Стелажі для будинку без задньої стінкиСтелажі для будинку без задньої стінки

При облаштуванні будинку важливе значення має правильний вибір меблів. Стелаж є дуже цікавим і функціональним елементом обладнання кімнати. Іноді він грає провідну роль серед всіх меблів у вітальні, а іноді є лише доповненням до інтер’єру.

В однокімнатних і невеликих квартирах його використовують в якості перегородки, щоб розділити простір на дві зони – вітальню і спальню або вітальню і кухню. Стелаж використовується для розташування домашньої бібліотеки, а також в якості декоративних полиць для експозиції різних сувенірів, дрібничок і навіть кімнатних рослин.

Які купити стелажі для дому без задньої стінки, яка модель краще підійде до конкретного інтер’єру? Про ці та інші питання піде мова нижче.

Стелажі для будинку без задньої стінки – фото

Книга є одним з кращих друзів людини. Вона розвиває уяву, розширює горизонти і забезпечує інтелектуальне розвага. Якщо ви любите читати, варто подумати про функціональних меблів, яка дозволить зручно розташувати всю домашню бібліотеку.

Перші книжкові шафи з’явилися в Стародавньому Римі близько 55 р до нашої ери. У той час бібліотеки складалися з шаф виготовлених з дорогоцінного дерева з інкрустаціями слоновою кісткою. Стелаж став необхідним лише на рубежі п’ятнадцятого і шістнадцятого століття, коли книгодрукування стало популярнішим. Це був момент, коли стелажі з’явилися не тільки в бібліотеках, а й набули поширення в будинках добре освічених дворян і магнатів.

Стелажі для будинку без задньої стінки - фото Стелажі для будинку без задньої стінки - фото Стелажі для будинку без задньої стінки - фото Стелажі для будинку без задньої стінки - фото Стелажі для будинку без задньої стінки - фото

На сьогоднішній день в меблевих магазинах ми можемо знайти багато рішень, які допоможуть нам красиво і практично облаштувати як маленьку кімнату, так і великий простір. Ажурні стелажі без задньої стінки є незамінними в багатьох інтер’єрах. Хоча відразу може бути не зовсім зрозуміло, про що йде мова, але, побачивши такий предмет меблів, ми відразу розуміємо, що це таке і як його можна використовувати. По суті – це звичайний шафа, який має одне ефектне відміну від класичної моделі – він не має задньої стінки і дверей. У ньому можуть бути розміщені книги або інші предмети, які можна розмістити по обидва боки – якщо, звичайно, не встановити його безпосередньо біля стіни. Зазвичай його розміщують поперек стіни, і він виступає в якості перегородки між різними зонами кімнати.

Стелажі для будинку без задньої стінки - фото

Переваги стелажа без задньої стінки

  1. зонування простору. Такі стелажі часто використовуються для розділення кімнати на дві зони. Тому, якщо у нас є одна велика кімната, яку необхідно поділити на дві, наприклад, відокремивши частину для спальні, можна розглянути питання про покупку стелажа без задньої стінки. Він ідеально покаже себе також у вітальні з міні-кухнею. В цьому випадку, замість книг ми можемо поставити на нього порцеляновий посуд та інші декоративні елементи.зонування простору
  2. Гарна освітленість кімнати. Іноді може статися так, що вікно при зонуванні буде тільки в одній частині, наприклад, в разі установки традиційного шафи або перегородки з гіпсокартону. Відсутність задньої стінки і дверей у стелажа сприяє тому, що жодна частина кімнати, ні інша не будуть позбавлені основного кількості природного світла. У цьому випадку світло може вільно проходити між об’єктами, розташованими на полицях.зонування простору
  3. Модний сучасний інтер’єр. На сьогоднішній день модні тенденції в сфері дизайну інтер’єру висловлюють прагнення архітекторів і дизайнерів до оформлення відкритого простору з великою кількістю світла. Тому все частіше люди відмовляються від масивних вбудованих шаф, гардеробів від підлоги до стелі, зосередившись на більш цікавих ідеях. Стелаж без задньої стінки, як практичний і естетичний елемент облаштування, все частіше бере на себе провідну роль в проекті вітальні. В якості одного з необхідних предметів меблів для вітальні, він визначає характер інтер’єру, забезпечуючи при цьому оптимальну кількість місця для зберігання книг або декоративних дрібничок.Модний сучасний інтер'єр Модний сучасний інтер'єр
  4. Створює стиль інтер’єру. Стелаж в вигляді вбудованих меблів для всієї стіни визначає стиль інтер’єру кімнати, забезпечуючи при цьому оптимальне використання простору. Залежно від того, з якого матеріалу він зроблений, в кімнаті формується певна атмосфера – класична або сучасна.Стелаж
  5. Легкий монтаж і зручна конфігурація. Модульна система стелажів дозволяє створити ідеальну меблі, яка підходить для задоволення наших потреб і очікувань в будь-якої конфігурації. Ми завжди можемо вибрати варіант відповідний розмірами кімнати і ідеї оформлення інтер’єру. З іншого боку, вільно стоїть меблі в вітальні забезпечує величезний діапазон можливостей, дозволяючи створити ефектні і практичні полки в якості родзинки інтер’єру або в якості практичного доповнення до решти меблів.

Стелажі відкриті без задньої стінки для дому та їх призначення

Перед пошуком відповідних меблів слід прийняти рішення про кількість і характер предметів, які будуть в ній зберігатися. Перед тим, як купити таку шафу, слід визначитися, яку роль він буде грати в нашій вітальні, і що в кінцевому підсумку буде містити. Чи буде це тільки книжкова шафа або він також стане місцем для зберігання посуду, кімнатних рослин, або навіть місцем для телевізора? Вибір модульної системи стійок забезпечує ідеальний підбір розмірів меблів за індивідуальним смаком.

Стелажі відкриті без задньої стінки

Якщо вирішено купити стелаж без задньої стінки варто також доповнити його декоративними коробками або кошиками. Ажурні стелажі з відкритими полицями, як уже зазначалося вище, придатні в якості перегородки для поділу простору, наприклад, їдальнею і відкритою кухні. У вітальні цей невеликий предмет меблів буде відмінно представлений, як свободностоящий. Вибравши просту і класичну форму, у міру розростання нашої бібліотеки, ми можемо купити додаткові секції.

Стелажі відкриті без задньої стінки Стелажі відкриті без задньої стінкиЦей непримітний предмет меблів, несе в собі багато можливостей. Іноді він стає бібліотекою, а іноді і місцем для зберігання дитячих «скарбів». Відповідно, він повинен бути адаптований до приміщення, в якому буде знаходитися.

Стелажі відкриті без задньої стінки

Такий прозорий шафа дуже вдало дозволяє розділити кімнату на дві різні простору. Маленькі квартири вимагають інтелектуального підходу до організації невеликого простору, щоб забезпечити повну функціональність інтер’єру.

Хороший спосіб виділити місце для роботи в спальні – встановити відкриту перегородку -стеллаж без задньої стінки. Крім того, можна таким чином виконати поділ студії на зону сну і зону дозвілля. Відкритий стелаж не сховає повністю приватну зону, але, безумовно, забезпечить відчуття відокремленості. Така конструкція найчастіше використовуються для зберігання різних предметів на нижній полиці, а на верхній книг і декоративних елементів. Відкритий стелаж легко виглядає і не перевантажить інтер’єр.

Це рішення також є відмінною пропозицією для великих віталень в разі, якщо простір необхідно розділити на житлову зону – призначену для відпочинку та дозвілля, і робоче місце – письмовий стіл і стілець або область для дітей з місцем для книг і іграшок. Просторі інтер’єри виглядають більше з відкритими шафами, які дають відчуття легкості.

Стелажі відкриті без задньої стінки

Який вибрати розмір стелажа?

Розмірковуючи про придбання таких меблів, у нас є два варіанти: купити готову шафу, модульну систему або виготовити стелаж на замовлення. При плануванні книжкової шафи в кімнаті на висоту всієї стіни слід пам’ятати про практичність. Якщо це висока меблі, доведеться придбати драбину, щоб діставати до верхніх полиць, такі сходи може стати також чудовою прикрасою вітальні.

Купувати меблі на всю стіну не рекомендується для невеликих інтер’єрів, так як такий варіант може здатися занадто важким і перевантажить невеликий простір.

Надати легкість великим шафі може перевірений трюк. Організовувати простір на стійці можна, розставляючи на полицях книги упереміш з дрібничками і декоративними сувенірами. Тоді такий книжкову шафу у вітальні буде носити менш формальний характер, і на додаток буде чудовою прикрасою інтер’єру.

стелаж

Корисним буде також освітлення шафи. Фасад бібліотеки підкреслений світлом виглядає красиво, крім того, світло має також практичне значення.

Колись в заможних будинках, бібліотека розташовувалася в окремому приміщенні. Сьогодні, однак, все більше і більше ми відходимо від цього рішення, більш популярне розміщення бібліотеки в кутку спальні або вітальні. Сучасним рішенням є просторі стійки, розташовані біля стіни або в середині кімнати так, щоб вони розділяли інтер’єр на дві зони. Якщо немає необхідності купувати величезні шафи або великі полки для книг, краще вибрати їх міні-версії. Різноманітність і багатство форм доступною меблів для вітальні в магазинах гарантує, що кожен знайде щось підходяще за розміром, кольором і стилю до інтер’єру, крім того, що підходить для потреб сім’ї.

стелаж стелаж

Як вибрати кращий книжковий стелаж?

У магазинах ми можемо придбати цей предмет меблів, виконаний з різних матеріалів:

  • дерево;
  • МДФ,
  • метал;
  • з елементами зі скла.

Популярним є також поєднання різних видів матеріалів.

стелаж стелаж стелаж

Стелажі дерев’яні для будинку без задньої стінки

Ці стелажі користуються заслуженим визнанням. Вони міцні, виглядають досить елегантно і в залежності від обробки можуть стати окрасою будь-якого інтер’єру – як сучасного, так і класичного. Пофарбовані білою фарбою, штучно зістарені, вони можуть стати прикрасою інтер’єру в стилі прованс або Шеббі шик, в білому і сірому кольорах або в тонах натурального дерева – прикрасять скандинавський інтер’єр, лаковані і поліровані – підійдуть для вітальні, оформленої в класичному стилі.

Стелажі дерев'яні для будинку без задньої стінки Стелажі дерев'яні для будинку без задньої стінки

Такі меблі має сучасний стиль і оригінальні форми, вона включає асиметричні відсіки. Деякі полки можуть мати задню стінку, а решта – не мають її і відмінно пропускають світло. Меблі можуть бути виконані з масиву або з МДФ з покриттям з натурального шпону.

У сучасному інтер’єрі стійки можуть бути пофарбовані іншим кольором, ніж полки, поміщені між ними. Також вся стійка може бути забарвлена ​​в яскраві кольори. Таким чином, кімната набуває цікавий і інтригуючий характер.

Стелажі дерев'яні для будинку без задньої стінки

Інтер’єр, оформлений в колоніальному стилі, повинен мати великий книжковий шафа з масиву дерева, багато прикрашений і виготовлений з високоякісної сировини. У сучасних інтер’єрах, все частіше ви можете зустріти стійки, виготовлені з металу, скла або пластику.

Стелажі металеві для будинку без задньої стінки

Сучасні інтер’єри відрізняються простий і функціональністю. Металеві стелажі можуть бути виготовлені з нержавіючої сталі, або і кованих елементів. Це також можуть бути грубі стелажі, що нагадують заводську меблі потрапила до нас прямо з цеху, такі моделі стануть прикрасою і справжньою родзинкою інтер’єру в стилі лофт, вони можуть мати дерев’яні або залізні полки.

Стелажі металеві для будинку без задньої стінки Стелажі металеві для будинку без задньої стінки

Стелаж на коліщатках

Модель дуже практична, так як її можна легко переміщати по підлозі, не дряпаючи його поверхню. Такі конструкції більше підійдуть для офісів, але також можуть знайти своє застосування і в приватних будинках і квартирах.

Стелаж на коліщатках

Як зробити стелаж для дому своїми руками?

Не завжди магазини меблів пропонують нам варіант, який виправдає наші очікування, в такому випадку варто спробувати зробити таку шафу самостійно. Полиці повинні бути міцними, товщиною, принаймні, 2-3 см. Можна виготовити їх з дерева, MDF або товстого скла. Кожна полку потребує підтримки через кожні 60-70 см. Конструкція стелажа може бути зроблена з дерева, МДФ, гіпсокартону, металевих профілів і навіть і гіпсокартону і цегли. Вільно стоїть стелаж завжди повинен бути прикріплений до стіни.

Такий стелаж, зроблений своїми руками, ми можемо пофарбувати в колір стін, тоді оптичний він не займає багато місця. Але можна і виділити його контрастною фарбою, створюючи дуже ефектний і привертає увагу елемент інтер’єру.

стелаж для дому своїми рукамиЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *