Стельові люстри хай-текСтельові люстри хай-тек

Стиль хай-тек не визнає розділові стіни і вважає за краще великі відкриті простори, повні світла. Він характеризується неускладненими формами об’єктів, а в його основі часто лежать складні сучасні технології. Цей напрямок має багато прихильників і супротивників і сьогодні вважається стилем, який буде домінувати в дизайні в майбутньому. Якщо ви хочете облаштувати такий інтер’єр, то перед вами стоїть завдання купити люстру хай тек. Як її вибрати і чим відрізняються один від одного різні моделі ми розповімо в цій статті. 

Опис стилю хай-тек

Стиль хай-тек - Річард Бакмінстер ФуллерСтиль хай-тек з’явився в архітектурі вже в двадцятих роках двадцятого століття. Його засновником вважається Річард Бакмінстер Фуллер – американський інженер і конструктор, автор багатьох футуристичних проектів, в тому числі модульних куполів з металевої сітки.

Його ідеї, були продовжені пізніше такими відомими дизайнерами, як Чарльз Еймс (творець знаменитої меблів), Ренцо П’яно і Річард Роджер (який в сімдесятих побудував, серед іншого, Центр Помпіду в Парижі). Творці цього руху вважали, що оскільки технічні елементи (електричні системи, гідравлічні і т.д.) в кожному будинку дуже важливі, немає ніяких причин приховувати їх. Тому їх не тільки не ховали, а виставляли напоказ, в таких інтер’єрах вони відігравали важливу декоративну роль.

Світильники і стельові люстри хай-тек

Світильники і стельові люстри хай-текЦей стиль воліє три керівних кольору:

  • сріблястий металік,
  • чорний,
  • білий.

Елементами, які трохи заломлюють минималистичную строгість творів в стилі хай тек є в першу чергу незвичайні частини дизайну, кращі постмодерністські установки.

Світильники, бра і стельові люстри хай-тек повинні виділятися оригінальним футуристичним дизайном. Одним словом вони повинні об’єднати два важливих компоненти:

  • відмінну функціональність,
  • відмінний дизайн.

Світильники і стельові люстри хай-тек

Лампи і люстри в стилі хай тек містять виставлені на передній план різні елементи – електричні дроти і патрони. Це свого роду компроміс між практичністю і красою.

Світильники і стельові люстри хай-тек

Дуже важливою відмітною елементом стилю є якість і властивості матеріалів. Значна увага приділяється таким якостям, як міцність і термоізоляція. Велика кількість світла в інтер’єрах Hi-Tech є надзвичайно важливим компонентом такого простору. Часто ми знаходимо тут скляні плафони, іноді тоновані або пофарбовані в приглушені кольори.

Світильники і стельові люстри хай-тек

Штучне світло також є основою цього стилю. Ми повинні забути про будь-які класичних лампах, прикрашених квітковими візерунками, помпезних стельових люстрах або романтичних приліжкові бра. Основу системи освітлення тут складають сучасні конструкції, які встановлюються таким чином, щоб розділяти на зони великі простори.Світильники і стельові люстри хай-тек

Люстри хай тек – фото і опис

Елегантні і вражаючі лампи часто виконані у формі півкуль різного кольору. Вони можуть бути зібрані в пучки з трьох і більше штук. На фото нижче стельові люстри хай-тек складаються з 7 півкуль, що нагадують чорний перли або в хромованому варіанті, внутрішня частина яких контрасту і пофарбована в білий і жовтий колір. Висота такої люстри може бути скоригована.

Люстри хай тек - фото і опис

Поширений також варіант з повними кулями в кольорах, властивих стилю: білий, чорний, металік або модна мідь. Моделі можуть бути виконані зі сталі або скла прозорого або тонованого. Галантні сферичні лампи поєднують в собі незвичайний дизайн і практичну форму. Дзеркало, покриваючи верхню частину плафона, не тільки дає незвичайний ефект, але і захищає очі від світла, так що ви будете направляти промінь світла саме туди, куди хочете.

Люстри хай тек - фото і опис

Дизайн сучасної лампи хай-тек може створювати дивовижний ефект, комбінуючи багато плафонів різного діаметру і форм. У пишноті сучасного інтер’єру ви можете використовувати їх соло, кілька серій або в групах на різній висоті. Ідеально підходить такий варіант як лампи для вітальні або передпокою.

Люстри хай тек - фото і опис

Якщо ви шукаєте лампу, яка не буде затьмарювати своїм зовнішнім виглядом інші елементи дизайну інтер’єру, то скляна підвісна модель відмінно підійде. Такий варіант відмінно вписується в інтер’єр кімнати, оформленої в стилі мінімалізму, сучасного і класичного. Скрашуючи інтер’єр віталень і їдалень, такі світильники підкреслюють сирої промисловий шарм освітлювального приладу.

Скляне прозоре покриття особливою овальної, круглої або прямокутної форми відкриває лампочку, надаючи лампі простий, але цікавий характер. Практична обробка з використанням скла і металу додає елегантність і робить її технічне обслуговування простим. Металева основа дозволяє прикріпити таку стельову лампу до стелі, а вільно звисає провід створює враження невеликої недбалості у виконанні.

Люстри хай тек - фото і опис

Люстри хай тек - фото і опис

Популярним матеріалом для виготовлення світильників і ламп в стилі хай-тек є метал, зазвичай це нержавіюча сталь. Сучасний підвісний світильник виготовлений з нержавіючої сталі для використання соло або в серії з декількох штук. Він ідеально підходить в якості лампи для вітальні, спальні або коридору.

Люстри хай тек - фото і опис

Елегантні люстри можуть включати багато невеликих джерел світла. Проста конструкція працює як в вітальні, так і в сучасній кухні і навіть спальні. Ця футуристична лампа може мати оригінальний і вражаючий дизайн для сміливих людей, які люблять експериментувати з дизайном.

Люстри хай тек - фото і описЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *