Стіл з пняСтіл з пня

Мода на натуральні вироби, які дарує нас сама природа, набирає обертів. Еко-стиль популярний для багатьох сучасних інтер’єрів, особливо часто він використовується в скандинавських інтер’єрах, в стилізації лофт, при створенні сільської атмосфери і в багатьох інших аранжуваннях. Особливе місце в таких рішеннях займає меблі з дерева, особливо ті вироби, які нагадують нам по формі і виконання натуральні творіння природи. Велику популярність набувають останнім часом столи з пня дерева, які виглядають дуже модно і ефектно. Купити стіл-пень можна в меблевому магазині, а також його можна зробити самостійно, нагородою за працю вам буде низька вартість виробу і гордість за результати своєї праці. Як реалізувати це рішення, цікаві ідеї в фотографіях ви зможете побачити нижче.

Стіл з пня своїми руками – фото та цікаві ідеї

Мода на вироби з дерев’яних стовбурів почалася пару років назад. Що цікаво, популярність цього тренда не висихає. Такі пні – це велика знахідка для будь-якого інтер’єру. Скандинавський стиль, мінімалізм і еклектична суміш сучасної і старовинної естетики – журнальний стіл з пня складе або прекрасне доповнення, або яскравий контраст практично в будь-якому інтер’єрі. А найголовніше – вам не доведеться на це витрачати великі гроші. Варіантів, що можна зробити з пня дерева своїми руками – безліч, більшість з них будуть мати низьку вартість.

Як зробити з пня стіл?

По-перше, пень повинен мати цікаву форму – краще щось нестандартне. Але перш ніж взятися за роботу, треба перевірити, що він не пошкоджений механічно і не гнилий. Хоча навіть трохи гнилою в середині ділянку дерева може бути майстерно використаний.

Як зробити з пня стіл

Слід відламати шматок дерева, і перевірити, чи не буде він розсипатися або розвалюватися в руках. Також варто переглянути весь брусок на предмет знебарвлення. Краще, звичайно, використовувати дерево листяних порід – акації або дуба. Така деревина важче і більш стійка до впливу вологи, ніж наприклад, деревина ялини або сосни. Листяні породи рідше тріскаються і до того ж містять менше смоли, яка може ускладнювати обробку.

Попередня обробка деревини

Щоб ваш столик з пня прослужив довго, і в ньому не завелися комахи – шкідники деревини, його треба ретельно обробити. Якщо пень отриманий з лісопилки, зазвичай він висушений відповідно. Якщо це пень від нашого старого дерева, то він повинен пройти відповідну обробку. В ідеалі, звичайно, зняти кору, так як саме в ній найчастіше заводяться шкідники.

Попередня обробка деревини

  1. Перше, що необхідно зробити зі свіжою колодою – це залишити її на кілька місяців в добре вентильованому приміщенні, бажано при кімнатній температурі. Найкоротший термін сушіння – 90 днів.сушка
  2. Наступним кроком є ​​деревообробка. Необхідно вирівняти вершину бруска. Деревина ріжеться бензопилою, а потім використовують ручну пилку і рубанок. Якщо боки столика повинні бути гладкими, необхідно зняти кору. Якщо кора не відходить сама, слід використовувати долото.
  3. Наступний етап – це шліфування. Можна використовувати електричний шліфувальний верстат або шпатель, з накладеною на нього наждачним папером. Починаємо з грубого паперу, наприклад, номер 80 і закінчуємо дрібнозернистої, наприклад, номер 220. Ця робота займе у вас багато часу, але хто хотів би мати меблі, повну трісок. Після кожного шліфування слід видаляти пил, наприклад, пилососом.
  4. Коли пень вже буде гладким на дотик, можна його пофарбувати і полакувати в потрібних місцях. В ідеалі, щоб бути впевненим в кінцевому результаті, спочатку дерево просочують протигрибковим засобом, а потім вже фарбують. Починаємо з поверхні, яка повинна бути лакована, а закінчуємо тієї, яка буде пофарбована фарбою. Можна використовувати лак для підлоги, який, безумовно, захищає стіл від плям, навіть після того, як на нього буде пролито каву. Слід нанести від трьох до п’яти шарів лаку, наносячи кожний наступний шар після висихання і додаткової шліфовки з тонкою шкіркою попереднього шару. Маленький пень зажадає близько 1/4 літра лаку. Бока нашого столу можуть бути пофарбовані емульсійної фарбою для зовнішніх робіт, її наносять в два або три шари.Як зробити з пня стіл

Коли обробка деревини закінчена, нам залишається тільки приклеїти на дно столика повсть, щоб не дряпати підлогу під час переміщення.Як зробити з пня стіл

Можна також на нижньому боці прикрутити меблеві коліщатка, які можна купити в магазині меблевої фурнітури. Пам’ятайте, що треба провести їх вирівнювання.

Якщо у вас немає бензопили або електричної шліфувальної машинки, можна використовувати традиційні ручні інструменти: пилку для дерева і наждачний папір.

Стіл з пня – фото в інтер’єрі

Стіл з пня - фото в інтер'єріІснує багато цікавих рішень, як обробити і де використовувати оригінальні столики з пня. Це красиве виріб часто використовується в дизайні інтер’єру. Зроблений своїми руками столик з пня можна легко пристосувати до індивідуальних переваг.

Ось деякі ідеї, як стіл, зроблений зі стовбура дерева, може стати ідеальною заміною для традиційних меблів. Він може бути з успіхом використаний в вітальні, спальні, дитячій кімнаті, на балконі. Столик ідеально поєднується з декором в заміському стилі, в дусі еко, сільському інтер’єрі, в промисловому і скандинавському.

Стовбур дерева дає неймовірні можливості через різної форми і діаметра. Таким чином, столик може бути дуже громіздким або маленьким, низьким або високим. Стовбури можуть бути об’єднані один з одним, або представляти набір.

Стіл з бруска деревини може залишатися з мінімальною обробкою, а також його можна пофарбувати в будь-який колір, щоб він гармонійно вписався в інтер’єрі і відповідав інших предметів меблів або аксесуарів. Він може стояти на підлозі або на ніжках.

У натуральному вигляді

Якщо виріб не покривати лаком, то його багатий візерунок буде вражати нас природною красою дерева. Поверхня може бути відшліфована, лакована прозорим лаком або залишитися незахищеною. Залежно від діаметра дерево може бути дуже великим в розмірі. 

У натуральному вигляді

У натуральному вигляді

Кольорові або білі

Стіл може бути пофарбований в дуже модний білий або будь-який інший колір, тому його легко адаптувати до характеру інтер’єру, при цьому він не буде виглядати дуже суворим.

Кольорові або білі

Мобільний стіл з пня на коліщатках

Можна зробити рухомий стіл, який можна вільно переміщувати у міру необхідності. Це виріб відрізняє оригінальний дизайн і відмінна функціональність.

Мобільний стіл з пня на коліщатках

Ефектний столик з пня на ніжках

Для пенька можуть бути успішно використані ножі від старих меблів. Більш традиційні рішення будуть застосовані в інтер’єрах затишних і скандинавських. Ніжки оригінальних, ажурних форм здатні привернути увагу всередині приміщень в сучасному стилі.

Ефектний столик з пня на ніжках

Столик з декількох взаємопов’язаних брусків

Досить тонкі бруски дерева можуть бути об’єднані разом, щоб створити стіл незвичайних форм і розмірів. Зверху ви також можете помістити скляну панель.

Столик з декількох взаємопов'язаних брусків

Один на іншому

Оригінальна ідея для журнального столика – це застосування зрізів дерева різної товщини, розміщених один на іншому. В ідеалі покажуть себе зрізи великого діаметра, розрізані на різну висоту.

Один на іншому

Розрізаний навпіл або тесаний стіл зі стовбура дерева

Виріб буде ще більш оригінальним, якщо стовбур розрізати навпіл або висікти його, надаючи йому прямокутну форму.

Розрізаний навпіл або тесаний стіл зі стовбура дереваЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *