Спараксіс: посадка і догляд у відкритому грунті, фотоСпараксіс – це квітка, що належить до сімейства ірисового. Він прікочевалі до нас з Південної Африки і поки ще не отримав широку поширеність в наших широтах. Маючи дачу або присадибну ділянку, ви можете збагатити ландшафт настільки рідкісною рослиною. Тут розміщена найважливіша інформацію про такий квітці, як спараксіс, – посадка і догляд у відкритому грунті. Фото, розміщені нижче, допоможуть вам оцінити красу і унікальність цієї африканської рослини.

Одна цибулина спараксіса може давати паростки з цветоносами багато років. Але пристосована до африканського клімату, вона не здатна перенести зимові морози. Початок цвітіння у рослини припадає на кінець весни. Спекотне літо – кращі умови для гарного самопочуття спараксіса у відкритому грунті. Представляємо вам кілька фото ілюстрацій, які допоможуть вам ясно уявити, як виглядають клумби з цим рідкісним миловидним рослиною.

Спараксіс: посадка і догляд у відкритому грунті, фото

Спараксіс: посадка і догляд у відкритому грунті, фото

Спараксіс: посадка і догляд у відкритому грунті, фото

Спараксіс: посадка і догляд у відкритому грунті, фото
Спараксісу дуже важливим є правильний догляд

Умови посадки спараксіса і догляду у відкритому грунті

Переселенець з Південної Африки надзвичайно любить тепло. Він не зможе цвісти, якщо його посадити в тінь. Виберіть таке місце в саду або на дачній ділянці, на яке протягом всього дня не падатиме тінь від споруд або інших рослин. Спараксіс успішно зростає в суглинистой землі, збагаченої перегноєм. Обов’язково подбайте, щоб волога не застоювалася на ділянці – примхливий квітка цього не любить. Правильний догляд має на увазі хороший дренаж.Розмножується спараксіс насінням і діленням цибулин. Насіння висаджують в ящики, через час сіянці проріджують до відстані 2 см, а коли вони досягають висоти 5 см, їх можна висаджувати у відкритий грунт.

Найчастіше спараксіс розмножують діленням цибулин. Це роблять після викопування бульб на зиму. Взимку їх зберігають при температурі не нижче 9ºС, зануривши в тирсу, торф або солому. Перед висадкою у відкритий грунт навколишнє температуру підвищують до 25 ° С. Висаджують бульби спараксіса в травні в добре прогріту землю на глибину не менше 4 см. Відстань між окремими екземплярами має дорівнювати 4-5 см для нізкокорослих сортів і 8-20 см – для високих різновидів.

Спараксіс: посадка і догляд у відкритому грунті, фото

Читайте також: Кращі багаторічні квіти для дачі: каталог з назвами і фото

Догляд за спараксісом полягає в дотриманні наступних заходів:

  • Забезпечення регулярного поливу, але без великого надмірності. Використовуйте тільки теплу воду.
  • Видалення бур’янів навколо.
  • Щотижнева підгодівля комплексними мінеральними добривами.
  • Обрізка листя після їх повного висихання.
  • Викопування цибулин після повного в’янення стебла для зимового зберігання.
  • Зберігання бульб в сухому і прохолодному місці.
  • Травнева посадка спараксіса у відкритий грунт.

Спараксіс: посадка і догляд у відкритому грунті, фото

Спараксіс: посадка і догляд у відкритому грунті, фото – все це повинно допомогти вам у вирощуванні цього екзотичного квіточки. Здивуйте рідних, друзів і сусідів по дачі цікавим оформленням ділянки, зробивши посадку спараксіса.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *