Спліт система кондиціонування для квартириРаніше кондиціонери зустрічалися тільки в офісних будівлях, магазинах. Пристрої були гучними, нерідко видавали неприємні запахи, досить багато говорилося про негативний вплив кондиціонування на здоров’я. Тому люди, які проживають в індивідуальних будинках, квартирах, нечасто цікавилися кондиціонерами.

Сьогодні ситуація виглядає інакше. Змінюється клімат, який приносить самі надзвичайно спекотні періоди, прагнення до поліпшення комфорту призводять до того, що кондиціонер стає необхідним приладом. Технології також пішли далеко вперед. Можна придбати прості і дешеві пристрої, що відрізняються безшумною роботою, що допомагають швидко охолодити, обігріти приміщення.

Сучасні пристрої споживають мінімальну кількість електроенергії, керовані навіть зі смартфона, здатні покращувати якість повітря. Деякі сучасні моделі зовні нагадують дизайнерські елементи оздоблення інтер’єру. Розглянемо основні характеристики, відмінності сучасних пристроїв кондиціонування повітря, що допомагають вирішити, як вибрати кондиціонер для квартири правильно.

Який кондиціонер краще – стаціонарний або мобільний?

Щоб прийняти правильне рішення, як правильно підібрати кондиціонер, потрібно спочатку зрозуміти, як працює пристрій, які існують моделі, щоб не розгубитися серед величезного асортименту зовні мало відрізняються приладів.

Найпопулярніші пристрої:

 • кондиціонери типу спліт,
 • мобільні (підлогові).

Термін SPLIT означає буквально розділений. Пристрій спліт включає 2 частини:

 • зовнішній блок – компресорно-конденсаторного агрегату;
 • внутрішній блок – випарний.

Обидві частини з’єднані спеціальними трубками, розташованими в ізоляції, проводами харчування, управління.

Переносний мобільний кондиціонер відрізняється від спліт-системи мобільністю. Його можна повезти влітку на дачу, перенести в іншу кімнату. Фактично це єдина перевага мобільних пристроїв. З інших точок зору сплати – найкращий вибір.

Недоліки мобільних пристроїв:

 • Рівень шуму – незрівнянно вище, ніж у стаціонарних пристроїв. Існують відносно тихі пристрої, що видають менше шуму – 35 дБ (звичайні моделі створюють шум 50 дБ), але їх не можна порівняти з настінними моделями, що створюють шум рівний приблизно 16 дБ.
 • Необхідність відводу теплого повітря за межі приміщення – кондиціонер виробляє холодне повітря, переносячи тепло за межі житла. У разі мобільних моделей тепло видувається із задньої частини через спеціальну трубу великого діаметру. Трубу необхідно вивести на вулицю, наприклад, через вікно.
 • низька ефективність – більшість мобільних пристроїв видуває велику кількість теплого повітря назовні приміщення. На місце вилученого повітря підсмоктується свіже повітря зовні, що призводить до низької ефективності процесу охолодження. Процес умовно можна порівняти з використанням кондиціонера з відкритим вікном.
 • Високий витрата енергії пов’язаний з низькою ефективністю. Витрати бувають вище в кілька разів у порівнянні зі стаціонарними пристроями типу спліт.

Види кондиціонерів спліт

Пристрої типу спліт бувають різних типів. Щоб дізнатися, як вибрати спліт систему в квартиру, варто вивчити їх особливості, відмінності.

 1. настінний кондиціонер – найбільш часто використовуваний варіант в житлових приміщеннях. Характеризується відносно легким монтажем, простим подальшим обслуговуванням.
 2. Напольно-стельовий – досить простий пристрій, що володіє широким діапазоном доступних характеристик. Використовується в готелях, магазинах, офісах, серверних кімнатах. Залежно від конструкції, розрізняють такі моделі:
  • стельові,
  • напольно-стельові,
  • підлогові.
  1. Стельові касетні кондиціонери. Основна перевага касетного пристрої – спосіб розподілу повітря: холодне повітря розподіляється уздовж стелі на 4 сторони. Це дозволяє ефективно, комфортно кондиционировать повітря у великих приміщеннях, магазинах, офісах. Касетний тип призначений для установки в простір підвісної стелі.
  2. канальний – знаходить застосування в офісах, магазинах (рідко продуктових), будівлях громадського призначення. Перевага моделі – можливість розподілу охолодженого одним пристроєм повітря на кілька приміщень. Система досить складна в налаштуванні, обслуговуванні. Необхідно налаштувати, щоб температура мала оптимальні параметри в кожному приміщенні.

  Для звичайної квартири оптимальний варіант – настінні спліт-системи, що відрізняються простою установкою, обслуговуванням, ефективної і безшумною роботою, відносно невисокою вартістю.

  Вибір потужності по площі

  Коли обраний тип пристрою, слід вибрати оптимальну потужність. Бажано надати розрахунок потужності для конкретного приміщення фахівцям. Спрощено можна використовувати наступну формулу:

  На 1 квадратний метр площі буде потрібно 100 Вт потужності.

  Наприклад, для кімнати площею 35м² слід вибирати пристрій потужністю 3,5 кВт.

  Q = 35 × 100 = 3500 Вт або 3,5 кВт

  Такий спрощений розрахунок не враховує інші параметри:  • конфігурацію приміщення,
  • кількість вікон,
  • розташування вікон (північ, південь).

  Витрата електроенергії

  Високе споживання енергії та пов’язані з енерговитратами витрати – найбільш поширена причина відмови від кондиціонування повітря. Сучасні пристрої бувають дуже економічними. Сьогодні досить значно змінилася технологія їх виготовлення. На відміну від моделей старого типу сучасні моделі не працюють в режимі включено / вимкнено.

  • Моделі попередніх років охолоджували повітря на кілька градусів, потім вимикалися. Якщо температура повітря росла, прилад включався знову.
  • Моделі нового типу – інверторні, оснащені високопродуктивними компресорами зі змінною потужністю, сучасними економічними вентиляторами. Це дозволяє регулювати потужність в залежності від потреб користувача, значно скорочувати споживання електроенергії.

  Нелегко спрогнозувати точно, скільки електроенергії споживає прилад. Слід враховувати багато факторів, що впливають на роботу кондиціонера.

  Тести моделей різної цінової категорії одного виробника показують, що дорогі пристрої дозволяють економити до 25% енергії. Придбання дорожчого пристрою може забезпечити зниження витрат на його використання. Потрібно враховувати тривалість кондиціонування:

  • економія не велика, якщо прилад використовується рідко;
  • якщо кондиціювання виконується часто, прилад служить також для обігріву в період міжсезоння, дана покупка вигідна.

  Чи шкідливий кондиціонер для здоров’я?

  Чи становить кондиціонер загрозу для здоров’я, залежить виключно від нас. Простудні та інші захворювання, що викликаються кондиціонуванням повітря, як правило, викликані наступними помилками:

  • Неправильний підбір потужності – якщо приміщення маленьке, не потрібно вибирати дуже великий кондиціонер. Пристрій завищеною потужності викликає занадто інтенсивний рух повітря, надмірне охолодження.
  • неправильний монтаж. Кондиціонер повинен охолоджувати повітря, а не людей. Не допускається монтаж пристрою, виконаний таким чином, щоб потік охолодженого повітря дме на людину, що сидить, наприклад, на дивані. Потік повітря потрібно направити в іншу сторону від дивана, ліжка, обідньої зони.
  • неправильна експлуатація. Користувачі нерідко встановлюють занадто низькі температури в поєднанні з максимальною силою подачі повітря, направляючи повітряний потік прямо на себе. Занадто велика різниця між температурою зовні і всередині приміщення негативно впливає на здоров’я. Рекомендується знижувати температуру повітря в приміщенні не більше, ніж на 7 ° C в порівнянні з температурою на вулиці.
  • Відсутність технічного обслуговування – важлива періодична чистка кондиціонера. Якщо не виконувати сервісні роботи, пристрій може буквально обрости цвіллю. У сучасних моделях передбачений спеціальний режим виключення – вентилятор після натискання на кнопку «вимкнути» працює приблизно 10 хвилин, висушуючи випарник. Режим значно знижує ризик розвитку цвілі, волога не застоюється в випарнику. Слід включити дану опцію (зазвичай на пульті управління), за замовчуванням вона виключена.

  Щоб кондиціонування повітря приносило комфорт, не викликало проблем зі здоров’ям, слід дотримуватися ряду умов:

  1. правильно підібрати пристрій відповідно до розміру приміщення,
  2. правильно виконати монтаж,
  3. дотримуватися умов експлуатації, обслуговування.

  Кондиціонер для алергіків

  Люди, які страждають від різних видів алергії, можуть добре сприймати кондиціонування повітря. Головне – правильно вибрати кондиціонер, який відповідає потребам. Існують моделі, оснащені додатковими фільтрами, що затримують алергени. Кондиціонер якої фірми краще вибрати для квартири алергіка? Справжньою революцією стали системи іонізації повітря. Піонери в цій області – марки Samsung, LG. Обидва бренди випускають техніку даного типу верхньої цінової категорії. наприклад:

  1. Преміум моделі Samsung обладнані фільтрами HD з антимікробним покриттям, системою іонізації повітря Virus Doctor. Видалення інгаляційних алергенів системою Virus Doctor підтверджено Британським Фондом по боротьбі з алергією (BAF), американським інститутом досліджень алергії (RTI).
  2. Подібними технологіями може похвалитися компанія LG, яка виробляє кондиціонери, оснащені системою іонізуючої очищення повітря Plasmaster +. Корейський виробник оснастив техніку додатковими фільтрами всесвітньо відомої компанії 3M.

  Крім функцій, корисних для людей, які страждають від алергії, згадані вище системи допомагають боротися з:

  • бактеріями,
  • вірусами,
  • грибками, їх спорами,
  • пиловими кліщами.

  Після виключення кондиціонера вентилятор осушує випарник з включеною системою іонізації, дозволяючи знезаражувати пристрій після кожного використання.

  Висновок

  Застосування кондиціонера дозволяє підтримувати рівень температури на комфортному рівні. Сучасні пристрої відрізняються:

  • низьким рівнем шуму,
  • гнучкими настройками,
  • невисоким споживанням електроенергії.

  Крім основного застосування кондиціонерів, моделі більш високої цінової категорії мають інноваційними функціями обробки, фільтрації повітря:

  • очищення повітря через систему антибактеріальних фільтрів (HEPA, плазмові фільтри),
  • іонізація повітря.

  Дані пристрої здатні позбавити повітря від алергенів, пилових кліщів, пилку рослин, неприємних запахів, що викликають дискомфорт, алергічні реакції.  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *