Структурна фарба для стінСтруктурна фарба для стін

Стіни не повинні бути гладкими і одноманітними! Прагнення до оригінальності та індивідуальності протягом багатьох століть проявляється в людській природі. Це відноситься до всіх аспектів його життя і є рушійною силою розвитку і прогресу. За останні кілька років в області внутрішньої обробки приміщень ця тенденція стала особливо очевидна. Після періоду сірої монотонності люди все частіше стали використовувати різні кольори, фактури, оригінальні способи обробки свого житла.

Фарбування стін структурною фарбою прекрасно приховує нерівності і дефекти. Поверхня при цьому виходить стабільною, стійкою до стирання і механічних пошкоджень. Що таке структурна фарба для стін, способи її нанесення, а також переваги і недоліки цього виду обробки ми розглянемо в цій статті.

Переваги та недоліки структурної фарби

Постійно розширюється пропозиція популярних оздоблювальних матеріалів, які дозволяють організувати унікальний інтер’єр, дозволяє нам зробити вибір з їх величезного асортименту. З’явилися на ринку способи обробки: структурні пасти, штукатурки і фарби, маси зі спеціальними ефектами дають необмежені можливості для творчого оформлення інтер’єру, що є сучасною альтернативою шпалер і гладким стінам. Більшість з цих продуктів можуть бути використані любителями самостійно, але деякі (наприклад, венеціанська штукатурка і травертин) вимагають достатнього досвіду в області внутрішньої обробки, тому наносяться професіоналами.

Структурна фарба для стін

Сучасний продукт, який поєднує в собі великі декоративні можливості і нескладне застосування – це, безсумнівно, декоративні структурні фарби. Вони доступні в різних типах структур, що розрізняються за ступенем дисперсності. Колірна палітра включає в себе сучасні тони, що дозволяє підібрати кольори відповідно до останніх тенденцій і особливостями дизайну інтер’єру. Структурні фарби являють собою акрилові фарби зі спеціальними наповнювачами. Використання цього типу обробки вимагає відповідного досвіду, тому якщо ви не впевнені в своїх навичках, то таку роботу краще довірити професіоналу. Цей вид покриття має свої переваги і недоліки, які варто проаналізувати, перш ніж купити структурну фарбу для стін.

Структурна фарба для стін

Структурна фарба для стін

переваги

 • Структурні маси легко наносяться практично на будь-яку поверхню. Це можуть бути оштукатурені і неоштукатурені стіни, гіпсокартон, бетон або пофарбовані стіни, які необов’язково чистити від старого покриття.
 • Поверхня не повинна бути абсолютно гладкою.
 • Структурні фарби маскують практично будь-які недосконалості стін.
 • Застосування цього покриття схоже на застосування структурної штукатурки. Але фарба набагато дешевше, ніж штукатурка.

недоліки

 • До недоліків можна віднести в першу чергу ціни структурної фарби для стін. Вона в 10 разів дорожче, ніж звичайна.
 • Деякі користувачі стверджують також, що її важко видалити зі стіни, якщо є така необхідність. Як правило, для цього буде потрібно шліфування.
 • Важко також доглядати за такою стіною, так як губка або тканина чіпляються за нерівну поверхню.
 • Ця поверхня місцями може мати гострі краї, які можуть подряпати або пошкодити речі.

Підготовка стіни – порядок робіт

 1. Перед тим, як наносити структурну фарбу на стіни, як правило, не потрібно заповнювати невеликі порожнечі і тріщини або виконувати шпаклівку і вирівнювання, слід усунути тільки великі дефекти. Однак, деякі варіанти такого покриття все ж вимагають оптимальної поверхні, тому в цьому випадку стіна повинна бути підготовлена.
 2. Очищення поверхні. Потім слід витерти пил і провести знежирення. Замість спеціального препарату можна використовувати рідкий миючий засіб для миття посуду.
 3. Очищені таким чином стіни обробіть грунтовкою. Бажано вибирати грунтовки, рекомендовані виробником – завдяки їм покриття буде прилипати краще до поверхні. Залиште ґрунтовку сохнути.

Нанесення структурної фарби на стіну пензликом і валиком

При фарбуванні не слід щітку вмочати в відро, краще налити фарбу в малярський лоток, і в ньому вмочати кисть. Крім того, може бути нанесена структурна фарба для стін валиком або шпателем. При фарбуванні, обов’язково слід регулярно перемішувати фарбу, в іншому випадку частинки піску або інших видів наповнювачів швидко опадають на дно і робота не дасть бажаного декоративного ефекту. Фарбування слід проводити при температурі вище 5 градусів за Цельсієм.

Структурна фарба для стін – фото нанесення шпателем

Структурна фарба для стін - фото нанесення шпателем

Структурні покриття є відмінною ідеєю для дизайну кімнат. З ними інтер’єр набуває благородство і індивідуальний характер. 

етапи нанесення

Перед використанням обов’язково слід прочитати інструкцію, яка вказана виробником на упаковці продукту. 1. Структурна фарба може бути відразу готова до роботи, її треба тільки перемішати. Якщо це зробити неякісно, ​​то структура вийде нерівномірною, так як частинки наповнювача будуть розподілені нерівномірно по поверхні.
 2. Підготуйте інструменти:
  • кисті;
  • малярський лоток;
  • валики;
  • ролики;
  • шпателя;
  • губки;
  • шаблони.
  1. Потім треба налити невелику частину фарби в лоток. Не опускайте інструмент прямо у відро. Тим, хто перший раз працює з цим типом продукту, рекомендується виконати тест на тестовій поверхні, щоб ознайомитися з властивостями даного покриття.
  2. Нанесіть рівний шар фарби пензлем, валиком або шпателем. Найкраще використовувати для нанесення валик з короткою або середньою довжиною щетини. Рекомендований метод фарбування передбачає нанесення фарби зверху вниз для найбільш рівномірного розподілу структури. Однорідна текстура виходить шляхом нанесення фарби одним рухом по всій довжині пофарбованої частини стінки. При цьому слід не відривати руку з інструментом від поверхні. Цей процес виконати легше, якщо поділити стіну на більш дрібні частини, використовуючи малярський скотч. Спочатку гладко, потім нерівно. Нерівність створюються не відразу. Є два способи первинного нанесення покриття:
   • структурна фарба наноситься таким же чином, як традиційна (тобто вертикальними смугами);
   • або нерегулярними рухами валика, по діагоналі, завитками або іншими рухами.

    В процесі нанесення покриття слід дотримуватися обережності, тому що якщо набрати занадто багато фарби на пензель, частинки, що містяться в ній, будуть стікати по поверхні, утворюючи грудки в нижній частині стіни, в той час як верхня частина буде виглядати так, як пофарбована звичайною фарбою .

   • Після нанесення маси на стіну, можна додати поверхні будь-які форми, використовуючи різні інструменти. Перед тим як маса висохне, за допомогою різних інструментів на ній можна зробити на так звані претіркі, переломлення, структуру «баранчик», нерегулярні лінії або навіть візерунки. Візерунки створюються за допомогою спеціальних шаблонів, призначених для структурних мас. Можна створити штрихи, хаотичні лінії, використовувати спеціальні ролики з фактурою. Однак слід пам’ятати, що візерунки треба наносити до того, як поверхня висохне.
   • Коли поверхня стає твердою, це відбувається, як правило, через 3-6 годин, треба нанести другий шар і дати йому висохнути. Таким чином, загальний час сушіння становить 12 годин, проте, це приблизне значення, так як кожен шар твердне через 3-6 годин (в залежності від складу).
   • Кожна структура має різний час схоплювання, яке також залежить від товщини шару. Після закінчення часу, зазначеного на упаковці можна захистити поверхню шаром безбарвного лаку – матовим або глянсовим. Отримана таким чином поверхню є міцною і стійкою до стирання.

   Структурна фарба для стін – відео

   Як то кажуть, краще один раз побачити, ніж сто разів почути або прочитати. Тому, перш ніж приступити до роботи, варто подивитися, які варіанти використання цього оздоблювального матеріалу пропонують нам виробники. Нижче представлені варіанти, як може бути нанесена структурна фарба для стін, способи нанесення, відео прикладів нанесення.

   Як пофарбувати стіни структурною фарбою – фото

   Структурна фарба покриває нерівні стіни і має складну структуру. Цей тип покриття дозволяє прикрашати стіни кольором, надаючи дизайну незвичайні конструкції.

   Як пофарбувати стіни структурною фарбою - фото

   Структурний покриття може виглядати, як тіні на стіні. Візерунок залежить від методу нанесення – це може бути імітація щілин, точки, грудочки або спіральні рельєфні опуклості.

   Як пофарбувати стіни структурною фарбою - фото

   Можна придумати різні візерунки і поєднання кольорів і візерунків. Таким чином можна прикрасити частину квартири або обрану стіну.

   Як пофарбувати стіни структурною фарбою - фото

   Це декоративне покриття буде виглядати елегантно в кожній кімнаті.

   Як пофарбувати стіни структурною фарбою - фото

   Як пофарбувати стіни структурною фарбою - фото

   Перш за все, таке покриття буде дуже добре відповідати інтер’єрів в сучасному стилі.

   Як пофарбувати стіни структурною фарбою - фото

   Як розрахувати витрати?

   Витрата можна припустити з розрахунку: літр на 3 квадратних метра, при тому, що витрата звичайної фарби складає: літр на 9-15 квадратних метрів. Коли маса висохне, можна на неї ще нанести захисний матовий лак, або щоб підкреслити ефект – лак з блиском. Другий варіант призведе до того, що освітлена стіна буде виблискувати рельєфом.

   Структурні фарби для стін можуть стати справжньою окрасою інтер’єру. Вони виглядають аналогічно застосуванню декоративної штукатурки, але цей продукт дешевше, ніж штукатурка, але дорожче, ніж звичайні фарби. Це також відмінний спосіб замаскувати недосконалості стіни, нерівності штукатурки. Завдяки застосуванню цього покриття можна отримати цікаву і унікальну поверхню. Для покриття стін краще вдатися до допомоги професіонала, проте при достатньому досвіді, можна спробувати нанести структурну фарбу своїми руками.   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *