Стелаж для книг в інтер’єрі – фотоСтелаж для книг в інтер'єрі - фото

У вас є багато книг, але ви не маєте жодного уявлення, куди їх помістити, щоб доступ до них був зручним? Для цієї мети вам знадобляться полки, органайзери, книжкові шафи і стелажі, а також ящики – існує багато місць, де ми можемо зберігати книги в інтер’єрі квартири.

Традиційний книжкову шафу і стелаж для книг в інтер’єрі

Стелаж для книг на всю стіну нагоді вам не тільки для книг, але і для інших предметів, а також для журналів, документів, підручників, словників, путівників, енциклопедій.

Стелаж для книг є стандартним рішенням. Такі конструкції, в залежності від висоти і ширини, можуть вмістити від декількох десятків до 100 книг і більше. Традиційні полки з дерева можуть мати від 3 до 5 літаків.

Стелаж для книг

Добре будуть виглядати також варіанти з металу або МДФ, в залежності від стилю, в якому облаштовано ваша кімната.

Стелаж для книг

Стелаж для книг

У модному сучасному стилі лофт будуть виглядати дуже гармонійно металеві стелажі.

Стелажі в сучасному стилі лофт
Стелажі в сучасному стилі лофт

Інтер’єр полиць для книг в класичному стилі повинен бути виконаний з дерева. Для стилю прованс або скандинавського стилю вам знадобляться полиці з вибіленого дерева, ви можете зробити полку своїми руками.

Деякі стелажі доходять до стелі, інші займають всю ширину стіни. Книжкові полиці можуть бути встановлені на спеціальних кронштейнах і рейках, прикріплених до стіни. Плюс такого рішення в тому, що можна регулювати відстань між полицями.

Книжкові полиці

Полка-сходи для книг

Стелажі або полки, які виглядають як сходи, мають багато переваг: такі конструкції можуть бути виконані з металу, дерева та інших матеріалів. Вони відмінно виглядають в інтер’єрі сучасного дизайну в різних стилях.

Полка-сходи для книг

Стіна з книг

Деякі книголюби вирішуються розмістити книги в сучасному інтер’єрі незвичайними способами. Наприклад, цікавим варіантом буде використання простору над дверима або над вікном, з боків від вікна.

Також полки можна розташувати на стіні над диваном або ліжком. У тому місці, де було б місце для постільної білизни, ви можете організувати місце для книг.

Стіна з книг

Можна обладнати полиці в ніші під вікном, де знаходяться штори. Це для тих, хто вважає за краще приховати зайві книги.

Примітка: книги не можуть зберігатися безпосередньо на радіаторах.

Енциклопедії під сходами

В даний час книжкову шафу під сходами вважається дуже практичним способом організації простору. Не кожен бібліофіл може дозволити собі будинок, в якому його зібрання книг матиме окрему кімнату. Але що робити зі зростаючою день у день бібліотекою? Найпростіша ідея полягає в тому, щоб розташувати книжкові полиці під сходами.

Якщо в будинку є сходи або антресолі, ви можете досить просто організувати книжковий куточок. Там може поміститися досить багато книг, кілька сотень. Оригінально виглядають книги, розміщені в скрині (наприклад, з ротанга) з відкритою кришкою. Вони можуть стояти під підвіконнями або під столом, якщо цей стіл не є повсякденним центром сімейних зустрічей, тому що скрині будуть заважати вільно сидіти за столом. У магазинах також можна придбати спеціальні модні коляски або коробки (трохи нагадують квітники) для книг.Якщо ви тільки плануєте конструкцію сходів, ви можете вибрати проект, аналогічний цим фотографіям.

Книжкові полиці тут на кожному кроці і з боків, по обох стін, що оточують сходи. Піднімаючись вгору, ви будете оточені книгами майже з усіх боків. Однак слід пам’ятати, що такі сходи виглядають досить тісно. Так що якщо ви віддаєте перевагу просторі інтер’єри, краще вибрати більш полегшений варіант конструкції.

Шафи і стелажі, як декор інтер’єру

Якщо у вас мало книг, можна поставити їх на полицю в безпосередній близькості від скляних ваз, декоративних каменів, картин в рамах або керамічних фігурок. Перегородки між відділеннями можуть бути прикрасою самі по собі.

Шафи і стелажі, як декор інтер'єру

Шафи і стелажі, як декор інтер'єру

Шафи і стелажі, як декор інтер'єру

Освітлення

Якщо у вас є багата бібліотека, шафа для неї слід добре висвітлити. Тоді користуватися їй буде набагато зручніше, особливо коли стійка знаходиться в місці, де немає доступу до природного світла.

освітлення

Стелаж з частково закритими полицями

Коли ви тримаєте на полицях крім літератури ще багато дрібниць, то частина полиць може бути закрита. Такі полки підходять для людей, які страждають алергією, яким важливо забезпечити легку прибирання в квартирі, щоб обмежити накопичення на полицях пилу і її поширення.

Стелаж з частково закритими полицями

Різнобарвні полки

Стелаж по всій довжині стіни може також служити в якості розділової стінки. Якщо ви не хочете, щоб він виглядав монолітно, можна деякі відділення закрити різнокольоровими дверцятами.

Підвісні полки в дизайні інтер’єру

Висячі полки, безумовно, можуть бути хорошим вибором для тих, хто в цікавій і своєрідній манері хотів би прикрасити кімнату в своєму будинку, наприклад, вітальню або кухню. Вони прекрасно справляються з цим завданням.

Підвісні полки в дизайні інтер'єру

Підвісні полки в дизайні інтер'єру

Будь-який інтер’єр, в якому ми використовуємо це рішення, відразу стає набагато багатше і різноманітніше, він отримає незвичайний шарм. Пропозиції магазинів меблів наповнені величезною кількістю товарів, безпосередньо пов’язаних з різними моделями полиць.

Підвісні полки самі по собі характеризуються більшою розмаїтістю. Вони доступні в різних розмірах і типах і можуть бути зроблені з різних матеріалів в різних стилях. Вони можуть допомогти нам в ефектному розташуванні багатьох прикрас, таких як фотографії, вази з квітами і сувеніри.

Підвісні полки в дизайні інтер'єру

Якщо ви купуєте стелажі або полки, перш за все, треба звернути увагу на такі моделі, які гармоніюють за кольором і стилю з меблями, яка вже знаходяться в кімнаті. Звичайно, надзвичайно важливим є вибір відповідного місця, де полку або стелаж будуть розміщені, тоді вони зможуть значно поліпшити весь зовнішній вигляд кімнати.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *