Стеля у ванній кімнаті – який вибрати?Який стеля вибрати у ванній кімнаті

Стеля у ванній кімнаті так само важливий, як і інші елементи обробки. Повністю оброблена ванна повинна мати стійкий до цвілі стелю, який буде, крім того, добре презентовано. Найбільш поширеним методом його обробки є фарбування.

Проте, існує набагато більше можливостей і варіантів, який стеля зробити у ванній кімнаті.

Ми можемо використовувати різні сучасні матеріали, при цьому важливо правильно їх вибирати, щоб вони відповідали умовам експлуатації.

Стеля у ванній кімнаті, який вибрати, фото і ідеї для облаштування

Існують наступні найпоширеніші ідеї стелі у ванній:

 • фарбування;
 • штукатурка;
 • панелі і підвісну стелю;
 • натяжна;
 • балки і дерево.

Розглянемо основні варіанти обробки, щоб визначитися, яка стеля краще зробити у ванній кімнаті.

Фарба

У приміщеннях, які особливо схильні до контакту з водою, зазвичай користуються водоемульсійною фарбою. Для цих цілей краще використовувати спеціальні фарби для кухні та ванної, які, завдяки вмісту іонів срібла запобігають утворенню цвілі. У виборі кольору не існує ніяких обмежень – крім стандартних квітів, ви також можете створювати свої власні відтінки, змішуючи фарби. При виборі кольору стелі можна майстерно маніпулювати відтінками, візуально збільшуючи приміщення.

фарба

Стіни маленької ванної можуть бути оброблені білим кахлем, а стеля пофарбований в однорідний білий колір. Єдиною прикрасою може стати світильник-плафон, який переливається світлом.

фарба

Стеля у ванній кімнаті може бути продовженням стіни. У цій аранжуванні одна стіна і стеля пофарбовані одним кольором, який контрастує з іншими поверхнями, завдяки чому поверхня над головою красиво підкреслена.

Відкриті дерев’яні балки

Використання відкритих структурних елементів, таких як дерев’яні балки, допоможе приміщенню придбати сільський або індустріальний характер в стилі лофт. Якщо балки зроблені з натурального дерева, вони приносять легкість в інтер’єр сільського пейзажу.

Відкриті дерев'яні балки

Цей природний матеріал підкреслить роль стелі в дизайні інтер’єру і може красиво поєднуватися з іншими елементами дизайну. Таке рішення прекрасно буде представлено не тільки в інтер’єрах в сільському стилі, але і в сучасній квартирі в стилі лофт, прованс або в скандинавському стилі. Якщо ванна кімната велика і висока, стельові балки ідеально підходять для експонування.

Відкриті дерев'яні балки

Оригінально виглядають в сучасному інтер’єрі також елементи бетонних балок, які будуть контрастувати з мінімалістською кімнатою в бежевих або світлих тонах.

Панелі та ліпнина

Панелі можуть бути дерев’яними, гіпсовими або з полістиролу. Їх головна перевага в тому, що вони візуально роблять інтер’єр більш «теплим», приносячи йому палацовий шик. Деякі з них можуть також мати більш модерністський вид, який ідеально підходить для сучасних ванних кімнат. При установці таких панелей треба ретельно герметизувати шви з тим, щоб звести до мінімуму ризик виникнення в них плісняви. Така стеля може набувати цікаву структуру, а в разі перфорування також приглушує звук.

Панелі та ліпнина

Така цікава обробка може бути використана при облаштуванні ванної кімнати на горищі зі скошеними стінами, де вона буде дуже добре представлена.

Штукатурка може бути делікатним акцентом, який застосовується тільки по краях стелі або може бути декоративним мотивом, який повторюється по всій поверхні. До типових елементів ліпнини з штукатурки відносяться розетки і карнизи, які можна вільно комбінувати.

Панелі та ліпнина

Ліпнина з штукатурки може служити в якості переходу від стін до стелі.

Підвісна стеля з гіпсокартону

Підвісна стеля є не тільки ефектним, але і практичним. Його влаштовують з використанням алюмінієвих профілів, на яких закріплений гіпсокартон. При такій конструкції можна приховати всередині труби і проводку, що відповідають за освітлення і вентиляцію. Там також можна встановити карнизи стельові, що дозволяють ефектно повісити штори.

Підвісна стеля з гіпсокартону

У ньому можна також зробити ефектне підсвічування за допомогою світлодіодної стрічки.

Підвісна стеля дає можливість оптично змінити розміри і зовнішній вигляд кімнати. Ця конструкція також сприяє формуванню оптичного зміни форми приміщення і дозволяє вводити цікаве і різноманітне висвітлення, яке особливо актуально в маленьких ванних кімнатах. Різні види освітлення (вбудовані світильники, лампочки, лід-стрічка) дозволяють вказати і підсвітити різні зони. За допомогою плит з гіпсокартону можна облаштувати цікавий дизайн стелі, підкресливши окремі елементи і зони кімнати.

Підвісна стеля з гіпсокартонуДизайн стелі за допомогою гіпсокартону може бути продовженням концепції розміщення меблів, сантехніки та оздоблення стін. Цікаві ніші і виїмки можуть служити для декоративного освітлення і приховувати карнизи, жалюзі і кріпильні елементи.

Натяжна стеля для ванної кімнати – який вибрати

Натяжні стелі у ванній кімнаті стає все більш поширеною тенденцією і є цікавою альтернативою іншим видам обробки. Вони можуть виробляти дуже цікавий візуальний ефект. Якщо ми хочемо зробити його ще більш привабливим, ми можемо використовувати світлодіодне освітлення. Таке рішення змінить поверхню до невпізнання.

Натяжна стеля являє собою вид підвісної, під яким можна приховати різні недоліки в кімнаті. Це простий спосіб приховати дефекти, типу тріщин, ударів, а також укладання труб і отримати унікальний зовнішній вигляд. Це набагато цікавіше і сучасне рішення, в порівнянні з виробом з гіпсокартону. Виконується він з розтягнутою плівки. Це гнучкий і міцний ПВХ матеріал, який кріпиться на профіль і розтягується по периметру кімнати.

Цей тип стелі можна розділити, зокрема на:

 • натяжна стеля з підсвічуванням;натяжна стеля з підсвічуванням
 • з фотодруком;
 • зоряне небо.зоряне небо

Який натяжна стеля для ванної вибрати – залежить від смаку власника і бюджету на покупку. Безумовно, варіанти з підсвічуванням, фотодруком і іншими ефектами обійдуться дорожче.

Дуже цікаве рішення – це плівка з фотодруком. У ванній кімнаті на фото нижче дуже ефектно і оригінально виглядає зображення тіні пропливаючого кита в морських глибинах, такий фотомонтаж створює зовсім незвичайну атмосферу в кімнаті.

плівка з фотодруком

Деякі фірми пропонують клієнтам самим вибрати будь-яку фотографію для друку графіки з власної колекції фото або з галереї. Натяжні стелі з ретельно підібраним освітленням також можуть виступати в якості варіанту основного освітлення і зокрема, як декоративне освітлення у ванній кімнаті. Освітлення здійснюється за рахунок використання, серед іншого, одноколірних світлодіодних смуг RGB LED, що дають світло будь-якого кольору. Якщо використовується глянсова плівка, ми отримуємо ефект оптичного збільшення простору невеликої ванни.

глянцева плівка

Зазвичай виробники дають 10-річну гарантію на ідеально гладку поверхню без тріщин і розривів, стійку до вологості і вібрації.

Дизайн ванної кімнати збагачується декоративним покриттям над головою, яке є необмеженим джерелом ідей для прикраси. За допомогою комбінацій з плівки і гіпсокартону можна створювати дуги, овали, різні оригінальні рішення. Це дуже гнучкий дизайн, крім того – довговічний.

Установка такого стелі включає наступні етапи:

 1. Мембрана ПВХ розрізається за формою і розміром кімнати.
 2. На стелі монтуються смуги і профілі, виготовлені з алюмінію, на які кріпиться плівка.
 3. Матеріал нагрівається газовим нагрівачем до високої температури, після чого фіксується на профілі.
 4. Після охолодження плівка натягується і повертається до своєї первісної форми, при цьому ми отримуємо дуже міцну мембрану.

Переваги цього виду обробки:

 • швидка установка;
 • не вимагає фарбування;
 • легкий догляд – досить буде періодично пилососити;
 • дає гарні візуальні ефекти, може візуально збільшити приміщення.

Через постійної присутності вологи, а також ризику затоплення сусідами простір ванної кімнати є непростим, коли справа доходить до вибору стелі. Проживаючи в багатоквартирному будинку, ми не можемо повністю виключити ймовірність затоплення нашої ванній сусідом зверху. Ось чому варто інвестувати в натяжна стеля, який буде захищати нас від неприємних наслідків в такій ситуації.

Водонепроникний натяжна стеля з ПВХ-плівки не вбирає воду, тому ризик утворення цвілі знижується. Крім того, спеціальні профілі для ванних кімнати забезпечують постійний потік повітря між плівкою і стелею.

На жаль, трапляється так, що у сусідів іноді може трапитися обрив шланга водопровідної труби. Після такого затоплення ванна зазвичай вимагає проведення капітального ремонту. На щастя, плівка ПВХ при цьому не тільки не руйнується, але, як парасолька, захищає приміщення від затоплення, набираючи воду.

Натяжна стеля

На стелі створюється опуклість, з якої можна легко видалити воду. Таким чином, натяжна стеля дозволяє уникнути капітального ремонту.

Безумовно, варіантів обробки досить багато, основною вимогою до використовуваних матеріалів є стійкість до високої вологості і легка очистка. Який з варіантів обробки стелі у ванній кімнаті краще вибрати – залежить від смаків і фінансових можливостей власників. Якщо у вас є свій досвід і є що розповісти про стелю у ванній кімнаті, який вибрати, відгуки та враження можна залишити в формі коментарів до цієї статті.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *