Стиль еклектика в інтер’єрі, фото
Еклектизм – це мистецтво поєднання різних стилів. Всупереч видимості, це складне завдання. Мова йде не про збір абсолютно випадкових речей, а про компіляції їх, щоб вони створили зв’язну, приємну для всього очі картину. Цей незвичайний спосіб дизайну інтер’єру набирає все більше і більше прихильників. Нижче представлені цікаві ідеї з фото, як прикрасити модну квартиру в еклектичному стилі.

Стиль еклектика в інтер’єрі квартири, фото

Еклектизм є збіркою різних стилів і їх характерних особливостей. Це комбінації, здавалося б, неузгоджених об’єктів, одягу, квітів, які створюють дивовижне ціле. Ця філософська тенденція з’явилася в Стародавній Греції і Римі. У мистецтві, архітектурі і інтер’єрах такий напрямок переважало в 30-х роках ХIХ століття, коли Європа відчула сильний ностальгічну тугу за минулим. Забуті предмети, давно занедбані в минуле, пережили відродження, переосмислюючи традиційні принципи минулих епох. Так еклектика з’явилася в архітектурі.

В даний час вона проникла практично в усі сфери нашого життя. У моді – ми поєднуємо спортивне взуття з елегантним пальто, на кухні – ми фокусуємося на вишуканих смаках, що виникають в результаті атипових зв’язків, а в інтер’єрах ми вибираємо все, що нам подобається! Але недостатньо поєднати все, що нам подобається. У нас повинно бути багато знань, уяву і відчуття, що все це виглядає цікавим і унікальним.

Поєднання різних стилів, епох, текстур, візерунків і кольорів дозволить створити унікальну аранжування, яка відображає індивідуальність і переваги власника житла. Індивідуальний характер, оригінальність і унікальність – ось найбільші переваги еклектичного інтер’єру. Дизайн інтер’єру в стилі еклектика типовий для мандрівників, художників, творчих людей, ексцентриків.

Старі меблі в сучасній кімнаті, дизайн початку ХХ століття в поєднанні зі скандинавським мінімалізмом, романтичні акценти в строгому інтер’єрі, натуральні матеріали в поєднанні з блискітками в гламурному кліматі, східні або класичні аксесуари поряд з грубим цеглою – тут все можливо.

Такий колаж, крім мужності, вимагає почуття стилю і уяви – між чарівною екстравагантністю та кітчем є дуже тонка грань.

Еклектика дає необмежені можливості в дизайні, тому важко визначити і вказати, що з чим слід поєднувати. Однак є кілька загальних правил, які допоможуть направити дії дизайнера.

Еклектичні інтер’єри є привабливою пропозицією для естетів, які, з одного боку, цінують традиції, а з іншого – захоплені сучасними тенденціями. Ці інтер’єри, як і їх власники, є двозначними, авангардними і повністю вільними. На додаток до прозорого крісла-яйцю тут може стояти бабусин Зінгер, а різьбленому комоду складе компанію зручний сучасний диван.

Вибір загальної ідеї

Для початку, треба вибрати два домінуючих стилю. Гламур поєднується з богемним стилем, лофт з ретро, ​​а сучасність з класикою. Не варто комбінувати більш трьох стилів – особливо на початку гри з еклектикою – завдяки цьому ваш інтер’єр не буде хаотичним і буде виглядати оформленим зі смаком.

Фото. Гламурний кришталь і богемний мармур

Фото. Кухня лофт зі стінами з бетону, а також аксесуарами і холодильником ретро

Фото. Комбінація сучасної простоти і класичного дизайну

Фото. Сучасні кольору в компанії класичних меблів

Фото. Комбінація готики і сучасності

Хоча на перший погляд нічого не поєднується, все перетворюється в гармонійне ціле, яке взагалі не створює враження хаосу. В еклектичному інтер’єрі жоден об’єкт не вибирається випадково. Важливим є те, що навіть тут потрібна помірність – занадто багато елементів придушать простір і перетворять квартиру в кімнату музею.

Щоб контролювати еклектичний хаос, потрібно вибрати загальний мотив, яким буде підпорядкована вся концепція дизайну.

Є багато ідей і концепцій, навколо яких йде підбір меблів і аксесуарів, наприклад:

 • туризм і туристичні сувеніри;
 • геометричні візерунки;
 • поєднання східного і сучасного дизайну;
 • французький рококо з атмосферою лофт.

Поєднання двох стилів – гламурного і скандинавського

Вибравши загальну ідею, буде набагато легше зібрати окремі аксесуари, меблі та домінуючу колірну схему.

І це теж не повинно бути випадковим. Занадто багато квітів не тільки придушать інтер’єр, але і ускладнять знаходження в ньому, завадять розслабитися або зосередитися на роботі, викликаючи роздратування. Крім того, при великій кількості квітів, елементи дизайну інтер’єру не будуть належним чином виставлені – кожен буде тільки частиною строкатої маси.

Достатньо всього лише кілька сильних, відповідних акцентів, здатних створити еклектичний характер всієї композиції.

наприклад:

 • журнальний столик в колоніальному стилі, східні фігурки і штучна шкіра зебри в лофтового інтер’єрі, де переважають матеріали, такі як бетон і метал;
 • оздоблення стін і техніка в стилі лофт і класична меблі;
 • старовинні меблі, дзеркало, обрамлене декоративної рамою, і шпалери в східному візерунку в мінімалістському інтер’єрі, де переважають прості форми.

У наведених вище прикладах акцентують увагу на ще одну важливу особливість успішних комбінацій. Очікуваний ефект досягається поєднанням старого з новим, простоти зі складними прикрасами або затишку зі строгістю.

Ці контрастні елементи виглядають краще за все і складають квінтесенцію еклектики. Такий підхід відноситься до індивідуальних меблів і аксесуарів, а також до стилів оформлення – засновані на контрасті, вони будуть виявляти найбільш характерні риси один одного.

Компоненти еклектичного інтер’єру

Наважуючись на еклектичний дизайн в квартирі, ми повинні інтегрувати багато елементів інтер’єру.

Стіни і підлога – база для оформлення

Базу складають стіни і підлогу. Дерево, цегла, бетон, класичний білий, візерункові шпалери, мозаїчні плитки – потрібно подумати, які матеріали, текстури та кольору стануть найкращим фоном для планованої меблів і аксесуарів.Двері

Недооціненим базовим компонентом також є двері. Правильно підібрана, безсумнівно, вона підкреслить унікальний характер розташування. Шпон, що імітує бетон, необроблене дубове дерево, полотно воріт з металу – цей тип рішення підкреслить серйозність інтер’єру. З іншого боку, тверді двері з червоного дерева або гайки прекрасно впишуться в колоніальний клімат.

Меблі

Коли справа доходить до меблів, провідний стиль розбивається на кілька контрастних копій. Вже давно відомо, що доповнення – прикраси, текстиль, рослини, освітлення – грають ключову роль в будь-який компонуванні, вони змінюють характер інтер’єру.

Починати краще з кількох сильних акцентів, які з часом будуть завершені з подальшими оригінальними експонатами.

Добре покаже себе модульні меблі, тому що немає нічого красивішого, ніж здатність створювати щось, що ідеально відповідає нашому інтер’єру і нам. Замість того, щоб купувати готовий кутовий диван, краще створити свій власний з доступних модулів і тканин (все більше і більше компаній пропонують таке рішення). Замість готової меблевої стінки краще створити власну стіну з полками, шафами, які дійсно потрібні.

Меблі також може бути обрана на основі принципу протилежностей. Пробка в поєднанні з плексигласом, фарфор в поєднанні з металом або шкірою контрастують з джгутом – ось лише деякі з можливих комбінацій.

Змішування старого з новим, природного з штучним має можливість показати все розмаїття, яке пропонує дизайн. Не треба боятися поставити поруч комод, успадкований від предків, і якийсь авангардний твір сучасного мистецтва. В одному місці можна розмістити сімейні сувеніри та набуті під час подорожі. Все це створює гармонійне і в той же час інтригуюче і унікальне ціле.

Крісла в різних стилях і оббивці створюють мальовничу суміш поблизу ефектного яскравого дивана. Барвисті сучасні картини прекрасно поєднуються з барвистою меблями. Горезвісна глазур на торті – це кришталева люстра, чиї скляні елементи кидають примхливі відблиски на куточок для відпочинку.

Кольори

Створення еклектичного інтер’єру починається з вибору кольору. Насправді у нас тут повна свобода. Наприклад, можна вибрати один енергійний колір або будь-який з усією палітри з делікатних пастелей, змішати всі відтінки одного кольору один з одним.

Або можна вибрати просте рішення у вигляді комбінації чорного і білого кольорів, яке стане основою для елементів в інших кольорах.

Варто тільки пам’ятати одну річ. Щоб бути послідовним, потрібно звернути увагу на насиченість кольорів – делікатні і м’які не дуже добре працюють в еклектичному стилі.

Фактури

Ефектні фактури надають еклектичним інтер’єрів характерну глибину. Якщо ми зосередимося на дереві, треба вибрати таку деревину, яка виглядає так, як ніби вона була відремонтована або відновлена. Сліди використання, незначні дефекти і тріщини, а також поєднання різних відтінків допомагають створити враження унікальності.

В еклектичному стилі природні матеріали можна успішно поєднувати з дуже сучасними. Поєднання дерева з полірованим бетоном безумовно дасть вражаючий ефект. Вибір цих матеріалів повинен створити цікавий контраст.

Способи оформлення еклектичного інтер’єру

Крім очевидних способів, що випливають із специфіки цього стилю (поєднання напрямків, квітів, старого і нового і т. Д.), Є деякі трюки, які допоможуть оформити такий інтер’єр. наприклад:

 1. узорная плитка, плитка під цеглу;
 2. печворк;
 3. комбінація деревини з плиткою;
 4. неповторним елементи (різні лампи, подушки, предмети меблів, і т.д.);
 5. комбінація візерунків.

Керамічна плитка під цеглу, узорная, печворк

Мереживну плитку можна використовувати не тільки у ванній кімнаті, але і на стіні над стільницею в кухні або на підлозі в передпокої. Печворк – це об’єднання декількох елементів в одне ціле. Це можуть бути різні плитки, або плитка з однієї колекції.

Кухня в стилі еклектика – фото інтер’єру

Популярною основою для інтер’єру кухні в стилі еклектика є цегляна стіна. Вона сама по собі створює дуже ефектну поверхню, яку можна доповнити меблями в більш стриманому дизайні.

Комбінація деревини та плитки

Дуже гармонійно може виглядати комбінація деревини з плиткою. Цікава пропозиція – це поєднання модних шестикутників або шахового статі з дерев’яними дошками або паркетом.

Ніяких наборів!

Тут не підійдуть різні набори. Краще відмовитися від однакових ламп над кухонним островом, однакових подушок на дивані і наборів меблів, таких як: диван + крісло, обідній стіл + стільці і т. Д.

Новенький диван можна доповнити старовинним кріслом з бабусиної горища в новій оббивці. Також можна відвідати блошиний ринок – там є можливість знайти багато скарбів, якими можна збагатити інтер’єр.

Об’єднання різних візерунків

Об’єднання різних візерунків – це один з кращих способів створити неповторний дизайн. Немає нічого цікавішого, як інтер’єр, заповнений безліччю узорів. Однак, важливо зберігати помірність.

Еклектика – це один із самих божевільних стилів. Він сповнений протиріч, квітів, контрастів і художніх напрямків. Тут не може бути вибраний одну тенденцію. Головне – правильно поєднувати кілька трендів. Еклектичний інтер’єр на перший погляд виглядає, як ніби він не узгоджений, але кожна деталь тут обрана так, що все має спільний знаменник. Незважаючи на таку велику свободу дій, слід скрупульозно систематизувати оформлення, варто вибрати домінуючий і ведучий стиль в інтер’єрі, який буде доповнюватися тільки елементами в іншому стилі. Це зробить квартиру дійсно продуманою. Щоб успішно організувати будинок в еклектичному стилі, потрібно продемонструвати відмінний задум і вишуканий смак, а також такт і знання основ дизайну інтер’єру.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *