «Лимонка», фото
 • Сорт «Лада». Це грушеве дерево відомо багатьом садівникам. Привертає великою врожайністю, невеликими, але дуже смачними плодами. Сорт стійкий до морозу, тому найчастіше вирощується в непростих умовах. Єдиний недолік – погана збереженість.
Сорти груш. Фото з назвою і описом
Сорт «Лада», фото
 • Сорт «Белолістка». Жовті, соковиті і ароматні плоди – улюблені ласощі не тільки в сирому вигляді, але також і консервованому. Урожай дозріває приблизно в середині серпня. Плоди мають тонку шкірку і солодкувату м’якоть. Дерево не піддається атакам грибкових інфекцій і паразитів, потребує регулярного поливу.
Сорти груш. Фото з назвою і описом
Сорт «Белолістка», фото
 • Сорт «Скороспілка». Перший урожай можна отримати вже на початку липня. Груша досить велика і важить близько 180 грам. Колір плоду має зеленуватий відтінок. Що стосується смаку, то він характеризується кислуватим відтінком і медовим ароматом. Це грушеве дерево дозволено садити навіть на посушливих ділянках, оскільки воно не боїться навіть тривалої відсутності вологи. Перевага даного сорту – велика врожайність.
Сорти груш. Фото з назвою і описом
Сорт «Скороспілка»
 • Сорт «Рогнеда» – особливе грушеве дерево, яке дає багатий урожай. Смак плодів – мускатний, колір – жовтий з червоними боковушках. Насолоджуватися грушами можна вже в кінці літа. Якщо ви початківець садівник, тоді це дерево – саме для вас. Воно не примхливо, зростає в будь-яких, навіть самих несприятливі умови, стійке до шкідників і не більше парші.
Сорти груш. Фото з назвою і описом
Сорт «Рогнеда»

осінні сорти. За назвою стає очевидним, що урожай дозріває в осінній період. Ці груші набагато довше зберігаються, відрізняються щільністю і соковитістю. Якщо затягнути час зі збором врожаю, то можна позбутися всіх плодів, тому важливо збирати груші відразу після їх дозрівання. Термін зберігання груш – близько 2-х місяців. До осінніх видів відноситься: • Сорт «Отрадненського». Характеризується морозоусточівостью, високим плодоносінням. Особливість груші – відсутність запаху. М’якоть має кислуватий присмак і невелику соковитість.
Сорти груш. Фото з назвою і описом
Сорт «Отрадненського»
 • Сорт «Черемшина». Готовий урожай можна збирати вже у вересні місяці. Дерево росте досить швидко і відрізняється великою, розлогою кроною. Стійка до різних хвороб і паразитів. Жовтуватий плід обов’язково порадує вас своїм чарівним ароматом і медовим присмаком. Може зберігатися до 3-х місяців.
Сорти груш. Фото з назвою і описом
Сорт «Черемшина»
 • Сорт «Дюшес» – відомий багатьом садівникам. Родина сорти – південь Франції. Груша не вибагливі, швидко пристосовується, не вимагає особливого догляду, крім підгодівлі і обрізання. Єдиний недолік – погана переносимість холоду, тому в північний районах садити її не рекомендується.
Сорти груш. Фото з назвою і описом
Сорт «Дюшес»

зимові сорти. Ці груші можуть лежати дуже довго. Практично всі сорти здатні долежати до самої весни. Дозрівання врожаю починається з середини вересня до кінця листопада. Що стосується цих сортів, то тут слід пам’ятати, що зривати плоди краще якомога пізніше. Серед найпоширеніших зимових сортів можна назвати:

 • Сорт «Кюре». Найпопулярніший і улюблений багатьма і сорт. Дерево прекрасно переносить холод, посуху і відсутність повноцінного харчування. Груша має приємний солодкуватий смак і відрізняється соковитістю. Для гарного росту необхідно виконувати періодичне проріджування рослини.
Сорти груш. Фото з назвою і описом
Сорт «Кюре»
 • Сорт «Листопадовий». Досить відомий сорт в багатьох частинах світу. Він характеризується високим плодоносінням, рясним врожаєм і мінімальним відходом. Рослина не піддається впливу грибкових інфекцій і шкідників. Груша має тонку шкірку і солодку м’якоть.
Сорти груш. Фото з назвою і описом
Сорт «Листопадовий»

Представлені сорти груш, фото з назвою та описом допоможуть вам зробити правильний вибір і посадити на своїй дачній ділянці тільки ті дерева, які сподобаються вам найбільше.

Сорти груш. Фото з назвою і описомЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *