Стандартна висота і глибина кухонних шафСтандартна висота і глибина кухонних шаф

У реченні магазинів ви знайдете повні набори кухонних меблів, які, безумовно, можуть сподобатися навіть самим вимогливим покупцям. Однак, якщо ви хочете створити щось унікальне і підігнати меблі під свої індивідуальні потреби, то хорошим вибором будуть кухні на замовлення. Тим більше, що останнім часом ця послуга набула широкого поширення, тому зовсім нескладно знайти кваліфікованих майстрів.

Кухня на замовлення – це прекрасна можливість створити такі меблі, яка відповідала б нашим потребам і звичкам. Можна замовити унікальний дизайн і виконання будь-якої кількості шаф, а також вибрати їх розмір під ваші індивідуальні потреби, ваш зріст, особливості приміщення, в якому вони будуть встановлені і інші параметри.Планірованіе кухні – це планування розміру стільниці, верхніх і нижніх шаф, висоти, на якій ви хочете їх повісити або встановити. Які фронти і двері ви виберете для меблів, яке наповнення? Ці та багато інших питань будуть задавати собі ті, хто планує виготовити кухню самостійно або замовити майстрам. Всі ці значення є дуже важливими і значущими.

Стандартна висота і глибина кухонних шаф

Висота кухонної стільниці від підлоги

Стандартна стільниця кухні встановлюється на висоті 82 см. Сама стільниця в залежності від матеріалу може мати товщину від 2 до 4 см (є, звичайно, і більш товсті стільниці). Таким чином, висота поверхні кухонної стільниці від підлоги знаходиться на висоті 86 см. Як правило, рівень робочої поверхні стільниці не роблять нижче, але іноді піднімають до 90 см, або максимум до 95 см – для дуже високих людей. Більш високі стільниці вважаються барними, і працювати на них в положенні стоячи важко, за рахунок неприродного положення рук.

Висота кухонних шаф від статі

Нижні кухонні шафи є основою обладнання навіть в самій мінімалістською кухні. Якщо від навісних шаф останнім часом модно відмовлятися або проектувати їх в мінімальному вигляді і кількості, то без нижніх тумб нам не обійтися. Вони використовуються для зберігання кулінарної начиння, в них вбудовується посудомийна машина, раковина, духовка, плита, вони служать основою для робочої поверхні – стільниці. Їх розміри мають вирішальний вплив на комфорт і повинні відповідати індивідуальним потребам користувачів.

Висота кухонних шаф від статі

Висота нижніх тумб повинна бути адаптована до стільниці. Якщо ви хочете отримати стільницю на висоті 86 см від підлоги, то стандартна висота кухонних шаф повинна составлять72см. До неї додасться довжина ніжок – 10 см і 4 см стільниці, в цілому отримаємо 86 см.

Якщо ви вирішили встановити стільницю на більш високому рівні можна регулювати висоту ніжок або замовити тумби висотою більше 72 см. Ніжки доступні в різних розмірах, стандарт – це 10, 15 і 20 см. У цоколі можна також розмістити додаткові висувні ящики для кухонного ганітура.

Проте при регулюванні ніжок ми повинні пам’ятати, що цей метод істотно впливає на зовнішній вигляд меблів. Плінтуса вище, ніж 10 см візуально додадуть масивності меблів.

Висота кухонних шаф від статі

Глибина нижніх кухонних шаф

Глибина нижніх кухонних шафШирина окремих елементів кухонного гарнітура може бути різною. Стандартні нижні шафи мають 51см глибини при стільниці 60см.За меблями залишається 5см вільного простору для електрики та інших необхідних комунікацій. Потім йде корпус глибиною 51см і фронти. Залежно від матеріалу, фронти можуть мати різну товщину, в середньому близько 2 см.

Звичайно, це показники для простої стандартної вбудованих меблів, яка не вимагає нестандартних рішень. У корпусні меблі з глибиною нижніх тумб 51 см легко поміститься обладнання, ящики з довжиною 50 см, карго для кухні або висувні ящики.

Глибина нижніх шаф може бути довільно збільшена або зменшена, разом з нею треба змінювати і розміри стільниці.

Висота верхніх кухонних шаф

Висота верхніх шафок абсолютно довільна. Це означає, що максимальне значення визначає висота стін приміщення.

Висота верхніх кухонних шаф

Ми можемо конструювати їх у вигляді окремих шаф, або шляхом установки меншого розміру шаф один на одному.

Глибина навісних кухонних шаф

Стандартна глибина навісних шаф становить 30 см – корпус і 2 см фронти, що дає нам 32 см. У такому випадку корисна глибина становить 28см. Цього достатньо, щоб помістити навіть великі тарілки, склянки, чашки і продукти харчування. Цей показник може збільшуватися або зменшуватися.

Майте на увазі, що, зменшуючи глибину, ми позбавляємо себе можливості монтажу вбудованої витяжки, сушки для посуду або ліфтової системи. Збільшення цього показника додасть ваги гарнітуру, і підвісні шафи можуть увійти в робочу зону. Так що, якщо висота навісних кухонних шаф буде стандартна, а глибина збільшена, то досить імовірно, що ви будете при роботі заглиблюватися головою об меблі.

На якій висоті вішати кухонні шафи?

У більшості випадків, верхні шафи розташовують на 60 см вище верхньої частини робочої поверхні. Діапазон становить від 45 до 70 см. На якій висоті стоїть їх вішати, залежить від зростання користувачів вашої кухні.

Висота меблів дуже важлива, оскільки вона визначає її функціональність. Це рішення приймають вже на першому етапі проектування меблів. Варто також подбати про те, щоб в гарнітур помістилася вся техніка і обладнання, яке ми плануємо розмістити в кухні.

Для цього слід ознайомитися з документацією, що поставляється виробником техніки. Зазвичай техніка виготовляється по типових розмірів, але є і нестандартні рішення. Якщо ви робите кухню на замовлення з нестандартними розмірами, варто заздалегідь подумати про те, щоб розміри меблів відповідали техніці.

раковини зазвичай мають ширину:

  • однокамерні – 500 мм;
  • півтора камерні – 600 мм;
  • з двома камерами – 800 мм.

вбудований холодильник, як правило, встановлюється в шафах шириною 600 мм, його висота залежить від потужності і моделі.

Духовка. На ринку є вбудовані духові шафи шириною 600 і 900 мм.

кухонні шафиПерш ніж спланувати дизайн меблів, варто систематизувати деякі основні габарити, на які орієнтуються виробники меблів. Це повинно бути першим кроком у плануванні. Зверніть увагу, що інформація, надана вище, може змінюватися, так як з кожним роком виробники техніки і меблів пропонують нам нові цікаві рішення.

Стандартні розміри меблів є важливим аспектом при плануванні кухні. Складання плану гарнітура є складним завданням, яке включає в себе не тільки меблі, але і різні прилади. Щоб забезпечити з’єднання між собою всіх шматочків цієї головоломки, дизайнери розробили стандартизовані розміри. Вони використовуються більшістю виробників меблів і побутової техніки, призначеної для вбудовування. Стандартизація значно полегшує інтеграцію меблів з побутовою технікою і знижує вартість виробництва кухні на замовлення. Тому, якщо вам дозволяють умови, бажано дотримуватися основних типових розмірів.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *