Стеля на балконі: як утеплити, чим обробити, відеоУтеплення стелі на балконі допоможе в процесі перетворення лоджії з холодної частини квартири в більш теплу за умови повної теплоізоляції. Повітря знизу завжди піднімається нагору, тому без проведення додаткових оздоблювальних робіт не уникнути витоків тепла навіть при наявності теплої підлоги. Матеріали в ході обробки застосовують різні, з огляду на їх характеристики і особливості. Роботи легко можна зробити без допомоги професійних майстрів. Декоративна фінішна обробка бажана, для її створення зазвичай застосовують вагонку з дерева або листи гіпсокартону.

Чи потрібно утеплювати стелю на балконі

Боротьба за зайві квадратні метри в звичайній міській квартирі може бути виграна, якщо все ретельно спланувати. Розширюватися можна за рахунок комор, балконів, лоджій, великих кухонь. Якщо утеплити стелю на балконі зсередини, поставити хороші склопакети, провести теплоізоляцію підлоги і стін, можна отримати господарське або житлове приміщення в результаті продовження площі квартири.

Стеля на балконі: як утеплити, чим обробити, відео
Утеплення стелі на балконі – трудомістка, але ефективна процедура

Подібні роботи власники квартир виконують на свій розсуд – обов’язковими вони не є. Жителі останніх поверхів, над балконами яких немає даху, вкладуть набагато грошей в облаштування приміщень, зате отримує лоджію, яка не буде протікати під час опадів.

Чим утеплити стелю на балконі

Теплоізоляцію стелі балкона роблять із застосуванням набору матеріалів. Кожен відрізняють певні слабкі і сильні сторони, особливості. Вибір рішень на ринку великий, потрібно тільки порівняти їх і зупинитися на найбільш оптимальному.

Важливо! Мінеральна вата, звичайний пінопласт, більш досконалий варіант Піноплекс – основні матеріали, що застосовуються для утеплення балконів. Вони надійні, прості в роботі, довговічні.

Утеплення стелі балкона мінеральною ватою

На відео з утеплення стелі на балконі майстри найчастіше застосовують мінеральну вату. Це самий часто використовуваний утеплювач. До його складу входять такі шари:

 • гірські породи (кам’яна вата);
 • доменний шлак (шлаковата);
 • скло (скловата).

Кожен має свої характеристики, певний коефіцієнт теплопровідності, гігроскопічності, паропроникності, щільність, стійкість до навантажень і перегріву.

При виборі мінеральної вати потрібно дивитися на товщину плит, щільність і теплопровідність. Матеріал відрізняють свої особливості. плюси:

 • невеликий коефіцієнт теплової провідності – 0,077-0,12 Вт / м / к;
 • стійкість до перегріву – вата спокійно переносить діапазон від + 1000 до – 190 ° С;
 • відмінна звукоізоляція;
 • доступна ціна.

Мінуси – здатність вбирати воду (потрібна якісна гідроізоляція), потреба в облаштуванні контробрешетування (на неї кріплять декоративне фінішне покриття).

Важливо! Для лоджій опціонально брати вату з маркуванням П-125, щільність якої складає 125 кг / м3.

Стеля на балконі: як утеплити, чим обробити, відео
Попередня гідроізоляція при використанні мінеральної вати обов’язкове

Утеплення стелі на лоджії пінопластом

Наступний матеріал в списку – пінопласт. Він надійний, довговічний, простий в застосуванні, візуально має вигляд пресованих, заповнених газом кульок. У продажу представлено кілька типів пінопласту, вони мають різні показники міцності, щільності, стійкості до різних впливів.

плюси:

 • доступна ціна;
 • хороші значення теплової, звукової ізоляції;
 • невелика гігроскопічність;
 • проста установка.

Мінуси – руйнування структурних зв’язків під впливом дихлоретан, з’єднань ацетону, підвищена крихкість, схильність до займання.

Стеля на балконі: як утеплити, чим обробити, відео
Вибирати пінопласт слід з урахуванням застосовуваної технології обробки

Утеплення стелі на лоджії Піноплекс

Утеплення стелі на балконі без містків холоду Піноплекс вийде максимально ефективним. Матеріал відноситься до категорії пінопластів, але має поліпшені характеристики. Типи монтажу – пряме наклеювання з додатковим кріпленням до поверхні або укладання на обрешітку.

Плюси рішення:

 • мала маса;
 • хороша ізоляція шуму, тепла;
 • варіативність схем установки.

Мінуси – середня гігроскопічність, яка впливає на теплоізоляційні параметри. Нівелювати недолік можна шляхом грамотної гідроізоляції.

Стеля на балконі: як утеплити, чим обробити, відео
Піноплекс – найсучасніше рішення для утеплення стелі балкона

Важливо! Піноплекс з кріпленнями типу шип-паз є найзручнішим в укладанні.

Підготовка балкона до утеплення

Щоб утеплити стелю балкона на останньому поверсі або першому, в середині будинку, потрібно виконати набір підготовчих процедур. Основні заходи – очищення від залишків фарби, грунтовка.

Стеля на балконі: як утеплити, чим обробити, відео
Щоб отримати гарний теплий балкон, потрібна ретельна підготовкаСтару фарбу з побілкою обов’язково видаляють. Цей шар має погану адгезію і просто не зможе нормально утримувати вагу шару утеплювача. Також під залишками фарби можуть бути грибки, їх видаляють, щоб уникнути активного поширення цвілевих колоній в товщу.

Для зачистки зазвичай використовують шліфувальну машину або шпатель, потім прибирають залишки пилу, грунтують поверхню складом для бетонних сумішей. Наступним етапом буде фіксація фольгованого поліетилену в якості пароізолятора, він стоятиме на перешкоді утворенню на бетонній основі конденсату.

Важливо! Поліетиленові полотна викладають встик один до одного, обов’язково фольгою в сторону до приміщення. Для усунення теплових втрат шви потрібно буде закласти або проклеїти.

Як утеплити стелю на балконі своїми руками

Порядок утеплення простору стелі балкона:

 1. Розкладка матеріалів для спорудження обрешеточних частини. Розмітку роблять від верхнього краю віконної стулки. Інтервали між оздоблювальними матеріалами залишають по 2 см, більше не потрібно. Стандартний розмір вагонки – 1,5 см. Стеля на балконі: як утеплити, чим обробити, відео
 2. Розмітка краю обрешетчатой ​​частини 3-5 см від верху віконної стулки на рамі.
 3. Перенесення показників із застосуванням водяного рівня на другу стіну.
 4. Створення розмітки в горизонтальному напрямку, задіяти потрібно весь периметр. Стеля на балконі: як утеплити, чим обробити, відео
 5. Підбір товщини брусків для напрямних утеплення стелі на балконі з орієнтацією на товщину утеплювача, створену раніше розмітку.
 6. Монтаж каркасної частини – спочатку поздовжньо розташовані бруски на плиті стелі по осьовій направляючої, в отвори під анкери елементи, крок в районі 50 см. В отвори, підготовлені заздалегідь і мають 6-8 мм в діаметрі, вставляють пробкові дюбелі. У брусі організовують наскрізні отвори під саморізи, які будуть вставлятися в саму пробку шляхом вкручування. Розміри кріплень повинні відповідати дюбелів.

Застосовувати для каркаса брусок з дерева при утепленні стелі на балконі необов’язково, його можна, наприклад, зібрати з профілю з цинковим покриттям. Для цього по горизонтальній розмітці фіксують UD-профіль, до вікон профіль кріплять на саморізи в пробки-дюбелі. У пази вставляють підготовлені частини CD-профілю, вирізані по ширині периметра балкона. Кроки між напрямними – близько 400 мм. Елементи каркаса кріплять один до одного саморізами по металу.

Важливо! Щоб надати каркасу при утепленні стелі на балконі жорсткість, робочі елементи додатково фіксують до стелі підвісами. Обов’язково використовують рівень.

Наступний етап – монтаж утеплювача. Заміряють відстані між основними напрямними, роблять нарізку плит-заготовок. Розміри ізолятора повинні бути більшими осередків на 3 мм, обов’язково заганяють утеплювач максимально щільно в посадочні обрешетчатие місця – це усуває витоку через щілини.

Фіксувати утеплювач всередині каркаса найкраще на монтажну піну. Для максимальної надійності кожен фрагмент кріплять до стельових балконних плит. Інструменти – пластикові дюбелі-парасолі в кутових частинах приміщень і по центру всіх заготовок. Через утеплювач в плиті роблять отвір заданого діаметра, в яке молотком буде забитий дюбель.

Чим обробити стелю лоджії після утеплення

Оздоблення – фінальний етап виконання робіт по утепленню стель балконів. Чекають, щоб висохла піна, видаляють залишки канцелярським ножем, шви зачищають і вирівнюють.

Після підвіси з алюмінію повертають у зворотний позицію, до них же кріплять металеві профілі. Завдяки цьому, до стелі можна буде зафіксувати будь-який матеріал, від рейкових панелей до вагонки. Найчастіше використовують листи гіпсокартону, укладати їх оптимально в пару шарів. Цікаво виглядає дерев’яна вагонка.

Важливо! Гіпсокартон на стелі балкона можна зашпатлевать або обробити декоративним складом, обклеїти шпалерами.

Стеля на балконі: як утеплити, чим обробити, відео
Гіпсокартон – найпопулярніший спосіб декоративної обшивки при утепленні стелі на балконі

Поради професіоналів

Фахівці рекомендують домашнім ремонтникам строго дотримуватися послідовність дій. Корисні поради по утепленню стелі на балконі:

 1. Дах балкона на останньому поверсі утеплюють аналогічними способами. Прислухаючись до порад майстрів, можна буде виконати процес грамотно, а результат вийде довговічним.
 2. До початку обробки останнього поверху потрібно облаштувати обрешітку з рейок, роль ізолятора від пара непогано виконує побутової поліетилен.
 3. Простий монтаж із застосуванням клею або дюбелів економить час, але підійде він тільки для пінопласту, полістиролу, фольгованого ізонола. Попередньо поверхню стелі шпаклюють.
 4. Вибір декоративного оздоблення від виду утеплювача не залежить, її визначає сам для себе власник приміщення.

До початку робіт краще буде подивитися відеоролики в якості керівництва.

Висновок

Утеплення стелі на балконі спільно із загальною теплоізоляцією стін і підлоги легко перетворить лоджію в корисну площу для зберігання речей. Вартість мінеральної вати найнижча, але кращим варіантом вважається Піноплекс. До обшивки обов’язково проводять ретельну підготовку. Після завершення робіт по утеплення створюють декоративне оздоблення.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *