Сучасні покрівельні матеріали для дахуСучасні покрівельні матеріали для даху

Вибір правильного типу покриття покрівлі є одним з найбільш важливих рішень в процесі будівництва будинку. Дах є кульмінацією будівництва кожного будинку, і одним з найбільш важливих елементів конструкції. Велике значення має також її естетика – ви можете надати їй стильний і гармонійний вигляд, використовуючи сучасні матеріали для покрівельних робіт. Тому важливо вибрати покриття індивідуально для кожного будинку, з огляду на його стиль, і в той же час міцність і функціональність покрівельного матеріалу. 

Сучасні покрівельні матеріали для даху – основні характеристики

Ринок покрівельних матеріалів надає нам величезний вибір. І хоча, здавалося б, що нічого принципово нового в цій області неможливо придумати, виробники пропонують більш сучасні рішення з високими технологічними параметрами. Сучасні покрівельні матеріали довговічні, міцні, стійкі до пошкоджень і поганих погодних умов. Сьогодні покриття пропонують нам велику різноманітність форм, типів і інших естетичних характеристик. Хтось може мріяти про темно-синьою або зеленою даху? Немає проблем. Або сад на даху? Сьогодні нам відкрито безліч різних можливостей.

Сьогодні покриття мають набагато більше функціональних можливостей, ніж кілька десятків, а тим більше сотень років тому:

  • вони прекрасно можуть захищати будинок від дощу і холоду;
  • вони можуть бути паронепроникні;
  • виглядають дуже елегантно;
  • дають можливості покриття мансарди або створення на плоскому даху місць для відпочинку;
  • виробники йдуть ще далі – сьогодні покрівля може бути використана навіть для виробництва теплової енергії.

Ці та інші можливості дають нам безліч переваг.

Сучасні види покрівельних матеріалів для даху

Види покрівельних матеріалів не можуть бути випадковими. Їх вибирають відповідно конструкції даху, її кутку, розташуванню і складності поверхні. Існують сучасні покрівельні матеріали для плоских дахів і для скатних, мають свої особливості. Сучасні покрівельні матеріали скатних дахів часто представлені черепицею, в деяких випадках краще вибрати керамічну черепицю, в інших, рекомендують сталеву покрівельну черепицю.

Керамічна черепиця – найпопулярніша на протязі століть

Протягом багатьох століть і до наших днів, найбільш популярним покрівельним матеріалом є керамічна черепиця. За допомогою різних типів її можна без зусиль підібрати під дизайн будинку та особливості поверхні. Протягом багатьох років цей матеріал виготовляють з глини, при цьому сучасна черепиця покрита додатковими підсилюють шарами. Це покриття важке і вимагає відповідної міцній конструкції крокв. Ми можемо вибирати між кількома типами плитки і широким діапазоном кольорів, що дозволяє легко підібрати варіант покриття до стилю будинку.

керамічна черепиця

Черепиця атмосферостійка, міцна, довговічна, і дуже естетично виглядає. Її можна використовувати як на дахах простої форми, так і на тих, чия поверхня має кілька рівнів, димові труби та вентиляційні отвори. Керамічна плитка вимагає професійного укладання. Будь недолік в роботі може привести в короткостроковій перспективі – до протікання, а в довгостроковій перспективі – до ослаблення міцності всієї конструкції даху.

Дуже міцна цементно-піщана або цементна черепиця

Трохи менш популярна, але також досить поширена цементна черепиця. Це тверде і важке покриття, виготовлене з суміші цементу, води і піску. Така черепиця набагато дешевше, ніж керамічна, і в той же час надзвичайно міцна – виробники дають на неї до 70 років гарантії. У порівнянні з керамічною, вона більш стійка до бруду, так що дах навіть після багатьох років буде виглядати, як нова. Поверхня цементно-піщаної черепиці покрита таким чином, що забруднення або обростання мохом зведено до мінімуму.

цементна черепиця

Укладання цементно-піщаної черепиці на даху вимагає такої ж точності, як і в випадку інших видів черепиці. Необхідно ретельно обмірити весь дах, а потім купити потрібну кількість матеріалу. Для укладання потрібно найняти професіоналів, які будуть робити це бездоганно. Неякісний монтаж має важкі наслідки – волога на горищі, холод і повільне руйнування несучої конструкції даху під впливом вологи, цвілі і грибків.

Легке покриття – бітумна черепиця

Якщо ми хочемо, щоб дах покривала черепиця, але шукаємо більш легкий матеріал, який не представляє ризику навіть при не дуже міцною несучої конструкції, варто розглянути бітумну черепицю. Вона дуже легка і виглядає як черепиця, проте зроблена не з глини або цементу. Її виробляють із спеціального нетканого скла або целюлози, а готову поверхню покривають масою з асфальту і мінеральним посипанням.битумна черепиця

Ці покриття доступні в широкому діапазоні кольорів і малюнків, без будь-яких проблем їх можна підібрати до стилю будь-якої будівлі. Цей тип покриття буде мати гарний вигляд на даху котеджів і приватних будинків. Такі поверхні стійкі до деформації, здатні витримати сніг, дощ, вітер і мороз. Вони захистять дах і горище від проникнення вологи, а влітку не допускають перегріву мансарди.

Вироби з листового металу, що імітують черепицю

Чудова альтернатива черепиці – це металочерепиця або металеві листи, які сформовані у вигляді рядів плиток. Вони дуже легко встановлюються на будь-якому вигляді покрівлі. Особливо рекомендується такий матеріал для покрівлі простих форм. Однак вони можуть створювати деякі незручності монтажу, наприклад, навколо димоходів або інших елементів конструкції даху. Металочерепиця має всередині лист сталі або алюмінію, а з обох зовнішніх сторін вона покрита різними видами армуючих матеріалів. Цей матеріал міцний, стійкий і перешкоджає проникненню вологи в більш глибокі частини даху. Це відмінне покриття великих дахів простої форми.

Металочерепиця

Металева черепиця випускається у величезному асортименті форм і кольорів. Так що вона добре підходить для будь-якого даху, незалежно від того, чи має будівля минималистичную форму, або більш складну. При належному догляді поверхню забезпечить хорошу експлуатацію протягом багатьох років. Покриття стійке до вітру, сонця, морозу і воді, його легко містити в чистоті, гладка поверхня листа дозволяє бруду просто стікати вниз. Варто зробити вибір на користь сталевий покрівельної черепиці, якщо ви цінуєте естетику черепиці, і в той же час хочете заощадити.

Інновації на ринку сучасних покрівельних матеріалів

Ринок покрівельних матеріалів в останні роки активно розвивається, тому ви можете бути впевнені, що дизайнери та інженери кращих покрівельних компаній постійно вдосконалюють свої продукти і технології, пропонують нові сучасні покрівельні матеріали для м’якої покрівлі та інші цікаві технології.

Гнучка, водонепроникна мембрана

Серед цікавих рішень для плоских дахів можна виділити матеріал під назвою Elastodeck – це безшовне покриття, що утворить на даху гнучку, міцну мембрану. Воно ідеально підходить для м’якої покрівлі і дахів, які будуть використовуватися в якості терас, садів і місць для відпочинку. Препарат наноситься в полужидкой формі за допомогою звичайного валика, при цьому немає необхідності зняття попередніх шарів покриття.

Elastodeck

Матеріал забезпечує ідеальне покриття на даху, відмінно проявляють себе також в тих місцях, де він пов’язує воєдино різні будівельні матеріали, наприклад, сталь і бетон.

ElastodeckВін також може бути застосований на крутих дахах, з різною кількістю спадів, з димоходом, мансардою та іншими покрівельними конструкціями. Це покриття зробить дах надзвичайно жорсткою і стійкою до витоку навіть у тих місцях, які викликають багато проблем при влаштуванні традиційної покрівлі.

Elastodeck є інноваційною і функціональною альтернативою традиційного покриття з бітуму або асфальту. Таке покриття набагато стійкіше до атмосферних впливів. Чи не зашкодить йому сонячний день, сильний мороз і сильні дощі. Покрівля з гнучкої мембрани гарантує, по крайней мере, десять років вірної служби.

Дах з вбудованою сонячною батареєю

Дах з вбудованою сонячною батареєюГеніальне рішення – це сучасні покрівельні панелі з вбудованою сонячною батареєю для води. Такий дах отримає ще одну функцію – вироблення енергії для опалення будинку та нагрівання води. Покрівельні панелі являє собою рішення, яке було розроблено для вимогливих інвесторів, які цінують елегантність, функціональність, і в той же час зацікавлені в поновлювані джерела енергії, що в кінцевому рахунку, принесе нижчі рахунки за опалення та підігрів води.

Інноваційне покриття складається з сендвіч-панелей і фотоелектричних модулів, які мають малу вагу, вони гнучкі і стійкі до пошкоджень. Таке покриття ідеально підходить як для невеликих приватних будинків, так і для більших житлових будинків, об’єктів, що надають послуги для відпочинку. Чим більше дах, тим більше фотоелектричні модулі, а отже – більше енергії буде надходити з поновлюваних джерел.

Дах з вбудованою сонячною батареєю

Сонячна енергія в якості складової частини даху є рішенням екологічним, економічним і естетичним. Покрівельні панелі не потребують будь-яких додаткових аксесуарів, вони відмінно представлені на даху і не порушують її архітектуру. Елементи такої конструкції дуже легкі, не вимагають структурного підкріплення. Дах з інтегрованою сонячною батареєю – це інвестиція, яка забезпечить жителям комфорт, тепло, і в той же час підвищити вартість всього майна. Якщо ви цінуєте сучасні, інноваційні технології, покрівельні панелі з сонячною батареєю – це одне з найкращих рішень.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *